klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Wesela wesel
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 29.01.2004 19:33:30    Temat postu: Wesela wesel Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie: co sądzicie o takiej inicjatywie żeby urządzać wesela bezalkoholowe? Czy bez alkoholu można się dobrze bawić? Czy ktoś z Was miał już takie "doświadczenie" live? I co w ogóle sądzicie o stylu życia bez alkoholu? Wiadomo: Jezus nawet zmieniał wodę w wino, na który to temat nawet pare dowcipów powstało Very Happy , ale czy uważacie że taki styl życia może dać coś pozytywnego? Dla mnie ma to może trochę inne znaczenie niż dla większości Cool ale jestem ciekawy Waszej opinii.
Co roku są organizowane wspólne Weseliska par, które miały wesela bezalkoholowe. W tym roku pod koniec lipca takie wesele jest w PKiN w Warszawie. Ktoś się może wybiera?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 30.01.2004 14:15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alkohol sam w sobie złem nie jest...
(troche tak jak w klasycznym przykładzie z młotkiem Smile )
sztuka polega chyba na tym, żeby go właściwie używać... niestety z tym Polacy mają duże problemy

abstynencja jako forma wyrzeczenia, ascezy budzi mój szacunek
na tej samej zasadzie można jednak wyrzec się w życiu: jedzenia czekolady, oglądania tv (to akurat mała strata), czy posiadania telefonu komórkowego...

a jeszcze na temat wesel...
wesele organizowane na Lednicy na wzór wesela w Kanie Galilejskiej - to było coś!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 30.01.2004 15:01:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miłosz napisał:
abstynencja jako forma wyrzeczenia, ascezy budzi mój szacunek
na tej samej zasadzie można jednak wyrzec się w życiu: jedzenia czekolady, oglądania tv (to akurat mała strata), czy posiadania telefonu komórkowego...

a jeszcze na temat wesel...
wesele organizowane na Lednicy na wzór wesela w Kanie Galilejskiej - to było coś!!

Ok, tylko ze troche glupio czulby sie abstynent wsrod weselujacych na Lednicy? Smile Mysle tez, ze jednak wyrzeczenie sie picia alkoholu jest czyms wiecej niz wcinania czekolady. W pewnych srodowiskach budzi to sprzeciw. Wyobrazacie sobie abstynenckie weselisko na Podhalu? Ja juz sobie potrafie wyobrazic. Widzialem nawet zdjecia. Alkohol jest bardziej zakorzeniony w kulturze niz czekolada Confused "Kto z nami nie wypije tego we dwa..." - o na przyklad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 30.01.2004 15:52:05    Temat postu: alkohol a czekolada (phi... co za tematy...) Odpowiedz z cytatem

Laughing
ta czekolada to był bardzo osobisty przykład, bo ja uwielbiam czekoladę, a alkoholu na codzień nie piję
(potrafię sam zjeść tabliczkę)
oczywiście alkohol w Polsce to co innego... zgadzam się

boję się tylko skrajności
jedna skrajność to nieograniczona konsumpcja alkoholu
a druga to taka nieświadomie-dewocyjno-niewiadomo jaka abstynencja, która dodatkowo jeszcze walczy ze wszystkimi u których zobaczy alkohol na stole, czy w ręku

tak czy inaczej na Lednicy wszyscy czuli się zapewne dobrze
(piszę zapewne bo wtedy jeszcze niestety nie byłem)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 30.01.2004 17:07:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PHI! Jedna czekolada dziennie Very Happy Tak serio też potwornie uwielbiam, choć nie tak potwornie jak moja siostra Smile
Ale sam przyznasz, ze jak na imprezie - dajmy na to sylwestrowej - nie zjesz czekoladki to mniejszy "obciach" niz gdybys nie wypil szampana? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Johnny777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2003
Posty: 39
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 02.02.2004 22:10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja byłem na weselu bezalkoholowym i było naprawdę fajnie Very Happy Wszystko rozbija się o dobrą organizację - czyli dobrego wodzireja albo wystarczy naprawdę dobrze zorganizowany zespół - i wierzcie mi - to żaden obciach nie wypić szampana... Very Happy
_________________
WITA FRAKCJA RUDZKA!!! Wink - Obrońcy pingwinów...;-P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 03.02.2004 15:39:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem nawet sie zgodzę z Johnny'm zgodzę Very Happy (wow) Tak wogóle to według mnie każdą iprezę da się zrobić bez alkocholu tylko to trzeba chcieć Very Happy Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 03.02.2004 15:50:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tu ja sie dołączę i zgodzę z szanownymi Przedmówcami Smile Z drugiej strony trudno jest isc z kump(e)lami na impreze gdzie wszyscy piją, a tylko ja nie. Oczywiscie, ze to zaden wstyd dla mnie, ale sami wiecie jak to jest Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 03.02.2004 18:21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy wy trochę nie przesadzacie?
miarą wartosci człowieka nie jest to w jkaich ilościach i czy w ogóle pije alkohol....

jeżeli relacje ze znajomymi i z przyjaciółmi są zbudowane na innym podłożu niż picie alkoholu to n i e m a p r o b l e m u

a jeżeli są zbudowane na wspólnym piciu to lepiej zrezygnowac z tych relacji....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 03.02.2004 18:28:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to ja cię Miłosz tak trochę nie rozumiem. Według mnie to nikt tu nie pisał że jego relacje ze znajomymi są zbudowane na piciu alkoholu. Jesli o mnie chodzi to moge powiedzieć, że ja tak nie czuje żebym miała właśnie takie podłoże znajomości z ludźmi z mojego otoczenia, a jakoś na iprezach sa i tacy którzu piją i tacy którzy tego nie robią. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 03.02.2004 18:46:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

superHela napisał:
Według mnie to nikt tu nie pisał że jego relacje ze znajomymi są zbudowane na piciu alkoholu.


JanKotlarz napisał:
trudno jest isc z kump(e)lami na impreze gdzie wszyscy piją, a tylko ja nie.


no cóż nie chodzi o przyjaźń ale ogólnie o znajomość
no i jeszcze przykład z młotkiem...

młotek sam w sobie nie jest zły ani dobry
możesz nim zbić gwoździe i zrobić sobie birko pod komputer
albo zamachnąć się nim na SuperHelę i Jana Kotlarza

hmmm z alkoholem też tak chyba jest Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 04.02.2004 19:10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miłosz no po prostu super jesteś Very Happy Very Happy Very Happy
Zawsze chciałam oberwac młotkiem Very Happy Cool Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 04.02.2004 21:20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej nie obrażajcie się
to był tylko może niezbyt udany dowcip
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 05.02.2004 09:14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej oberwać, niż być ... młotkiem Wink
Z drugiej strony, jest w stowarzyszeniach chrzescijańskich (?) jedno, które mnie szczególnie razi. Chodzi o ... Korporacje Piwne. Nie wiem czy słyszeliście o czymś takim. Gdy wchodzi się do kościoła św. Anny na placu Zamkowym lewymi drzwiami wisi tablica pamiątkowa Korporacji Aquilonia. Przed wojną miały te korporacje jakiś sens. Chociaż "przyjaźń" buduje się tam na bazie picia piwa (wspólnego), to były tam jeszcze jakieś wartości: Bóg, patriotyzm, Ojczyzna itd. A teraz? Teraz wg mnie pozostało się już tylko piwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 05.02.2004 15:59:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ha ha ha Very Happy
Miłosz ja tez żartowałam, a do obrażania sie jest mi daleko Cool Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM