klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Elgibbor
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 24.01.2007 09:56:15    Temat postu: Elgibbor Odpowiedz z cytatem

Recenzjie płyt powstałych przez tego wykonawce jesli ma ktos jakąś jego płyte niech zrobi recenzję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 24.01.2007 09:59:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja teraz dostałem od jarka nową płyte ,, the inexcinguishable blaze" jestem w fazie słuchania po pierwszym słuchaniu jest godna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 24.01.2007 22:18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tą płyte słyszałem nim została wydana. Kolejne wydawnictwo Elgibbor o roboczym tytule Fireland to będzie przełom.
Jak chcesz reudi to walnij recenzje, ja mimo bliskej znajomości z zespołem nie jestem specem jesli chodzi o unblack - dopiero się wprawiam. Jak byłem w świecie to raczej nie słuchałem czystego black metalu a bardziej hybrydy ala kredki itp. więc ciężko mi porównać - jedynie Bathory z kultowego blacku lubiałem i to bardziej te albumy w klimatach viking metal niż stricte balck/death.
A wcześniejszy album Elgibbor, Halal słyszałeś ?
Choć to co Jarek grał wtedy bliższe jest Apolutrosis i to inny klimat i inna jakość.

Trzeba przyznać że obecny progres Elgibbora jest ogromny i Ci co niesłyszeli The Inexstingushinable Blaze EP jak i nowszych kawałków to tak naprawdę nie znają kapeli.
To ostatnie to do Ciebie Kayin - widziałem jak narzekasz na Elgibbor na jakimś forum, ze takie sobie... poczatki bywają różne, zobacz co zespół gra obecnie, bo narazie to żeś zaszufladkował i operujesz na nieaktualnych informacjach.
Pozatym Fire Throne które jest projektem Jarka (Elgibbor) i Jasia (Abdijah) zdobywa naprzykład uznanie w kręgach nie tylko unblack ale ogólnie wśród blackmetalowców.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Kayin
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 119
Skąd: Radom

PostWysłany: 25.01.2007 17:12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:

To ostatnie to do Ciebie Kayin - widziałem jak narzekasz na Elgibbor na jakimś forum, ze takie sobie... poczatki bywają różne, zobacz co zespół gra obecnie, bo narazie to żeś zaszufladkował i operujesz na nieaktualnych informacjach.


Spróbuję się zapoznać. :] Jest możliwość na jakieś stronce?
Są w strefie mp3 na wp.pl... czy myspace. Rozejrzę się za nowymi kawałkami.

A.O napisał:
Pozatym Fire Throne które jest projektem Jarka (Elgibbor) i Jasia (Abdijah) zdobywa naprzykład uznanie w kręgach nie tylko unblack ale ogólnie wśród blackmetalowców.


Smile Nie mam wielkiego rozróżnienia między tymi wszystkimi projektami. Wink
_________________
Gdy usłyszałem jego głos na zawsze pragnę wielbić Go
błogosławiony zawsze bądź Panie mój
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 26.01.2007 18:19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.myspace.com/elgibbor
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 29.01.2007 00:37:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strona uaktualniona: http://elgibbor.kdm.pl
duzo nowych newsów wraz informacjami o dystrybucji itd.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 24.05.2007 15:33:32    Temat postu: Nowa płyta Elgibbora Odpowiedz z cytatem

Nowa płyta Fire to bedzie przełom słuchałem próbek na myspace zapowiada się niezła płytaa tym bardziej jak słuchałem utwór ,, FireBlood Honor and..."
posłuchajcie próbek oceńcie sami tu jest link www.myspace.com/elgibbor
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 24.05.2007 15:35:02    Temat postu: Nowa płyta Elgibbora Odpowiedz z cytatem

ciekaw jestem kiedy można ją zamówić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 02.06.2007 10:01:35    Temat postu: To bedzie bomba Odpowiedz z cytatem

Jarek daje próbki nowej płyty ,,stronger tham hell" napisze tak to jest REWELACJA tobedzie przełom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 07.07.2007 21:01:37    Temat postu: STRONGER THAN HELL Odpowiedz z cytatem

Juz niedlugo sie ukaze plyta "STRONGER THAN HELL" bedzie wydana przez SULLEN RECORDS najpierw sie ukaze w stanach ,no i mysle ze do europy tez dotrze .POZDRAWIAM WSZYSTKICH
BLESSINGS
JAREK(FIRE)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
rudi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2006
Posty: 30
Skąd: Żywiec

PostWysłany: 08.07.2007 10:33:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo się ciesze z tego powodu ta płyta bedzie rewelacja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 09.07.2007 23:31:35    Temat postu: Re: STRONGER THAN HELL Odpowiedz z cytatem

Fire napisał:
Juz niedlugo sie ukaze plyta "STRONGER THAN HELL" bedzie wydana przez SULLEN RECORDS najpierw sie ukaze w stanach ,no i mysle ze do europy tez dotrze .POZDRAWIAM WSZYSTKICH
BLESSINGS
JAREK(FIRE)


Amen. Bog jest wielki, widzi twa wiernosc i ci blogoslawi. Jestemn calym sercem z toba bracie.
Caly czas mysle aby odlozyc fundusze na Fireland - bede wiedzial za 2 miechy. Trzymaj sie i bedz pelen mocy Ducha Swietego.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 12.07.2007 00:38:22    Temat postu: fire Odpowiedz z cytatem

Wielkie Dzieki Max,Fireland czeka na Ciebie;-) jeden z kawalkow z plyty Stronger than hell ukaze sie na skladnce OPEN GRAVE RECORDS posrod FROST LIKE ASHES i jeszcze innych kapel.Cala Chwala Jezusowi!!
Blessings!!
Jarek(FIRE)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 14.07.2007 10:05:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

„Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością?” (2 List św. Pawła do Koryntian 6:14)
Witam wszystkich. Powyższy wpis skłonił mnie do przyłączenia się do rozmowy. Od dziesięciu lat słucham metalu, a od czterech lat tylko tego z chrześcijańskim przesłaniem. Trudno mi było znaleźć sensowne usprawiedliwienie istnienia tej hybrydy. Kiedy już wytłumaczyłem swojemu sumieniu, że ludzie, zamalowujący swe oblicza (człowiek - podobieństwo Boga) diabelskim makijażem tez chcą tworzyć sztukę muzyczną na chwałę Pana itd. sprawy zaczęły się komplikować. Zespoły Unblakk wprowadziły do "swych świątyń" jakieś mocno podejrzane duchy. I na przykład taki KEKAL w hołdzie cradle of filth i celtic frost gra ich utwory, na stronie FROST LIKE ASHES pojawił się odwrócony krzyż (w ramach kolaboracji z niejakim possesion) i jeszcze parę przykładów by się znalazło.
Nie mam wątpliwości co do Fire - prawy to człowiek, lecz umieszczenie ELGIBBOR na składance Open Grave (masa diabelstwa z tego grobu na świat się ukazuje) przypomniało mi o wersecie, którym rozpocząłem. Może jakaś dusza pozna dzięki temu Prawdę, w takim układzie powiem że warto. Ale bardziej prawdopodobne będzie to, że kiedy jakiś diabelnik kupi płytę bo będzi tam np. Atrocity czy jakieś demon dog sperm [nie wiem co będzie na tej CD] to wtedy ELGIBBOR stanie się potencjalną przyczyną bluźnierstw przeciw Bogu, perłą pod racicami wieprzy.
Już kończąc dodam, że nie podejmuję się tu sądu ELGIBBORa, ale chcę przypomnieć o granicy, za którą droga wiedzie coraz bardziej w dół.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Fire
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 9

PostWysłany: 14.07.2007 18:16:49    Temat postu: FIRE Odpowiedz z cytatem

Hey zgadzam sie z toba ze nie mamy nic wspolnego ze swiatem, ale tez musi byc gloszona ewangelia calemu swiatu wiec poki zyjemy na tym swiecie mamy glosic ewangelie dla tych, ktorzy nie sa chrzescijanami, a czesto sa to antychrzescijanie. I mysle, ze jesli chodzi o grave records to ludzie maja wybor i posrod tych bluznierczych kapel moga tez uslyszec kapele, ktora jest inna i ktora niesie zupelnie cos odmiennego a wrecz daje nadzieje. Glownym celem Elgibbor jest niesienie ewangeli do ludzi, ktorzy nie znaja Jezusa i to wlasnie jest okazja by ludzie niewierzacy mogli dokonac wyboru. A jesli chodzi o bluznierstwo to nie wierze w to, ze jezeli ktos uwielbia Boga, bluzni Bogu. Powiem ci, ze gdyby jeden z moich przyjaciol nie powiedzial mi o Jezusie 12 lat temu kiedy gralem wlasnie w takich bluznierczych kapelach to pewnie dzisiaj juz bym niezyl. Wierze w to, ze mamy byc swiatlem i glosic ewangelie do ciemnosci. Znam osobiscie ludzi z FROST LIKE ASHES i moze w przeszlosci popelnili wiele bledow jak kazdy, ale wiem ze to sa ludzie wierzacy calych sercem w Jezusa, wiec dobrze jest czasem zapoznac sie z zeczywistoscia, jaki ci ludzi maja cel i jakie sa owoce. POZDRAWIAM WSZYSTKICH STRONG IN THE LORD!!!
FIRE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM