klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Zagadka liczby 666
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Herkules
Nowy
Nowy


Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 2
Skąd: Gubin

PostWysłany: 24.03.2006 14:14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie taki jest błąd?

Masz na myśli to, że wierzę w to, co piszę w moim blogu. Jeśli ateiści i sceptycy nie wierzą w istnienie Boga, to wszystko, co pokazuję w tym blogu, pomoże im uwierzyć w Boga.


Pozdrawiam Smile
Herkules
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Pippi ^^
Nowy
Nowy


Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Dębica

PostWysłany: 18.08.2006 08:49:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieno...spoko...Confused
z tego, co mi kiedyś ksiądz tłumaczył, to 666 jest liczbą szatana, ponieważ:
7-to jest liczba doskonała. 6-liczba y 'której czegoś brakuje', tak mi to powiedział...czegoś brak, nie jest pełna, nie jest doskonała...
3-to jest pełnia.

666= trzy szóstki, pełnia szóstek, pełna niedoskonałość...

nie wiem, na ile to prawda, ale powtarzam tylko zdanie tego księdza...pozdrawiam:)pax.
_________________
Pippi ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 23.08.2006 01:16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwna interpretacja tego ksiedza troche dziecinna.
Szesc jest liczba czlowieka - szostego dnia Bog stworzyl czlowieka ktory jest korona stworzenia. Nie wiem czemu trzy szostki ale wydaje mi sie ze oznacza to kult siebie samego - nic ponad mna, nieuznawanie jakiejkolwiek wladzy, postepowanie w mysl zasady jestem panem siebie samego i ja jestem sila nie ma nic ponad mnie... to jest wlasnie wspolczesny satanizm.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 15.04.2007 18:41:30    Temat postu: Jego Matka Odpowiedz z cytatem

Temat podzielony, gdyż z numerologii weszliśmy na tzw. Maryjność.
O Marii piszemy w temacie Jego Matka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 24.04.2007 00:24:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

XDoneMyChoicesX napisał:
nieaktualne. według najnowszych badań jakiegoś biblisty
liczba bestii powinna być 616 a nie 666.
czytalem o tym gdzieś, wrzucę niebawem linka


Nie czytałem o liczbie 616... w każdym bądź razie w greckim NT, wydanym przez VOCATIO, W Ap. 13,18 jest podana liczba HEXAK'OSJOI HEX'EKONTA HEX (znak ' oznacza akcent na następującą po nim głoskę), co się tłumaczy: sześćset sześćdziesiąt sześć. Wątpię by o. prof. dr hab. Hugolin Langkammer dał w tym miejscu plamę, recenzując ks.R. Popowskiego...

Jeśli ten biblista ma jakieś dowody w postaci namiarów na stare rękopisy księgi Apokalipsy z powyższym fragmentem i wpisaną tam liczbą 616, to chętnie zobaczę. Choć wątpię czy takowe są. Byłaby o tym wzmianka w dostępnych wydrukowanych i zrecenzowanych NT-ach, a na taki jeszcze nie trafiłem.
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 12.05.2007 18:00:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszperawszy w necie po ang. stronach w celu znalezienia czegoś w tym temacie, odnalazłem artykuł źródłowy na http://www.itsee.bham.ac.uk/news.htm w którym Parker informuje, że istniejące manuskrytpy podają różne liczby: 666, 616 617, 646 a nawet 665.

Sensację rozdmuchał m.in. dziennik World Net Daily na http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=44169

Jednak porządny i solidny wykład na tem temat przedstawił apologeta Robert A. Sungenis na stronie http://www.catholicintl.com/epologetics/dialogs/lastthings/666.htm w maju 2005.

Podsumowując, liczba 616 jest wg. Sungenis'a jedynie tanią sensacją i błędnym oddaniem zapisu greckiego XIC, cyt.: Parker’s and Aitken’s evidence is more hype than substance. [...] ...616 is not the proper rendering of Apocalypse 13:18.


PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM