klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Gitara - strojenie
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dredziarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 56
Skąd: Ruda Śląska - Wirek

PostWysłany: 24.02.2004 20:13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i chwała CI za to Smile

Pan Bóg pobłogosławi Ci w dzieciach Smile
_________________
Kobieta jest czyśćcem dla duszy, rajem dla ciała i piekłem dla sakiewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Ania Wozniak
Nowy
Nowy


Dołączył: 24 Lut 2004
Posty: 2
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04.03.2004 13:42:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też stroje elektronicznym stroikiem, choć czasem gdy go nie mam przy sobie to ze słuchu.
Ania
_________________
www.magdaniol.kdm.pl


Ostatnio zmieniony przez Ania Wozniak dnia 29.08.2004 19:20:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger  
   
Matt
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: 29.08.2004 03:33:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślę i... być może jest to materiał na osobny temat, ale chciałbym poczytać conieco o waszych ulubionych strojeniach. Właściwie kieruję to do ludzi już mocniej obeznanych z gitarą [no, raczej elektryczną, bo stroić klasyka na dropped H to jakoś dziwnie Wink ]. Są tutaj ludzie lubiący "poeksperymentować" ze strojami?
_________________
Nawet nie wiecie, co czuję, gdy patrzę, jak dzieci bawią się w wojnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 31.08.2004 23:33:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drodzy forumowicze.

odnoszę wrażenie że trochę zapomnieliście o temacie. zamiast pomóc chłopakowi popisujecie się przed sobą nawzajem. przywołuję was do porządku!

a t1 o strojeniu. gitara klasyczna ma swoje narowy bo nie ma regulowanego mostka i trudno ją "wystroić" żeby zawsze równomiernie stroiła. przypuszczam że w grę wchodzi głównie granie otwartych akordów (czyli z wykorzystaniem pustych strun). zdarza mi się posługiwać Braciom we wspólnocie przy poomocy takiej gitary i wyrobiłem sobie skuteczny sposób. najpierw stroję gitarę na pustych strunach wsłuchując się w interwqały pomiędzy nimi. potem sprawdzam na piątym (i czwartym) progu, potem sprawdzam oktawy i flażolety. na koniec zostawiam sobie akordy. zwykle okazuje się że brzmią niespecjalnie. największa różnica występuje zwykle pomiędzy E-dur a D-dur. wychodzi NATO że gitara nie będzie stroić idealnie wszystkich akordów (no chyba że to jakiś mega-wypasiony model Ramireza za 15000 PLN). wtedy lepiej żeby wszystkie brzmiały dobrze a nie jeden bardzo dobrze a reszto gorzej.

może to co opisałem jest trochę pracochłonne ale warto się pomęczyć bo metoda jest skuteczna

pozdroofko szarpidruty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
soway
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: London

PostWysłany: 08.07.2005 07:58:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chlopak i tak pewnie zapomnial o tym wpisie na forum:P
_________________
www.myspace.com/malokaipax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
grabosic
Nowy
Nowy


Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 4

PostWysłany: 06.09.2005 00:12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na koniec zostawiam sobie akordy. zwykle okazuje się że brzmią niespecjalnie. największa różnica występuje zwykle pomiędzy E-dur a D-dur. wychodzi NATO że gitara nie będzie stroić idealnie wszystkich akordów (no chyba że to jakiś mega-wypasiony model Ramireza za 15000 PLN).


strojąc do flażoletów na VII nawet najlepsza gitara nie będzie stroiła idelanie, ...
co do sluchu to zgodzę się z dredziarzem...
_________________
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 300 znaków...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM