klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Elgibbor
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 15.07.2007 11:01:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie się zgadzam z ,,Fire". A odnośnie kolegi ,,Bukken'' powiem tak nie zewnętrzna szata zdobi człowieka tylko co ma głęboko w sercu Jarek ,,Fire"
grając taką ekstremalną muzykę pokazuje innym swoje świadectwo życia
to że nawet w takim czasie XXI wieku bardzo brutalnym czasie da sie iść za Chrystusem iść jego naprawde ekstremalną drogą. Jarek znalazł szacunek u ludzi niewierzących i dlatego ma szanse na kierować ich na dobrą drogę .
Pokazać swym przykładem swą drogę do zbawienia. Na moim przykładzie mogę ci powiedzieć zę wiekszość moich przyjaciół to black metalowcy którzy
nie wierzą w Boga ja ich szanuje co jest piękne że raz pewnym kumplem
rozmawiałem i powiedział mi coś co mnie zaskoczyło powiedział,, Łukasz ty nie jesteś zwykłym Katolikiem odpowiedziałem dlaczego a on bo ty mi dajesz namacalny dowód wiary ty żyjesz tym, żyjesz między nami i ty swoją postawą nas uświęcasz, dajesz Światło w ciemności który razi swoim blaskiem" Kończąc powiem Jarek dawaj dalej takiego powera pokazuj świadectwo dobrego życia które kroczysz z Chrystusem. Z Bogiem .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 19.07.2007 23:06:36    Temat postu: fire Odpowiedz z cytatem

Duzo myslalem o naszych wypowiedziach ,wierze ze w naszym chrzescijanskim zyciu potrzebny jest balans ,musimy byc ostrozni i mocni w Bogu gdy glosimy ewangelie ,szczegolnie jesli chodzi o srodowisko okultystyczne ,wiec zgadzam sie z bratem ktory mowi o ostroznosci w tym co robimy ,bo latwo jest popasc w zwiedzenie .Wiec mysle ze musimy byc mocno ugruntowani we wierze.Byc wsrod ludzi glosic tym ludziom ale nie czynic uczynkow ciemnosci ,i to czyni nas swiatlem w ciemnosci .Ciesze sie jak czytam swiadectwa ludzi ktorzy pisza o tym jak inni widza w nich Chrystusa ,i wierze ze tak wlasnie powinno byc, by ludzie widzieli w nas Chrystusa .Ostanio dostalem duzo emaili z pogrozkami od mlodych satanistow ,na niektore emaile odpisalem ,a na niektore poprostu szkoda bylo mojego czasu.Czesto pisza ze lubia moja muzyke ale nienawidza mojej religi ,wiec modle sie do Boga o madrosc ,jak mam odpowiadac tym ludziom .Bo tak naprawde w chrzescijanstwie nie chodzi o religie lecz relacje z Bogiem i mysle ze to jest najwazniejsze by ludzie mogli poznac zywego Boga jako Ojca ktory nas kocha i Jezusa Syna Bozego ktory oddal swoje zycie za kazdego z nas nawet za tych ktorzy w niego nie wierza.Czesto staram sie myslec co by Jezus zrobil ,co by napisal tym ludziom. Ok, skracajac moje wypowiedzi prosze o wsparcie modlitewne ,potrzebuje jak najwiecej modlitw w tym co robie ,bo bez Boga jestem bez sily .Jeszcze jedno zaczelem nowa prace misyjna wsrod ludzi z sekty maharishi ta sekta objela cale miasto maja wlasne szkoly, sklepy, banki, pieniadze itp.. wierza oni w guru ktory wlasnie nazywa sie maharishi i on jest jak ich bog, jest to sekta znadujaca sie w stanie IOWA w ameryce tam wlasnie teraz mieszkam wierze ze Bog mnie tam wlasnie poslal by pomoc tym ludziom odnalezc swiatlo ktorym jest Jezus Chrystus.
Ale sie rozpisalem ,naprawde nie mialem tego w planie hehe.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!
BLESSINGS!!
JAREK(FIRE)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 20.07.2007 14:43:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że zagadnienie miałem nie do końca przemyślane. Umysł już nie taki bystry. Zgadzam się, że trzeba dać ludziom szansę dobrego wyboru. Może to będzie pierwsza metalowa płyta jakiegoś nastolatka, który nie ma uprzedzeń do chrześcijaństwa i OpenGrave będzie początkiem dobrej drogi. Tylko że rzeczy oświetlone z jednej strony pozostają ciemnymi z drugiej. Już mam takie podejście, że z dystansem podchodzę do spraw o dwoistej naturze, długo rozważam za i przeciw. Ale już przyznaję Wam rację Przedmówcy w tej kwestii.
Odnośnie wypowiedzi Fire z dnia 14.07.07 , cytat: „A jeśli chodzi o bluźnierstwo to nie wierze w to, ze jeżeli ktoś uwielbia Boga, bluźni Bogu”.. – nie stawiałem takiej tezy. Zgadzam się, że to nielogiczne. Co do Frost Like Ashes – zapoznaję się z rzeczywistością jak radziłeś, wynikami tych prac podzielę się po ich zakończeniu. Widziałem na stronie myspace Frostów możliwość kupna nagrań Possession z widoczną (wtedy. Teraz już nie) przy tym okładką dema Scourge & Fire. Zrobiło to na mnie złe wrażenie ale przyznam, że się wtedy nie wgłębiałem. Poczytawszy trochę o possession dowiedziałem się, że ponoć mają chrześcijańskie podteksty. Coś podobnego! http://www.metal-archives.com/release.php?id=14211 – sprzedałbyś mi taką płytę Fire czy raczej zakopał w lesie?
Odnośnie wypowiedzi Rudi: cytat: „nie zewnętrzna szata zdobi człowieka tylko co ma głęboko w sercu” – 1Tes 5,22 – Unikajcie WSZYSTKIEGO, co ma choćby pozór zła.
z wikipedii: corpse point - specjalny rodzaj czarno-białego makijażu, który potęgował wrażenie demoniczności członków zespołów. Czemu więc jest to praktykowane przez chrześcijan? Uważasz, że Bóg, który mieszka sercu chrześcijanina powiedziałby mu: „zrób sobie corpse point, bo idziesz ewangelizować satanistów, wiesz, będą Cię lepiej słuchać jak z Mojego podobieństwa, przemalujesz się na podobieństwo diabła...”

to tyle z mojej strony tymczasem, pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 20.07.2007 21:03:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oto fragment wywiadu Fire Throne udzielonego dla Buried Scrolls zine:
"[...] we do understund that to typical people (non-Christians too) from society we may look scary. Many people think that we are freaks. The matter is what is in the heart because in it is born our thoughts and intents. (Hebr 4:12, ) which later become actions (Luk 6:45). As long as our outlook is moral there's nothing wrong with it.
There's nothing evil in our appearance, we do not wear any occult symbols, and our spikes and corpsepainting are our battle uniforms. We want to show every one that there is a battle for their souls.
To be a Christian is not an easy life where you can live in your own spiritual bubble. It's the hard duty of a soldier in the army of Christ. So our scene appearance is a reference to the spiritual world and the battle in it... as it is writen in Ephesian:
". For we wrestle not against flesh and blood, but against principalities, against powers, against the rulers of the darkness of this world, against spiritual wickedness in high places."
Later the scriptures in this chapter speak about the armour of God. We do know that it is invisible as most of our enemies but to make it more real for our fans we do use corpspainting and elements of medevil battle eqipment.

There is also another side of the coin and we will not deny that because of our image it's easier for us to spread the Word of God to metal-heads. We do not support any agression that comes out of flesh but we do accept and believe in agressive faith. Our battle is not with other people, but aginst the strongholds of satan which need to be torn down (II Cor 10:3-5)."

Od siebie dodam: nie popadajmy w jakiś zakon. Gdyby wszystko co szatan pierw wykorzystywał było samo w sobie złe to nie grałoby się na wielu instrumentach a wiele stylów muzycznych, stylów mody itd z miejsca nie miałoby prawa bytu w chrześcijaństwie bo pierwotnie służyły oddawania czci szatanowi.
Granice wyznacza moralność która sama w sobie w dużej mierze oparta jest na dekalogu.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 21.07.2007 23:24:56    Temat postu: fire Odpowiedz z cytatem

mozna sie caly czas spierac kto ma racje i kto jej niema ,ale nie to jest najwazniejsze ,oczywiscie ze gdybym nie znal tych ludzi z POSSESSION wczesniej to napewno to cd by poszlo do pieca .Ale tez jestem tego zdania ze jak czegos nie lubie sluchac to ja poprostu tego nie slucham ,chodzi o muzyke .I nie mam zamiaru wyciagac kto tu jest bardziej swiety bo tak naprawde to my wszyscy jestesmy grzesznikami ,jestesmy tylko swietymi dzieki Jezusowi i to cala Chwala nalezy sie Jemu!!Jezus nie mial problemu jadać z celnikami i grzesznikami nawet rozmawiac z prostytutka ,i w tamtym czasie tez sie znalezli ludzie co to im sie nie podobalo co Jezus robi ,wiecej nawet ci religijni ludzie pozniej poprowadzili Jezusa na ukrzyzowanie.Diabel probuje sklocic nas ,oskarzac i wyciagac wszystkie brudy ,nie taki jest cel ludzi wierzacych ,proponowal bym szukac tego co bedzie nas wspierac i budowac ,niz szukac tego co dzieli i potepia.
STRONGER THAN HELL!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 23.07.2007 11:16:02    Temat postu: malowanie twarzy jest złe? Odpowiedz z cytatem

Bukken napisał:
Odnośnie wypowiedzi Rudi: cytat: „nie zewnętrzna szata zdobi człowieka tylko co ma głęboko w sercu” – 1Tes 5,22 – Unikajcie WSZYSTKIEGO, co ma choćby pozór zła.
(...)
Uważasz, że Bóg, który mieszka sercu chrześcijanina powiedziałby mu: „zrób sobie corpse point, bo idziesz ewangelizować satanistów, wiesz, będą Cię lepiej słuchać jak z Mojego podobieństwa, przemalujesz się na podobieństwo diabła...”


Paweł napisał coś takiego w 1Kor 9,20-23
"Dla Żydów stałem się jak Żyd, aby pozyskać Żydów. Dla tych, co są pod Prawem, byłem jak ten, który jest pod Prawem - choć w rzeczywistości nie byłem pod Prawem - by pozyskać tych, co pozostawali pod Prawem.
Dla nie podlegających Prawu byłem jak nie podlegający Prawu - nie będąc zresztą wolnym od prawa Bożego, lecz podlegając prawu Chrystusowemu - by pozyskać tych, którzy nie są pod Prawem.
Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby w ogóle ocalić przynajmniej niektórych.
Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział."

Nie mówi, że dla Żydów stał się Żydem, ale jak Żyd itd.
Jeśli wg Ciebie malowanie twarzy ma pozór zła - unikaj tego, ale jeśli dla kogoś innego nie ma w tym nic złego oraz pośrednio dzięki temu może on przywieść kogoś do Chrystusa, to niech się maluje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 31.07.2007 02:58:23    Temat postu: Elgibbor stronger than hell Odpowiedz z cytatem

Juz jest przedsprzedaz "STRONGER THAN HELL" dostepna pod tym linkiem http://www.opengraverecords.com/elgibbor.htm POZDRAWIAM WSZYSTKICH ,
LUD POGRAZONY W MROKU UJRZAL SWIATLOSC KTORA JEST W CHRYSTUSIE.
Blessings
Jarek(Fire)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 31.07.2007 09:15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra robota Fire to będzie bomba. Mam pytanie bedzie ktoś sprzedawał tą płytę w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 01.08.2007 00:50:44    Temat postu: plyta Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieje ze w zime odwiedze kochana polske no i pare plytek bede mial ze soba ,jezeli nieuda ci sie zdobyc gdzies idziej to bedziesz mogl nabyc u mnie ,juz widzialem okladki i cd ,naprawde profesjonalne wydanie
Pozdrawiam
Blessings!!!
Fire
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 24.08.2007 11:57:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech Jaro, zawsze byles patriota... Wink

Moze sie spotkamy jak bedziesz w polandii?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 25.08.2007 15:35:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe ,fajnie Maro ze sie odezwales ,jak juz bede cos blizej wiedzial kiedy bede w Poloni to postaram sie dac znac.
Pozdrowionka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 16.09.2007 23:14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na poczatku listopada bede w polsce 3 tygodnie ,jak by co to wiecie gdzie mnie znalesc Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 18.09.2007 00:27:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że się nie rozminiemy. Wszystko zależy jak szybko papiery załatwię i jak szybko bilet mi kupią. Jakby co to spotkamy sie jak wrócisz znów na obczyznę.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 18.12.2007 04:36:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stronger Than Hell jest juz w sprzedazy!
Pierwszy w pelni profesjonalnie zarejstrowany material Elgibbor jest do nabycia w Open Grave Records. Zainteresowanych zapraszam tutaj:
http://www.opengraveshop.com/index.php?main_page=product_music_info&products_id=9316
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 31.01.2008 19:20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Caly naklad z Open Grave Records wyprzedany. Pojedyncze egzemplarze mozna jeszcze starac sie nabyc bezposrednio od Jarka "Fire" ,kontaktujac sie z nim przez myspaca (profil Elgibbor badz jego prywatny).
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM