klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

anastasis - pierwsze wrażenia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Dobra Muzyka w Polsce
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radicalis
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Jawor

PostWysłany: 05.12.2005 00:44:50    Temat postu: anastasis - pierwsze wrażenia Odpowiedz z cytatem

Very Happy Trochę nawiązania do 2tm2,3 z najlepszych czasów, oczywiście niesamowicie prawdziwe teksty('Jutro' aż bije po twarzy) wszystko ociekające elektroniką bardzo przypominającą p.o.d. lub bardziej LP,
Wiele kawałków może odnieść sukces,choć taki utworom które naprawde uderzają w serce ciężko tego dokonać Mr. Green dodatkowe uwagi: niskie i mocno przesterowane gitary: duzy plus, coraz dojrzalszy wokal dawida: Rulez!! Swieżo brzmiące loopy przypominające 'meteorę' LP i mimo podobieństwa, jednak odmienne brzmienie, niewysłodzone do końca, mocne, ostre i nawet wręcz czasem nieznośnie osaczające słuchacza.
całośći mozna tylko zespołowi pogratulować i tylko czekać na efekty, sam nie moge się doczekać teledysku. Każdy utwór ma w sobie to coś oryginalnie świeżego i mocnego, co przyciąga mnie jeszcze bardziej do niego.

Naprawde gorąco polecam - jest tu w co sie wsłuchac a niektóre teksty mocno bija po twarzy i po sumieniu. Polecam. Pozdrowienia Very Happy
_________________
'Moj dom będzie wolny od kłamstw i ja...'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 05.12.2005 01:47:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój stosunek do anastasis jest powszechnie znany i nie mam zamiaru silić się na uprzejmości wobec tego zespołu bo niby z jakiej racji?
Wątpię żeby mi sie chciało choć chwilę przesłuchać tą płytę. EPka mi starczy. I to jakie wypowiedzi wychodzą z ich ust. O tym co się wyprawia na ich koncertach nie wspominając...
I jeszcze czegoś tu nie rozumiem. "Teksty biją po sumieniu". To niby zaleta? Nie wiem, mi tam się bardzo nei podoba jak ktoś próbuje mnei moralizować ze sceny (głośników), wytykać mi coś, etc. Nie taka rola muzyki. A już na pewno tej "chrześcijańskiej". Jeśli kogoś powinny teksty trzepać po sumieniu to tych którzy je piszą.

To moje takie przemyślenia. Jak się komuś chce to niech bluzga, rzuca się na mnie. Przyzwyczaiłem się do takich reakcji, o zgrozo!, najczęściej na "chrześcijańskch" forach.

anastasis nie polecam
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Zawilec
Pismak
Pismak


Dołączył: 27 Gru 2003
Posty: 127
Skąd: Wawa

PostWysłany: 05.12.2005 08:35:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie, ale teraz zachowujesz się tak jak co poniektórzy inkwizytorzy pseudokulturalni, krytykujący to czego sami nie widzieli ani nie słyszeli. Opinie o Anastasis Twoja już znamy. Ja tez ma swoja, jak rowniez na temat roznych zespolow, ale nie wyjezdzam z nia w kazdym poscie, ktory sie na ich temat pojawia. Natomiast odbior tekstow jest indywidualna sprawa kazdego sluchacza. Pozwolisz, ze nie zgodze sie z Twoim stwierdzeniem, ze teksty przede wszystkim maja trafiac do sumienia tworcow. Owszem. to tez, ale jesli zespol gra muzyke chrzescijanska, to ma to swoj wymiar takze ewangelizacyjny i roli oddzialywania na sluchaczy chyba nie zaprzeczysz.
_________________
Pozdrawiam, Zawilec
Strona zespołu: www.pospolite.ruszenie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Radicalis
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Jawor

PostWysłany: 05.12.2005 13:43:24    Temat postu: do moich braci Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
... I jeszcze czegoś tu nie rozumiem. "Teksty biją po sumieniu". To niby zaleta? Nie wiem, mi tam się bardzo nei podoba jak ktoś próbuje mnei moralizować ze sceny (głośników), wytykać mi coś, etc. Nie taka rola

To sobie pomyśl o wszystkich ćpunach przychodzących na koncertach, o ludziach którzy mają problem z samym sobą, nie myśl że ich teksty mnie bija po twarzy bo mnie nie muszą nie do mnie one są w gruncie rzeczy są, a jeżeli nie prtzesłuchałeś to nie komentuj bo powelasz sam swój utartyy stereotyp w zaścianku swego umysłu

illuminandi pamietam też grało przed anastasis i powinni wiedzieć że ludzie którzy przychodzą na ich koncerty nie wszyscy przychodzą po to żeby po prostu pójść w pogo, żeby se poskakać, a anastasis moze takim ludziom zaoferować także istotna pozywke dla ich umysłow i znam wiele ludzi którzy po koncertach anastasis zaczęło inaczej postrzegać świat, którzy zaczęli zadawać pytania po przesłuchaniu płyty, więc taka muzyka ma sens, w przeciwnym razie możemy zacząc tylko śpiewac gospel, tam nikt nie bedzie pijany i nikt nie zachowa się nieodpowiedzialnie, bo NIKT tak naprawde tam nieprezychodzi, chyba że emeryci albo świeci, a do młodzieży też trzeba wołać aby nie zmarnowała młodości.
Z poważaniem wasz brat...
_________________
'Moj dom będzie wolny od kłamstw i ja...'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 06.12.2005 21:12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to przewidziałem że się oburzy lud...? jeszcze tylko brakuje żeby zespół mnei zjechał w swoim stylu...

dobra, zamykam się, a wy się gorszcie, oburzajcie i róbcie co chcecie. dla mnie oni są antyświadectwem i jak nie zmienią swojego zachowania to ja nie zmienię zdania.

tyla, dla mnei EOT
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Radicalis
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Jawor

PostWysłany: 06.12.2005 23:48:47    Temat postu: drogi kolego! Odpowiedz z cytatem

Jakim antyświadectwem??? A co oni robią 'co mają zmienić, to że oszołomy na ich koncertach pokazują co potrafią to nie ich wina! Tylko mieć nadzieje żeby tych ludzi Bóg Wszechmogący dotknął na tych koncertach aby zmądrzeli! A tak poza tym kolego to nie rozumiem w ogóle twojego udziału w tej bezcelowej dyskusji, ja chciałem polecić ich płytę, a ty sie wtrąciłeś że nikt cie do nich nie przekona, jakbym to do ciebie pisał. Dobrze jeśli ci się płytka nie podoba to ok nie wszystkim musi, tylko jest jedno małe 'ale' - Nieprzesłuchałeś chociaż raz to się nie oddzywaj, twoje posty uważam za niebyłe, a jak chcesz sobie ponajeżdżać na Anastasis to zapraszam na temat dotyczący samych Anastasis. Ja rozwinęłem temat płyty więc prosiłbym aby tak zostało, przesłuchaj i se wtedy najeżdżaj, słowa nie powem jeśli to bedzie obiektywna merytoryka.
Z poważaniem :O)

Nie piszemy dużymi literami, nie ma potrzeby tutaj krzyczeć na nikogo, zmieniłem. Pozdrawiam - Mazi
_________________
'Moj dom będzie wolny od kłamstw i ja...'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
wporzo
Nowy
Nowy


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 4

PostWysłany: 09.01.2006 23:04:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anastasis super zespol, dobre teksty, moim zdaniem trafiaja w dziesiatke.
Nie slucham takiej muzyki, ale bylem na jednym koncercie i naprawde bylo swietnie Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 10.01.2006 14:19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anastasis bardzo fajna kapela mi się wydaje, chociaż w pełni ich albumu nie słyszałem żadnego. Jedynie planuje... Wink Teledysk pełna profeska.

youzwa: Mam nadzieję, że piszesz takie teksty z powodu Twojego złego humoru a nie charakteru. Cool

Peace&Love 4ever
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mirus
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 6
Skąd: katowice

PostWysłany: 11.01.2006 00:41:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa: ty gosciu jakis taki dziwny jestes chyba. dziwisz sie, ze ludzie bluzgaja na ciebie na forach (o zgrozo nawet chrzescijanskich), cudownie przwidujesz, ze lud sie oburzy?

stary, a czego ty oczekujesz od ludzi, nawet chrzescijan po takich tekstach, jakie rzucasz? przeciez tego nawet glupota nie mozna nazwac.

tak sie sklada, ze nie znam tego powszechnie znanego stosunku twego do anastasis. i co? wchodze na forum, patrze, o fajny temat o anastasis i zaraz widze, ze jakis koles rzuca sie na kapele, a nie slyszal nawet plyty (co wiecej, nawet nie chce jej posluchac), o ktorej ma traktowac ten temat na forum.

podsumowujac: nie wiem na ilu koncertach byles anastasis i co sie tam dzialo, ile wypowiedzi muzykow zespolu tego slyszales, ale z taka postawa i tekstami to daleko nie zajedziesz.

anastasis w tamtym roku gralo w chorzowie 4 czy 5 razy, bylem na wszystkich tych koncertach. nie widzialem w zasadzie nic, co mogloby byc powodem do wyglaszania takich opinii, jakie tu prezentujesz.
jeden z tych wystepow nawet prowadzilem i anastasis w powszechnej opinii byl najlepszym zespolem wieczoru. a gral min. z armia.

zawsze wydawalo mi sie, ze kazdy kto wychodzi na scene i cos przedstawia to chce sie po prostu podzielic jakims swoim zdaniem, przezyciem itd. wiec nie wiem co w tym zlego, ze teksty anastasis maja moralizatorski wydzwiek. to chyba nawet dobrze. mocne teksty i mocna muzyka. na chwale Pana. no, to nawet niezle jest. moim zdaniem tylko.

a plyta Jutro... rewelacyjna. zeby nie bylo, ze jestem jakims wyznawca anastasis to napisze tylko jeszcze, ze teledysk mi sie nie podoba i utwor ten jest najslabszym na plycie. reszta piekna.

moze tak troche chaotycznie napisalem, ale pozno juz. tak wszedlem bo mi przyszlo poczta powiadomienie o nowym adminie to sobie na chwile wskoczylem i od razu takie rzeczy tu znajduje eh...

i tak na koniec chlopie wez ty sie troche zastanow. bo jakas taka agresja z tych tekstow twoich bije.

dobranoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
wporzo
Nowy
Nowy


Dołączył: 09 Sty 2006
Posty: 4

PostWysłany: 11.01.2006 18:54:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calkowicie sie zgadzam z Mirusiem, agresja z wypowiedzi youzwa bardzo bije.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 11.01.2006 20:02:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponowałbym zakończenie tematu mojego bo to temat chyba o zespole Anastasis, rajt??

odpowiadając powiem tylko tyle że moje wypowiedzi wynikają z mojego charakteru. To że jest się w Kościele nie oznacza że jest się łagodnym, uprzejmym i wogóle super-hiper. Bóg przychodzi do grzeszników, nie brzydzi się ich i chce ich zmieniać czego, jak widać, stałem się dowodem.

A ci co tak tutaj mnie napominają niech się zastanowią w jakim duchu to czynią i czy sami są w porządku. Bo ja u niektórych tutaj wyczuwam, niewiele mniejszą agresję... Rolling Eyes (żeby nei byo: Radicalis, mirus) Ale obym się mylił...

Co do zespołu Anastasis raz jeszcze (mam nadzieję że po raz ostatni):
1. Mam negatywne zdanie na ich temat. Mogę? Czy KDMowsko-ruahowska poprawność nie dopuszcza do tego?
2. Fakt, że jestem w atakach na Anastasis strasznie zajadły. Cóż, każdy ma swoje wady. Ale skręca mnie w środku gdy z jednej strony słyszę o gwiazdorstwie muzyków (i sa to mirus akurat uwagi głównie właśnie od osób mocno związanych z robieniem owych koncertów w Chorzowie... a zwłaszcza po tym koncercie z Armią się nasłuchałem), a z drugiej takie zachwyty nad zespołem.
3. Anastasis na żywo słyszałem z 3, czy 4 razy w różnych okresach czasowych, słyszałem trzy różne płyty (demo jeszcze zanim wyszła pierwsza płyta, debiut i singla) i mogę stwiwerdzić że mniej więcej wiem co ten zespół oferuje. Zwłaszcza że dla mnie, droga muzyczna którą obrali jest dość wyraźna i mi się absolutnie nei podoba. Jak będę miał okazję posłuchać to z recenzenckiego obowiązku się zmuszę ale... Nie muszę słuchać nowych płyt Ich Troje (wiedząc że zasadniczo idą dalej w tym samym kierunku) żeby wiedzieć że ich muza mi się nie podoba (jakby ktoś nie zajarzył - nie mówię tu że Anastasis to takie Ich Troje).

Tyla ode mnie.

EDIT: takie coś mi się jeszcze skojarzyło... "kto jest bez winy niech rzuci kamieniem"...
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 11.01.2006 21:16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze youzwa wyjasnil, skąd ta "agresja" (ja bynajmniej zrozumialem) i dlatego proszę o nieodpowiadanie w tym miejscu na jego posta Very Happy
Jesli ktos chce kontynuowac rozmowe o nim, to prosze na priva.
A pozostalych zachecam do podzielenia sie spostrzezeniami nt. pierwszego wrażenia dot. zespolu.

To moze ja cos dodam od siebie.
Pierwszy raz uslyszalem ten zespol na ktoryms SOS (bodaj 2000) i spodobaly mi sie ich ostre teksty ("kobiety piekne, swiat, wielkie życie, wielki czad, szal ogarnia umysl Twoj, jest Ci dobrze, a to wszystko GNÓJ" - jesli sie pomylilem to przepraszam, to bylo dawno). Szkoda, ze nie znalazl sie ten bezposredni tekst na plytce.
Mialem tez okazje pogadac troszke z chlopakami, pomodlic sie wspolnie (wsrod wielu innych ludzi) i tyle.
To co tworza obecnie odbiega od tego, jak grali na poczatku, ale zespol dalej mi sie podoba i ciesze sie, ze jest cos takiego pozytywnego takze w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mirus
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 6
Skąd: katowice

PostWysłany: 11.01.2006 23:34:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ja jeszcze na koniec tylko Wink :

1) bynajmniej w moim poscie nie bylo zadnej agresji
2) wjezdzasz na kapele, a gdy sam jestes krytykowany cytujesz "kto jest bez winy itd..."
3) swoje negatywne zdanie mozna wyrazic bardziej merytorycznie bo teksty typu "nie slyszalem ale to kicha"... no to sorry.
4) zaslanianie sie swoim charakterem czy grzesznoscia nie jest zadnym argumentem, bo piszac na forum mozesz swoj post kilka razy przemyslec i napisac cos madrzej, nawet ostra krytyke.
5) poprawnosc polityczna to rzecz bardzo zla i oczywiscie mozesz pisac co chcesz, to nawet dobrze, tylko zeby to bylo jakos lepiej skonstruowane.
6) bedac na koncertach anastasis widzialem, ze duzo dobrych rzeczy sie na nich dzieje.
7) gwiazdorstwo, czy marudzenie organizatorom to cecha dosc powszechna wsrod ludzi estrady wiec trzeba na to przymknac oko.
Cool pozdrawiam i wiecej spokoju zycze.
9) na temat plytki i zespolu juz sie wyowiedzialem.

amen.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Radicalis
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Jawor

PostWysłany: 13.01.2006 20:08:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drodzy koledzy - niechciałem być agresywny, youzwa - możesz sobie jechać po anastasis ile chcesz, ale proszę, błagam o obiektywizm... tyle na dzisiaj, 3majcie sie wszyscy
_________________
'Moj dom będzie wolny od kłamstw i ja...'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Pippi ^^
Nowy
Nowy


Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 3
Skąd: Dębica

PostWysłany: 18.08.2006 09:07:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ech, dobra, koleś ma swoje zdanie, wypowiedział je, kropka. ma prawo. chyba Very Happy

tak czy inaczej byłam na dwoch koncertach Anastasis i mi sie podobało. Teksty, muzyka...
Może to też trochę dlatego, że byłam w okresie twz. nawrócenia i całą sobą chciałam słuicha,ć dobrych rzeczy o Bogu, o Jego dziełach, czy to w muzyce, czy to od kogoś...bez znaczenia! byle by dobrze o Bogu, byle by się przekonać, ze faktycznie to, do czego dążę ma sens. I Anastasis też się do tego przyczynił.
(I za to wszystko Chwała Panu)
Mówcie, co chcecie...ale dla mnie okej. na serio.
Pozdrawiam. pax.
_________________
Pippi ^^
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Dobra Muzyka w Polsce Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM