| Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat   | 
         
        
        
                | Autor | 
                Wiadomość | 
         
        
                Grzecho Admin Forum
  
  
  Dołączył: 06 Gru 2003 Posty: 322 Skąd: Chojnice
  | 
                
                        
                                 Wysłany: 10.04.2008 16:27:48    Temat postu: Po trzecim wieczorze ProChrist | 
                                     | 
                         
                        
                                
  | 
                         
                        
                                  Około 1300 śpiewaków z 44 chórów śpiewało dzisiaj w katowickim Spodku pod batutą Jeana Clauda Hauptmana. Pieśni Tadeusza Sikory, Jacka Sykulskiego i Reubena Morgana zabrzmiały podczas kolejnego wieczoru ProChrist 2008.
 
 
Leszek Ptaszyński - reżyser spotkań i przekazu satelitarnego międzynarodowego projektu ekumenicznego po raz pierwszy organizowanego w Polsce - dzisiejszy wieczór uważa za najtrudniejszy. 
 
 
Sposób w jaki pokazujemy przebieg wydarzenia różni się od tego, co robię na co dzień - mówi. Tu liczy się wyciszenie, podkreślenie emocji, sens przekazywanego słowa nie może zostać przykryty pomysłami realizatorskimi.
 
 
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci - to wczorajsze przesłanie Ulricha Parzanego - głównego mówcy wieczoru.
 
 
  Kultura obrazkowa, w której żyjemy obecnie, narzuca wzorce wiecznej młodości jako synonimu piękna. Jak w związku z tym traktujemy to, co przychodzi nieuchronnie, a jest przez nas spychane na margines wartości życia - niedoskonałą starość.
 
Co w życiu jest najważniejsze, opowiedziała Helena Lisztwan z perspektywy swoich 85 lat.
 
 
Oby żaden wątpiący, chory duchowo czy cierpiący nie wyszedł stąd nie pocieszony, nie zapatrzony, nie zdumiony nad Bożą miłością - powiedział ks. bp Tadeusz Szurman - zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, przekazując pozdrowienia prawie 4500 tysiącom uczestników trzeciego wieczoru ProChrist. | 
                         
                  | 
         
        
                | Powrót do góry | 
                 | 
         
        
                  | 
         
        
                 | 
         
 
  
         
            
           | 
        
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
  | 
   
 
  | 
Powered by  phpBB  © 2001, 2005 phpBB Group  Upgraded by  Grzecho 
 | 
  | 
 | 
 
 
                 |