klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

HIPHOP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maly EL
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 29
Skąd: Wszechświat

PostWysłany: 11.02.2005 23:45:27    Temat postu: HIPHOP Odpowiedz z cytatem

Powoli robie hiphop chrześcijański i zebrałem już sumę na sprzęt. I niejestem pewien czy go zamawiać. Chodzi mi o mixer, słuchawki, mikrofony i karte muzyczną (to niekonicznie). Potrzeba mi poprsotu czegoś więcej niż karty muzycznej i mikrfonu do zgrywania wokalu z bitem. Dlatego chcę kupić mixer. Wpadły mi w oko dwa i oto ich parametry:
1 napisał:
Mikser pracuje na obniżonym zasilaniu 2x16,8V. WEJŚCIA-dwa symetryczne kanały mono mic/line; cztery symetryczne kanały stereo; jedno 2T. WYJŚCIA-główne L/R stereo; aux; słuchawkowe; monitorowe. Wskaźnik wysterowania sygnału stereo 2X5 led. THD<0,005% SZUM –86Db PRZESŁUCHY <-83Db KOREKCJA- częstotliwości niskie; częstotliwości wysokie; częstotliwości średnie; filtr górnoprzepustowy

2 napisał:
Mikser ten posiada możliwość załączenia napięcia Phantom oraz pracy w systemie stereo M-S. Dla wygody użytkowników poziom master regulowany jest 60-milimetrowym suwakiem. Dane techniczne: 2 wejścia mikrofonowe (Combo); 4 wejścia stereo; wyjście Aux; 2 pasmowa korekcja oraz filtr górnoprzepustowy 75 Hz; 1 wejście 2T

Co do mikrofonów i słuchawek to mogę przeznaczyć ok. 100-150zł, lecz jeśli to mało to piszcie ile gdzieś potrzeba. A kartę muzyczną podradzono mi SB Audigy 2 ZS...

Proszę o Waszą opinię i może jakieś rady...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Tomasz T
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 30
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: 12.02.2005 08:05:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem, czy o proste miksowanie Ci chodzi i ile przeznaczasz na mikser, ale sprawdź ofertę firmy z mojego miasta - produkują całekiem niezłą elektronikę dla muzyki, mają 3 typy mikserów - ja jestem posiadaczem jednego z takich
podaję Ci stronę www.exar.com.pl

pozdrawiam
_________________
- hm, a co ten fshut ??? i co oni grają ???
- a tak tam sobie chłopaki brzdąkają prostymi rytmami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Maly EL
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 29
Skąd: Wszechświat

PostWysłany: 12.02.2005 08:49:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz T napisał:
czy o proste miksowanie Ci chodzi
Chodzi mi o to by dobrze wokal brzmiał, czysto i w miare oryginalnie. Bo tak tu przecież bit i tak idzie w słuchawkach. Aha to i wejścia na mikrofon to 2 minimum...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Tomasz T
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 30
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: 12.02.2005 10:08:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli tylko taka funkcja ba być wypełniana to najmniejszy mikser exar-u, taki jak ja posiada w zupełności będzie OK
ten najmniejszy jest najtańszy, ma najmniej funkcji, ale jest bardzo "czysty"

jakość głosu będzie główne zależeć od jakości mikrofonu, no i potem odpowiednie ustawienia basów sopranów itd

pozdrawiam
_________________
- hm, a co ten fshut ??? i co oni grają ???
- a tak tam sobie chłopaki brzdąkają prostymi rytmami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Maly EL
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 29
Skąd: Wszechświat

PostWysłany: 12.02.2005 11:32:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam zamiaru kupić taki mixer, warto?

Firma: Phonic. Mikser ten posiada możliwość załączenia napięcia Phantom oraz pracy w systemie stereo M-S. Dla wygody użytkowników poziom master regulowany jest 60-milimetrowym suwakiem. Dane techniczne: 2 wejścia mikrofonowe (Combo); 4 wejścia stereo; wyjście Aux; 2 pasmowa korekcja oraz filtr górnoprzepustowy 75 Hz; 1 wejście 2T
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
m3tYu
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 10

PostWysłany: 12.02.2005 15:49:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znasz juz moje zdanie na ten temat Smile Phonic jest dobra firma a tym bardziej ze potrzebujesz tylko mixera do nagrywki wokalu wiec jakiegos wypasionego na maxa mixera Ci nie potrzeba. Ten jest w sam raz. Pozdrawiam. <><
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Maly EL
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 29
Skąd: Wszechświat

PostWysłany: 15.02.2005 15:46:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupiłem mixer Phonic MM 1002 oraz dostałem mikrofon Shure Prologue 14L i moge mieć do dyspozycji Shure Prologue 12L, teraz może wkońcu coś zrobie fajnego - chodzi o nagranie - i będe mógł w domu robić co najwazniejsze...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM