klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Działanie szatana
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daveix18
Nowy
Nowy


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 1

PostWysłany: 08.02.2009 21:45:34    Temat postu: Działanie szatana Odpowiedz z cytatem

Oddziaływanie muzyki na człowieka i zespoły niosące zagrożenie:
Aby otrzymać odpowiedź na pytanie w jakim stopniu muzyka oddziałuje na człowieka, trzeba dokonać podziału tego zagadnienia na trzy płaszczyzny: fizyczną, psychiczną i duchową:


1.FIZYCZNA

Strona rytmiczna ostrej muzy bazuje na tzw. beacie. Wywołane przez gitary basowe niskie tony, połączone z beatem powodują szereg zmian w płynie rdzeniowo-kręgowym, który kieruje wydzielaniem hormonów. Rezultat - rozregulowanie hormonów seksualnych i nadnercza, zmiana wskaźnika insuliny we krwi.

Badania prowadzone nad muzyką rockową graną w różnych przedziałach głośności wykazały efekty: zmianę pulsu i oddechu, podniesiony poziom wydzielania w gruczołach dokrewnych. Kiedy melodia się podnosi - krtań ściąga się; kiedy melodia opada - rozluźnia się. Przemiana materii i poziom cukru we krwi ulega modyfikacjom, serce uderzające średnio 70-80 razy na min. w czasie słuchania rocka przyspiesza do 120-130 uderzeń.

Szczególnie interesująca jest reakcja wydzielania adrenaliny, co może doprowadzić do jej zbyt wysokiego poziomu. Organizm wtedy nie może jej pożytecznie przetworzyć, więc zostaje przetworzona na adrenochrom. Jest on środkiem zmieniającym stan świadomości, jak LSD, psylocybina.


2. PSYCHICZNA

Badania doskonałych amerykańskich psychiatrów McRaterta i Balinsa wykazały zmiany w organizmie spowodowane słuchaniem ostrej muzyki:

- zmiana reakcji emocjonalnych, od frustracji do gwałtowności
- utrata kontroli świadomości, refleksu, zdolności koncentracji
- znaczne zmniejszenie kontroli inteligencji i woli przez podświadomość
- podniecenie powodujące euforie, łatwe uleganie sugestiom, histeriom, halucynacjom
- stan hipnotyczny
Właśnie między innymi ze względu na te czynniki A.S. LaVey (główny kapłan Kościoła Szatana w USA) wybrał ten rodzaj muzyki do podstawy doktryny czcicieli szatana.


3.DUCHOWA

Skoro muzyka oddziałuje na stronę fizyczną i psychiczną człowieka, mogąc uaktywniać lub dezintegrować niektóre jej wymiary, stąd też może wpływać na wymiar religijności. Nie da się prowadzić intymnego kontaktu z Bogiem w formie modlitwy przy dźwiękach ostrej muzyki - nie aktywuje ona ducha. Co najwyżej może choro obrazować przeżycia duchowe, ale nigdy do nich nie doprowadzi. Ze względu na nienaturalne zmienianie procesów biologicznych w organizmie, jest sprzeczna ze słowami Boga, który jest daleki od wszelkich wynaturzeń i złych ingerencji w naturę.



KWESTIA OSTREJ MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ.

Trzeba sobie uświadomić, że Bóg, który dał człowiekowi wolną wolę, pragnie aby Go przyjmować w wolności. Jeśli podsumujemy powyższe rozważania możemy stwierdzić, że słuchając ostrej muzyki jesteśmy w stanie, w którym łatwo ulegamy manipulacjom, sugestiom, szczególnie przez tekst piosenek. Z tego wynika, że słuchając "chrześcijańskiego rocka" nie przyjmujemy Boga w wolności, ale pewne rzeczy są nam „wpajane” manipulacyjnie. Muzyka otwiera podświadomość człowieka, który w niekontrolowany sposób przyjmuje „śpiewane” doktryny - czyli w przypadku kapel chrześcijańskich - „Boga”. To nie jest chrześcijańskie! Nie możemy w ten sposób przyjmować Jezusa, gdyż nie czynimy tego w wolności ale w wyniku manipulacji.
A kto jest specjalistą od manipulowania ludźmi? Prawdziwy Chrześcijanin wie - szatan!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mikob1
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: radom

PostWysłany: 09.02.2009 08:21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm....
Jakaś ta Twoja wypowiedź jest tendencyjna... że źle i już!!!
1. Zastanawiałeś się kiedyś, czy może ta muzyka, te teksty nie dały komuś młodemu, kiedyś coś do myślenia? Są tysiące ludzi którzy słuchają muzyki heavy/black.../ i chcą "odnaleźć siebie" a Ty chcesz to odpuścić... i oddać ich w ręce tego złego...??? Może właśnie ta ostra muzyka, z pozytywnym przesłaniem wyciągnęła kogoś z bagna???
2. Emocje, inny stan świadomości? Ja tej muzyki chcę i potrzebuję (tylko nie pisz, że jestem uzależniony). Koncerty to jest piękna sprawa!
3. Powiedz mi, znasz muzyków którzy grają ostra muzykę z jakimś pozytywnym przesłaniem? Czy naprawdę myślisz, że oni robią taką muzykę, żeby kogoś krzywdzić?
4. Czemu nie lubisz metalowej muzyki?

pozdrawiam
_________________
polecam:
http://www.pneuma1.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 09.02.2009 21:15:44    Temat postu: Re: Działanie szatana Odpowiedz z cytatem

daveix18 napisał:
Badania doskonałych amerykańskich psychiatrów McRaterta i Balinsa wykazały zmiany w organizmie spowodowane słuchaniem ostrej muzyki:
- zmiana reakcji emocjonalnych, od frustracji do gwałtowności

tak mi się skojarzyło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Fani-heavy-metalu-sa-potulni-jak-baranki,wid,10331763,wiadomosc.html?ticaid=1779e

Wypowiedź ta, w fomie artykułu dostępnego w całości m.in. tu: http://lastinn.info/muzyka-literatura-film/28-co-wy-wiecie-o-muzyce.html wymienia kilka zespołów chrześcijańskich (Petra, Stryper). Nic, tylko załamać ręce... a wnioski co do oddziaływania muzyki na sferę duchową są naprawdę zadziwiające..
Popatrz na owoce, a ja w tym czasie napiszę artykuł o samochodach, że nie są Boże i będę miał lepsze argumenty Wink
Jeśli ktoś nie zrozumie co chciałem przekazać, to napiszę, że o każdej rzeczy itp. można napisać źle, znajdując negatywy, wyobrzymić do tego. To się właśnie nazywa sugestia:)

A tak na marginesie, to znam wielu ludzi, którzy nawrócili się dzięki zespołom metalowym i teraz idą za Jezusem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tkaa85
Pismak
Pismak


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 72
Skąd: z daleka

PostWysłany: 10.02.2009 20:42:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, ja dzięki takiej muzyce oddałem swoje życie Jezusowi Smile).
pamiętam jak dziś, "Jak długo jeszcze, będziesz zapominał mnie ...." pozdro!!!
|
P.S. oczywiście nie mam na myśli że wszyscy powinni się nawracać w taki o to sposób. Na każdego działa coś innego Wink. GODSPEED!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 10.02.2009 22:27:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno takiego steku bzdur nie czytałem. W myśl takiego filozofowania to techno jest od szatana, siłownia, w ogóle jakikolwiek sport ekstremalny, słuchanie czegokolwiek jeśli natężenie tego przekracza zdrowy poziom decybeli itd. A zapomniałem jeszcze o energy drinkach i kawie... no bo zawierają niezdrowe substancje.

Ludzie dajcie sobie na luz, nikt wam nie każe słuchać takiej muzy. Osobiście znam multum świadectw wśród słuchaczy takiej muzy. Wiele zespołów, swą postawą, lirykami zachęca mnie do boju w wierze a muza często towarzyszy podczas modlitw, studiowania Słowa itd. Nie bawmy się w Boga decydując za Niego co Jemu się podoba a co nie. Liczy się duch zawarty w muzie a nie forma póki jest moralna.

_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 25.03.2009 09:33:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem niema sensu dyskutować z kimś, kto wsadził kij w mrowisko i prawdopodobnie nawet nie czyta co się tu pisze w odpowiedzi. A ten osławiony tekst o rocku to chyba od 18stu lat już krąży i... nie wiem jak innych - mnie rozbawia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 16:15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
(...)W myśl takiego filozofowania to techno jest od szatana(...)


Zgodnie ze swiadectwem goscia, ktorego imienia nie pamietam, na mszy o uzdrowienie or so, techno JEST od szatana (ten gosc byl kiedys jednym z wazniejszych ludzi przy organizacji jakiegos tam wielkiego festiwalu techno w Niemczech).
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.05.2009 17:16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan A. napisał:
A.O napisał:
(...)W myśl takiego filozofowania to techno jest od szatana(...)


Zgodnie ze świadectwem gościa, którego imienia nie pamiętam, na mszy o uzdrowienie or so, techno JEST od szatana (ten gość był kiedyś jednym z ważniejszych ludzi przy organizacji jakiegoś tam wielkiego festiwalu techno w Niemczech).


Andy Hunter satanistą ? buhaha
Sorka ale nic innego poza brechotnikiem nie przychodzi mi na myśl po przeczytaniu powyższego oświadczenia...

Zgodnie ze świadectwem wielu ludzi animki są od szatana. Oczywiście nie podzielam tego poglądu po prostu trzymajmy się Bożego Słowa a nie twórzmy jakiś absurdalny zakon.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 17:26:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec milego brechotnika.
(wydaje mi sie, czy nie mowilem niczego o zadnym Andy'm?)
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.05.2009 17:29:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan A. napisał:
Wiec milego brechotnika.
(wydaje mi sie, czy nie mowilem niczego o zadnym Andy'm?)


Andy Hunter to czołówka chrześcijańskiego techno. Trochę rozgarnięcia w temacie jak już zabieramy się za krytykę.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 17:35:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Trochę rozgarnięcia w temacie jak już zabieramy się za krytykę.


Speaking of which, pokaz gdzie napisalem, ze kazdy przejaw muzyki techno jest do cna zly.
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.05.2009 18:16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan A. napisał:
A.O napisał:
Trochę rozgarnięcia w temacie jak już zabieramy się za krytykę.


Speaking of which, pokaz gdzie napisalem, ze kazdy przejaw muzyki techno jest do cna zly.


Krytyka poprzez cytowanie bądź powoływanie się na innych to także krytyka, chyba że się zaznacza że osobiście nie podziela się tego poglądu.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 18:22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaiste, dlatego, skoro krytykujesz moje slowa, pokaz gdzie cytowalem lub powolywalem sie na kogos, kto mowil, ze nie ma i nie moze istniec byt, ktorym jest 'chrzescijanskie techno', lub, ze Andy Hunter jest satanista.
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.05.2009 18:28:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to przywołanie świadectwa o techno od szatana to niby co było?
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 18:35:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie bylo odnosnie kazdego jednego 'wykonawcy' i kazdego jednego 'utworu'.
Opowiadal ten czlowiek, ze podczas tego jednego z najwiekszych festiwali wplywano na ludzi, przez zarowno wizje jak i fonie, blablabla nie czuje sie kompetentny zeby opowiadac ta historie, jak i nie sadze bym mogl zaufac szczegolowosci mojej pamieci.
Generalnie wiec, nie chodzilo o to, ze 'umc-umc'=szatan.
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM