klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Kto słucha tylko muzyki chrześcijańskiej?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladysherlockian
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 23 Maj 2005
Posty: 19

PostWysłany: 05.10.2008 16:54:58    Temat postu: Kto słucha tylko muzyki chrześcijańskiej? Odpowiedz z cytatem

Czyli jedynie soliści i zespoły z kręgu muzyki chrześcijańskiej, a żadnych "świeckich" wykonawców. Lubię muzykę chrześcijańską, ale nie potrafię słuchać tylko jej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 09.10.2008 23:55:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja.
Ze świeckiej mam tylko soundtracki, których słucham raz na ruski rok. Posiadam również kolekcje płyt winylowych, głownie świeckie ale słucham jak zejdą się starzy znajomi z dawnych czasów. No i znajdzie się parę świeckich płyt cd ale ich w ogóle nie słucham.
Na kompie i mp3 a wiec na tym na czym słucham codziennie mam tylko chrtistian + soundtracki.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 17.01.2010 14:04:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
sokad
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 38
Skąd: tomaszow mazowiecki

PostWysłany: 18.10.2009 22:22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja slucham pół na pół...z mojej CD kolekcji polowa to chrzescijanskie orkiestry ( officer negative, headnoise, NIV,blamed,crucified,becoming archetype,rainforeststarflyer54,strongarm,zao,glory box,itp,)a druga połowa niechrz.(husker du, komety,apatia, social unrest, lisa stansfield,misfits,suzanne vega, skalpel, cro-mags,soundgarden,bad brains itd)jak kupuje plytę to raczej nie ma dla mnie znaczenia czy to chrzesc.zespół.nie slucham tylko zespołów skrajnie nazistowskich i otwarcie satanistycznych(nawet jak fajnie grają np.danzig)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 16.01.2010 19:49:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od pewnego czasu słucham tylko chrześcijańskiej muzy, bo Bóg tak chciał i jestem z tego zadowolony:)
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 17.01.2010 12:49:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja się nie ograniczam, przeważnie słucham christian metalu ale lubie też ogólnie różne inne metalowe, punkowe czy rockowe bandy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 17.01.2010 14:07:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też się nie ograniczam, postawiłem tylko na dobrą strawę, która karmi nie tylko umysł ale wzmacnia i ducha. Nawet soundtracki zgrałem na płytę DVD i wrzuciłem do szuflady Very Happy
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 23.01.2010 12:04:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez słucham praktycznie tylko muzy chrześcijańskiej, czy przynajmniej za taka sią podającej;) Każdy ma na to swój-najlepszy-pogląd. Dla mnie tak jest najlepiej... z niechrześcijańskiej muzy zostało mi jeszcze parę albumów The Offspring... tak mi z sentymentu je trzymam na półce Wink

Problemem jest często oryginalność i techniczny poziom chrześcijańskich wykonawców, które to często pozostawiają wiele do życzenia Wink

Dla mnie np wtórność i miałkie, wyświechtane teksty chrześcijańskich bandów mają czasem odwrotny skutek i zamiast zachęcać, bywa tak, że nieco mnie studzą...

GBY!
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 23.01.2010 14:03:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dużo w tym racji Mike ale są gatunki gdzie nie ma co się oszukiwać treści są prostackie bez względu czy to chrześcijańskie czy nie. Na przykład death metal a szczególnie old school to chyba prym wiedzie w tej kwestii. Myślę że akurat od strony lirycznej to wierzący trzymają poziom ale muzycznie w pełni się zgodzę co do uwagi o wtórności. Choć ostatnio jeśli chodzi o nową szkołę metaclore/screamo/post hardcore to często kapele wierzących wyznaczają trendy.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Soulfly
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: 18.02.2010 22:24:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się odniósł tylko do kwestii technicznych. Chciałem powiedzieć, że absolutnie nie zgadzam się ze twierdzeniem, że poziom techniczny zespołów Chrześcijańskich jest niski. Próbując ograć solówki Holy Blood(np. "In the last battle" czy "Jerusalem") mozna napotkac na naprawdę spore problemy. Wsłuchując się w kapele takie jak Narnia, Antestor czy Rising Cross sądzę, że o niskim poziomie technicznym nie warto mówić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 24.02.2010 17:00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt tu nie mówi, że nie ma wogóle wybijających się ponad przeciętność zespołów;]
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 24.02.2010 17:28:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chodzi moim zdaniem nawet o poziom trudności solówek, ale o to, że często chrześcijańskie zespoły są po prostu..drętwe. Nie ma w nich tego "czegoś". Takie odwalanie danego typu muzyki. Zgadzam się, że jest to problem, ale zdarzają się też lepsze zespoły, czy piosenki. Chociaż jeszcze czasami jak słyszę jaką nie chrześcijańska piosenkę, to aż mnie skręca z tego, że jest tak dobra, no ale żadne poświęcenie nie pójdzie na marne.
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Soulfly
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 12

PostWysłany: 25.02.2010 12:16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie macie rację... ja wciąż szukam kapel chrześcijańskich, które muzycznie będą podobne np. do Korpiklaani, Ensiferum czy Finntroll i będą miały taki wykop. Niestety znaleźć nie mogęSad ale w końcu mamy też takie kapele jak Immortal Souls, także najgorzej nie jest;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tkaa85
Pismak
Pismak


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 72
Skąd: z daleka

PostWysłany: 26.02.2010 11:46:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie poziom trzymają tylko 3 kapele : As I Lay Dying, A Plea for Purging, dawne Zao Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 27.02.2010 00:05:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie się rozkoszuje Trouble. Miód! Klasyka starego dobrego heavy metalu inspirowanego Deep Purple, Led Zeppelin, Black Sabbath i elementami psychodelicznego rocka z końca lat 60-tych z tekstami chrześcijańskimi. Jeszcze raz - Miód!
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 28.02.2010 15:53:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wracając do tematu to muszę powiedzieć, że dla mnie samego, takie przejście od słuchania muzyki różnej, a w tym typowo świeckiej, do słuchania tylko chrześcijańskiej(jakkolwiek by nie podchodzić do poziomu jej "chrześcijańskości") było strzałem w dziesiątkęSmile Kiedyś miałem spore wątpliwości do tego czego słucham i denerwujące wyrzuty sumienia, teraz nie mam tego problemu:)

Bóg daje nam wolność we wszystkim, ale musimy ją dobrze wykorzystywać, bo naprawdę jak napisał Św. Paweł "...nie wszystko buduje" a muzyka, nawet jeśli niechętnie się do tego przyznajemy - ma potężny wpływ na nasze życie Smile


pzdr!
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM