klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Chrześcijanie grający w nie - chrześcijańskich zespołach
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adameria
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16.09.2011 08:00:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Witam podwójnie, bo to mój pierwszy post na tym Forum i od razu taki wątek... ale cóż. Będę to powtarzał po 100 razy, ale nie jest to moja wypowiedź tylko cytuję jednego z muzyków, choć zgadzam się z tym w pełni:
Nie ma muzyki chrześcijańskiej. Jest muzyka tworzona przez chrześcijan. Uważam, że muzyka głównie dzieli się na dobrą i złą. Oprócz samych dźwięków, muzyka coś za sobą niesie - dobre treści lub złe treści. I nie jest mi wszystko jedno o czym ktoś śpiewa, krzyczy, growluje. Nawet pisk może mieć dobre lub złe znaczenie.

Oczywiście nie można porównać przesłania Soufly do np. P.O.D., ale jest to przesłanie bardziej pozytywne niż negatywne. Przynajmniej na pierwszych płytach, bo kolejnych nie znam i raczej znac nie chcę. Jednak z pewnością nie jest to duch chrześcijański. W pierwszych płytach oni "skręcają" w stronę Boga (jakiego?) i to jest na pewno lepsze niż pochwała zła.

1. Argument, że ewangelizujemy przeklinaniem jakoś takoś... no sorry... Rolling Eyes .
2. Argument, że gościem na płycie był ten i ten też jest średni, bo o ile pamiętam (piszę z głowy) to na drugim albumie gościem był wokalista KoRNa.
3. Z drugiej strony, słowo "Jezus" nie jest obowiązkowe w tekstach. Poza tym można zrobić z niego (tego słowa) zły użytek. Ktoś śpiewa, że "Jezus jest Panem", a inny, że to najgorsze co się mogło trafić na kuli ziemskiej.

Pozdrawiam. Very Happy
_________________
www.adameria.blogspot.com
www.radioorbit.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
adameria
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Wrz 2011
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16.09.2011 08:05:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natomiast wracając do tematu głównego, to są granice przyzwoitości. Nie przeszkadza mi Litza w KNŻ, a wręcz odwrotnie, ale po tym co przeczytałem o zespole Slayer, to zrobiłem takie Shocked . Jakieś kompletne rozdwojenie jaźni to jest. I co na to psycholog?
_________________
www.adameria.blogspot.com
www.radioorbit.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 19.09.2011 17:05:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Youtube krąży wycinek z pewnego filmu o muzyce metalowej, w którym Tom Araya mówi o tym, że jest Katolikiem - moment: http://www.youtube.com/watch?v=F17_F08fBiQ&feature=related - sam początek. Mówi tam również na temat tytułu "God hates us all". Co do P.O.D, to oni na początku także zbytnio religijnych tekstów nie mieli(chociaż w sumie sam nie wiem, bo ich nie słucham. Ale tak słyszałem). Soulfly na początku odnosił się do wątków religijnych, ale ostatnio przestał, to racja. Myślę, że Max, zresztą bardzo słusznie, uważa, że jest wiele dróg do Boga.
Fakt, że przekleństwa nie niosą pozytywnego przesłania, ale lepiej to robić z przekleństwami niż w ogóle. Poza tym są o wiele gorsze rzeczy niż słownictwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 21.09.2011 18:44:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grubo.
Szkoda, że pierwsi chrześcijanie nie wiedzieli, że inne religie prowadzą do boga. Pokłonili by się bogom rzymskim i nie musieliby ginąć na arenach, i to wszystko pozostałoby w zgodzie z wiarą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Night wish
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 45

PostWysłany: 22.09.2011 12:06:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje założenie jest takie, że każdy dobry człowiek, który w sercu ma miłość jest miły Bogu. Nie ważne czy jest on Chrześcijaninem, Islamistą, Buddystą, Poganinem czy nawet Ateistą. Każda religia prowadzi do tego samego Boga, bo przecież jest On tylko jeden. Jeśli ktoś urodził się w Libii, przeżył tam całe swoje życie, to nie możliwe jest, aby ot tak stał się Chrześcijaninem, bo to tylko jedyna i właściwa droga, a wszyscy inni będą spaleni w ogniu piekielnym. To by nie było sprawiedliwe, a Bóg przecież jest sprawiedliwy. Pierwsi Chrześcijanie dołączyli do tej wiary, bo była ona bardziej niż Pogaństwo, skierowana do najuboższych warstw społecznych, lub po prostu widzieli w Jezusie Chrystusie rewolucjonistę, tak jak Judasz, który wyzwoli ich spod jarzma Cesarstwa Rzymskiego. Ja wierzę w Jezusa Chrystusa, lecz uważam także, że Ci, którzy wierzą w Allaha, również będą zbawieni, bo jeżeli wybrali drogę do dobra, to znaczy, że wybrali drogę do Boga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 03.10.2011 17:00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 04.10.2011 16:55:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Night wish napisał:
Każda religia prowadzi do tego samego Boga, bo przecież jest On tylko jeden.

Zgadza się, że Bóg jest jeden. Nie oznacza to jednak, że każdy kto mówi, iż wierzy w Boga to wierzy właśnie w "Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba" (JHWH). Bóg opisany w Biblii ma pewne atrybuty, które mogą być częściowo niezgodne z atrybutami Boga w innych religiach. Jeśli Mahometowi ukazał się Gabriel i w objawieniach został spisany Koran, który przeczy Biblii, w szczególności Nowemu Testamentowi (dowód), to uważasz, że Mahomet dostąpił objawienia tego samego Boga, w którego wierzą chrześcijanie?

Night wish napisał:
Jeśli ktoś urodził się w Libii, przeżył tam całe swoje życie, to nie możliwe jest, aby ot tak stał się Chrześcijaninem, bo to tylko jedyna i właściwa droga, a wszyscy inni będą spaleni w ogniu piekielnym. To by nie było sprawiedliwe, a Bóg przecież jest sprawiedliwy.

Bóg jest sprawiedliwy i On będzie sądził ludzi po śmierci. Nie nam zastanawiać się nad tym przyjmując często fałszywe założenie pokazujące fałszywy obraz Boga, tylko wypełniać Jego wolę poprzez głoszenie zbawienia w Jezusie. Czy takie myślenie "każdy kto dobrze czyni i nie musi wierzyć w Jezusa będzie zbawiony" nie pokazuje, że bezsensem jest głoszenie Jezusa? Jeśli tak, to czy jest właściwe (oprócz tego, że przeczy Biblii, np. "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." Ew. wg Marka)?

Night wish napisał:
Pierwsi Chrześcijanie dołączyli do tej wiary, bo była ona bardziej niż Pogaństwo, skierowana do najuboższych warstw społecznych, lub po prostu widzieli w Jezusie Chrystusie rewolucjonistę, tak jak Judasz, który wyzwoli ich spod jarzma Cesarstwa Rzymskiego.

Chyba piszesz o ludziach, którzy dosłownie chodzili za Jezusem, który był pełen mądrości i mocy. Ci jeszcze wiele nie rozumieli.
Jeśli zaś chodzi o chrześcijan (po wniebowstąpieniu Jezusa) to jestem przekonany, że w większości byli tacy, którzy na podstawie świadectwa i znaków/cudów Apostołów uwierzyli, że Jezus pokonał śmierć i z łaski wybawił ich od grzechów zapewniając im życie wieczne oraz wiele błogosławieństw "na co dzień".

Night wish napisał:
Ja wierzę w Jezusa Chrystusa, lecz uważam także, że Ci, którzy wierzą w Allaha, również będą zbawieni, bo jeżeli wybrali drogę do dobra, to znaczy, że wybrali drogę do Boga.

A muzułmanie wierzą, że jeśli wierzysz w Jezusa to Allah Ci nie wybaczy;)
Odnośnie tego ostatniego zdania Mike już się wypowiedział a ja dodam jeszcze:
"To niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni." (Dz 4,10-12)
Pamiętaj, że zbawienie jest nie z uczynków, ale z wiary w Jezusa (która rodzi uczynki) - "Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." (Efezjan 2,8 lub w formie muzycznej Zjednoczenie - Uaska Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM