klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Teksty, przesłanie, wizerunek, symbole...
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 08.07.2006 01:46:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widz że się to przewineło więc o tym wspominam. Pentagram NIE JEST symbolem satanistycznym. Pentagram był symbolem używanym przez pierwszych chrześcijan i symbolizuje on pięć ran Chrystusa. Z tego co kojarzę przetrwał on nawet dość długo (może nawet w niektórych kręgach nadal?), ale nie jestem specjalistą i nie wiem jak długo. Jak kogoś to interesuje mogę się wypytać kapłanów którzy bardziej to studiowali.
Symbol którego używają sataniści to ODWRÓCONY pentagram. Jest to zresztą charakterystyczne dla satanizmu - szatan nie potrafi stworzyć nic nowego, jest w stanie tylko wyśmiewać się i przekręcać to co symbolizuje Boga - odwrócony krzyż, godzina trzecia w nocy - godzina demona (która nomen omen się zbliża...), jako 'przeciwwaga' dla godziny trzeciej w dzień - godziny miłosierdzia.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 08.07.2006 19:27:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa: Myślę, że większość osób tutaj piszących o tym wie, ale dobrze, że to zaznaczyłeś. Smile
Mimo to dzisiaj powszechnie pentagram w jakiej kolwiek formie kojarzy się negatywnie.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 08.07.2006 23:12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj, nei byłbym taki przekonany. Dla mnie to było duże zaskoczenie. CHoć może to ja tylko taki niedoinformowany byłem? Wink
a co do negatywnych skojarzeń.... Obecne czasy są tak chore, że często to co pozytywne kojarzy się negatywnie, a to co negatywne koajrzy się pozytywnie... Także wyznacznikiem jest to żadnym dla mnie. No chyba że właśnie chciałeś zaznaczyć że ludzie są obecnie bardzo płytcy i nawet nie wiedzą często dlaczego na pewne rzeczy reagują tak, a nei inaczej.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 09.07.2006 12:17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... Pentagram wsród chrześcijan wyszedł z użytku, a przejęli go sataniści jako odwrócony, wśród których to stał się chyba najpopularniejszym symbolem i tak przetrwał on w znacznej w większości w tym środowisku. Dzisiaj tak naprawdę mało osób już zwraca uwagę czy pentagram jest odwrócony czy nie, niestety stał się on już symbolem satanistycznym (mimo, że sam pentagram nie ma/miał nic z tym wspólnego).
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 11.07.2006 07:04:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę że koledzy nie sięgają do źródeł i przez to przedstawiają tak naprawdę mało istotną część prawdy.
Pentagram był od tysiącleci symbolem pogańskim ,poprostu kościół katolicki (a dokładnie Konstantyn Wielki) adoptował ten symbol jak wiele innych rzeczy z pogaństwa. Taka niestety jest prawda.
Poniżej zamieszczam garść linków na ten temat:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentagram

http://www.symbols.com/encyclopedia/29/2914.html

http://www.symbols.com/encyclopedia/27/2721.html

http://www.teksty.gildia.pl/kormak/pentagram/pentagram

http://altreligion.about.com/library/weekly/aa100102a.htm

Miłej lektury i mam nadzieję iż na przyszłość zowocuje to dokładniejszym zbadaniem tematu nim wyrazimy fachową opinie.
btw. jak ci kapłani studiowali skoro pominali parę tysięcy lat istnienia pentagramu???
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 23.08.2006 00:02:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22.08.2006 12:15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież ludzie jako pentagram rozumieją taki z rogami do góry a on jest symbolem szatana i nie ma co na ten temat dyskutowac, bo całemu światu tak ten symbol się kojarzy. A tak w ogóle to dobre linki, dotąd nie wiedziałem za dużo o tym symbolu, który jest dla mnie odrażający
_________________
http://www.myspace.com/aaronpoland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 22.08.2006 13:06:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc symbol ma takie znaczenie jakie przypisują mu ludzie, nieważna jest geneza. Taką moją myślą podzieliłem się na początku tematu i z czego pamiętam spotkało się to z przeciwem...
Rolling Eyes Question
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22.08.2006 13:23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widzisz, tym tropem możemy dojść do wniosku, że Krzyż nie jest symbolem zwyciestwa Boga nad śmiercią, bo już wcześniej istniał, przed Chrystusem... Sataniści odwrócili pentagram, powiedzięli ze jest to ich symbol i ja to przyjmuję i nie chcę go widzieć na oczy
_________________
http://www.myspace.com/aaronpoland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 22.08.2006 17:19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobijając sie do tego tematu nie ważne co dany symbol oznacza ważne co ty masz w sercu jesli nosisz odwrucony krzyż to zastanów sie czy czasem nie nosisz krzyża na którym był ukrzyżowany św.piotr ludzie mogą cie odrzucać ale oni tego nie wiedzą czym jest ten symbol Ale ten symbol który nosisz musi mieć jakieś znaczenie dla Ciebie takie jak np. zwykły krzyż -cierpienie Tau -ubustwo odwrucony krzyż -pokora dzieki za uwagę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 23.08.2006 00:28:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak i nie. Jasne że Bóg patrzy na serce i to co w nim jest, jest najistotniejsze; i a jego czystość winnismy zabiegac najbardziej. Mimo to Pismo nam mówi rownież o tym aby ze wzgledu na bliźnich wstrzymywać się od pewnych rzeczy (I Kor 8:9-13).
Fragment podany przeze mnie dotyczy dokładnie pokarmu ale chyba zdajemy sobie sprawe iż dotyczy to także innych dziedzin naszego zycia. W tym wypadku apostoł Paweł pisał dokałdnie o pokarmie ponieważ to było problemem w Koryncie. Zachęcam do lektury całego rozdzialu i spojrzenia na sprawe w szerszym kontekscie.
Jak już wspomnianio powyżej powszachnie pentagram ( jakkolwiek ulożony) uważa siż za symobol okultystyczny (magiczny). Tak więc nie ma sensu wyszukiwac jakis wyjątkow i na nich opierać swe tlumaczenia. Tak samo sprawa się ma z odwróconym krzyżem. Powszechnie krzyż jest uznawany za symbol chrzescijaństwa ,choć rzeczywiscie istnial wiele lat wczesniej a w czasach Jezusa w Rzymie był stosowany prze wyznawcow bożka wód Tamuza. Mimo to przez wieki krzyż nie jest kojarzony z tym kultem (lokalnym) lecz z chrzescijaństwem. Zaś odwrócony krzyż jest uznawany za antyteze powszechnego znaczenia tego symbolu a wiec ma znaczenie antychrzescijanskie.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Biedrona
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 3
Skąd: Skawa (południe ;)

PostWysłany: 14.02.2007 19:57:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HO!!!

Według mnie należy zacząć od tego czemu i komu ten symbol ma służyć.

Jeśli jest on dla naszego "własnego" użytku, to wtedy nasza intencja nadaje mu znaczenia, tzn. jeśli nosze pentagram faktycznie jako znak chrześcijański, w dobrej wierze, bo przypomina mi on o śmierci Chrystusa na krzyżu to spoko. Ale są dwie sprawy. Jeśli ktoś zacznie nosić z niewiadomych przyczyn rolke po papierze toaletowym na szyji jako znak chrześcijański, to będzie mnie musiał chyba długo przekonywać o sensowności czegoś takiego. Tak samo ktoś kto nosi Wielki Krzyż Niemiecki raczej mnie nie przekona, że jest pacyfistą Smile Tylko taka samowolka doprowadza do nieścisłości. Nie należy zapominać, że symbole są w dużym stopniu znakiem rozpoznawczym, identyfikacyjnym i w zależności od tego jaki symbol nosimy, tak będziemy klasyfikowani przez ogół (ktoś kto nosi koszulkę z Britney Spears nie będzie w pierwszej kolejności zaliczany do punkowców Wink. Są pewne symbole, które mają pewną domyślną wymowę, przyjętą powrzechnie przez ludzi (i tak buddysta raczej krzyża nie będzie nosił jako wyrazu swej wiary, tak jak chrześcijaninowi, któy chce być wiarygodny dla ludzi, raczej nie wypada nosić odwróconego pentagramu). Wydaje mi się, że istnieje tyle znaków chrześcijańskich, iż używanie takich "niepewnych", dwuznacznych nie jest potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Biedrona
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Lut 2007
Posty: 3
Skąd: Skawa (południe ;)

PostWysłany: 14.02.2007 23:13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli zaś chodzi o muzykę satanistyczną lub anty-chrześcijańską (a w zasadzie utwory takie) to uważam, iż teksty są w pewnym stopniu połączone z muzyką, słuchając muzyki, także słuchamy słów, chociaż nie musi to być zamierzone. Części osób tylko się WYDAJE, że nie zwracają uwagi na liryki, a prawda jest inna (wiem to po sobie, kiedyś też tak uważałem, ale teraz po czasie widze, że to była nieprawda). Uważam, że osoba PRAWDZIWIE wierząca nie powinna słuchać tego typu zespołów!!! Szatan jest cwany, umie w odpowiedni sposób podejść każdego, stopniowo i powoli, ale skutecznie. W moim przypadku był to proces, po jakimś czasie w ogóle mi nie przeszkadzało, że ktoś szydzi sobie z Jezusa i mojej wiary (byłem wtedy osobą niby wierzącą, teraz wiem, że była to martwa wiara), że śpiewa chwałę szatanowi, a tolerowanie tego przez chrześcijanina jest raczej niedopuszczalne!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 15.02.2007 11:02:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Biedronko jesteś super ale to co napisałaś troszkę się mija z prawdą według mnie bo słucham muzyki unblack metalowej nie jest tak że ja po przez słuchanie ja czcze szatana już bez granicznie zaufałem głównemu ,,szefowi''
którym jest Chrystus to on rozjaśnia moją duszę.Ciężko byłoby go wyplewić ponieważ bo jest tak we mnie zakorzeniony a po drugie zostawiałbym tkz . ,,ślady na niebie po których bóg mnie znalazłby'' napiszę tak znając ludzi którzy słuchają takiej samej muzy jak ja muszę łatwo stwierdzić że nie sprzedali swojej duszy szatanowi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Ferdynand
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 11

PostWysłany: 17.09.2008 09:21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, trafiłem tu całkiem przypadkowo i zauważyłem ten temat, dlatego chciałbym się wypowiedzieć Wink

Pytanie: Czy katolik może słuchać "satanistycznej" muzyki. Nie odpowiem jednoznacznie, ale na sam początek chciałem pokazać pewien fragment Listu Św. Pawła do Koryntian:

Jeżeli chodzi o pokarmy składane bożkom w ofierze, to oczywiście wszyscy posiadamy "wiedzę". Lecz "wiedza" wbija w pychę, miłość zaś buduje. 2 Gdyby ktoś mniemał, że coś "wie", to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy. 3 Jeżeli zaś ktoś miłuje Boga, ten jest również uznany przez Boga. 4 Zatem jeśli chodzi o spożywanie pokarmów, które już były bożkom złożone na ofiarę, wiemy dobrze, że nie ma na świecie ani żadnych bożków, ani żadnego boga, prócz Boga jedynego. 5 A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie - jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów - 6 dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy. 7 Lecz nie wszyscy mają "wiedzę". Niektórzy jeszcze do tej pory spożywają pokarmy bożkom złożone, w przekonaniu, że chodzi o bożka, i w ten sposób kala się ich słabe sumienie. 8 A przecież pokarm nie przybliży nas do Boga. Ani nie będziemy ubożsi, gdy przestaniemy jeść, ani też jedząc nie wzrośniemy w znaczenie. 9 Baczcie jednak, aby to wasze prawo [do takiego postępowania] nie stało się dla słabych powodem do zgorszenia. 10 Gdyby bowiem ujrzał ktoś ciebie, oświeconego "wiedzą", jak zasiadasz do uczty bałwochwalczej, czyżby to nie skłoniło również kogoś słabego w sumieniu do spożywania ofiar składanych bożkom? 11 I tak to właśnie "wiedza" twoja sprowadziłaby zgubę na słabego brata, za którego umarł Chrystus. 12 W ten sposób grzesząc przeciwko braciom i rażąc ich słabe sumienia, grzeszycie przeciwko samemu Chrystusowi. 13 Jeśli więc pokarm gorszy brata mego, przenigdy nie będę jadł mięsa, by nie gorszyć brata.

Owi chrzescijanie mieli wyrzuty sumienia, że jedząc ( dobre) mięso a wczesniej poświęcone bożkom składają im hołd. Zastąpmy zatem mięso muzyką Laughing
Czy słuchając muzyki, ignorując teksty składam hołd szatanowi? Według św. Pawła wszyscy mamy rozum i wiedzę i wiemy, że służymy tylko jednemu Bogu, Jezusowi Chrystusowi !!

Ja oczywiście nie mówię tu o skrajnych przypadkach w stylu anima damnata, bo tutaj teksty są bardziej wymowne od muzyki, ale kapelach typu Slayer (którą bardzo lubię), czy zespołach może i "satanistycznych" ale przedstawiających swój punkt widzenia w sposób...powiedzmy kulturalny.
Ktoś na tym forum stwierdził ponadto, że odkąd się nawrócił porzucił wszystkie zespoły metalowe nie zaliczajace się do grona "Unblack". Powiem szczerze że trochę nie rozumiem takiej postawy? Przecież nie wszystkie kapele spoza tego gatunku są antychrzescijańskie?

Ps. Jeżeli na kogoś taka muzyka źle wpływa, niech nie śłucha, nikogo nie namawiam, przedstawiłem jedynie swój punkt widzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 17.09.2008 16:07:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli już powołujesz się na Biblię, to wypisz sobie wszystkie teksty mówiące o bałwochwalstwie, wtedy zrozumiesz ideę zagadnienia. Np w księdze Ezechiela na początku 14 rozdz. jest słowo Boga do proroka, nakazujące, żeby ludzie usunęli ze swych serc bożki, które wiodą do grzechu, tak w skrócie sparafrazuję i mnóstwo innych. Bóg brzydzi się rzeczami plugawymi, jeśli chcesz to pm do mnie to ci szczegółowy wykład opracuję. Slayer jest ultrabluźnierczy i obraźliwy, naprawdę sprawdź teksty "south of heaven" czy inne. Jeżeli twierdzisz "że służymy tylko jednemu Bogu, Jezusowi Chrystusowi" a udzielasz głosu tym, którzy są przeciwko Bogu, to jesteś sprzeczny w swym postepowaniu, a przy tym możesz gorszyć innych, którzy patrzą na ciebie jako na chrześcijanina i mogą wstępować w twoje ślady... i gdzie one zaprowadzą? do slayera - a to już działka szatana.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM