klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Industrialny Metal
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mary Mary
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 12
Skąd: WgW

PostWysłany: 27.08.2005 20:05:18    Temat postu: Industrialny Metal Odpowiedz z cytatem

Witam!! Chciałabym abyście wymienili znane wam zespoły muzyki industrialnej typu Circle of Dust.Z góry dzięki!!!Pozdrawiam Wink
_________________
''Oh GOD , without You I can do nothing...>By GOD, I can do all things!!!''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Zawilec
Pismak
Pismak


Dołączył: 27 Gru 2003
Posty: 127
Skąd: Wawa

PostWysłany: 28.08.2005 12:14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi tam osobiście pod takie szufladkowanie trochę podchodzi nasz OX, ale ja tu tylko sprzątam Wink

Industrialnego grania z pozytywnym przesłaniem szukałbym poprzez Flaming Fish Music : http://www.flamingfish.com/ oraz również obecny tam magazyn Automata http://flamingfish.com/automata/index.php/Main_Page
_________________
Pozdrawiam, Zawilec
Strona zespołu: www.pospolite.ruszenie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 28.08.2005 13:43:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie interesuje się industrialną muza... Więc raczej nie pomogę... Confused ale życze powodzenia w poszukiwaniach Smile. Jeśli znajdziesz coś ciekawego napisz nam. Wink
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Mary Mary
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 12
Skąd: WgW

PostWysłany: 28.08.2005 15:33:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HEJ!! Wielkie dzięki za podane strony! Przydały się.Pozdrawiam! Wink
_________________
''Oh GOD , without You I can do nothing...>By GOD, I can do all things!!!''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 29.09.2005 11:04:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no przy większej ilości czasu chętnie poszperam żeby coś fajnego wynaleźć z tej działki. Narazie moge wszystkim polecić Project 86 - świetnie się ich słucha. Teraz zresztą wyszła ich nowa płyta którą będzie trzeba dorwać Very Happy
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 30.09.2005 13:30:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio bardzo spodobał mi się zespół The Awakening grający z czego się orientuje ghotic/industrial. Naprawde świetny. Very Happy

http://www.awakening.co.za/
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 07.06.2006 22:24:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat pewnie juz nie zyje, ale jesli ktos lubi industrial metal to polecam wymienione juz Circle of Dust oraz Chatterbox, Mortal, Rackets & Drapes, Mental Destruction (tutaj nawet nie uzywaja gitar Razz, a motywy nieziemskie). Ciekawa pozycja moze byc tez plyta Extol - Mesmerized. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Mary Mary
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 12
Skąd: WgW

PostWysłany: 09.06.2006 20:06:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej!! żyje żyje. ja się nadal interesuję muzyką industrial:).CHciałabym tylko się dowiedzieć gdzie można kupić płyty wymienionych zespołów?? Confused
_________________
''Oh GOD , without You I can do nothing...>By GOD, I can do all things!!!''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 11.06.2006 15:53:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś już jest na tym forum temat odnośnie chrześcijaństwa projektów Klaytona, a więc: Circle of Dust, Celldweller i Klang.
Śledzę od jakiegoś czasu wątki związane z tym artystą i niestety wszystko wskazuje na to, iż owszem miał on jakiś epizod związany z Bogiem w swym życiu ale na tym się skończyło.
Nie wynikło z tego nic głębszego a koleś wcale nie jest zainteresowany dzieleniem się ewangelią itd. choć jak twierdzi wierzy w Boga ale skupia się na promocji siebie. Żeby nie być gołosłownym zamieszczam fragment wywiadu gdzie wypowiada się na temat tekstów i skąd sie biorą i co go inspiruje:

pytanie przeprowadzającego wyiwad:
Lyrically, a lot of your stuff seems to be pretty ambiguous. A lot of people tend to come up with their own interpretations anyway, but at the same time your lyrics have this very personal slant to them. Is it really important for you to address specific subjects in your lyrics, or do you find that it’s better to keep things indefinite and let people take from it what they will?

Klayton: What I’ve learned is because earlier on in my career, I’ve certainly been on missions to make a certain point about something, and that never worked. And I probably did it more from outside pressure than what I’d ultimately personally like to do. So somewhere along the way, I just said, ‘*** CENZURA *** this. I’m writing for me, and I’m not worrying about anybody else.’ That was actually I think when things became more impacting lyrically for people that were listening to the music. Part of it is, again I come back to the whole catharsis of the art that I’m creating, I’m doing it for me because I need to exorcise my own demons. And I guess inadvertently, this is also presented in some kind of way that people feel like they can relate to what I’m saying and apply it to their own lives. If I were to sit there and write a song that was laid out, cut-and-dry as to exactly what it means, it really narrows the scope if who can apply that to themselves and maybe relate to it. I write for me and what makes sense in my own brain, and I’m certain that even the closest people around me don’t even know what I’m talking about half the time, and that’s fine. I’m not doing it for that reason. Realistically, I don’t think that I will ever get up on a pedestal and come out with something, a song about something very specific. I’m certainly not Rage Against the Machine, or anything like that. I don’t ever want to be that. Whatever the case may be, for me, I do this to exorcise my own demons, and the cool part of this is that there are people who seem to be able to relate to my own demons, so that’s kind of cool.

a tu macie link do całego wywiadu, gdzie można znaleźć również wzmiankę na temat Level (liderem tej formacji jest brat Klaytona):
http://www.regenmag.com/index.php?module=pagesetter&func=viewpub&tid=3&pid=121

Pocieszeniem może być fakt iż większość tekstów do Circle of Dust "Brainchild" była pisana przez kogoś innego, ale to też macie w tym wywiadzie...
Dla mnie sprawa jest prosta: albo promujesz Jezusa albo siebie... a zachowania typu ogarek dla diabła i świeczka dla Pana Boga cóż... w Objawieniu Jana są listy do Kościołów i Bóg jasno się tam wypowiada jaki los czeka tych co są ani zimni ani goracy.

Mortal którego wymieniliście owszem był chrześcijańską grupą - był ponieważ już nie istnieje. Mam nawet jeden albumik orginalny - "Pura" i choć jest on bardziej elektroniczny niż industrialny to mogę go polecić wszystkim wierzącym - napewno będziecie zbudowani tym co usłyszycie na tej płycie.
Mental Destruction to świetny harsh industrial tworzony przez ortodoksyjnych chrześcijan z dokonaniami powyżej wymienionych bandów nie mający nic wspólnego. Tu nie usłyszy się popularnych melodii i trendów lecz prawdziwy industrial rodem z fabryki przemysłu ciężkiego.
W podobnych klimatach ale bardziej muzycznie (czyt melodycznie) gra Sanctum, Parca Pace oraz Mago. Tu co najwyżej zdażają się ostre momenty ogólnie całość jest nasycona solidnie klawiszam,i przypominającymio tła filmowe. W tym wszystkim przeplatają się szmery, trzaski, czasem jakieś deklamacje. Zdażąją się kawałki bardziej transowe z tribalowymi rytmami (Sanctum).
Na "Mesmerized" Extola znajduje się remix Sanctum i również remix `uwaga` okultystycznej grupy Raison D`etre grającej w klimatach nefolk/darkambient
Co do Racket and Drapes to ich image mi wystarcza aby z dala trzymać się od ich muzy jaka by ona nie była. Kolesie ewidentnie mają problem z tożsamością płciową - co jest w sumie wcale nie tak żadkie u gothów, nawet chrześcijan (choć można się w tym momencie zastanawiać nad zasadnością ich chrześcijaństwa).
Była swego czasu jeszcze taka grupa X-propagation która ma w miare spoko teksty a ich płytę można wciąż nabyć w nordic mission po wyjątkowo atrakcyjnej cenie - coś koło 15zł na nasze.
Oprócz tego polecam: Delta-S (dla fanów NIN) oraz Global Wave System (old EBM style, dobre dla fanów styarego FLA). Obie kapele sprawdzone jeśli chodzi i duchową zawartość, tak więc szczerze zachęcam do zapoznania się ich twórczością.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 18.06.2006 00:34:26, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 11.06.2006 22:32:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O wielki szacunek dla Ciebie ! Widze, ze masz duza wiedze na temat zespolow i plyt. No i przede wszystkim masz super podejscie do muzyki. Zgadzam sie z tym co napisales w 100%. Mam albumy Circle of Dust, ale pozbede sie ich w najblizszym czasie. Jesli chodzi o plyte Extola to nie wiedzialem o tym fakcie. Musze chyba zaczac bardziej filtrowac muzyke ktorej slucham.

Pozdrawiam & GBY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 12.06.2006 06:53:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasuX, jakby co to ja bylbym zainteresowany Twoimi Circle Of Dust.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 12.06.2006 09:30:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niejestem zorientowany w tym gatunku. Przydały by się linki, gdzie można się zapoznać z muzyką powyższych zespołów. Mi udało się znależć jedynie klip Circle of Dust na youtube. Mental Destruction ma fajną stronę, a Sanctum'a odsłuchuje właśnie sample... Wink Rolling Eyes
Z czego wiem ex-korniak Head będzie nagrywał w takim klimacie... o ile kiedyś wogóle się pojawi jego album. Wiele deklaracji a póki co nic. "A cHEAp nAMe" brzmi obiecująco tym bardziej, że ma/miał być nagrany do niego klip. Ehh, zobaczymy. Razz
http://www.myspace.com/headtochrist
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 14.06.2006 22:28:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
A.O wielki szacunek dla Ciebie ! Widze, ze masz duza wiedze na temat zespolow i plyt. No i przede wszystkim masz super podejscie do muzyki. Zgadzam sie z tym co napisales w 100%. Mam albumy Circle of Dust, ale pozbede sie ich w najblizszym czasie. Jesli chodzi o plyte Extola to nie wiedzialem o tym fakcie. Musze chyba zaczac bardziej filtrowac muzyke ktorej slucham.

Pozdrawiam & GBY


DzienX, siedziałem mocno w industrialu jak jeszcze w świecie błądziłem więc kojarzę tą scenę, z różnymi jej odmianami. Po upamiętaniu się dużo czasu spędzałem na flishboard (flamingfish forum) i stąd ma wiedza na temat chrześcijańskiej sceny industrial i jak wielu niuansów z nią związanych.

Co do Extol'a to lookałem ostatnio ich liryki i są naprawdę niezłe. Mają swój klimat a zarazem dość wyraźnie odwołują się do duchowości chrześcijanskiej. Owszem opisują często różne przejścia, wewnętrzną walkę, zmaganie z ciemnością ale dają także odpowiedź że w Bogu jest moc i zmartwychwstanie.
Mam swoją teorię na temat remixu Raison D'etre. Pozwolę sobie ją tu opisać. Otóż producentem dwóch pierwszych LP Extola był Samuel Durling który wraz z bratem tworzy formację Mental Destruction, zaś samo MD należało do wytwórni CMI pod której skrzydłami tworzy Raison D'etre. Sanctum jest dytrybowane przez CMI choć należy do Crescent Collective. Wysoce prawdopodobne, że poroducent zasugerował ,iż remixy mogliby zrobić jego znajomi z wytwórni... to taka spekulacja skąd Raison D'etre wzięło się na EP Extola.
Ciekawostką jest to, iż na płytce Synergy jest kawałek Nihilsm 2002 ,który wydaje się być odpowiedzią na filozofie głoszone przez Raison D'etre. Tak więc nie ma co się obawiać, nawet jeśli wybranie tego projektu by dokonał remixu nie było dobrym posunięciem to, sam Extol nie dość że nie skłania się do pogladów Raison D'eter to je nawet potępia obnażając ich prawdziwą naturę właśnie w utworze Nihilism 2002.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mary Mary
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 12
Skąd: WgW

PostWysłany: 22.06.2006 11:13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mogę od siebie polecić jeszcze Null factor, Torn skin i Manufraqture!!! Całkiem dobra muza:)Smile
_________________
''Oh GOD , without You I can do nothing...>By GOD, I can do all things!!!''
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 22.06.2006 18:25:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Null Factor jest ok, choć nie wiem jakie mają teksty - bo słyszałem tylko parę promocyjnych mp3. Choć orginalnego cd z książeczką nigdy nie miałem w ręku to wiem że jeszcze nie dawno możnana było być płytkę Null Factor w Metropolis Records.

Z Manufracqture to miałem kiedyś dyskusje na flishboard, z tego co widziałem to prezentyją w miarę zdrowe poglądy a Słowo jest istotną częścią ich życia. Jedyn mankamentem wydaje się gbyć ich niechęć (a wręcz wrogiość) do ruchu wiary i kaznopdzieji z nim związanych...
Mary, masz ich orginał??

To dorzucę świeżynkę: http://www.darkfieldilluminator.com/
Darkfield Illuminator ,świetny gitarowy industrial w klimatach Chemlab, Ministry.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM