klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Zagadka dla dociekliwych :-)) !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sławek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 21

PostWysłany: 07.04.2007 00:34:39    Temat postu: Re: Zagadka dla dociekliwych :-)) !!! Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

Pan Bóg jest wszechmogący, tak?
Więc, czy może sobie stworzyć taki kamień, którego sam nie podniesie??? Smile


Z tym pytaniem spotkałem się pierwszy raz parę ładnych lat temu. Trochę się nad tym zastanawiałem, aż wymyśliłem Smile Wiadomo, że pytanie jest samo w sobie bez sensu, choć padła tu jedna odpowiedź nadająca mu sens przenośny (kamień jako wolna wola człowieka). Jednak na zasadniczy bezsens tego pytania można udzielić odpowiedzi na tyle abstrakcyjnej, że będzie ona satysfakcjonująca dla wiadomych kręgów sekciarskich.
Otóż Bóg stworzy ten kamień już podniesionym, przez co nie będzie go musiał podnosić. Dzięki temu nie zaprzeczy swojej wszechmocy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Sławek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 21

PostWysłany: 07.04.2007 01:02:23    Temat postu: Pytania bez odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Marta napisał:

A TERAZ MAŁA DYGRESJA DO WSZYSTKICH TYCH KTÓRZY
MYŚLĄ, ŻE WSZECHMOC BOGA OZNACZA TYLE, ŻE BÓG MOŻE WSZYSTKO.

JEŻELI BÓG MOŻE WSZYSTKO TO CZY MOŻE
a) Stać się nieskończenie zły?
b) przestać nas kochać ?
c) stworzyć innego boga, silniejszego od niego ???
d) stworzyć stu takich bogów, każdy od niego potężniejszy
i każdy nieskończenie zły ???

bo jeśli nadal podtrzymujecie swoje pojęcie wszechmocy,
to to wszystko powinno być możliwe.

jak jest naprawdę ???

No wiesz właściwei to sięz Tobązgadzam, bo jeśli chcemy twierdzić, że Bóg może wszystko, to dlaczego nie może ZNISZCZYĆ SZATANA?



Wielu jest takich, którzy na każde z pytań a)b)c)d) udzielą odpowiedzi potwierdzających.
a) i b) "skoro Bóg dopuszcza zło, to znaczy, że jest zły i nas nie kocha"
c) i d) "Bóg nie istnieje, więc kto jest silniejszy, ja czy On?"
Takie rzeczy mówią ludzie, którzy dali się oszukać szatanowi. Bywa jednak, że dzięki pomocy Boga niektórzy z nich niszczą tego szatana w sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 11.04.2007 23:56:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzewanie starych tematow... ale do rzeczy. Odpowiedz jest niezwykle prosta i nie trzeba tu odrazu jechac o ludziach zwiedzionych przez szatana itd.
Bog moze wszystko co jest zgodne z Jego Swieta natura. Nie zrobi nic niezgodnego ze swym charakterem poniewaz jest prawdziwy (pelen prawdy) i nie ma w nim jakiegokolwiek falszu. Jesli nas kocha to nie nienawidzi, jest takze niezmienny (mimo inkarnacji Jezusa, co jest jedna z najwiekszych zagadek jak Trojca pozostala niezmienna mimo inkarnacji nie wiem ale przyjmuje to przez wiare wiedzac ze jest niezmienny...)
A szatana pokonal to jest fakt tylko musi sie dopelnic liczba dni kiedy diabel zostanie ostatecznie osadzony a kara wyegzekwowana.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 13.04.2007 03:13:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 15.04.2007 18:39:43    Temat postu: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Temat podzieliłem. Dalsza część w temacie Wcielenie Boga / grzech pierworodny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 24.04.2007 01:24:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
XDoneMyChoicesX napisał:

(...) kamień którego Bóg nie może podnieść
jest przedmioten SPRZECZNYM i jako takiemu
nie maprawa mu przysługiwać atrybut istnienia bo coś
co z natury jest skończone NIE MOŻE być w żadnym innym
atrybucie nieskończone.


Haha! Teraz to Ty niezły kit ludziom pocisnąłeś... Niezły bełkot...
... czemuś będącemu w naturze nieskończonym nie przysługuje atrybut istnienia oraz nie jest w innym atrybucie nieskończone... Very Happy
Czyli raz może "przysługiwać atrybut", a raz można "być w atrybucie"... dobre... Very Happy

DO XDoneMyChoicesX'a: zgadzam się. Dla mnie to proste i rzeczowe rozwiązanie. Smile

DO Bart'a: żeby coś ocenić lepiej to wpierw zrozumieć. Poza tym, twoja parafraza jest przekłamana, niespójna z oryginałem.

Do wszystkich: próby rozwiązania zadań ze sprzecznym przedmiotem były jedną z ulubionych rozrywek starożytnych Greków. Z pomocą przyszedł meta-język (meta-logika)

Dalej...
Bart napisał:

Tak sobie myślę i zauważam pewne ograniczenie w Twoim myśleniu.
Pierwsza sprawa, to "natura". Myślisz, że Bóg związany jest wyłącznie z naturą, którą tylko Ty znasz??? Wątpię, a raczej jestem pewien, że nie.

tego nie umiem skomentować...

Dalej...
Bart napisał:

Druga to fakt, że daje chyba do myślenia fakt, iż w samej matematyce istnieją rozwiązania zadań będące wynikami skończonymi i nieskończonymi zarazem! Tzn. zadania te mają różne rozwiązania, w tym i nieskończone...

Jako matematyk, pomijam Twój słabo rozwinięty aparat pojęć matematycznych, bo w sumie nie studiowałeś tego więc ok, choć i tak nieźle Ci poszło...ale trzymając się powyższej terminologi, jeśli nawet istnieją rozwiązania nieskończone (lub jak się domyślam o nieskończonej wartości liczbowej), to nie oznacza to, że są one sprzeczne w danej przestrzeni, dziedzinie itp. Nie widzę w powyższym Twym sformułowaniu odniesienia do próby wyjaśnienia problemu, przedstawionego przez XDoneMyChoicesX'a. Nie jest to dla mnie jasne. Wszak co innego oznacza ISTNIENIE ROZWIąZANIA NIESKOńCZONEGO a co innego stwierdzenie ISTNIENIA ROZWIąZANIA bez możliwości jego podania.

Dalej...
Bart napisał:

Thing about this...

Nie jest korzystne używać języka, gdy zna się go na poziomie "DLA POCZąTKUJąCYCH". Smile Pomylić THING z THINK .... niedobrze. Czepiam się, wiem...to takie zboczenie zawodowe ... nie gniewaj się.

To tyle. Smile Dziękuję za uwagę Very Happy
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus


Ostatnio zmieniony przez mcfunthomas dnia 24.04.2007 01:51:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 24.04.2007 01:27:58    Temat postu: Re: Pytania bez odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:

[... ciach ... ]
Takie rzeczy mówią ludzie, którzy dali się oszukać szatanowi. Bywa jednak, że dzięki pomocy Boga niektórzy z nich niszczą tego szatana w sobie.


Co masz na myśli pisząc "niszczą tego szatana w sobie"? I ewent. w jaki sposób?
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 24.04.2007 01:37:58    Temat postu: Re: Zagadka dla dociekliwych :-)) !!! Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
Bart napisał:

Pan Bóg jest wszechmogący, tak?
Więc, czy może sobie stworzyć taki kamień, którego sam nie podniesie??? Smile


Z tym pytaniem spotkałem się pierwszy raz parę ładnych lat temu. Trochę się nad tym zastanawiałem, aż wymyśliłem Smile Wiadomo, że pytanie jest samo w sobie bez sensu, choć padła tu jedna odpowiedź nadająca mu sens przenośny (kamień jako wolna wola człowieka). Jednak na zasadniczy bezsens tego pytania można udzielić odpowiedzi na tyle abstrakcyjnej, że będzie ona satysfakcjonująca dla wiadomych kręgów sekciarskich.
Otóż Bóg stworzy ten kamień już podniesionym, przez co nie będzie go musiał podnosić. Dzięki temu nie zaprzeczy swojej wszechmocy Wink


nie...ale i zadania nie wykona, bo cały sens (nacisk) tego zadania polega na "chcieć i być w stanie podnieść" więc takie rozwiązanie "z podniesionym kamieniem" jest raczej jedynie sztuczką, by się wykręcić od problemu. Tak ja to widzę. Very Happy
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 24.04.2007 15:07:55    Temat postu: Re: Pytania bez odpowiedzi Odpowiedz z cytatem

mcfunthomas napisał:
Sławek napisał:

[... ciach ... ]
Takie rzeczy mówią ludzie, którzy dali się oszukać szatanowi. Bywa jednak, że dzięki pomocy Boga niektórzy z nich niszczą tego szatana w sobie.


Co masz na myśli pisząc "niszczą tego szatana w sobie"? I ewent. w jaki sposób?


...może mu chodziło o to że ciało działa przeciwko duchowi i że ono nie odnowione.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 21:52:38    Temat postu: niszczenie szatana w sobie... Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
mcfunthomas napisał:
Sławek napisał:

[... ciach ... ]
Takie rzeczy mówią ludzie, którzy dali się oszukać szatanowi. Bywa jednak, że dzięki pomocy Boga niektórzy z nich niszczą tego szatana w sobie.


Co masz na myśli pisząc "niszczą tego szatana w sobie"? I ewent. w jaki sposób?


...może mu chodziło o to że ciało działa przeciwko duchowi i że ono nie odnowione.


Kto wie. Może...

W każdym bądź razie działanie cielesności w człowieku a działanie szatana "w człowieku" to jakby nie patrzeć dwie różne, choć zależne od siebie w pewnym sensie rzeczy. Pisze o tym w m.in Paweł w liście do Galatów. Mi osobiście działanie szatana w człowieku kojarzy się z różnego rodzaju manifestacjami mocy demonicznych - wbrew woli człowieka w danym momencie. Exponowanie cielesności natomiast, to decyzja dzłowieka na spełnianie zachcianek ciała, rozpalanych m.in przez Złego...mam nadzieje że rozumiecie co chciałem przekazać... Very Happy
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM