klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Dimmu Borgir...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 07.09.2005 14:29:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to to sobie i tak zaprzecza Very Happy
ale jak kto woli Wink
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Zawilec
Pismak
Pismak


Dołączył: 27 Gru 2003
Posty: 127
Skąd: Wawa

PostWysłany: 09.09.2005 10:31:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzanie sie, zaprzeczanie, etc.

Większość muzyków z nurtu ciężkiego grania z pozytywnym przesłaniem, gdyby ograniczała się tak w wyborze muzy (a przynajmniej do pewnego etapu swej muzycznej edukacji), to nie grałaby tego, co teraz Wink
_________________
Pozdrawiam, Zawilec
Strona zespołu: www.pospolite.ruszenie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Corialote
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 13
Skąd: Tymczosowo z Ziemi.. ale to do czasu..

PostWysłany: 21.09.2005 13:04:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawilec napisał:
Zgadzanie sie, zaprzeczanie, etc.

Większość muzyków z nurtu ciężkiego grania z pozytywnym przesłaniem, gdyby ograniczała się tak w wyborze muzy (a przynajmniej do pewnego etapu swej muzycznej edukacji), to nie grałaby tego, co teraz Wink


hmm.. no i moze masz racje.. i to budzi moje kolejne watpliwosci Razz
mimo ze kocham ta muze ;D
_________________
\m/ From the Mist and Shadows \m/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 05.03.2006 21:25:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Człowiek winien się karmić tym co dobre dla jego ducha, trzeba pamiętać iż za każdą muzą stoi duch - Boży lub szatański - nie ma innej możliwości.

Wracając do tematu, to podobne do Dimmru Borgir jest ponoć (bo nie znam dobrze DB) Ceremonial Sacred z Brazyli
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 06.03.2006 16:45:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Człowiek winien się karmić tym co dobre dla jego ducha, trzeba pamiętać iż za każdą muzą stoi duch - Boży lub szatański - nie ma innej możliwości.


Czy ja wiem... Rolling Eyes ...a jaki duch stoi za muzyką Mandaryny? Razz

A.O napisał:
Wracając do tematu, to podobne do Dimmru Borgir jest ponoć (bo nie znam dobrze DB) Ceremonial Sacred z Brazyli


Nie znam muzyki Ceremonial Sacred, ale doczytałem się, że właśnie wypuścili bardzo przyzwoity albumik - Our War is Only Against Hell. Cool


Mocna okładka Very Happy .
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 06.03.2006 19:52:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki pogląd wynika z wnikliwego studiowania Biblii i wcielania w życie jej zasad. Czy uważasz że coś musi być od razu na wskroś przesiąknięte złem aby miało swe korzenie u szatana?
Powinniśmy patrzeć na świat z perspektywy duchowej a nie intelektualnej.

Odnosnie mandaryny odpowiem Ci tak:
a co może być z Boga u osoby która śpiewa o tym co ona??

Skoro nic, to chyba wiadomo jakie jest żródło jej inspiracji. Człowiek jeśli nie słucha Boga w swym życiu to znaczy że słucha szatana, nawet jeśli twierdzi ,że słucha siebie. Tak wogle to współczesny satanizm opiera sie na twierdzeniu że sam sobie jestem bogiem i nie ma nic ponad to...

A co do Ceremonial Sacred to wszystko spoks aczkolwiek uważam że mogłoby się obejść bez stosowania pentosa w logo.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.03.2006 14:03:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Człowiek jeśli nie słucha Boga w swym życiu to znaczy że słucha szatana, nawet jeśli twierdzi ,że słucha siebie. Tak wogle to współczesny satanizm opiera sie na twierdzeniu że sam sobie jestem bogiem i nie ma nic ponad to...


Masz rację. Rolling Eyes

Cytat:

A co do Ceremonial Sacred to wszystko spoks aczkolwiek uważam że mogłoby się obejść bez stosowania pentosa w logo.


Tutaj również Very Happy , chociaż kto wie jaki był ich zamysł... Wink
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 08.03.2006 15:25:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzienX bro.
Tak naprawdę to tu nie chodzi o prywatne racje lecz o zgodność ze Słowem - jak jest, to wszystko w porządku.
Co do kolesi z Ceremonial Sacred to jak się wchodzi na ich stronę to widać jak krew z loga przekreśla tego pentosa. Jaro "Fire" z Elgibbora (mój bliski znajomy) kontaktował się z nimi i mówił iż bardzo pozytywnie odebrał ich. Mają kościół do którego uczęszczają , wiele ludzi jest tam ochrzczonych w Duchy Świętym, tańczą w zachwyceniu w trakcie uwielbiania... ogólnie to Bóg się porusza pośród nich i jest power.
Poprostu jest taki trend w unblacku na przekreślone pentosy itd. Zrozumiały jeśli muza jest skierowana do okultystów gdyż jest to jakiś oczywisty protest przeciw takim wpływom. Lecz jeśli chodzi o chrześcijan to Ci którzy nie mieli z tym styczności i nie znają symboliki a interesują się unblackiem mogą po przez to zacząć zgłębiać się nie w to co trzeba. Choć z drugiej strony jeśli poddajemy się prowadzeniu Ducha Bożego to nie musimy się martwić o to że zbłądzimy.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 10.03.2006 00:25:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
eddie
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Lip 2005
Posty: 15
Skąd: Lublin

PostWysłany: 09.03.2006 18:09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za te kapele, ktore zostaly wymienione. Nie jest to co prawda DB, ale zawsze cos ciekawego Smile
Wracam do tematu, ktory zostal tutaj tez poruszony, a mianowicie sluchania kapel niechrzescijanskich czy nawet satanistycznych. Nie da sie oddzielic tekstow od muzyki. Jesli ktos mowi, ze slucha jakiejs kapeli tylko ze wzgledu na muzyke i tresci nie maja na niego zadnego wplywu-myli sie.Sam przez dlugi czas myslalem, ze mozna rozdzielic jedno i drugie.We srode dowiedzialem sie,jak bardzo sie mylilem.Okazuje sie, ze szatan jest bardziej przebiegly, niz nam sie wszystkim wydaje.Wykorzystuje nasza naiwnosc.Poza tym potrafi dzialac bez zadnych znakow.Moze pozwalac chodzic do kosciola, nawet przyjmowac Komunie.Moze nawet pozwolic pojsc do spowiedzi.I tak wie, ze jesli was ma,a wy o tym nie wiecie, to bedzie wami rzadzil.
Dla niektorych to, co napisalem, moze byc gadanina jakiegos fanatyka religijnego.Ale nie jest tak.Nie jestem zadnym fanatykiem,nie naleze od zadnej wspolnoty.Jestem zwyklym czlowiekiem.Choc moze nie tak do konca zwyklym, bo zwykly czlowiek zazwyczaj nie potrzebuje egzorcysty. A ja owszem. Dlatego chce zwrocic wasza uwage na to, co robicie.Lepiej, zeby ludzie nie przezywali tego, co ja.
Mozecie mi wierzyc, badz nie. Dalem wam wskazowki. Jesli uwierzycie w to,co napisalem-bede sie cieszyl.Jesli nie-trudno.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 10.03.2006 00:27:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo oprócz treści jest jeszcze duch który stoi za daną treścią i zazwyczaj to on wywieranajwiększy wpływ. Treść przeważnie jest potwierdzeniem tego ducha.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 10.03.2006 14:39:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eddie napisał:
Dla niektorych to, co napisalem, moze byc gadanina jakiegos fanatyka religijnego.


E, tam fanatyka. Tutaj sami swoi Cool. (tym bardziej w tym dziale forum)

eddie napisał:
Wracam do tematu


Założyłem osobny temat "Teksty, przesłanie, wizerunek, symbole..."... Rolling Eyes Zapraszam tutaj.

A.O napisał:
Co do kolesi z Ceremonial Sacred to jak się wchodzi na ich stronę to widać jak krew z loga przekreśla tego pentosa.


Coś się mi ich stronka nie otwiera... Sad ( www.cerimonialsacred.com )
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kosiarz
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Łańcut

PostWysłany: 17.11.2007 21:29:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kayin napisał:
A.O napisał:
Człowiek winien się karmić tym co dobre dla jego ducha, trzeba pamiętać iż za każdą muzą stoi duch - Boży lub szatański - nie ma innej możliwości.


Czy ja wiem... Rolling Eyes ...a jaki duch stoi za muzyką Mandaryny? Razz

A.O napisał:
Wracając do tematu, to podobne do Dimmru Borgir jest ponoć (bo nie znam dobrze DB) Ceremonial Sacred z Brazyli


Nie znam muzyki Ceremonial Sacred, ale doczytałem się, że właśnie wypuścili bardzo przyzwoity albumik - Our War is Only Against Hell. Cool


Mocna okładka Very Happy .



Cerimonial Sacred to świetna sprawa Cool Naprawdę bardzo dobry symfoniczny black metal. Polecam również zespół Occult Mourn - projekt gitarzysty Cerimonial Sacred, Abisaiego Darkaliela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 18.11.2007 02:42:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiscie tak jak Kayin napisal: stronka nie otwiera sie. Probowalem CS wytropic na necie ale sa tylko nieoficjalne stronki - szkoda.
Fanom blacku z klawiszami i wplywami viking polecam . nowy album Admonish wymiata, choc debiut jeszcze z automatem tez byl spoko. Szkoda ze na myspacu jakosc zanizona jak i nie najlepszy kawalek prezentuja z najnowszego ale basik za to miodzio chodzi ;-]

Co do Dimmu Borgir to ich ex- klawiszowiec Stian Arstad byl producentem Vaakevadring

Oprocz tego godne polecenia z elementami symfoniki:
Hortor
Angel_7
Aristaeus
Golgota
GeistkrieG
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kosiarz
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Łańcut

PostWysłany: 18.11.2007 07:17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrze zapowiadającym się zespołem jest amerykański Vanguard grający classical-black metal. Ich płyta Dragonslayers jest naprawdę bardzo dobra.
Warto odwiedzić ich myspace -znajduje się tam klip do jednego z utworów.

http://www.myspace.com/vanguardsymphony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 30.11.2007 18:38:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Vanguard .. projekt jest wręcz dźwiękowym wyjaśnieniem terminu "symfoniczny metal", muza na dobrym poziomie. Istnieje równiez norweski vanguard o przeciwnych temu amerykańskiemu treściach.

Odnośnie dimmu borgir proponuje wspomniany wczesniej Vaakevandring, nawet bardziej mi się podoba niż dimmu, ma taki szlachetniejszy styl grania, kompozycje choć bardzo podobny do dimmuborgir. Z symfoniki proponuje jeszcze (około)chrześcijański ABETTOR [może ktoś cos wie] http://www.myspace.com/abettor i genialny jak dla mnie VIXIVI (bardziej elektroniczno psychiczne wkręty niz symfonia)
http://profile.myspace.com/vixivi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM