klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Chrześcijanie grający w nie - chrześcijańskich zespołach
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 01.06.2010 21:48:58    Temat postu: Chrześcijanie grający w nie - chrześcijańskich zespołach Odpowiedz z cytatem

Wydał mi się ten temat dosyć intrygujący, więc chciałbym coś o nim napisaćSmile i oczywiście gorąco zachęcam innych do wypowiedzi:) otóż znalazłem ostatnio, przez przypadek, bardzo interesujący artykuł o znanych muzykach metalowych, którz grają w nie - , lub nawet anty - chrześcijańskich zespołach, oto on - http://en.wikipedia.org/wiki/Christianity_in_mainstream_metal . Może ktoś go już czytał, ale:) szczerze mówiąc zaskoczyło mnie tu kilka nazwisk, np. Tom Araya ze Slayer czy Ralph Santolla z Deicide. Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że pierwszy gitarzysta Mayhem odszedł z zespołu, gdyż się nawrócił. Do tej listy, która jest na stronie mogę od siebie dodać jeszcze np: Luca Turilli(Rhapsody of Fire), Alessabdro Lotta(ex - Rhapsody, ex - Wingdom), Mikko Härkin(ex -Sonata arctica), wszyscy muzycy obecnej Sepultury(oprócz Andreasa Kissera), Timo Tolkki(ex - Stratovarius, Revolution Renaissance) itd, itp Smile
Jeżli znacie więcej takowych, piszcie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 07.06.2010 08:33:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka przykładów już było podanych na forum; ktoś tam z king diamond, anthrax, iron maiden...
Moim zdaniem takie przykłady to znak, że coś dobrego wydarzyło się w życiu tych ludzi i oby wzrastali w wierze. Ale jeżeli ktoś deklaruje się wierzącym, a dalej wspiera dzieło przeciwnika to tym gorzej dla niego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 08.06.2010 19:48:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że też za bardzo nie rozumiem jak Araya i King mogą grać w jednym zespole. Tom w jednym wywiadzie wypowiadał się o płycie Slayer "God hate us all" i powiedział, że jest to po prostu "dobry" tytuł, że tak naprawdę Bóg nas nie nienawidzi a teksty powstały by "wku****" kilku ludzi. Fajnie, że jest wierzący, ale powinien okazywać to chyba w trochę inny sposób. Tak samo podobno były gitarzysta Eluveitie jest katolikiem, a grał w zespołe bądź co badź o treściach pogańskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 09.06.2010 14:27:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam też nie wiem jak mogą grać ze sobą bo wogóle nic o nich nie wiem. Ale wiem, że jeżeli ktoś uważa się za wierzącego i gra w slayerze to jakiś pomyleniec tak czy inaczej. A "...nie każdy, kto Mi mówi Panie, Panie, wejdzie do Krolestwa niebieskiego..." [cytuje z pamięci] - będą tam ludzie których uwazamy za naprawdę wielkich wierzących, a co dopiero tacy- co tu dużo gadać -obłudnicy. Jeżeli ktoś jest wierzący powinien czytać Biblię i stmtąd wiedzieć, czego Bóg od nas chce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 10.06.2010 14:44:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że Araya nie ma za bardzo nic do powiedzenia jeżeli chodzi o tekstu na albumach Slayera. Chociaż jeżeli robią to(tzn. szerzą wartości anty - chrześcijańskie) tylko dlatego, że chcą być "najbardziej" thrashową kapelą na świecie i wszystko robią pod publiczkę, to dla mnie nie jest to zbyt fajne. Poza tym z całym szacunkiem dla tego zespołu, ale zbytniej finezji w sobie nie mają. Każdy utwór na jedno kopyto, a solówki Kinga i Hannemana, w mojej ocenie, nie są zbyt lotne. Fakt szybkie, ale bez pomysłu...

Ciekaw jestem czy zespół w ogóle konsultuje się między sobą w sprawie tematów jakie mają być zawarte w tekstach.

Dziwi mnie też obecność w tym zespole Lombardo, gościa, który chciał grać w Soulfly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 11.06.2010 15:44:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu cię to dziwi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 11.06.2010 16:42:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie Soulfly, przynajmniej na początku, miał dość spory przekaz Chrześcijański, więc jeżeli chciał grać w takiej kapeli, nie może być nastawiony anty do religii. Przynajmniej tak mi się wydaje. Poza tym nie wygląda na zagorzałego fana metalu;) a Slayer chce uchodzić za "prawdziwie" metalową kapelę.
No ale w sumie, przy którejś płycie Antestor podobno bębny nagrywał Hellhammer(chyba, nie siedze w tych klimatach za bardzo, więc mogę się mylić), więc może i Lombardo chciał potraktować gre w Soulfly ot tak, bez żadnych powiązań z treścią jakie niosą ich teksty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 14.06.2010 15:19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

soulfly to nie jest zespol chrzescijanskie i mowie to do wszystkich. Soulfly jest to zespół bardzo uduchowiony i tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 14.06.2010 18:21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak mówisz?? Według mnie teksty typu: "So many more, I'm a soldier of God" , "Father of creation" , "Here we go...God bless me inside" , "I believe in God, Immortality" , "You can't kill faith, You can't kill God" czy rysunek Lwa z pokolenia Judy na okładce albumu "Prophecy" świadczą o tym, że jest to zespół jak najbardziej Chrześcijański.

Uduchowionym zespołem, jak dla mnie, może być np. Therion.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
k@mil
Pismak
Pismak


Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 82
Skąd: Cząstków

PostWysłany: 14.06.2010 21:22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Night wish"]Dlaczego tak mówisz?? Według mnie teksty typu: "So many more, I'm a soldier of God" , "Father of creation" , "Here we go...God bless me inside" , "I believe in God, Immortality" , "You can't kill faith, You can't kill God" czy rysunek Lwa z pokolenia Judy na okładce albumu "Prophecy" świadczą o tym, że jest to zespół jak najbardziej Chrześcijański.

Uduchowionym zespołem, jak dla mnie, może być np. Therion.[/quote]

moze dlatego

.....When asked in an interview whether he was a Christian and whether Soulfly was a Christian band, he said:

“ No. I mean, if I was a Christian I would wear all these different kinds of omens. Because Christian people are so close minded. A priest would not accept that. So I don't like the concept of Christianity in terms of being so close minded. It is the same with music. Sometimes I compare preachers to close minded musicians or close minded listeners, who only like one kind of music. Some preachers are the same. And they don't tolerate Hindus, Buddhists or whatever. Only them. It's bullshit. So Soulfly is not a Christian band at all. Very much opposite. But we are very spiritual. Spiritual has nothing to do with Christianity anyway. It has been here since the beginning of time.[2] ”

He also stated that he does believe in God, "But it might be different than the God the preacher preaches about."....

wklejone za

http:// en.wikipedia. org / wiki / Max_Cavalera#Personal
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 15.06.2010 08:58:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Argument raczej nie do podważenia, w końcu to słowa samego Maxa. Zastanawia mnie w takim razie, dlaczego on nadal nosi krzyż? Czemu na koncertach wypowiada kwestie: "In the name of God, Soulfly..." ? Zacząłem mieć troszke mieszane uczucia co do osoby Maxa. Wydawał mi się silnie wierzącym człowiekiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 17.06.2010 13:18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

On wierzy w Boga ale czy kiedykolwiek w jego tekstach pojawiło się imię Jezusa? - Nie, każda wiara ma swojego Boga lub Bogów, Max wychował się w Brazylii i pewnie jego wierzenia wzięły się od np. Indian lub innych. Oczywiście Soulfly jest jak najbardziej bezpiecznym i niosącym przesłanie zespołem (pozdro dla fanów) I jeszcze jeden powód dlaczego ten zespół nie jest chrześcijański, wystarczy posłuchać piosenki Jumpdaf$%up która jest jedną z moich ulubionych soulfly ale takim słownictwem nie powinien posługiwać się chrześcijański zespół, na każdej ich płycie można usłyszeć brzydkie wyrazy więc nie mylcie soulfly z zespołem chrześcijańskim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Master
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 27

PostWysłany: 17.06.2010 19:13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bar96tek napisał:
On wierzy w Boga ale czy kiedykolwiek w jego tekstach pojawiło się imię Jezusa?

a czy musi być słowo Jezus??
Kod:
Down on my knees
Hands stretched to heaven above
Christ this pain is hard to live with
Don't fill my heart with love
Engulf my heart with vengeance
You need to see our pain
Don't fill this heart with love
The truth needs to be told


dodam, że gościnnie na płytach soulfly śpiewała także Asha Rabouin - wokalistka chyba gospelowa

jednak i tak doszukiwanie się chrześcijaństwa "na siłę" uważam za bezsens, dobra muzyka obroni się sama i nie potrzebuje łatek jak "chrześcijańska"!

nie wiem czy ktoś z was był na ostatnich dwóch koncertach Soulfly w Poland, ale chyba z Maxem ostatnio coraz gorzej Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 18.06.2010 11:50:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem się wybrać na koncert w Krakowie, bo do klubu Loch ness mam dwa kroki, ale jakoś nie wypaliło:/ co do wiary w Brazyli, to raczej sądzę, że tam od dosyć dawna jest katolicyzm, a jakieś odniesienia folkowe w muzyce Soulfly czy w starej Sepulturze mają więcej wspólnego z kulturą afrykańską.
Co do przekleństw, to fakt, że Max ma średnio wyszukane słownictwo, ale może przez to trafi do większej ilości fanów, o poglądach odmiennych niż katolicyzm. W końcu Soulfly jest jednym z nabardziej znanych zespołów niosących dobre przesłanie i występują na największych festiwalach na świecie.
Chciałbym jeszcze dodać cytat z podziękowań na płycie "Prophecy": "Special thanks to Father Filotey Petrovic and Father Anthony Nelson for the spiritual cleansing"
Mam nadzieję, że nie przekręciłem pierwszego imienia i nazwiska:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 23.06.2010 15:22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Night wish napisał:

Co do przekleństw, to fakt, że Max ma średnio wyszukane słownictwo, ale może przez to trafi do większej ilości fanów, o poglądach odmiennych niż katolicyzm.


No alleluja - ewangelizujmy bluzgami.

Chłopie!!! - już mi ręce opadają. Przeczytaj Nowy Testament i stamtąd dowiedz się na czym polega chrześcijaństwo a na czym nie polega i czym się różnią Cavalera i Araya od chrześcijan. Sataniści też noszą krzyże i nie mają z tym żadnego problemu jak choćby niedawno zmarły Dio czy wielu innych (jak się uprzesz to ci znajdę ze 20 przykładów).
Na twoje wątpliwości Nowy Testament odpowie ci w 100% - polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM