klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

[piec] który kupić?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mattheo
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 5
Skąd: looblyn

PostWysłany: 04.06.2004 19:54:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje uzwględnić Laneya, serię TF300. Trzy kanały, jeden lampowy, można na nim wykręcić zadziwiająco dużo: od wygaru a'la Soulfly przez bluesika do przeczystego cleanu Smile a kosztuje ok. 1500 używany.
Marshall sucks!
A lepszy dobry piec - kwestia grania na żywo - niż dobry multi.
_________________
You trade your innocence for experience...and looking backwards it seems it would bring the same result. The question is : is it worth anything ???


Ostatnio zmieniony przez mattheo dnia 26.07.2004 20:32:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 05.06.2004 01:58:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mattheo napisał:
proponuje uzwględnić Laneya, serię TF200

zgadzam się z przedmówcą Smile
nie wiem czemu ludzie tak palą się na Marshalle, przecież to nie są takie rewelacyjne piece... na nich czysty, nieprzesterowany dźwięk gitary jest okropny Rolling Eyes
polecałbym też piece Orange... co prawda tylko raz zdażyło mi się grać na takowym koncercik, ale ... no i potrzeba do niego dobrej gitarki (dobre przetworniki), bo w przeciwnym razie efekt będzie wręcz odwrotny od zamierzonego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Arni
Nowy
Nowy


Dołączył: 22 Lip 2004
Posty: 3

PostWysłany: 25.07.2004 14:16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,wszyscy mówicie o piecach z wyzszej półki (cenowej i mocowej Wink.Ale co sadzicie o tanich 20-25W tranzystorowych piecach? Ja mam (gram na nim w domu) piec Red SKAK 20RA.Nie jest to to, co lampa ale nie brzmi najgorzej.
_________________
MetallicA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 25.07.2004 20:20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajta dlogo mnie niebylo heee ( na poczatek pozdrowienia dla grzecha ..... stary jestes niesamowity bezkitu ..... podobaja mi wypowiedzi twoje płętowane tym zę kiedyś miales raz okzzje grac na koncercie albo raz gdzieś cos slyszaleś .. : ) ... jestes wypasiony ... ;;;

??????? LANEY ....... moje zdanie jest na temat tych pieców bardzo stanowcze jeszcze niebyło chyba tak sałbo brzmiacych pieców jak te TF200 czyjakos tak gralem an tych piecachw wersjach 1gl;osnikowych 2 glosnikowych na lampce bez lampki to jest porszka ... a jesli ow grzecho ..... twierdzi że raczej laneye bniesą takie tragiczne i przytym na rzeka na marshalle .... to ... Laughing Laughing to ja wysiadam . kompletnie ... ...... fakt faktem jest to że niestety trzeba mniec duzo kasy żeby brzmiec dobrze i tympodobne . w sumie tez zalezy co sie chce grac .... widzac po sobie przez kupa lat musialem sie dorabiać sprzetu na ktorym moge smialo spokojnie teraz pracowac .... ( PNEUMA : ) ... OSTATNIO zostalem posiadaczem preampu firmy ROCKTRON model pro gap ...... jest to przester ..... o ekualizacji parametrycznej i i co najwazniejsze zaopatrzony w funkcje HUSZ .?? czyli sa to dodatkowe harmoniczne których przedewszystkim brakuje np: metalzonowi ( czyli ineczej ( regulacja dynamiki ).. .... i muwie wam że to dopiero brzmi jest to urzadzenie chybaz lat 90 tych wszystkie jakies tam bossy matalzony i inne plastikowe sity bije na cyce : ) ...... polecam jednak co stare oldskulowe to niezawodne .... a nie jakies tam wynalazki kosmiczne typu gt-3 albo jakies gigitechy czy jeszcze niewiedomo co jakie symulacje nikt mi niewmuwi ze taki wynalazki to rewelacja no może tak w sumie zalezy czym sie kto zachwyca : ) (wyjatkiem jest POD I V AMP one sa jerszcze znosne ) : ) Wink Wink Wink wracajac do tematu ..... to raczej polecam zaczac od jakies dobrej gitarki z dobrymi pikapami bo to jest gwarancja sukcesu jesli chodzi obrzmienie .... ja pieców nietrawie z prostej przyczyny całe dobro dzwieku spierdziela tylem juz wolalbym miec piec zamkniety albo miec kolumne na 1x12 ale zamknieta ja bym niemial kasy oczywiście w tej opcji ale ogulnie niema jak 4x12 celestion 100wazmak ..... dobre wieslo dobry pickup i wtedy sie kurcze czuje we sie gra na wiesle . pozdrawiam . niech moc (watty ) BEDĄ Z WAMI ...... AGENT MOLDER AUT ...........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mattheo
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 5
Skąd: looblyn

PostWysłany: 26.07.2004 20:46:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kruko napisał:
LANEY ....... moje zdanie jest na temat tych pieców bardzo stanowcze jeszcze niebyło chyba tak sałbo brzmiacych pieców jak te TF200 czyjakos tak gralem an tych piecachw wersjach 1gl;osnikowych 2 glosnikowych na lampce bez lampki to jest porszka

raczej laneye bniesą takie tragiczne i przytym na rzeka na marshalle .... to ... Laughing Laughing to ja wysiadam


Laney ma dobre czyste brzmienie, a to jest podstawa. Natomiast Marshalle są o tyle chałowe, że a) tańsze modele nie mają ani dobrego cleanu ani przesteru, 2) głowy jakoś też nie są rewelacyjne. Mam na myśli to, że jak włączysz Gibsona i odpalisz przester- jest fajowo.

Ale nic poza tym.
_________________
You trade your innocence for experience...and looking backwards it seems it would bring the same result. The question is : is it worth anything ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 27.07.2004 07:32:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czes heeeeeeeee no wiesz niemuwie tu o tanichmarszalach o nich niemam rozeznania .... sam gram posiadam swojicm sprzecichu też glowe marshalla i niejeste tania : ) .; także heeee gra świetnie ..... osobiście malo uzywam CLINU : ) ... także w sumnie ten kanal mnie malo opchodzi ...... heee

a jesli chodzi o przesterowany kanal w laneyach to .... jest to ból uszu .... sama siara .... gralemw pewnej kapelce kiedys 100lat temu i drógi wiosmen mial ten piec laneya . jak odpalał przester to ..... stado cykadłe nadlatywalo nad nami . powaznie . nieznosze tych pieców .... heee pozdrawiam ....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 28.07.2004 11:11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz kruko, ja pisałem o czystym brzmieniu na Marshallu i Laneyu i tak to oceniałem (przeczytaj sobie wyżej). Chodzi mi o to, że ludzie kupują marshalla np. do soulu. Jesli uzywasz wyłącznie (lub prawie zawsze) czystego brzmienia, to Marshall jest do kitu, ale jeśli grasz wyłącznie na przesterze to myślę, że nie ma co porównywać (no i też, jakie chcesz mieć brzmienie przesteru).
Co do Orange i mego jedynego grania, to po prostu miałem tę możliwość dzięki Dawidowi, ale nie oznacza to, że nie słyszałem już więcej tego pieca.
Podoba Ci się POD L6 a GT3 odrzucasz... coś mi sie jednak wydaje, ze nie miales z GT3 do czynienia, albo miales TYLKO RAZ Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 31.07.2004 19:57:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heeeeee widzisz paneie grzesiu ....... nietylko ty miales albo masz do czynienia z bossem gt Wink Wink miale znim doszynienia wlasnie duzo i ciesze sie że juz niemam .... mnie kompletnie nieodpowiada ten akurat gt jest dlamnie malo efektywny i brzmi raczej slabo . uważam że podzik jesli juz oczywiście ,,,,,,, jest od niego lepszy conajmniej o głowe .heeeeeeee a jesli chodzi o kanał ( rectifire ) to wszystkich bije na cyce BEHRINGER v - amp jako jedyny jasli chodzi ten kanal brzmi żeczywiscie jak rectifire przynajmniej najwiarygodniej symuluje ostatni stopień przestrowanel lampy z mesy N P ??? !!!! ....ale ogulnie w takich użadzeniach najlepszy jest chyba tuner .. heeeeeeeee i nic wiecej ... ... ogulnie zapraszam do zaznajomienia sie z nowymi glowami marshall MG100 HDFX (wersja head ) coprawda jest to tranzystories wzmacniaczos ale postawiliw nim wlasnie na głównie czysty kanal modulują oraz manipulująć wbudowanym horusem lub flangerem które tyż mozna posolic pieknym reverbem ...... także godne uwagi sa te MG HDFX .... A OPTUCZ TEGO POSIAD JESZCZE TRZY KANALY przesterowane ... nara ...... Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 01.08.2004 13:01:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobra, w takim razie polecam taki zestawik:
Marshall JMP 1 Pre-amp, TC Electronic M-one, Line 6 Modulator, Marshall Valve Poweramp, 2x 2by12 Marshall 1936 Cabs

jak pisałem wcześniej: zależy od muzy jaką grasz. Zakochałeś się w Marshallu, jego brzmieniu, bo Ci się podoba, ale nie oznacza to, że jest to najlepsze i dobre do wszystkiego
nie podobał Ci się GT3 bo może oczekiwałeś innego brzmienia (porównałbym to np. do kobiety)
a co powiecie np. o Digitechu 2112? Miales z nim do czynienia? (ja nie, pytam o opinię kogokolwiek, kto nie ma myślenia binarnego Wink )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM