klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

The 101 Rules of Christian Death/Grind & Unblack Metal

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 30.04.2006 21:31:33    Temat postu: The 101 Rules of Christian Death/Grind & Unblack Metal Odpowiedz z cytatem

The 101 Rules of Christian Death/Grind

The 101 Rules of Christian Unblack Metal

Laughing Laughing Laughing

linki znalezione na forum firestream.net
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 03.05.2006 19:51:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Christianity is about fighting evil not about love - to mnie rozbroiło...
Niestety jak sie trochę pokręci po zachodnich forach unblackowych to można spotkać kolesi co tak właśnie rozumują.
Smutne bo bez miłości jesteśmy nic nie mamy i marny nasz trud.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 04.05.2006 11:19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Christianity is about fighting evil not about love - to mnie rozbroiło...
Niestety jak sie trochę pokręci po zachodnich forach unblackowych to można spotkać kolesi co tak właśnie rozumują.
Smutne bo bez miłości jesteśmy nic nie mamy i marny nasz trud.


No tak, jednak jak się patrzy to Unblack na tym głównie się skupia...
Fight Against Evil! Twisted Evil Wink
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 08.05.2006 16:21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką możliwą wiarę, tak iżbym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym.
1 Koryntian 13:1-2
;->
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 12.05.2006 16:52:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz to tym, którzy myślą tylko o miażdżeniu kozich głów... Wink
A tak na poważnie, to właśne nie można podchodzić do tego zbyt serio. Cool Jest to przedstawiony bardziej lub mniej zmyślony komiczny obraz prawdziwego unblack'owca mający może jedynie jakieś cząstkowe odniesienie do prawdy. Wink
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Izaak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: wawa

PostWysłany: 13.05.2006 12:20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie podobaly w ktoryms z linkow kawalki o tekstach
o tworzeniu nowych slow przez dodanie -icide (_ emoticonicide _)
oraz o tym ze poetyckie teksty dostarczamy publicznosci przez ksiazeczki w plytach a nie przez mikrofon ;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 07.06.2006 16:23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mialem zagadke z unblack metalem. W sumie metal jest moim ulubionym gatunkiem muzyki (w 80%, pozniej sa juz takie zespoly jak Hillsong, Delirious, Third Day...), ale co do czystosci przekazu to najgorzej wypadaja wlasnie zespoly grajace unblack i death metal. Nigdy nie potrafilem sie przebic przez Crimson Moonlight, Slethvalk, Lengsel itp. Jedynie toleruje Antestora i Mortification + pare innych. Zdecydowanie lepsze sa w przekazie zespoly grajace heavy, melodic, speed, thrash, progressive metal. Mozna lepiej zrozumiec teksty i mozna nawet sprobowac pomoc vokaliscie Wink.

PS
Czy nie moznaby nazwac tego subforum jakos inaczej ? np. Chrzescijanski Metal albo White Metal ? Taka nazwa pasowalaby do wszystkich gatunkow Metalu Smile.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 07.06.2006 20:11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
ale co do czystosci przekazu to najgorzej wypadaja wlasnie zespoly grajace unblack i death metal


Masz na myśli, że nie są wg Ciebie jednoznaczne?
Wczytaj się dobrze. Zespoły które wymieniłeś (prócz nowego Slechtvalk'a) są tak samo chrześcijańskie jak Antestor czy Mortification Wink.
Hmm... Pozatym chyba dobrze jest też czasem posłuchać troszkę trudniejszych tekstów, które możemy poddac także pod własną interpretację. Rolling Eyes

Cytat:

Czy nie moznaby nazwac tego subforum jakos inaczej ? np. Chrzescijanski Metal albo White Metal ? Taka nazwa pasowalaby do wszystkich gatunkow Metalu Smile.


Jestem ZA. Cool "Chrześcijański Metal" brzmi dobrze.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 07.06.2006 21:54:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... no w sumie nic im nie zarzucam, taka np. plyta Crimson Moolight - The Covenant Progress zostala wydana przez Riviel Records, a oni wydaja muzyke tylko z mocnym przeslaniem. Chodzi mi raczej o odczucia no i lubie troche rozumiec tekst. Antestor tez nie zawsze jest zrozumialy, ale sa tez wyjatki w ich tworczoci np. plyta Martyrium. Po prostu czasami muzyka nie wplywa na mnie pozytywnie i wtedy jej nie slucham Smile.

Tak sie zastanawiam, bo napisales "prócz nowego Slechtvalk'a". Slechtvalk nie jest juz grupa chrzescijanska ? Chce niedlugo otworzyc strone na ktorej bede sprzedawal plyty uzywane lub nowe zespolow grajacych metal i wlasnie w ofercie mam juz 2 plyty zespolu Slechtvalk.

Trudniejsze teksty tez sa fajne, ale takie bardzo klarowne bardziej wymiataja Smile. Ostatnio dorwalem CD P.K.Mitchell - All Hail The Power. Cala plyta to standardowe chrzescijanskie hymny przerobione na klasyczny metal. Calosc wymiata Smile. Jesli chcesz moge podeslac jakis kawalek.

Pozdrawiam & GBY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 08.06.2006 06:27:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
Po prostu czasami muzyka nie wplywa na mnie pozytywnie i wtedy jej nie slucham Smile.


Dobre podejście. Very Happy

Cytat:
Tak sie zastanawiam, bo napisales "prócz nowego Slechtvalk'a". Slechtvalk nie jest juz grupa chrzescijanska ?


Slechtvalk jest często uznawany za chrześcijański zespół z powodu swojej pierwszej płyty Falcony, która z czego mi wiadomo była osobistym wydaniem wokalisty. Slechtvalk ukształtował się przy drugim albumie - jeżeli chodzi o skład, muzyke, teksty. O ile w "The War That Plagues The land" można by się jakoś dopatrzeć chrześcijańskiego przesłania (np. In Paradisum) to już w na "At The Dawn Of War" nie zbyt... Generalnie wystarczy poczytać teksty. Slechtvalk nie jest chrześcijańskim zespołem, w żadnych stopniu nie podchodzącym pod unblack.
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM