klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Przywitanie

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Semen Bedryszko
Nowy
Nowy


Dołączył: 06 Lis 2003
Posty: 1
Skąd: Mazury

PostWysłany: 08.11.2003 23:09:59    Temat postu: Przywitanie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich którzy zechcą łypnąć okiem na mój list. Very Happy
Jestem Świadkiem Jehowy. Lubię rozmawiać o biblii dlatego odwiedziłem waszą grupę. Wcześniej próbowałem rozmawiać na tpi.cos.religia, ale to miejsce bardziej przypomina siedlisko demonów, chyba że ja jestem zbyt wrażliwy. Byłem też a bliźniaczej wam grupie ( chrześcijanin ), ale tam są dwa problemy. 1 trudno połączyć się z tą grupą , czasami trzeba czekać nawet pół godziny, a wysłanie wiadomości na nią graniczy z cudem. 2 to Admin. Zachował się nie po chrześcijańsku bo dał mi do zrozumienia że jestem u niego persona non grata. Crying or Very sad Mam nadzieję że tu Admin będzie chrześcijaninem nie tylko z nazwy. Ale jeśli mnie wyprosi to nie obrażę się. Mam też konkretny cel odwiedzając was. Jaki? Nie, nie. Nie głoszenie wam swoich nauk, chyba że będzie to niezbędne do wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia, tylko odpowiadanie na wasze pytania, jeśli chcieli byście się coś dowiedzieć o ŚJ i prostowanie wypaczonych i kłamliwych opinii o ŚJ. Ale też tylko w formie odpowiedzi na wasze pytanie.

Semen
_________________
Życie jest piękne:-).... Czasami:-(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
marcin
Gość





PostWysłany: 19.11.2003 01:52:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ten totalny brak odpowiedzi tak wiele tłumaczy...
Powrót do góry
 
   
Bidl
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2002
Posty: 29
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26.12.2003 23:12:05    Temat postu: Sekta? Odpowiedz z cytatem

Pytanie jest podstawowe - czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami z tym własnym tłumaczeniem Biblii itd Question Zawsze wydawało mi się, że Świadkowie Jehowy to sekta - tyle tylko, że może bardziej prężnie działająca niż inne...

Bidl

_________________
Polska chrześcijańska stacja w internecie: www.tanradio.pl - posłuchaj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
zuo
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 16 Kwi 2003
Posty: 6
Skąd: Warszawa (na ogół)

PostWysłany: 01.01.2004 21:43:35    Temat postu: Co to znaczy sekta??? Odpowiedz z cytatem

Skoro pada tu takie słowo jak "sekta", chciałbym poprosić o sprecyzowanie -- co miałeś na myśli.
Słowo to, jak mi się zdaje, ma przynajmniej dwa, a może nawet trzy znaczenia:
1) określenie niewartościujące: sekta jako kościół (wspólnota wyznaniowa) wyodrębniony -- nieraz poprzez podział czy też odejście jakiejś grupy ludzi -- z innego kościoła czy wspólnoty.
2) jak wyżej ale już wartościujące -- sugerujące pewne jego zamknięcie, logikę oblężonej twierdzy, czy nawet fanatyzm.
3) jednoznacznie pejoratywne -- odróżniające pozytywne pojęcie *kościoła* od negatywnego pojęcia *sekty* odnoszącego się do żerującej na religijnej sferze przeżyć człowieka grupy przestępczej czy w każdym razie grupy działającej na zasadzie psychomanipulacji i łamiącego wolność uzależniania ludzi od bossów takiej grupy.

W którym z tych znaczeń użyłeś tutaj słowa "sekta"? Bo jeżeli np. 1), to warto podkreślić, że nie oskarżasz nikogo o żadne haniebne działania, a jeżeli 3), to takie oskarżenie musi być poparte jakimiś dowodami.
_________________
J.K.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Gość






PostWysłany: 08.04.2004 09:15:06    Temat postu: sprawy związane ze Światkami Jehowy,to trudne tematy Odpowiedz z cytatem

Ja nie uważam światków jehowy za chrześcijan, gdyż Oni nie uznają tego, że Jezus jest Bogiem i tego że Bóg jest trójjedyny oraz,że Duch Święty jest osobą. To są podstawowe przyczyny, reszta to mniejsze problemy. Widzę,że za każdym razem rozmowa z osobami tego wyznania jest trudna czasem to wygląda,że sie niczym nie różnimy a jednak gdy wchodzimy na drażliwe tematy to problem okazuje sie nie do rowiązania. Przecież wszystkie kościoły oprócz Światków Jehowy uznają te prawdy. Więc gdzie jest prawda?? Wszystkie kościoły są w błędzie a światkowie Jehowy mówią prawdę?? Życzę osobom które należą do tej wiary by Bóg pokazał im prawdę a Duch Święty ich w niej prowadził Z Bogiem
Powrót do góry
 
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 08.04.2004 14:44:29    Temat postu: Re: Przywitanie Odpowiedz z cytatem

Semen Bedryszko napisał:
Mam też konkretny cel odwiedzając was. Jaki? Nie, nie. Nie głoszenie wam swoich nauk, chyba że będzie to niezbędne do wyjaśnienia jakiegoś zagadnienia, tylko odpowiadanie na wasze pytania, jeśli chcieli byście się coś dowiedzieć o ŚJ i prostowanie wypaczonych i kłamliwych opinii o ŚJ. Ale też tylko w formie odpowiedzi na wasze pytanie.
Semen


Very Happy reasumując - tak, czy inaczej, głosić je bedziesz (o ile pojawią się pytania)
niemniej przyznaje, ze robisz to w sposób kulturalny
jesteś pierwszym członkiem owej wspólnoty, którego spotykam, który nie robi tego natarczywie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Rubio29
Nowy
Nowy


Dołączył: 01 Cze 2004
Posty: 2
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: 02.06.2004 09:08:00    Temat postu: re przywitanie Odpowiedz z cytatem

Gościu zgadzam się z Tobą choć ja uważam ich za prężnie działającą sektę nierozumie jak można
wierzyć w Boga a jednocześnie go nie uznawać a może oni tak jak muzułmanie uważają
jezusa za jednego z proków badacze pisma świętego to ich pierwsza nazwa a Strażnica
to główne pismo Laughing Wink
_________________
Być albo nie być oto jest pytanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 09.05.2005 03:27:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szalom !
Bardzo się cieszę że ktoś od "świadków " zdecydował się wziąśc udział w tym forum. Na początek chcę Cię serdecznie przywitać i powiedzieć Ci że Cię miłuję w imieniu Jezusa.
Przekonany jestem że masz takie samo prawo jak inni - wypowiadać się tu i mówić o tym jak i w co wierzysz !
Tylko Bóg zna twoje serce i wie czy ono do Niego należy. Te bzdety o sekcie mieszaniu krwi ...itd są tylko dowodem na to że ci "prawdziwi " chrześcijanie nie oparli się jeszcze fanatyzmowi religijnemu który od wieków jest częścią tego świata.
Sam nie jestem ani katolikiem ani protestantem chcę być jedynie hrześcijaninem na tyle na ile mi się uda z Laski Boga. Nie bronię więc żadnej teologii lecz raczej staram się sprawdzać wszystko konfrontując to z nauką pierwszych chrześcijan ( max 1 wiek ). Tak też są rzeczy w których macie rację lecz są i takie w których zupełnie nie. Dotyczy to również wielu innych kościołów i tyle.
Temat Trójcy to zapewne temat za który wielu cię odrzuci lecz...tylko On sam Jezus wie czy Ty Go naprawdę kochasz ???
Inna sprawa że dzisiejsze nauki często nie opierają się na fundamentach pierwszego chrześcijaństwa lecz niestety na tzw. "Ojcach kościoła" którzy wymyślali przekręcali i fałszowali prawdziwą naukę własnymi poglądami i naukami. Ciekaw jestem ilu ludzi np na tym forum byłoby wstanie zrewidować uczciwie i szczerze swoje poglądy i teologię bez znaczenia gdzie przynależą ??? Wiem że to bardzo trudne lecz...możliwe
Wiem że i ty dałbyś sobie rękę odciąć za nauki głoszone w organizacji lecz gdzie jest papierek lakmusowy ??? Czy to "ciało kierownicze" czy raczej nauka Apostolska czyli tak naprawdę judeo-chrześcijańska !!!
Wiem że poruszyłem b ważny temat ale może tak należy ... Nie wiem też czy będę miał czas " dyskutować" z Tobą i innymi na tym forum ale mam szczere chęci a są i inni. Apeluję jedynie o szacunek i mkiłość które to należą się każdemu człowiekowi a tym bardziej wierzącemu (choć może inaczej jak my). Niech Cię JAHWEH błogosławi w imieniu JESZUA !!!
www.pomoc.kdm.pl Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 06.12.2005 02:52:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dziwne wszyscy milczą nawet sam autor tematu do którego skierowałem jak myślę " ciepłe" słowo !
Katolicy i protestanci czy naprawdę nie umiecie porozmawiać bez agresji i nastawienia ze Świadkiem.Gdzie ci obrońcy wiary.
A ty przyjacielu od Świadków dlaczego pojawiasz się by zniknąć ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Pippi ^^
Nowy
Nowy


Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Dębica

PostWysłany: 18.08.2006 08:53:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię Smile Dobrze, że jesteś! Pax.
_________________
Pippi ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 04.05.2007 22:45:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matan napisał:
To dziwne wszyscy milczą nawet sam autor tematu do którego skierowałem jak myślę " ciepłe" słowo !
Katolicy i protestanci czy naprawdę nie umiecie porozmawiać bez agresji i nastawienia ze Świadkiem.Gdzie ci obrońcy wiary.
A ty przyjacielu od Świadków dlaczego pojawiasz się by zniknąć ?

Jak tu nie milczeć gdy nie ma w dyskusji samego autora "zamieszania"...


Może zapomniał? Albo mu ktoś zakazał? Może brak dostępu do Netu albo Forum? Może hasło zgubił? A może ktoś sie podszywał, by sprawdzić reakcje forowiczów?... Ostateczna możliwość, to taka że już osobiście spotkał się ze Stwórcą.

innych możliwości nie znam....a Wy?


PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 09.05.2007 12:54:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychodzi zwrot z adresu tej osoby; konto nieaktywne.
Jako, ze nie ma z kim rozmawiac zamykam temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM