klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Wcielenie Boga / grzech pierworodny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 13.05.2007 17:29:39    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

gryman napisał:
mcfunthomas napisał:
Otóz NIE. Gdyby NIEWIASTĄ był Kościół, to wynikałoby, że Kościół urodził Jezusa...a było przecież odwrotnie....
Tak, gdyby przyjąć, że Jezus zalożył Kościół dopiero na Ziemi, wtedy, gdy przyszedł na świat, jako Człowiek. Otóż nie On ów Kościół założył o wiele wcześniej, jeszcze na dlugo przed tym zanim anioł Jutrznia stał się Szatanem.
Jezus przychodząc w Ludzkim wcieleniu zostal zrodzony przez Marię, ale jak wiemy z Biblii poczety z Ducha Świętego.
Duch Święty, jest nie tylko Pomocnikiem, Wspomorzycielem, Duch Święty jest rónierz Kościołem (żeby była jasność nie mam tu na mysli jednego Kościoła, jako frakcji religijnej, ale całego, Kościoła, jako Zgromadzenia Świętych, czyli tych, którzy zachowiją przykazania)
Jezus został zrodzony przez Kościół i w Kościele, bo sam Jezus jest tym Kościołem.
Tak, jak Ojciec jest w Synu a Syn w Ojcu (Ja i Ojciec jedno jestesmy)
tak, też Kościół jest w Bogu i Bóg w Kościele Jednością są.
Żeby to nie wyszlo na skrajność, chodzi o to, że wielu ludzi okresla, jako Kościół budynek sakralny, ale to nie jest tak, Prawdziwy Kościół to jest Ciało, organizm, które tworzy Jezus a konkretnie Bóg w Trójcy. Kościół jest zywy, oddycha i żyje.

1. Poproszę o poparcie tych słów nauką płynącą z Biblii. Bo jak na razie Twoje słowa to tzw. "machanie rękami" i w dodatku trąci piękną herezją.... Neutral

2. Powyższa Twoja wypowiedź jakoś mi nie pasuje do wcześniejszych Twoich słów: "To Kościół, który na Ziemi założył sam Jezus, jest ową Niewiastą Obleczoną w Słońce i Oblubienicą Baranka Bożego."
Mamy więc tak: Jezus jest Kościołem...Jezus założył Kościół...Jezus zrodzony w Kościele...Jezus zrodzony przez Kościół...Jezus poślubi Kościół... Duch jest Kościołem.... Skąd żeś to wszystko bracie wytrzasnął... Question Sorki, nie obraź się ale wg. mnie masz straszny kocioł w głowie...

Proszę również o podanie choć jednej poważnej pozycji/książki, którą przeczytałeś nt. Apokalipsy, jej symboliki itp.


PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
gryman
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 13.05.2007 19:33:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, więc herezją nazywasz to, że Bóg stwarzając Aniołów, którzy od początku istnienia "wielbią Boga nieustannie" Bóg stworzyl Kościół na poczatku stwarzania, bo cóż to jest Kościół, czy nie jest to oddawanie czci Bogu? Wielbienie Go i Wyslawianie?.
Chyba nie chcesz mi wmówić, że Kościół powstal dopiero przy przyjściu Jezusa na Ziemię, bo wtedy jaki sens miało by oddawanie czci Bogu przez wszelkie wieki począwszy od Mojżesza?
Widocznie mamy inny pogląd na temat herezji.
Osobiście za herezję uważam, nauczanie, że Chreścijaństwo jest najlepsze.
Nie Chrześcijanizm reprezentuje Religię, która została przez Boga stworzona, naturalnie dziedzictwo, które Chrześcijanie przejęli jest nader potężne, ale nie od Chrześcijan pochodzi Stworzenie, nie od Chrześcijan pochodzi Wiara, bo jeszcze nikomu nie śniło się Chrześcijaństwo, jak Naród Wybrany wielbil Boga.
Na Śądzie ostatecznym, sądzone będą wszystkie pokolenia Judy. 12 Pokoleń, do którego grona naturalnie należy zaliczyć też pokolenie, z którego wywodzi isę dzisiejsze Chrześcijaństwo, które też wywodzi isę niejako z narodu Wybranego, bo któż inny jak, nie ludzie wywodzący isę z Izraela tworzyli pierwsze parafie Chrześcijańskie.
Po za tym nadmienię, że to jest moje zdanie, to jest moje wyobrażenie i moja wiara, wiec daruj sobie wywody na temat herazji, bo tak samo, ja mogę napisać o tobie, ale nie robię tego, bo nie jestem fanatykiem, który na wszystko czego nie rozumie i co odrzuca krzyczy heretyzm, tak robili ci, co ludzi na stosach palili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 13.05.2007 20:35:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mamy inne podejście co do definicji Kościoła, inne podejście co do dyskusji, i co do składni i czystości języka polskiego.

Poza tym obaj (ja chyba pierwszy) wyszliśmy już poza temat. Przepraszam, ale ten watek brzmi: "Wcielenie Boga / grzech pierworodny". Nie podejmę się w tym miejscu dalszego dialogu nt. Kościoła, chrześcijaństwa, stworzenia itp. .. chyba że będzie się to mieścić w temacie. Very Happy

co do wyrazu HEREZJA to odsyłam do odpowiedniego słownika - sam też zajrzę. Laughing


PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM