klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Wesela wesel
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 25.09.2004 20:38:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tym nie podawaniem prawde mówisz... jeszcze tam piszą że alkohol to trucizna i takie tam... ale oazowicze zwykle (choć znam wyjątki) mają tak wielkie klapy na oczy że nawet nie starają się pewnych rzeczy zauważyć...
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 29.09.2004 12:21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O nie, nie mogę się z tym zgodzić. Nie masz prawa porównywać muzyki do alkoholu. Muzyka, poza jej specyficznym gatunkami, nie uzależnia! W KWC nie podajemy alkoholu, ponieważ jeżeli sami chcemy być od tego świństwa wolni, to także tego życzymy innym. Proste? Proste. Myślę, że TRZEBA walczyć z tym "obyczajem" gościny przez alkohol. Przez ten obyczaj cierpi wielu niewinnych ludzi. Idea Pomyślcie sobie o tym. A, i jeszcze jedno. W życiu nie byłem w oazie.
_________________
Idea Oglądam telewizję Emaus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 29.09.2004 16:13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze: ma prawo. jest wolność słowa
po drugie: jaka muzyka uzależnia?
po trzecie: alkohol = świństwo...??? mocne.... to Jezus zamienił wode w świństwo???
po czwarte: NIC nie TRZEBA. można.mnie do tego nie zmusiszi nie wmówiszmi że robie wobec tego źle.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 30.09.2004 11:47:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
po pierwsze: ma prawo. jest wolność słowa

Kiedyś Ojciec Święty powiedział w przemówieniu do dziennikarzy, że czasem prawda i wolność słowa są mniej ważne od dobra człowieka. Jeżeli uważam, że takie porównanie może szkodzić, namawiać kogoś do złego, to mogę się wyrazić, tak, jak się wyraziłem. Alkohol uzależnia. Właściwie u dzieci alkoholików jest on niedopuszczalny!
youzwa napisał:
po drugie: jaka muzyka uzależnia?

Zapytaj bywalców rejwów.
youzwa napisał:
to Jezus zamienił wode w świństwo???

To była zupełnie INNA kultura. Przyznaj sam, że w Polsce alkohol ma zdecydowanie zły wpływ na postępowanie ludzi i kulturę przebywania ze sobą w ogóle.

A po czwarte nie miałem takiego zamiaru. A i jescze jedno: byłeś kiedyś na Weselu Wesel? Jeśli nie, to nie dziwię się iż sądzisz, że alkohol pomaga w zabawie! Skoro znasz tylko jedną stronę medalu, to zanim się wypowiesz sprawdź inne opcje. Ja byłem na imprezach i tych z alkoholem i tych bez. Nie muszę chyba mówić gdzie ludzie bawili się radośniej i po Bożemu?
_________________
Idea Oglądam telewizję Emaus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 30.09.2004 12:22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, niech będzie: mam wolną wole decyduje sam i myśle sam.
czasem. no właśnie. nie wiem czy w dobrym momencie to przywołałeś.

inna kultura... taak... na to zwalmy wszystko! Jezus nosił długie włosy, ale teraz jest inna kultura i już faceci muszą być krótko obstrzyżeni.... ja bym rzekł że to już manipulacja... Rolling Eyes
alkohol ma zły wpływ jak ktoś z nim przesadza. na moje stosunki z innymi ludźmi niema złego wpływu.
z tym znaniem przezzemnie jednej strony medalu to ROTFL totalny.... stary przeczytaj najpierw me wszystkie posty w tym temacie a nie pieprzysz głupoty Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
na imprach na których ja bywam radość na obu typach jest prawie tożsama, a po Bożemu???? a skąd wiesz co jest "po Bożemu" a co nie??? tego nikt z nas niestety nie wie. gdzie, do ciężkiej choroby, Bóg potępia alkohol sam wsobie?????
a to "po Bożemu" tomi przypomina tx "seks po Bożemu"..... tak samo załamujące...

i tak na koniec: alkohol nie jest sam w sobie zły!!! tylko człowiek często nie umiesię nimwłaściwie posługiwać.... podobnie jak choćby nóż. ja nim kroje chleb, a jakiś palantwbija noże w ludzi....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 30.09.2004 14:38:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja też nosiłem długi czas długie włosy...
Będę się upierał, że rzeczywistość Palestyny Jezusa a nasza polska są pod tym właśnie względem zupełnie różne. Wtedy była zupełnie inna obyczajowość. Zobacz, u nas nikt np. nie kamieniuje cudzołożnic... Podejrzewam, że pijaństwo wtedy nie było tak rozpowszechnione. Ilekroć idędo pracy to rano ok.9tej widzę facetów pod budką z piwem rozpijających pierwsze piwka. A wtedy? Pamiętasz jak się dziwili ludzie, że apostołowie byli pijani w trzeciej godzinie dnia, czyli właśnie o 9.00?? Dziwili się, czyli nie było to w przeciwieństwie do naszych czasów, powszechne.
Uważam, że bez alkoholu zabawa jest bardziej Boża, bo ludzie są sobą. Ich radość nie wypływa z alkoholu tylko z ich serc.
Cytat:
nikt z nas niestety nie wie. gdzie, do ciężkiej choroby, Bóg potępia alkohol sam wsobie
Nawet w tamtych czasach i w tamtym społeczeństwie Bóg mówi:
Szydercą jest wino, swarliwą - sycera, każdy, kto tutaj błądzi, niemądry. albo - to do Ciebie Idea Wink Popada w nędzę, kto lubi hulanki, nie wzbogaci się, kto lubi oliwę i wino.. Powtarzam: jeśli to funkcjonowało w społeczeństwie w którym wino było tak pospolitym napojem, to u nas tym bardziej.
Zastanów się: czy bardziej powinno nam zależeć na dodawaniu alkoholu do zabawy czy na ochronie tych, którzy na 99% zostaną na całe życie poranieni przez alkoholizm rodziców?
Prorok Izajasz mówi: Zaprawiajcie się w dobrem! Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego...!
A, jeszcze jedo - nóż nie uzależnia. Exclamation
_________________
Idea Oglądam telewizję Emaus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 30.09.2004 16:00:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty do tego cudzołożnic już nie mieszaj.

w twych cytatach powinieneś raczej wyróżnić fragment "kto tutaj błądzi". jeśli ktoś se nie radzi, upija się, błądzi to wtedy jest niedobrze. Ale: duża część ludzi sobie z tym radzi.Drugie ale: nie oznacza że trzeba teraz prohibcje robić. Tu chodzi o edukacje (niebiańską, a nie szkolną). Pokazywać dobre i złe strony i uczyć ludzi myśleć samodzielnie i samodzielnie wybierać.
Podaj adresy tych cytatów twych....
Co się moim zdaniem powinno robić napisałem przed chwilą. Napewno nie będę nikomu zabraniał pić, a tym bardziej potępiał go zato. nie jestem od tego.
i śmieszne jest to co postawiłeś na szali bo nie są to rzeczy przeciwstawne. To że na weselu jest szampan,ludzie mogą się napić wina ( bo mnie też nie jara ulewanie się wódą) nie powoduje od razu (jeśli tak to BAAAAAAAARDZO rzadko) alkoholizmu i rozbitych rodzin.
Nóż nie uzależnia, ale morderczy szał jest stanem otępienia umysłu. Zresztą w tej metaforze chodziło o umiejętność dobrego wykorzystywania przedmiotu, a ty to wykręcasz.

aha! przeczytałeś już moje poprzednie posty? dalej uważasz że nie mam porównania???
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 01.10.2004 09:48:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Syr 31, 28-29: Zadowolenie serca i radość duszy
daje wino pite w swoim czasie i z umiarkowaniem.
Udręczeniem dla duszy jest zaś wino pite w nadmiernej ilości,
wśród podniecenia i zwady.

Wiecej znalesc nie moge ale pamietam takei Slowo wlasnie z tej ksiegi, pytanie: Czymże jest życie człowieka który nie zna wina...
Hehehehehe - życiem Nazireańczyka oczywiście...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 20.01.2005 19:28:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wracając do tematu wątku - jest już strona o Weselu Wesel, wystarczy zajrzeć pod www.nielekajciesie.rar.pl i kliknąć w "WW".
Poza samym Weselem Wesel jest sporo imprez bezalkoholowych i - co więcej - mówi się o tym i pisze. Skoro więc postulujemy tutaj kwestię zabawy przy muzyce chrześcijańskiej - dlaczego nie poopowiadać trochę o zabawie bez alkoholu Question Wink
Mi szczególnie podoba się artykuł o pewnym wójcie, który chciał zorganizować wbrew wszelkim lokalnym tradycjom festyn na trzeźwo. Przysłowiowy diabeł machał ogonem. Na domiar złego wójtowi ukradziono teczkę z dokumentami imprezy. Miesiąc do festynu, a tu zaczęto myśleć nawet o odwołaniu całego przedsięwzięcia. - Była to nieustanna huśtawka między nadzieją a zwątpieniem - mówi wójt. Otoczenie nie szczędziło uwag i drwin w stylu: "Chłopie, odbiło ci..." Wójt jednak był uparty i odpowiadał ze spokojem: "Żyję radosnym Jezusem, chcę dla Niego coś zrobić!". Jednocześnie rosło w nim zdumienie. - Jak to, mówię "Jezus" i napotykam na niesamowite opory? W kraju, w którym 90 proc. społeczeństwa deklaruje się jako katolicy? - opowiada. - Tym bardziej więc pragnąłem - zwierza się wójt - żeby ten festyn stał się przypomnieniem w co i w kogo wierzymy, a wierzymy w Ewangelię i Chrystusa. Spróbujmy nie bać się świadczyć o tym publicznie, spróbujmy bawić się pod Jego patronatem. Bawić się na trzeźwo.

Zapraszam!

http://www.nielekajciesie.rar.pl
_________________
Idea Oglądam telewizję Emaus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 20.01.2005 21:16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tylko lekko zofftopuje że to bzdura iż 90% Polaków deklaruje się jako katolicy :]
I co dziwnego w oporach? Jeśli cos jest rzeczywiście dziełem Bożym to nei ma lekko bo Zły czuwa.
A pozatym.... Wraca kwestia tego że mówienie iż zabawa w Duchu Chrystusa musi być bez alkoholu, bo jest to przekłamanie...
Nie neguje wartości takiej zabawy tylko zdziwienia że jak ludzie dziwnie patrzą to już nei chcą sie bawić pod Jego patronatem....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Rafał Kobierecki
Nowy
Nowy


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 2

PostWysłany: 24.01.2005 11:22:24    Temat postu: Urodziny Odpowiedz z cytatem

Today is my birthday. I'm 28. I'm loved by my Lord.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Tatt
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 5
Skąd: Sopot :)

PostWysłany: 19.04.2007 13:46:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to mówi Św. Paweł:

Cytat:
1 Kor 6:12
12. Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko mi wolno, ale ja niczemu nie oddam się w niewolę.
(BT)




A w mądrości Syracha czytamy:

Cytat:
Syr 32:28
28. Zadowolenie serca i radość duszy daje wino pite w swoim czasie i z umiarkowaniem.
(BT)




Picie nie jest złe, jeśli zna się umiar Smile Jeśliby tak nie było, Jezus nie rozmnożyłby wina w Kanie. Ale szanuję abstynentów Smile


Żaden z nich nie musi czuć się gorzej w gronie biesiadujących "w pełnym zakresie", owszem, są chwile załamania, ale promilki wcale nie są potrzebne do szczęścia Smile
_________________
"Trzeba żyć naprawdę,
żeby oszukać pędzący czas.
Pięknie żyć, w zachwycie.
Życie zdarza się raz."

Tomasz Lewandowski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM