klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Wcielenie Boga / grzech pierworodny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 22.04.2007 00:49:47    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
mcfunthomas napisał:
Sławek napisał:

O żadnym innym człowieku, poza Maryją (Niewiastą - nieprzyjaciółką szatana, której to Potomstwo zmiażdży głowę węża), nie można powiedzieć, że nie zgrzeszyłby będąc w sytuacji Adama.
[...]
Dlatego, że Ta, której Potomstwo zmiażdży głowę węża, jest nieprzyjaciółką szatana. Ona jako jedyna z ludzi nie popełniłaby grzechu Ewy. Jest Nową Ewą, tak jak Chrystus jest Nowym Adamem.


hmm, nie potrafię sobie wyobrazić podstaw takiego rozumowania. Wg Pisma ST Izrael jest tym którego Potomstwo zmiażdżył(o) głowę węża.

Po drugie, wg. pism NT, to Kościół jest Nową Ewą - małżonką Nowego Adama i to on (po łacinie Ecclessia ma rodzaj żeński) jest nieprzyjaciółką szatana. On(a) będzie przygotowana/y do zaślubin Baranka i będzie wowczas bez zmazy i skazy.

Proszę o uzasadnienie stwierdzenia że "Ona jako jedyna z ludzi nie popełniłaby grzechu Ewy"

TO TYLE Smile Jeśli ktos sam sobie nie poradzi to mogę ostatecznie podać konkretne cytaty z Biblii dot. powyższych napisanych tu przeze mnie stwierdzeń.



Rozdział 12 Apokalipsy. Zwróć uwagę zwłaszcza na wers 17.
"I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."
Czy mowa o Izraelu?


Nawet jak się wyrwie z kontekstu to TAK!! Very Happy Jeśli uważasz jednak dalej, że to o Maryji, to MUSISZ przełknąć, że miała inne potomstwo prócz Jezusa.... i lipa

Nie obraź się ale coś mi się wydaje...po tym co tu piszesz, że poważne opracowania/książki nt Apokalipsy nie miały okazji być przed Twymi oczami.

BTW: Prośba - może odniesiesz się do mojej wypowiedzi o NOWEJ EWIE? Brak komentareza będzie jednak wymowny...niestety.

Szerzej wkrótce. Cierpliwości.

pax
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 24.04.2007 23:07:42    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
mcfunthomas napisał:
wg. pism NT, to Kościół jest Nową Ewą


Prosiłbym o podanie źródła, bo nie jestem pewien o czym mowa.


SKORO PROSISZ, TO TAK JAKBY WYCHODZI NA TO żE WIęCEJ WIESZ O TEOLOGII MARYJNEJ NIż O EKLEZJOLOGII...CO W MNIEMANIU ZDROWOROZSąDKOWYM JEST CONAJMNIEJ DZIWNE, choć popularne pośród członków KRK. Wiem bo też nim kiedyś byłem, i wcale nie zwykłym szaraczkiem...tak dla informacji a nie przechwałek, żeby nie było... Smile

Zanim poszukam namiarów...kilka analogii ADAM - EWA:

W NT w listach Św.Ap.Pawła, Jezus nazywany jest Nowym Adamem. Jeśli więc mówić o Nowej Ewie, to powinna Ona być żoną Adama. MARYJA NIE PASUJE.
1 List do Tym: najpierw ukształtowany był ADAM, potem EWA - Tu pasuje KOŚCIÓŁ. Najpierw był Jezus, potem był (i jest) Koścół.

Po drugie, w Apokalipsie Jezus nazywany jest również Oblubieńcem a Kościół Oblubienicą (zbiorową) - ZNóW PASUJE Smile a wesele już niedługo... Smile

Po trzecie... w liście do Kor. Jezus to głowa [jak w rodzinie] a Kościół to ciało - kolejna analogia do relacji w małżeństwie. I ZNÓW PASUJE...jak ulał.

Biorąc Maryję do powyższych sytuacji - PASUJE INACZEJ...ale biorąc Ją jako członka Kościoła, to wchodzi ONA niejako w statut i EWY i OBLUBIENICY [zbiorowej].

Co ja poradzę że wolę kiedy Pismo samo się tłumaczy i podaje odpowiedzi, zamiast naciągania PRAWIE dobrych teorii. PRAWIE robi wieką różnicę...skądś to znamy. Wink

Sławku, to co, szukać tych konkretnych namiarów czy ten szkic już wystarczy? Jeśli tak to teraz ja poproszę BIBLIJNE ANALOGIE MARII DO EWY. Ale inne niż podałeś do tej pory, bo tymi podanymi chcę się zająć, co już obiecałem. Proszę tylko, jeśli mogę, nie podpierać się bezgrzesznością lub niepokalanym poczęciem Marii na podstawie PISMA, bo jestem w stanie szybciutko i skutecznie to obalić, tak jak to już zrobił m.in. TOMASZ Z AKWINU w III tomie SUMY...doktor Kościoła RK, tak przy okazji, żeby nie było... Na razie więc, brak grzechu pierworodnego u Maryji można opierać na "pobożnych" życzeniach, które choć piękne, nie muszą mieć racji bytu, i pewnie nie mają - wg. tego co jest w Liscie do Rzymian: "wszyscy zgrzeszyli...[bez wyjątku]..."

Kolejne posty-odpowiedzi wkrótce.
<>< PAXIOR <><
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus


Ostatnio zmieniony przez mcfunthomas dnia 25.04.2007 00:29:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 00:29:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:

Jesli chodzi o Jezusa to zostal zrodzony z Marji i Ducha Swietego a jaki wplyw mialo to na cialoza bardzo nie wiemy. Jedno jest pewne, cechy krwi dziedziczy sie z ojca a nie z matki, wiec krew ktora nas wykupil pozostala nieskalana bo ta dziedziczy sie z ojca a u Niego pochodzila z Ducha Swietego.


Hmm...a możesz podać mi źródło tej informacji o dziedziczeniu cech krwi, bo o tym nie słyszałem... Wink
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 25.04.2007 22:45:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Looknij w jakiejs literaturze medycznej o genach. Nie czytalem tego, slyszalem na wykladach dwoch roznych profesorow. Jeden fizyk, drugi teolog.
Nie mam podstwa aby im nie wierzyc - zreszta moj brat to wiedzial nim sie z nim tym podzielilem a jemu ufam jak zadnemu innemu czlowiekowi.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 23:22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Looknij w jakiejs literaturze medycznej o genach. Nie czytalem tego, slyszalem na wykladach dwoch roznych profesorow. Jeden fizyk, drugi teolog.
Nie mam podstwa aby im nie wierzyc - zreszta moj brat to wiedzial nim sie z nim tym podzielilem a jemu ufam jak zadnemu innemu czlowiekowi.

no w domu takowej lit. nie mam. Mi z cechami krwi kojarzy się tylko grupa krwi, więc się zdziwiłem, bo jest kombinacją z obojga rodziców.

Skoro mówią o tym profesorki to pewnie warte jest to uwagi "plebsu" Wink Może kiedyś wpadnie mi w ręce/ucho info o tym z pierwszej ręki i się dowiem konkretnie o co chodzi, bo brzmi ciekawie dla takiego "plebsola", w tej materii, jak ja.

PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 23:53:38    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
mcfunthomas napisał:
Sławek napisał:

O żadnym innym człowieku, poza Maryją (Niewiastą - nieprzyjaciółką szatana, której to Potomstwo zmiażdży głowę węża), nie można powiedzieć, że nie zgrzeszyłby będąc w sytuacji Adama.
[...]
Dlatego, że Ta, której Potomstwo zmiażdży głowę węża, jest nieprzyjaciółką szatana. Ona jako jedyna z ludzi nie popełniłaby grzechu Ewy. Jest Nową Ewą, tak jak Chrystus jest Nowym Adamem.



Proszę o uzasadnienie stwierdzenia że "Ona jako jedyna z ludzi nie popełniłaby grzechu Ewy"



Słowa Boga:
Rdz 3:15 Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.

Nieprzyjaciółka szatana nie popełniłaby grzechu, będącego przejawem "przyjaźni" do szatana a "nieprzyjaźni" względem Boga.

Ojej. Zatkało mnie...
Bo po pierwsze nie widzę w Twojej wypowiedzi odpowiedzi na moje zapytanie o NIEPOPEŁNIENIE GRZECHU EWY. Nie wiem, moze jest zbyt późno, ale... nie widzę tego.

Po drugie, problem w tym, że popełnienie grzechu nie jest przejawem "przyjaźni" do szatana a "nieprzyjaźni" względem Boga. Czy chrześcijanie są przyjaciółmi szatana i nieprzyjaciółmi Boga?? Skoro wiązanie popełniania grzechu z przejawem "przyjaźni" do szatana a "nieprzyjaźni" względem Boga w taki sposób jak to opisujesz doprowadza do niespójności teorii, wynika z tego że założenia są fałszywe.

Dziś np, istnienie nieprzyjaźni między Szatanem a Kościołem, Szatanem a Izraelem/narodem wybranym nie oznacza ich całkowitej i trwałej bezgrzeszności...uważam że nie tędy droga. Co o tym myślisz??

Sławek napisał:

Jeśli znasz jakąś kobietę, która nie popełniła grzechu i jej potomstwo zmiażdżyło głowę węża i kobieta ta nie byłaby Maryją, to daj znać.

Będę szczery - nie znam żadnej dorosłej kobiety, która w swym życiu nie popełniła grzechu... Jeśliby jednak założyc niewprost, że Maryja jest taką osobą, to wynika z tego że np. próba sprzeciwienia się działalności Jezusa nie jest grzechem... por. Mt 12,46-50; Mk 3,31-35; Łk 8,19nn + oczywiście cały kontext wydarzenia. Ponieważ wniosek jest fałszywy, więc założenie również.

KOLEJNY KOMENTARZ-ODPOWIEDŹ do KOLEJNEGO POSTU niebawem.

PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 29.04.2007 16:41:25    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
mcfunthomas napisał:
A.O napisał:
Sławek napisał:
[...] Pismo po narodzeniu Jezusa mówi o Maryi już tylko jako o Jego Matce, aż do momentu, gdy Jezus sam oddaje ją za Matkę wszystkim ludziom.[...]

[...]
Ciekawe skad i w jaki sposob wysiagnales wniosek o Marji matce wszystkich ludzi - wiekszej bzdury nie slyszalem - moze Marja Matka Ziemia niedlugo bedzie...


To nie jest wniosek Sławka tylko takie jest nauczanie KRK, które Sławek tu przytoczył i uznaje za prawdziwe. Tak sądzę. Ale niech sam też to napisze. Smile


Podobna odpowiedź do tej wyżej...
Rozdział 12 Apokalipsy. Zwróć uwagę zwłaszcza na wers 17.
"I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."


WYBACZ, ale rozdział 12 Apokalipsy NIE MóWI O MARII JAKO MATCE WSZYSTKICH LUDZI. Zobacz, nawet jeśli by założyć, że NIEWIASTA jest w tym fragmencie symbolem Marii - co jest zbyt naciągane - to jest tam napisane o jej potomstwie, określanym mianem: strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa. Oczywistym jest więc fakt, że taki opis nie jest równoważny ze zwrotem: wszyscy ludzie...
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 29.04.2007 18:26:02    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:

Rozdział 12 Apokalipsy. Zwróć uwagę zwłaszcza na wers 17.
"I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa."
Czy mowa o Izraelu?


Dlaczego Izrael?
Opis niewiasty odzianej w słońce, z księżycem pod stopami jest tu wprost nawiązaniem do drugiego snu Józefa (Rdz. 37,9-11). Tam właśnie słońce i księżyc przedstawiają Jakuba i jego żonę (rodziców Józefa), a dwanaście gwiazd to jego bracia: dwunastu patriarchów Izraela, synów Jakuba-Izraela. Tak więc, 12 gwiazd to po prostu dwanaście pokoleń izraelskich. W ten sposób Biblia niesłychanie precyzyjnie za pomocą dwóch identycznych symboli utożsamia i wiąże obraz NIEWIASTY z potomkami Jakuba, narodem Izraela.

DALEJ:
W Starym Testamencie Izrael był niejednokrotnie przedstawiany w obrazie NIEWIASTY (Iz. 54,1-6; Jer. 3,6-11; 31,32 (B. Gd.); Ez. 16,32 (B. Gd.); Oz. 2,16-18; 3,1), która z powodu swej niewierności została przez Boga odrzucona (Iz. 49,7-9; 50,1; Jer. 3,1-25; Oz. 2r.).

Kolejna sprawa:
W Piśmie Świętym cierpienia i uciski Izraela są przedstawiane w obrazie brzemienności i mąk rodzenia (Iz 26,15-18; 66,7; Ps. 48,7; Jer. 4,31; 6,23.24; 30,5-7). Podczas tego szczególnego okresu brzemienności, historycznie rzecz biorąc, naród "wydał na świat" Mesjasza (Mich. 5,1.2) przez Marię - czyste, posłuszne i bezprzykładnie pokorne naczynie wybrane (Łuk. 1,30-38 ). Z kontekstu wiersza 2. wynika, że chodzi tu raczej o cierpienia Izraela, jako narodu (por. sytuację w Mich 4,10n), niż o historyczne narodziny Chrystusa. Może to zatem być obraz burzliwych i pełnych cierpień brzemienności czasów historii Izraela w okresie pierwszego przyjścia Chrystusa (Rdz. 49,8-10; Gal. 4,3-5; por. Hebr. 7,14; Rzym. 9,1-5), jak o tym mówią wiersze 4 i 5.

NIESTETY:
Katoliccy komentatorzy (por. np. w Biblii Tysiąclecia) twierdzą, że "niewiasta odziana w słońce to Maria, Bogarodzica, Dziewica, Królowa Niebios w otoczeniu słońca, księżyca i 12 gwiazd". Przyglądając się jednak bliżej temu ustępowi tekstu widać, że opis biblijny dotyczy NIEWIASTY, której historia obejmuje wiele stuleci w starotestamentowej przeszłości (w.1.), daleko wstecz poza ramy ziemskiego życia Marii...ale też sięga wiele wieków w przyszłość, poza historyczne ramy ziemskiego jej życia (od np. w.12. do 18.). Dziwne jest więc to, że usiłując oprzeć się na tym tekście, katoliccy teologowie utrzymują swój dogmat "zaśnięciu Marii Panny" i ukoronowaniu jej na Królową Nieba i Ziemi. W jaki więc sposób to "przemienione i ukoronowane ciało" znów znajduje się w mękach rodzenia Question (por. w. 2.). (powyższy tekst jest lekką parafrazą słów H.Turkanika z książki "KSIĘGA OBJAWIENIA")

DYGRESJA:
Jasne, Maryja ma swój udział w tym rozdziale Apokalipsy, bo jest dzieckiem Abrahama, z pokolenia Dawida, i jako córka Izraela stała się narzędziem w rękach Boga. Ona osobiście porodziła Syna, Emmanuela.

ZAKOŃCZENIE:
Wielokrotnie i nagminnie napotykam na dobieranie nieadekwatnych ustępów biblijnych do różnych teorii, "prawd" , dogmatów itp. i niestety ale teologia katolicka jest takim podejściem przesiąknięta. Wystarczy poczytać KKK...żeby ktoś mi nie mówił że odnoszę się do prywatnych pism księży, biskupów, czy papieży.
Inne kościoły i wyznania też nie są bezkarne w tym temacie i potrafią manipulować Biblią, wyrywając słowa z kontekstu na swoją własną zgubę (czyt. zamęt głupoty w głowie). Wynika to czasem z niewiedzy - jak w moim przypadku bywało Smile - ale czasem świadomie, i TO jest problem...bo KRK nie dopuszcza do siebie nieświadomego wprowadzania w błąd posługując się dogmatem o nieomylmości papieskiej EX CATHEDRA.

Z mojej strony to na razie tyle co do tego wątku. Czekam na opinie, komentarze...bo monologi nie są twórcze... Very Happy

PAXIOR
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 04.05.2007 23:20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba to co powyżej napisałem przestało się mieścić w głównym nurcie tematu, bo nagle się urwało i .... zrobiła się ciiiiiiiszaaaa w eterze. Neutral Rolling Eyes
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 09.05.2007 12:41:13    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

mcfunthomas napisał:

Przyglądając się jednak bliżej temu ustępowi tekstu widać, że opis biblijny dotyczy NIEWIASTY, której historia obejmuje wiele stuleci w starotestamentowej przeszłości (w.1.), daleko wstecz poza ramy ziemskiego życia Marii...ale też sięga wiele wieków w przyszłość, poza historyczne ramy ziemskiego jej życia (od np. w.12. do 18.).

zgadzam sie z ogolnym wytlumaczeniem, ale nie rozumiem, jak w tych wierszach [12-18] mozna wyczytac duza liczbe lat? jest tu mowa tylko o 3,5 roku (czesto powtarzajace sie w tej ksiedze 1260 dni)
Pewnie chodzi o stracenie smoka, ale przeciez nie wiadomo tez, kiedy on zostal stracony (jedni mowia, ze w Rdz 1,1 a inni ze przed samym przyjsciem Jezusa na swiat a jeszcze inni ze po smierci a przed zmartwychwstaniem).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
gryman
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 10.05.2007 12:47:08    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Sławek napisał:
Dlatego, że Ta, której Potomstwo zmiażdży głowę węża, jest nieprzyjaciółką szatana. Ona jako jedyna z ludzi nie popełniłaby grzechu Ewy. Jest Nową Ewą


Nadinterpretacja, czy kolejna nowa teologia?
Nie będę wdawał się w polemikę poproszę, jedynie o dowody na to, że Marja jest nową Ewą, proszę o jakikolwiek werset z Pisma Świętego na potwierdzenie tezy.
Co do tego, że Jezus jest drugim Adamem, zgadzam się, bo w Piśmie Świętym jest to napisane wyraźnie.

Grzecho napisał:

zauważ, że rodzice Marii mieliby grzech pierworodny, to Maria by ten grzech odziedziczyła jak każdy człowiek
wnioskuję, że rodzice, dziadkowie, pradziadkowie itd. Marii też byli bez grzechu pierworodnego

Z tym się do końca nie mogę zgodzić, raz, że nie ma na to żadnych dowodów w Piśmie Świętym, więc zahaczać to zaczyna o nadinterpretację nauk Ojców Kościoła, bo o ile Ojcowie Kościoła w Tradycji raczyli wspomnieć o rodzicach Marii to już o rodzicach Jej rodziców milczeli, tak samo, jak milczy o nich Pismo Święte.
Ponad to zauważ, że aby być świętym, wcale nie potrzeba mieć świętych przodków.
Natomiast jeśli chodzi o tajemnicę "Niepokalania" Już nawet rodzice Marii nie potrzebowali być urodzeni bez grzechu pierworodnego.
Wystarczy to, że Bóg Marię wybrał do roli Matki Swojego SYna, nawet pomimo tego, że Jej rodzice mieli, by ów grzech Ona urodzila by isę Czysta.
Pamiętajmy o tym, że jak napisano w Słowie Bożym:
Dzieje Apostolskie 11:10
Biblia Tysiąclecia- Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. Powtórzyło się to trzy razy i wszystko zostało wzięte znowu do nieba.
Vulgata- hoc autem factum est per ter et recepta sunt rursum omnia in caelum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 12.05.2007 15:17:57    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

Grzecho napisał:
zgadzam sie z ogolnym wytlumaczeniem, ale nie rozumiem, jak w tych wierszach [12-18] mozna wyczytac duza liczbe lat? jest tu mowa tylko o 3,5 roku (czesto powtarzajace sie w tej ksiedze 1260 dni)
Pewnie chodzi o stracenie smoka, ale przeciez nie wiadomo tez, kiedy on zostal stracony (jedni mowia, ze w Rdz 1,1 a inni ze przed samym przyjsciem Jezusa na swiat a jeszcze inni ze po smierci a przed zmartwychwstaniem).
Raczej mi chodziło o wszystko - sumę czasu całego rozdziału.
To była moja parafraza z książki H.Turkanika. Zdaję sobie sprawę, że zrozumienie APOKALIPSY nie jest łatwe, tzn. jest kilka możliwych jej interpretacji co do chronologii przebiegu pewnych wydarzeń. Niemniej jednak, jakkolwiek by nie patrzeć na te podejścia, równanie: NIEWIASTA OBLECZONA W SLONCE=MARYJA jest nieprawdziwe i tyle..i to napisałem czemu tak jest...parafrazą p.Turkanika. Very Happy
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
gryman
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 12.05.2007 18:22:49    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

mcfunthomas napisał:
równanie: NIEWIASTA OBLECZONA W SLONCE=MARYJA jest nieprawdziwe i tyle..i to napisałem czemu tak jest...parafrazą p.Turkanika. Very Happy
Jesli chodzi o ową Niewiastę, wielokrotnie wymienianą w Biblii to nie może być to Maryja, gdyż owa Niewiasta w Biblii wymieniona jest, jako Oblubienica Jezusa, otóż Oblubienica=Żona jak Matka mogła by być równocześnie Jego żoną?
Owa Niewiasta wymieniana w Słowie Bożym oznacza nie mniej, nie więcej, ale tylko i wyłącznie Kościół. (Zgromadzenie Świętych)
To Kościół, który na Ziemi założył sam Jezus, jest ową Niewiastą Obleczoną w Słońce i Oblubienicą Baranka Bożego.
W Biblii jest wiele, więcej metafor, które są mniej lub bardziej błędnie interpretowane.
Np w Apokalipsie Świętego Jana napisane jest o pewnej Nierządnicy, która sidzi u bram miasta i zwodzi Świętych, którzy obcując z nią odchodzą od Prawdy, wielu sądzi, że chodzi tu tylko o jedną panią lekkich obyczajów, ale proroctwo zawarte w Apokalipsie ma większe dno niż się komukolwiek wydaje, jeśli chodzi o ową Nierządnicę to odnosi się to do jakiegoś (nie piszę jakiego, bo tego nie wiem) Zgromadzenia, które zamiast nauczać Prawdy zwodzi ludzi naukami pochodzącymi z Babilonu, czyli zamiast nauczać Prawdziwej wiary głosi nauki fałszywego proroka.
Jakkolwiek by się go nazywalo to ów fałszywy prorok to nikt inny, jaK tylko i wyłącznie Szatan-Diabeł Szatan (Przeciwnik Boga i wszystkiego, co dobre) Diabeł (Kłamca, Oszczerca).
Jesli zaś chodzi o czas w Biblii to trzeba czas rozumować rochę inaczej, bo u Boga owe 1200 dni może być zupelnie inaczej rozumowane w myśl tego:
Drugi List Św. Piotra Apostoła
3:8
bt- Niech zaś dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.
lv- unum vero hoc non lateat vos carissimi quia unus dies apud Dominum sicut mille anni et mille anni sicut dies unus


Ostatnio zmieniony przez gryman dnia 12.05.2007 19:01:49, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 12.05.2007 18:44:22    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

gryman napisał:
mcfunthomas napisał:
równanie: NIEWIASTA OBLECZONA W SLONCE=MARYJA jest nieprawdziwe i tyle..i to napisałem czemu tak jest...parafrazą p.Turkanika. Very Happy

Owa Niewiasta wymieniana w Słowie Bożym oznacza nie mniej, nie więcej, ale tylko i wyłącznie Kościół. (Zgromadzenie Świętych)
To Kościół, który na Ziemii zalożył sam Jezus jest ową Niewiastą Obleczoną w Słońce i Oblubienicą Baranka Bożego.
Otóz NIE. Gdyby NIEWIASTĄ był Kościół, to wynikałoby, że Kościół urodził Jezusa...a było przecież odwrotnie....


gryman napisał:
W Biblii jest wiele, więcej meatfor, które są mniej lub bardziej błędnie interpretowane.
Zgadzam się.


gryman napisał:
Np w Apokalpiosie Świętego Jana napisane jest o pewnej Nierządnicy, która sidzi u bram miasta i zwodzi Świętych, którzy obcując z nią odchodzą od Prawdy, wielu sądzi, że chodzi tu tylko o jedną panią lekkich obyczajów, ale proroctwo zawarte w Apokalipsie ma większe dno niż się komukolwiek wydaje, jeśli chodzi o ową Nierządnicę to odnosi się to do jakiegoś (nie piszę jakiego, bo tego nie wiem) Zgromadzenia, które zamiast nauczać Prawdy zwodzi ludzi naukami pochodzącymi z Babilonu, czyli zamiast nauczać Prawdziwej wiary głosi nauki fałszywego proroka.
Jakkolwiek by się go nazywalo to ów fałszywy prorok to nikt inny, jaK tylko i wyłącznie Szatan-Diabeł Szatan (Przeciwnik Boga i wszystkiego, co dobre) Diabeł (Kłamca, Oszczerca).
To oczywiste.
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
gryman
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 6

PostWysłany: 13.05.2007 13:13:46    Temat postu: Re: Wcielenie Boga Odpowiedz z cytatem

mcfunthomas napisał:
Otóz NIE. Gdyby NIEWIASTĄ był Kościół, to wynikałoby, że Kościół urodził Jezusa...a było przecież odwrotnie....
Tak, gdyby przyjąć, że Jezus zalożył Kościół dopiero na Ziemi, wtedy, gdy przyszedł na świat, jako Człowiek. Otóż nie On ów Kościół założył o wiele wcześniej, jeszcze na dlugo przed tym zanim anioł Jutrznia stał się Szatanem.
Jezus przychodząc w Ludzkim wcieleniu zostal zrodzony przez Marię, ale jak wiemy z Biblii poczety z Ducha Świętego.
Duch Święty, jest nie tylko Pomocnikiem, Wspomorzycielem, Duch Święty jest rónierz Kościołem (żeby była jasność nie mam tu na mysli jednego Kościoła, jako frakcji religijnej, ale całego, Kościoła, jako Zgromadzenia Świętych, czyli tych, którzy zachowiją przykazania)
Jezus został zrodzony przez Kościół i w Kościele, bo sam Jezus jest tym Kościołem.
Tak, jak Ojciec jest w Synu a Syn w Ojcu (Ja i Ojciec jedno jestesmy)
tak, też Kościół jest w Bogu i Bóg w Kościele Jednością są.
Żeby to nie wyszlo na skrajność, chodzi o to, że wielu ludzi okresla, jako Kościół budynek sakralny, ale to nie jest tak, Prawdziwy Kościół to jest Ciało, organizm, które tworzy Jezus a konkretnie Bóg w Trójcy. Kościół jest zywy, oddycha i żyje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM