klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

jakie kapele?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
onright
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 34

PostWysłany: 23.04.2006 16:47:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

były na KDM, więc raczej tak. Kilka utworów Exile można ściągnąć z strefy mp3 wp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 23.04.2006 17:10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2_Kayin:
Teksty też ale gdybym się tylko tym kierował to niektórych zespołów teksty są tak enigmatyczne że można w nich dopatrzeć sie interpretacji Christian a później się okazuje że to wcale nie o Bogu tylko o jakiejś panience albo że twórcy są wyznawcami innych religii...

Wywiady z artystami dużo mówią o ich inspiracjach i motywach, łatwo można spostrzec na ile to Bóg jes number 1 dla danego zespołu. Czas później weryfikuje ich poglądy; jesli byli szczerzy to potwierdza dane słowa; jesli nie to jak to się mówi szydło z worka wychodzi... tak jak to było w naprzykład w przypadku Evenesance.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!


Ostatnio zmieniony przez A.O dnia 24.04.2006 16:38:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Miqael
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 10

PostWysłany: 24.04.2006 14:15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam:
Demon Hunter
Disciple
Spoken
Zao

Co o nich sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 24.04.2006 16:53:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum!
W złym dziale pytasz o te kapelki. Tutaj jest Black/Death i inne odmiany sieczek, a z tego co wymieniłes to tylko Zao daje się podciągnąć pod jakieś agresywniejsze klimaty.

Jest taki dział: Dobra muzyka na świecie i tam są topiki o DH, Zao i Disciple... a Spoken to nie wiem kto słucha tutaj, napewno nie ja (zbyt miałkie i przeciętne jak na mój gust) więc nie pomogę w tym detalu.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 24.04.2006 16:58:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miqael napisał:
Ja polecam:
Demon Hunter
Disciple
Spoken
Zao

Co o nich sądzicie?


Demon Hunter znam dwa albumy: Demon Hunter i Summer of Darkness. Bardzo podoba mi się debiut i przekonuję się również do SoD. Chociaż takiego gatunku za bardzo na codzień nie słucham. Natomiast teksty są dość niejasne. Rolling Eyes

Zao, kapela dość popularna - lubię... Jednak nie miałem okazji zapoznać się szerzej z twórczością. (Znam kilkanaście utworów.) Ale nawiązując do wcześniejszej wymiany zdań to właśnie Zao ostatnio zaprzecza i nie chce żeby ich wiązano jako zespół chrześcijański. Razz
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Miqael
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 10

PostWysłany: 24.04.2006 19:29:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zao jest bardzo fajne. Demon Hunter też ciekawie gra. Reszta, racja, jest trochę lekka, ale też godna zainteresowania. Z tych mocniejszych to lubię też Acoustic Torment. Podoba mi się ich dynamika.
Kayin, nie wiesz skąd można wytrzasnąć płyty DH w Polscę? I czy w ogóle można?

Ja znam się trochę mało na chrześcijańskim metalu (jako że do niedawna myślałem że jest to rzadkie, lecz cenne zjawisko) i dopiero niedawno zaczęłem odnajdywać co ciekawsze kapelę Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 25.04.2006 07:44:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miqael napisał:
Reszta, racja, jest trochę lekka, ale też godna


Nie miałem na myśli, że Demon Hunter gra ''lekko''. Właśnie słucham sobie Demon Hunter (albumu) i naprawdę potrafi dać kopa!Chociaż z z początku nie byłem przyzwyczajony do przechodzenia w utworze tak prosto z mocnego hardcore'owego brzmienia do bardzo melodyjnych chórków. Ale zdąrzyłem to polubić, wogóle muzyka jest wielowymiarowa, a płyta świetna. Smile
A Summer od Darkness to dla mnie dowód, że chłopakom, za przeproszeniem, nie mięknie rura. Słyszymy to choćby w niemal wygrowlowanym utwórze Beheaded Twisted Evil.

Cytat:
Z tych mocniejszych to lubię też Acoustic Torment.


Nie słyszałem ich, jedynie o nich. Wink

Cytat:
Kayin, nie wiesz skąd można wytrzasnąć płyty DH w Polscę? I czy w ogóle można?


Ciężka sprawa. Polskie Celestial Light padło Razz ... Próbowałem się rozejrzeć, ale niestety nie znalazłem. Pozostaje sobie ewentualnie sprowadzić lub zakupić przez kogoś. Rolling Eyes

Cytat:
Ja znam się trochę mało na chrześcijańskim metalu (jako że do niedawna myślałem że jest to rzadkie, lecz cenne zjawisko) i dopiero niedawno zaczęłem odnajdywać co ciekawsze kapelę Very Happy


Z metalcore polecam jeszcze As I Lay Dying i Still Remains (mocne i melodyjne granie). Smile
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 26.04.2006 07:27:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kayin napisał:


Cytat:
Kayin, nie wiesz skąd można wytrzasnąć płyty DH w Polscę? I czy w ogóle można?


Ciężka sprawa. Polskie Celestial Light padło Razz ... Próbowałem się rozejrzeć, ale niestety nie znalazłem. Pozostaje sobie ewentualnie sprowadzić lub zakupić przez kogoś. Rolling Eyes


Eeee.... padlo to chyba zamocne slowo.
Utrymywalismy CL przez rok wysylajac 1 plyte miesiecznie (rzadko ktos zamowil wiecej). W dzisiejszych czasach muzyke sciaga (kradnie) sie z internetu (kaaza, emule, czy tez promowany (!!!) na kdm zpoc). Teraz nie mowi pyta sie ludzi ile maja plyt, tylko ile mega muzyki. Nikt nie chce wydawac kasy na oryginaly, tak wiec nie ma sensu prowadzic CL.

A plyt jeszcze troche zostalo, jakby ktos chcial http://celestiallight.net.

Pozdrawiam tych ktorzy ciagle kupuja oryginaly zeby z nich zrobic mp3 a nie na odwrot.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 26.04.2006 12:24:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedziałem, że się adres zmienił (tj. domena). Rolling Eyes
Hmm... Napewno zakupie coś niedługo.

Masz racje clmarek, ale ściaganie z netu potęguje brak możliwości legalnego zakupienia muzyki. Nie ma się wyboru; albo ściagniesz albo nie posłuchasz. Pozatym myślę, że mało kto wogóle miał informację o tym co robi/robiło Celestial Light. Wiąże się napewno, że już użyję tego słowa, z upadkiem Usvart Zine'u. Jest wielu ludzi , którzy napewno by się zainteresowali czymś takim jak chrześcijański metal, ale po prostu nie mają o tym informacji, wielu wogóle nie wie o istnieniu takiej sceny. Tak więc nie ma dla nich alternatywy, a przynajmniej jej nie widzą. Z tego wynika mała ilość osób słuchającej tej muzyki co z kolei odbija się na kupowaniu płyt.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 03.05.2006 19:47:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jesli chodzi o argumenty za tryamniem/kolekcjonowanie mp3 to staję po stronie kayin'a. Zresztą wiele albumów które mam w elektronicznej wersji jest niemożliwych do nabycia na cd w Polsce, i mamm na myśli głównie chrześcijańskie kapele.

Uważam że mp3 i formaty pokrewne to jest świetna promocja dla nowych kapel. Przemysł muz. jest tak zmonopolizowany przez gigantów tej branży że jak się nie ma kotraktu w odpowiedniej wytwórni to można pomażyć o promocji a tak zripowana muza krąży w internecie bez jakiejkolwiek promocji.

Sądzę, że problem leży włąsnie w dostepności. Brak włąściwej reklamy, banerów, spamu itd. powduje, że mało kto wie o Celestial Light. Pondto nie można obejrzećna necie zamawianego towaru a to w naszych czasach jest standard.

A będziesz Marek na zjeździe kdm w Wa-wie. Bo bym Ci podał wtedy zamówienie i osobiście odebrał. Mam chrapkę na 3 płyty z Celestiala.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 04.05.2006 07:52:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Niestety jesli chodzi o argumenty za tryamniem/kolekcjonowanie mp3 to staję po stronie kayin'a. Zresztą wiele albumów które mam w elektronicznej wersji jest niemożliwych do nabycia na cd w Polsce, i mamm na myśli głównie chrześcijańskie kapele.

polska, nie ma sie co oszukiwac, to wieś. Ale masz internet, nie?

Cytat:
Uważam że mp3 i formaty pokrewne to jest świetna promocja dla nowych kapel. Przemysł muz. jest tak zmonopolizowany przez gigantów tej branży że jak się nie ma kotraktu w odpowiedniej wytwórni to można pomażyć o promocji a tak zripowana muza krąży w internecie bez jakiejkolwiek promocji.

Sądzę, że problem leży włąsnie w dostepności. Brak włąściwej reklamy, banerów, spamu itd. powduje, że mało kto wie o Celestial Light. Pondto nie można obejrzećna necie zamawianego towaru a to w naszych czasach jest standard.


Nie promocja tylko kradziez. Jesli kapela sama wrzuci cos do neta, to chwala jej za to, jesli nie to jest to kradziez. To proste. Zespoly bardzo czesto probuja sie jednym czy dwoma utworami z plyty na stronie i to jest promocja. Nie jest promocja oddawanie za darmo calego materialu bo kto wtedy go kupi na CD?
Dostepnosc nie jest argumentem bo masz internet, ebaja, allegro i cala MASE sklepow. Ale taniej i szybciej jest przez emule. To smutne.
Niestety dotyczy sie to wszystkiego, poczawszy od oprogramowania, przez gry, filmy na muzyce skonczywszy.

Powiem troche dosadniej: jak mnie nie stac na samochod to go nie kupuje a nie biore pierwszy lepszy z parkingu.

Dla mnie EOT.

Cytat:
A będziesz Marek na zjeździe kdm w Wa-wie. Bo bym Ci podał wtedy zamówienie i osobiście odebrał. Mam chrapkę na 3 płyty z Celestiala.

Nie, nie bede.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 08.05.2006 16:16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na stronkę Fire Throne którą pomagam Jarkowi prowadzić napisał wierzący koleś z Chin. Otóż many ten słycha black metalu a chciałby słuchać unblacku ale nie zna kapel. Choć jest studentem to na kupowanie płyt go nie stać (w końcu Chiny). To co ma słuchać satanistycznego chłamu bo przecież ściągnięcie z netu albumu to złodziejstwo??
Bez przesady nie zauważyłem aby chrześcijańskie kapele robiły jakieś antypirackie akcje typu Metalica.
Prawda jest taka że wiele kapel wogle bym nie kupił gdybym nie słyszał tego wcześniej. Ponadto każdy meloman nie zadowoli się mp3 bo co by nie gadali uczeni to jednak dźwięk po obcieciu tych teoretycznie niesłyszalnych pasm traci na dynamice.
Ponadto nie zauważyłem aby ceny płyt były dostosowane do realiów danego kraju. Ja tam się nie dziwię że np kolesie w Wenezueli kupują jedną płytę i kopiują ją dla co najmniej kilkunastu osób. Te parę naście dolców to wcale nie mała kasa dla nich...
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
onright
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 34

PostWysłany: 18.05.2006 19:58:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Zao, kapela dość popularna - lubię... Jednak nie miałem okazji zapoznać się szerzej z twórczością. (Znam kilkanaście utworów.) Ale nawiązując do wcześniejszej wymiany zdań to właśnie Zao ostatnio zaprzecza i nie chce żeby ich wiązano jako zespół chrześcijański.

To fakt, wolą się nazywać chrześcijanami w grupie, a więc przynajmniej wiary się nie wyrzekają. A już w czerwcu ma wyjść nowy album.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Krzysiek77/82
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 12
Skąd: Pruszcz Gdański

PostWysłany: 20.05.2006 09:10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co ty A.O zasłaniasz się jakimś kolesiem z chin? może też zacznij kraść żarcie ze sklepu bo np. w etiopi dzieci głodują. Tu masz Polskę i jeśli masz dostęp do neta to znaczy że na ulicy nie mieszkasz, a to z kolei oznacza że chyba dasz rade odłożyć jakąś kase na oryginalną płytkę. Wiem że życie co niektórych ogranicza się do kompa, ale wystarczy wstać, trochę pomyśleć i kase zawsze jakąś się skombinować da.
Jakby ceny płyt spadły nawet do parunastu złotych to i tak na długo by nie wystarczyło. Bo po jakimś czasie ludzie by się przyzwyczaili i okazało by się, że znowu są za drogie i trzeba by emula zapuścić.
_________________
.... ale w tych momenach Jezus z nami jest.
On dodaje sił nam, niepoddamy sie!! oi! oi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 20.05.2006 10:47:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niemile gadasz koleś - proble z miłością Bożą czy co??
Po pierwsze nie zasłaniam jakimś kolesiem z Chin tylko piszę o realnym problemie jaki mają wierzący w tamtej części (i nie tylko) świata.
Po drugie jak już wspomniałem wcześniej, kupuję płytki tylko najczęściej najpierw mam je w wersji mp3.
Po trzeczie najpierw Słowo i głoszenie ewangelii a później komercja. Jesli chęć zysku jest ważniejsza to nie ma sensu silić się na jakąkolwiek służbę z takimi motywami.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM