klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Debiut grupy ODPOWIEM

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Dobra Muzyka w Polsce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 30.09.2005 22:28:53    Temat postu: Debiut grupy ODPOWIEM Odpowiedz z cytatem

Projekt, któremu początek dali Artur Kaszowski i Adam Szafraniec z Krakowa, powstał z inspiracji osobą i twórczością Jana Pawła II. "Odpowiem" to 12 utworów utrzymanych w charakterze popowym.
Niektóre z nich: "W Tobie jest światło", "Twój Anioł", "Powiedz tylko słowo", "Na wieki" znane są z chrześcijańskich list przebojów oraz płyt dołączonych do Magazynu Muzycznego RUaH.
W projekcie udział wzięli m. in. wokaliści: Ewa Broczek, Lilia Kowalska (studentki wokalistyki jazzowej AM w Katowicach), Marta Florek (laureatka Międzynarodowego Festiwalu Pop Music Discovery Warna 2004), Adam Rymarz (laureat Grand Prix i Nagrody Specjalnej Prezydenta M. St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel na zakończonym w miniony weekend międzynarodowym Festiwalu Warsaw Gospel Days 2005), Jan Budziaszek (perkusista Skaldów i autor słynnych "Dzienniczków perkusisty"), chór Voce Angeli pod dyrekcją Piotra Pałki oraz znakomici młodzi muzycy współpracujący na co dzień z Moniką Brodką i Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym. Dodatkiem specjalnym do płyty jest impresja filmowa autorstwa Zbyszka Wrony do utworu "W Tobie jest światło" oraz teksty piosenek i rozważania na temat różańcowych tajemnic światła autorstwa Jana Budziaszka - w formie pdf.
Wydawcą płyty jest Edycja Świętego Pawła www.edycja.pl

Lista utworów:
1. Jednego pragnę
2. Twój Anioł
3. Nie mam innej drogi
4. Odpowiem
5. W Tobie jest światło
6. Rzeka łask
7. Niech się stanie cud
8. Królestwo niebieskie
9. Świetlany obłok
10. Powiedz tylko słowo
11. Jego słowa
12. Na wieki

Zachęcam do wyrażania swoich opinii o poszczególnych piosenkach i całej płycie.


Ostatnio zmieniony przez AR'n'B dnia 18.12.2005 23:11:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
MadziaF
Nowy
Nowy


Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: 02.10.2005 23:32:38    Temat postu: Płytka przedziwnej urody! Odpowiedz z cytatem

Płytka przedziwnej urody! Słysząc już wcześniej kilka utworów, nie spodziewałam się niespodzianek, a tu... zauroczenie od pierwszego słuchania!!!
Piękne melodie, teksty - nie puste, lecz pełne treści, niebanalne aranżacje, a do tego rewelacyjne wokale – nic, tylko słuchać i podziwiać Smile
Szczególnie mocno dotknął mnie utwór „Królestwo niebieskie”. „W Tobie jest światło” wraz z filmową impresją skutecznie przypomina atmosferę niezwykłego poruszenia wywołanego śmiercią Ojca Świętego dokładnie pół roku temu. Z kolei „Nie mam innej drogi” - przebojowa (moim zdaniem) kompozycja - od razu zapada w pamięć, tak iż nie da się jej nie nucić Smile
Jestem pod wielkim wrażeniem i gorąco polecam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 22.10.2005 22:25:24    Temat postu: Re: Płytka przedziwnej urody! Odpowiedz z cytatem

Uwaga! W konkursie organizowanym przez Edycję Św. Pawła i portal www.bosko.pl do wygrania płyty Grupy ODPOWIEM!!! Konkurs trwa tylko do 3 listopada!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 06.12.2005 01:57:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całej płyty nie słuchałem bo narazie nie mam.Byłem jednak poruszony gdy usłyszałem utwór "W Tobie jest swiatło"
Jestem bardzo wybredny co do wokalistów gdyż zawsze szukam w głosie uczucia pomazania Boga naturalności i ...nie fałszowania w miarę możliwości (choć czasami troszkę i tego potrzeba)
Niestety większość wokalistów POKAZUJE swój głos ! W muzyce chrześcijańskiej jeszcze bardziej ważne jest namaszczenie Ducha od tzw techniki. To drugie może być nawet bardzo amatorskie a utwór RUSZA.
Wokalistka która śpiewa "W Tobie jest światło" ma bardzo dobry "technicznie" głos ale dzięki Bogu jest w tym śpiewaniu wiele szczerości i serca i pomazania Bożego (moim zdaniem) oby tylko tak dalej.Wyrazy szacunku także dla Artura kompozytora !
Pamiętajmy że na scenie chrześcijańskiej jest tylko jedna prawdziwa GWIAZDA a będzie super.
Ps. Adaś piszesz trochę "nieskromnie" sam o sobie bo to nie nagrody lecz jedynie sam Pan może cię pobłogosławić w tym twoim śpiewaniu! Wtedy ...wybacz mi tę szczerość ale życzę ci jak najlepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 06.12.2005 20:43:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matan napisał:
Pamiętajmy że na scenie chrześcijańskiej jest tylko jedna prawdziwa GWIAZDA a będzie super.
Ps. Adaś piszesz trochę "nieskromnie" sam o sobie bo to nie nagrody lecz jedynie sam Pan może cię pobłogosławić w tym twoim śpiewaniu! Wtedy ...wybacz mi tę szczerość ale życzę ci jak najlepiej.
To, co napisałem jest standardową informacją prasową. Nie mam do tego stosunku emocjonalnego: ani nie wstydzę się zdobytej nagrody, ani też nie upajam się tym faktem. Ale cieszę się, że troszczysz się o mnie. Wink Prawdą jest, że na scenie chrześcijańskiej mamy tylko jedną GWIAZDĘ - Jezusa Chrystusa. I bynajmniej nie zamierzam tej oczywistej prawdy zmieniać. A dla "równowagi" dołożyłem kilka słów o pozostałych wykonawcach. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kephas
Nowy
Nowy


Dołączył: 09 Lip 2005
Posty: 1

PostWysłany: 04.01.2006 22:35:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adaś, a co ty tak odpowiadasz i odpowiadasz???? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 05.01.2006 18:15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kephas napisał:
Adaś, a co ty tak odpowiadasz i odpowiadasz???? Wink
Jak trzeba coś wyjaśnić, to się nie uchylam od odpowiedzi... Wink Przy okazji warto nadmienić, że piosenka "Na wieki" jest obecnie najpopularniejszym utworem młodzieżowego portalu www.bosko.pl . Do tej pory odsłuchano go ponad 11 i pół tysiąca razy! Tymczasem zespół myśli już o kolejnych nagraniach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 18.11.2006 10:27:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło mi poinformować, że Grupa ODPOWIEM wzięła udział w specjalnym koncercie poświęconym Janowi Pawłowi II, który odbył się 22 października w Rzymie z udziałem artystów polskich i zagranicznych. Retransmisję tego wydarzenia prezentowała na swojej antenie TVP2. Ponadto jedna z wokalistek - Marta Florek - została niedawno laureatką programu "Szansa na sukces". Gratulacje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 01.12.2006 11:00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli podoba się Wam piosenka "Powiedz tylko słowo", możecie na nią zagłosować klikając TU.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 11.01.2007 08:30:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa Broczek, wokalistka Grupy ODPOWIEM, zaśpiewała i nagrała teledysk do piosenki "Blessed Be The Angels" wraz ze znakomitymi artystami: Brianem Allanem, Mieczem Szcześniakiem, Sławkiem Uniatowskim, Patrycją Golą i Beatą Bednarz. Teledysk można oglądać już na portalu Onet.pl - kliknij tu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
AR'n'B
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2004
Posty: 40
Skąd: Łódź/Krosno

PostWysłany: 03.04.2007 19:56:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z piosenką Twój Anioł pochodzącą z debiutanckiej płyty Grupy "Odpowiem" Adam Rymarz zakwalifikował się do III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Carpathia Festival 2007. Finał konkursu już 20 maja! Piosenka, na płycie zaśpiewana w duecie z Ewą Broczek, po raz pierwszy ukazała się na składance dołączonej do Magazynu Muzycznego RUaH i była pierwszym przebojem grupy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Dobra Muzyka w Polsce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM