klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Teksty, przesłanie, wizerunek, symbole...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ferdynand
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 11

PostWysłany: 20.09.2008 14:24:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bukken napisał:
Nawiązuję do symboliki którą posługuje się slayer na okładkach - próbuję przemówić ci do wrażliwości podstawiając pod nie wartości dla niektórych cenniejsze niż Bóg - to bardzo dobry przykład.

Cytat:
odwrócone krzyże i odrąbana głowa Chwystusa

Nie znam takiej okładki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 20.09.2008 16:50:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwrócone krzyże [około 11] - South of Heaven, Co do głowy Chrystusa to miałem na myśli okładkę Christ illusion, ale tu się pomyliłem, bo widziałem ją kiedyś i nie poświęciłem jej zbyt dużo uwagi. Wstawię opis z innej strony:
Cytat:
Artysta przedstawił na niej wytatuowanego Chrystusa z amputowanymi dłońmi, który stoi na morzu krwi, w którym pływają ucięte głowy.

Przeciwko obrazowi ostro zaprotestowały liczne organizacje katolickie, uznając kopertę albumu za świętokradztwo. Muzycy byli przygotowani na atak. Kerry King tak broni awersu okładki: "Chcieliśmy, by okładka przedstawiała Chrystusa stojącego w morzu rozpaczy. W pierwszej wersji wyglądało to tak, jakby on chłodził się w wodzie". "Kiedy przesłano nam nowy projekt, Chrystus miał na wpół otwarte oczy i był otoczony przez pływające ucięte głowy. To już było znacznie lepsze, ponieważ wyglądał jak narkoman" – dodał do wypowiedzi kolegi Tom Araya.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Ferdynand
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 11

PostWysłany: 20.09.2008 17:11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acha na south of heaven, chodzi ci o te małe krzyżyki w oddali Very Happy Akurat nie robią na mnie większego wrażenia.
Co do okładki, to może szokować, choć intencje były inne niż się wydaje. Nie bede bronił ich z tego punktu widzenia mimo wszystko.
Nadal jednak uważam, że w porównaniu z innymi zespołami to tylko folklor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 20.09.2008 18:52:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bukken, odpuść, bo to chyba nie ma sensu. Kolega Ferdynand chyba nie zmieni swoich poglądów, ale przyznam, że lepiej by było gdyby nie szerzył ich też więcej na tym forum, bo tylko zamieszanie robi. Od siebie tylko dodam, że nie byłbym w stanie słuchać Slayera a potem iść modlić się i czytać Biblię. To się kupy nie trzyma panie Ferdynandzie. Najlepsze jest też to, że tacy "chrześcijanie" to świeckiej muzyki potrafią słuchać, ale już ludzie ze świata do chrześcijańskiej mają dystans ogromny. W chrześcijaństwie trzeba mieć świadomość istnienia diabła, bo później wychodzą kwasy i spotykam "chrześcijan" z takimi teoriami, że ręce opadają. Widziałem też już przypadki ludzi świeżo nawróconych, pochodzili do kościoła, pojeździli na obozy, ale... no właśnie, ale zawsze towarzyszyło im mp3 z świecką muzą (najczęściej metal). Po paru tygodniach osoby w kościele już nie ma. Taka prawda. Muzyka miała, ma i mieć będzie ogromny wpływ. Na nieszczęście diabeł na muzyce zna się świetnie i potrafi to wykorzystać do własnych celów. Ja wolę przebierać muzykę pod względem przesłania i tekstów. Muzyki chrześcijańskiej jest mnóstwo, zwłaszcza tej mocniejszej. Ale tak naprawdę to zależy od nas, czy pozostawiamy przeszłość i szukamy Boga i jego obecności, czy siedzimy w życiowym bagienku z plakatem Slayera na ścianie.

Pozdrawiam & GBY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
bassy
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 41

PostWysłany: 20.09.2008 21:06:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ferdynand napisał:
Acha na south of heaven, chodzi ci o te małe krzyżyki w oddali Very Happy Akurat nie robią na mnie większego wrażenia.
Co do okładki, to może szokować, choć intencje były inne niż się wydaje. Nie bede bronił ich z tego punktu widzenia mimo wszystko.
Nadal jednak uważam, że w porównaniu z innymi zespołami to tylko folklor.

Jesteś chyba urodzonm prowokatorem...tego nie wiem.
Polecam wywiad z wokalistą slayera sprzed chyba 4 lat w hammerze
ale cóż może przeczytasz i stwierdzisz że to folklor że on (T.Araya) twierdzi iż śpiewa dla szatana.................
_________________
Pozdrawiam!
Bassy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Ferdynand
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 11

PostWysłany: 21.09.2008 08:33:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
ale przyznam, że lepiej by było gdyby nie szerzył ich też więcej na tym forum,

Powiedz wprost, że mam sobie stąd pójść. Ja zawsze myślałem, że forum jest od tego by rozmawiać i prowadzić polemiki, widocznie się myliłem.
Poza tym lepsze swiadectwo wiary daje ten, który jest otwarty na innych, wy natomiast swoim podejściem zrażacie ludzi do chrzescijaństwa, bo wsztstko spoza jest złe, nawet horrory i filmy grozy.
Czy dla was Ksiądz Guy Gilbert to sługus szatana, chuligan i bandzior? Przecież zadaje się z takimi ludźmi, daje zły przykład?
Cytat:
Ja wolę przebierać muzykę pod względem przesłania i tekstów

No widzisz, to Ty wolisz, inni wolą się odprężyć tylko przy muzyce.
bassy napisał:
Jesteś chyba urodzonm prowokatorem...tego nie wiem.
Polecam wywiad z wokalistą slayera sprzed chyba 4 lat w hammerze
ale cóż może przeczytasz i stwierdzisz że to folklor że on (T.Araya) twierdzi iż śpiewa dla szatana.................

Tak jestem prowokatorem i satanistą, tylko udaje katola, by robić ferment na forum i wzbudzać niepokój Confused

A tak powaznie, jak już przywołujesz cytaty i wypowiedzi poszczególnych muzyków, to radzę robić to PRECYZYJNIE !!
Te słowa prawdopodobnie powiedzial Glen Benton z Deicide, a nie Tom Araya, bo ten w jednym z wywiadów stwierdził, że wierzy w Boga, który kocha wszystkich ludzi. Podobno sam jest katolikiem.

Ps. ok. daliście mi jasno do zrozumienia, że nie jestem tu mile widziany. Jeżeli aż tak was boli moje spojrzenie na problem wykasujcie te posty, możecie mnie nawet zbanować, usunąć konto, niech ślad po mnie nie pozostanie. To zresztą ostatni mój post. Możecie być spokojni.
Ja życzę wszystkim miłej niedzieli,

Z Bogiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bassy
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 41

PostWysłany: 21.09.2008 21:19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak dzisiaj - czytałem ten wywiad w jednym z supermarketów Laughing
i dotyczył on właśnie slayera - bez kitu - to był wywiad z Araya
Bez urazy Ferdynand Jest tyle fajnej muzy nie pozostawiajacej wątpliwości co do przekazu......................
_________________
Pozdrawiam!
Bassy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 22.09.2008 07:32:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ferdynandzie, niema się co denerwować. Metal to nie tylko muzyka, przy której można się po prostu odprężyć. To unikalny rodzaj muzyki; bardzo ideologiczny i duchowy w znaczeniu, że zawiera jakiegoś ducha; złego lub dobrego. Metal to pole bitwy. Tak samo jak o kartach tarot nie można powiedzieć, że to tylko ładne obrazki na papierze. Jeśli po to świadomie sięgasz to uwalniasz działanie pewnych mocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Ferdynand
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 11

PostWysłany: 10.05.2016 12:23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznaję się do błędu. Już dawno wywaliłem wszystko co dotyczy Slayera. Innym zalecam to samo.

Z Bogiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 06.11.2016 03:42:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze, ktoś tu jeszcze żyje. A ja od tamtego czasu zakochałem się w kawałku Raining Blood; muzyka plus tekst - po prostu miazga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM