klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Pneuma
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 22.05.2009 14:25:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie pierwsze plyty pneumy maja teksty wziete prosto z pisma swietego kolejne dwa sa juz pisane przez wokaliste. Słowa na plycie jeden typu G+wno,R+j,chrzanic i pieprzy+ to nie jest powod zeby miec watpliwosci Smile
Zespol sie nie opgranicza a przeciez kazdy z nas wie ze chrzescijanie tez czasme przeklna ale te slowa ktore wymienilem to slowa mniej wulgarne od tych na K i CH :)np w utworze demon huntera sixteen jest uzyte slowo whore co oznacza dziw++ ja nic do pneumy nie mam nikomu nie chce jej nazucac POZDRO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 22.05.2009 17:41:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie teksty Pneumy, w których występują słowa nieprzyzwoite NIE są w porządku, na ludziach, którzy "na forum" mówią o sobie, że są chrześcijanami ciąży zawsze trochę większą odpowiedzialność - niestety, są na świeczniku, więc niejako ludzie mogą łatwo ich prześwietlić, i chociaż trochę to niewdzięczne to trzeba się liczyć z tym, że takimi słowami można najzwyczajniej w świecie zgorszyć innych i rzucić złe światło na chrześcijańską scenę.

jeśli chodzi o przykład z tekstu Demon Huntera jest moim zdaniem ZUPEŁNIE nietrafiony. Problem wynika ze znajomości języka:D słowo "whore" o którym wspomniałeś w potocznym znaczeniu faktycznie znaczy "dz*wka".
Jednak Ryan w teście Sixteen, mówi o wszystkich ludziach, którzy podając sie za chrześciajn i chrzescijańskich muzyków, żyją w grzechu, oszukując innych. Ci, którzy kiedyś trwali w Jezusie, jednak odwróculi się od Niego i tak zatwardzili swoje serca, że dalej chcą być częścią sceny, która gra dla Jezusa - być może dla sławy, pieniędzy, dziewczyn... Ryan w jednym z wywiadów wyraził jak bardzo jest zgorszony takimi ludźmi, a wielu ich spotkał na swojej drodze, będąc tzw. muzykiem chrześcijańskim. W słowach tego kawałka odnosi się do przyjścia dnia, w którym, przyjdzie sąd na tych ludzi, kiedy przyjdzie im zapłacić za całe zło:
"Sixteen, Oh holy day
Your time has come and passed
The rapture we’ve been waiting for
Has come to us at last
Sixteen for every fake
Sixteen to every whore
Wipe that dirt from off your face
Sixteen is at your door"

Tytułowe "sixteen" to ostrzeżenie dla takich muzyków, ponieważ mieli swoje piętnaście minut, jednak odeszli od Boga dalej chcąc przedłużyć czas swojej sławy o kolejną minutę. Tak, więc "sixteen" to wielki znak UWAGA.

Pamiętam, że wtedy bardzo dały mi do myślenia słowa Ryana. Nie znamy tych ludzi, MUSIMY być ostrożni.
BYĆ MOŻE (mówię BYĆ MOŻE) Pneuma też miała swoje 15 minut, może stało się coś złego... tego NIE WIEM, ale nie mam zamiaru przyklaskiwac zespołom, które przeklinają.

...a wracając do tego nieszczesnego "whore" należy pamiętać, że dokładnie to samo słowo jest użyte w PIŚMIE ŚWIĘTYM - w King James Version. Oto przykład:

Revelation 17:1 (KJV)

"And there came one of the seven angels which had the seven vials, and talked with me, saying unto me, Come hither; I will show unto thee the judgment of the great whore that sitteth upon many waters"

Jeśli nie wierzysz, sprawdź proszę w swojej Biblii - słowo "whore" oznacza "nierządnicę". Właśnie ta wielka nierządnica symbolizuje zepsucie ludzkości i kościoła, który chociaż poślubiony Jezusowi, przez swój grzech, zdradza go z innymi

Pozdro!
Zostańmy mocni w Jezusie, bo nie każdy kto podaje się za brata jest bratem. Mamy uszy do słuchania, więc zróbmy z nich pożytek Smile

(jeszcze raz powiem - NIE OSĄDZAM PNEUMY, wyrażam swoją, OSOBISTĄ opinię, nie narzucam jej nikomu i nie mam zamiaru tego robić, każdy ma swój rozum i SWOJE sumienie - zachęcam do używania Smile )
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 22.05.2009 17:50:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DzienX Mike właśnie chciałem to samo napisać odnośnie słowa whore i że jest użyte wielokrotnie w Biblii.
Co do Pneumy, to tak jak mój przedmówca, nikomu nic nie narzucam. Po prostu mam dystans i nie kryję się z tym a że nie przedstawiam powodu właśnie po to aby nikomu nie bruździć...
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 22.05.2009 18:03:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe walnąłem elaborat:D A.O tak wogóle to zamierzam się trochę poudzielać w te wakacje. Zacząłem od tego forum, mam też nadzieję że będę mógł Ci trochę pomóc w Spiritfield Hardcore Smile Podesłał bym może jakieś świadectwo, recenzje czy artykuł. Trzeba tchnąć więcej "spirit" w ten Hardcore Very Happy hehe
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mikob1
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: radom

PostWysłany: 22.05.2009 18:21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Twisted Evil
_________________
polecam:
http://www.pneuma1.com/


Ostatnio zmieniony przez mikob1 dnia 15.04.2011 19:38:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 22.05.2009 19:37:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hola mikob1, nikt tu nie chce kogokolwiek obrażać i Mike wyraźnie napisał a wręcz wykrzyczał że: być może. Nie zachowuj się jak nadąsana panienka tylko przyjmij że mamy swoje wątpliwości i w stosunku do piosenki DH nie wiemy gdzie Pneuma się znajduje.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 22.05.2009 21:39:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjacielu, gdzie Ty w mojej wypowiedzi znalazłeś jakieś zarzuty odnośnie kasy i "panienek" w stosunku do Pneumy? Very Happy Ja napisałem o tym, co Ryan Clarc powiedział w wywiadzie, że są TACY ludzie, którzy tak funkcjonują, a tacy na pewno są. Bądźmy poważnie, skoro pisze tysiac razy, że nikogo nie osądzam i że gości z Pneumy nie znam to chyba nie ma podstaw, żeby sądzić, że wytaczam im wielką batalię, daj spokój kolego - ja wyraziłem swoją opinię i tyle. JEśli Pneuma to Twoi wielcy przyjaciele i autorytet to ja nie mam nic przeciwko - być może gdybym ja ich poznał też bym się z nimi zaprzyjaźniłVery Happy co nie zmienia faktu, że NIE ZAWSZE podoba mi się to co prezentują. Chyba wszystko jest oczywiste. więc EOT Smile

Dodam tylko, że nigdy nie możemy jako chrześcijanie polegać zupełnie na innych, jesteśmy ludźmi i jako ludzie czasem się potykamy, a dotyczy to kaznodziei, muzyków czy "zwykłych" chrześcijan - nas wszystkich Smile

Życzę Pneumie jak najlepiej:)
a
Najlepiej jest w Jezusie!Smile
<><
GBYouALL!!
Smile
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 23.05.2009 11:39:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra Mike wygrales xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 23.05.2009 13:23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahahahahaha Very Happy Very Happy
jes jes jes!
ale nie... WSZYSCY WYGRALISMY Very Happy hahaha

a tak wogóle to na http://www.galilea.pl/ jest kilka darmowych empetrÓjek Pneumy:) m.in. Dom:D // i wiele innych ciekawych;)

(Dom rules!)

<><
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 23.05.2009 15:41:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam sciagniete pneumy wszystkie 4 plyty z neta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mikob1
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: radom

PostWysłany: 23.05.2009 15:56:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing Laughing Shocked Smile Smile
_________________
polecam:
http://www.pneuma1.com/


Ostatnio zmieniony przez mikob1 dnia 15.04.2011 19:39:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mikob1
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: radom

PostWysłany: 23.05.2009 15:57:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bar96tek napisał:
ja mam sciagniete pneumy wszystkie 4 plyty z neta


Laughing Laughing pirat!!! Laughing Laughing Laughing Question
_________________
polecam:
http://www.pneuma1.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 23.05.2009 18:40:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pirat to jest ten co udastepnia. A wogle gdzie kupisz np ich pierwsza plyte xD jak na necie jej prawie wogle nie ma xD
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tkaa85
Pismak
Pismak


Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 72
Skąd: z daleka

PostWysłany: 26.05.2009 16:29:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe, o to trzeba zapytać prawdziwych koneserów Razz. Ja kiedyś miałem okazję ale nie kupiłem. Osobiście mam Berakha i Kokon.
Pozdro!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Master
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 27

PostWysłany: 07.09.2009 08:59:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie może co z ich nową płytą? żyją jeszcze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM