klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

ZRÓBMY COŚ NOWEGO !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 26.08.2009 20:08:56    Temat postu: ZRÓBMY COŚ NOWEGO !!! Odpowiedz z cytatem

Hej

Wszyscy by chcieli, żeby świat zmieniał się na lepsze, ale naprawdę mało kto bierze to sobie do serca i robi cokolwiek, żeby w tym pomóc.

W Polsce tak niestety jest, że w naszych klimatach bardzo mało się dzieje, metal dla Jezusa jest pogardzany nie tylko przez niewierzących, ale co najsmutniejsze, również przez nasze chrześcijańskie wspólnoty.

Nie uważam że hardkorowe klimaty to coś lepszego, wartościowszego od jakiejkolwiek innej muzy i nie zachęcam nikogo, żeby tego słuchać, to śliski grunt i kontrowersyjny temat, szczególnie w naszym kraju.

Wiem jednak, że są ludzie, którzy tego "łomotu" słuchają(sam go słucham) i często prowadzi to ich w okropne rzeczy. Charakterystyczna dla "typowego-świeckiego" stylistyka metalu, robi słuchaczom, czy przyznają się do tego czy nie, małe lub większe pranie mózgu i odciąga od wiary, Boga i kościoła. No tak często jest i nie da się ukryć.
Nie uważam, że metal jest w tym jakiś gorszy od innych gatunków muzyki, problem polega na tym, że ludzi są na tyle naiwni, że kiedy słyszą "ładne" melodyjki to często wyłączają myślenie i nie zwracają uwagi czym "karmią" ich ducha wykonawcy choćby popowi.

"...ale co Ci chodzi człowieku"


BARDZO chciałbym, żeby scena hc/metal w Polsce mogła w końcu dotykać ludzi pozytywnym przesłaniem.


Wiem, że Wy też tego chcecie, a raz4em z nami jeszcze WIELU ludzi w Polsce.

Daleki jestem od wszczynania jakiejś rewolucji bla bla bla...

Osobiście jestem już znudzony czekaniem. Wiem, może teraz niewiele mogę, ale mam dosyć zrzucania odpowiedzialności na innych, dlatego dzielę się tym z wami w dobrej wierze.
To wydaje nam się takie odległe, niemożliwe, żeby coś TU ruszyć... Zdaję sobie z tego sprawę, bo czuję to samo.

Mam 21 lat i kocham Jezusa.
Kiedyś nienawidziłem ludzi, świata i siebie, ale Bóg to zmienił. Nie jestem kimś szczególnym, jestem szarym, zwykłym ludkiem, a bez Boga jestem nikim. Boli mnie kiedy widzę ludzi żyjących bez Boga, którzy żyją jak chcą, w zgorzknieniu, zepsuciu, złości, goryczy i smutku.
Wiem, że jest dla nich odpowiedź i jeśli tylko mogę świadczyć o niesamowitej Bożej miłości, robię to. To jest w moim sercu, wiem, że w Waszych też.

Muzyka to potężna rzecz, muzyka dla Jezusa to jeszcze potężniejsza rzecz. Może w końcu nadchodzi czas, kiedy wypadło by przestać oglądać się na innych, ale może w końcu wziąć sprawy w swoje ręce.
Wiem to takie odległe i jakoś ciężko w to uwierzyć ale jeśli chcemy zmiany to nie pozostaje nam nic innego jak zrobić w tym pierwszy krok.

Na początku trzeba o tą sprawę się modlić.
Może z czasem, Bóg otworzy jakieś nowe możliwości, przecież On jest Panem możliwości!

Zacznijmy o tym myśleć, rozmawiać.

Może znasz jakiś ludzi, zespoły, ludzi z sercem dla Boga, którzy być może już próbują coś działać. Wypadało by spotkać się, pogadać, pomodlić, a czemu nie zorganizować jakiejś później MINI konferencji, to naprawdę mogło by się udać! Jest wiele spraw, które łączyły by się z rozkręcaniem sceny w Polsce. Od prozaicznej promocji, stronki, skromnej dystrybucji, gazetki/web-zinu, przez koszulki, koncerty. To brzmi strasznie na początku, ale jakoś INNYM się udaję, dlaczego nie miało by udać się nam, tu w Polsce. Przecież POLSKA WYMIATA, a Polacy w ogóle rządzą, nie? Smile

Początki zawsze są trudne, ALE TRZEBA ZACZĄĆ Panowie i Panie! Smile
Póki co, niech to będzie w naszych sercach, pamiętajmy o tym, módlmy się, zobaczymy co czas przyniesie:)

Jeśli masz jakieś propozycje, albo chociaż przychylasz się do takiej inicjatywy to daj znać! Masz pomysł? Zarzucaj nim! Masz sugestie czy może jakież doświadczenie w temacie - Wal! Smile


W klimatach HC tyle nasłuchaliśmy się już o walce, jedności, wspólnym celu i innych - niech to będzie taki "soundtrack", który zachęci nas, żeby coś zrobić w tym kierunku, łączac przyjemne z pożytecznym.
Słuchajcie z tego może być jeszcze NIEZŁA HISTORIA i to szybciej niż nam się wydaje! ...jasne, "szczytny cel" może się za kilka dni rozlecieć, ale przecież nic nie tracimy, a możemy wiele zyskać, a co najlepsze, możemy zyskać...

NIE TYLKO DLA NAS, ALE DLA NASZEGO KRAJU i DLA NAJŚWIĘTSZEGO BOGA! PANA PANÓW, KRÓLA KRÓLÓW!


...to jest dopiero C O Ś N O W E G O !!!!!


peace!
GBY!

SPROSTOWANIE!!!!
Wiadomo, że metal chrześcijański rozwija się w Polsce, mamy tez wykonawców znanych na całym świecie(fakt, nie za dużo.. Wink Wiec nie jest to w Polsce NIC NOWEGO. Chodzi mi o COŚ NOWEGO dla nas, jako słuchaczy, póki co biernych. Coś czego jeszcze nigdy nie zrobiliśmy, a w sumie mogli byśmy spróbować. O takie "nowe" mi chodziło. Wiecie: "unity us all! yeeeah! brothers in arms! You can't stop us" hahaha i takie inne śmieszne 'corowe zachęty Very Happy



...w ogóle sorry za błędy czy inne "babole", mam nadzieję, że sie nie obrazicie i ogólnie wiecie o co mi chodzi ;D

...ja jestem Mike z Radomska, studiuje w Kielcach i chce się dołączyć! Very Happy
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...


Ostatnio zmieniony przez Mike dnia 26.08.2009 20:30:45, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 26.08.2009 20:25:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yO, Mike!
Roboty jest wiele. To, że nic się nie dzieje to nieprawda bo w tym roku na Slocie scena ekstremalna gdzie grali Hope Against Hope, Preacher oraz Kashee Opeiah. Niebawem w Karkowie zagra War of Ages oraz Thy Will Be Done - to w ramach Hell On Earth Tour gdzie wśród współorganizatorów znajdą się takżę osoby wierzące (ja znam jedną).

Jeśli chcesz to można wspólnie pomyśleć nad zorganizowaniem dla jakiegoś zespołu Christian z nurtu hc turnee. Póki co ja mam masę roboty przy stronce i chetnie przyjmę każdą osobę do pomocy bo ciężko robi się wszystko samemu.

Wiem że to nie wydają sie wielkei rzeczy ale gdzieś trzeba zacząć. A modlitwa to ważna sprawa w codziennym życiou jak i w dalszych planach. Bless!
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 26.08.2009 20:35:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasne, dzięki za wsparcie i dzięki za stronkę. Biorę to sobie do serca, wiem o tych eventach o których pisałeś i bardzo mnie ciesząSmile

Napisałem już Peterowi Espevoll'ovi (wiem, lans:D )pytania do małego wywiadu, wiec na pewno Ci podrzucę do uploadu na stronce jak odpisze:0
Sam pomyślę nad jakimiś materiałami na Twoja stronkę. Przyznaję się, że nie znam się na stronach internetowych ale coś tam zawsze mógłbym podrzucić.

Biorę sobie tą sprawę do serca i postaram się w końcu zacząć działaćSmile

tu macie link do bloga mojego znajomego,
http://jungworldmissions.blogspot.com/2009/05/poland-2009-prayer-meeting-at.html
Christian to misjonarz z USA, który z rodziną przebywa w Polsce, co prawda niedługo jedzie na misję do Afryki, ale mam nadzieję, że wróci do Nas:) Z Bloga można dowiedzieć się co nieco o Nim, Jego muzyce i pracy dla Boga wśród skate'ów. Gość jest spoko, ma mega dobry, mocno rockowy głos i nawet bez zespołu, z samym tylko akustykiem wymiata:)
Jeśli będzie w Polsce, na pewno zgodził by się coś ciekawego zorganizować, albo przynajmniej pomócSmile
Z bloga możecie też POBRAĆ ZA DARMO Jego muzę. POLECAM Smile


peace!
GBY!!!
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 27.08.2009 16:09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba wogle znać sie na necie. Całą obsługę mogewziąć na siebie. Najzwyczajniej nie nadążam z przygotowywaniem materiału na wzystkie działy. Najbardziej potrzebuję biografii, tłumaczeń tekstów oraz artykułów. W przyszłości chciałbym równieżaby recenzji byo więcej.

Stronkę obadam ale z tego co widziałem to mało core...
Znajomy, Adam Sokół (nie wiem czy znasz kola) planuje jesienią zrobić spotkanie modlitewne ludzi mająceych w sercu spirit filled hc i czujący powołanie aby działać za pomocą tej sceny u nas w kraju. Dam znać jak więcej szczegółów będzie znane.

Tymczasem & GBY
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Ralf
Pismak
Pismak


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 315
Skąd: Brwinów

PostWysłany: 27.08.2009 20:26:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu metal...?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 27.08.2009 20:30:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czemu nie?
ale w sumie racja, pop lepszy Very Happy
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.08.2009 00:01:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ralf napisał:
czemu metal...?

Bo niemal wszyscy skreślają to towarzystwo. Proste.
Nie słyszy się w społecznościach, że pop jest zły, że reggae od szatana itd. Czasem jeszcze techno bywa podobnie "wyklęte".
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 06.09.2009 17:12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem, że sfhc w Polsce wymaga trochę promocji, którą warto to rozpocząć jak najwcześniej, stąd właśnie narodził się mój pomysł Very Happy

W najbliższym czasie postaram się napisać e-maila do jakichś rysowników/grafików zajmujących się designem płyt chrześcijańskich kapel(póki co myślałem o firmie Ryana Clarc'a i tym gościu z Facedown Records co robi większość okładek i designów, jeśli znacie podobnych ludzi to mówcie, spróbujemy do nich uderzyć!)

Sformułował bym krótko i zwięźle nasze potrzeby i prośbę o jeden prosty projekt, który mogli byśmy kiedyś wykorzystać np do koszulek!
Wiem, że to zajęci ludzie, a pomysł nieco szalony, ale myślę, że naprawdę warto spróbować - a wyobraźcie sobie jaki by był czad, gdyby faktycznie dajmy na to pan Clarc nam takie coś zrobił Very Happy
myślałem nad ewentualnymi propozycjami nadruków:

"sfhc spirit filled hardcore"
"hell must fear me"
"nailed. dead. risen"(tak te dwa są z Impending Doom i brzmią mrocznie hehe Very Happy )
"Jesus the way the truth and the life"
"Christcore"

...wiem, takie proste hasełka, ale w sumie co by nam nie zrobili było by super:-) a chyba ładnie im coś zaproponować Very Happy

GBY!
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 10.09.2009 11:00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra e-mail do firmy designerskiej Ryan Clarc'a posłany Smile
czekamy na odpowiedź Very Happy
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM