klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Signs of Satan!
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 27.05.2009 16:01:26    Temat postu: Signs of Satan! Odpowiedz z cytatem

Dobra, wkurzyłem się... czemu chrześcijańskie zespoły używają tzw. rogacza? Nie chodzi mi już o publiczność, bo tam może być jakiś zbłąkany satanista lub nieświadomy fan metalu, ale jak widzę coś takiego to mi to śmierdzi nieziemsko:



To tylko jeden z wielu przykładów i strasznie mi się to nie podoba, zwłaszcza po takiej lekturze:

http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Wicca%20&%20Witchcraft/signs_of_satan.htm

Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 27.05.2009 16:58:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą. mnie też to już dość konkretnie wkurza. Zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest prosta sprawa, żeby wyeliminować z metalu znak, który jest symbolem metalu, ale mimo wszystko uważam, że chrześcijańskie zespoły powinny przyłożyć większą wagę unikania tego znaku i propagowania, że jest on zły, a już na pewno same nie powinny go używaćSmile

Widziałem swego czasu to zdjęcie, które dałeś za przykład i pamiętam, że straciłem troszkę zaufania do tego zespołu, być może ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNIE - może to ludzie gorący dla Boga, dlatego wolałbym, żeby unikali tego znaku, bo mogą kogoś zgorszyć, a przecież na pewno nic złego nie mieli na myśli:)

Wiadomo, że nikt nie macha horns'ami myśląc o przeklinaniu ludzi i szatanie, ale mimo wszytko trochę to niestosowne i po prostu NIEPOTRZEBNE;) bo po co nam to:D

Ciekawa sprawa, że ludzie z Impending Doom chcieli wymyślić własny znak, który stał by się symbolem metalu dla Jezusa ...i zrobili to:D
Pytanie czy dobrze im poszło, bo swój koncept nazwali RE-PENTAGRAM(od słów REPENT - żałować; odczuwać żal; okazywać skruchę oraz PENTAGRAM) Twór ten wyglada w sumie trochę podobnie do pentagramu(dla mnie troszkę podobny do tych gwiazd, które prezentuje SlipKnot) czyli nieco podejrzanie, dla tych, którzy nie znają jego ideologii chyba tak czy siak jakoś "szatańsko" się kojarzy Very Happy

Także do walki z hornsami przydał by zdecydowany sprzeciw LUB jakaś mądra alternatywa. Bo nie uważam, że symbol, który ma złą wymową możemy teraz "przekonwertować" na chrześcijański:) trochę by to przypominało działąnia Kościoła Katolickiego, który zasymilował pewne pogańskie obyczaje, które występowały na ziemiach polskich i nadał im nowe "chrześcijańskie" znaczenie, czego przykładem są śmigus-dyngus, malowanie jajek i pewnie inne. Idea niby szczytna, tylko wprowadziła duzo zametu wśród ludzi, bo tacy nowi "chrześcijanie" kontynuowali swoje pogańskie zwyczaje, nie zawsze będąc świadomymi, że teraz nie służą już słońcu, wodzie, ogniu, księżycowi, czy innemu światowidowi ( Very Happy ) tylko jedynemu, wszechpotężnemu Bogu:)
Mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony przytoczonym przeze mnie przykładem. Jeśli tak to z góry przepraszam:)

pzdr!
GBY'all!
<><
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 27.05.2009 18:02:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rodowód "hornsów" sięga czasów druidów. Do metalu wprowadził je wokalista Iron Maiden (chyba Dio) bo jego babcia jak był mały straszyła go tym znakiem nad kołyską/łóżeczkiem.
Z odchylonym kciukiem w języku migowym oznacza "kocham cię". Tyle co do "hornsów". Ogólnie to symbole używane przez chrześcijan jak tak zwana gwiazda Dawida bądź nawet krzyż też mają korzenie w okultyzmie więc nie gorączkowałbym się.
Uważam że trzeba przyjmować najbardziej powszechne znaczenie danego symbolu bo to stanowi generalnie o tym co on oznacza.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 27.05.2009 18:24:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dio to raczej Black Sabbath:D Kto wprowadził nie wiedziałem i chociaż nie gorączkuję się rogami i straciły one na swojej mocy, nie są bardzo juz takei znowu "E V I L" to mimo wszystko nie potrzebujemy ich:) I lepiej ich unikać niż nadmiernie eksponowaćSmile

Mi osobiście kiedyś to nie przeszkadzało, ale kiedy widzisz na koncercie tłum machający "rogami" i skandujący, to czasem odnosisz dziwne wrażenie... raczej złe Very Happy
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mikob1
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 33
Skąd: radom

PostWysłany: 27.05.2009 19:41:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W podobnej dyskusji, na jednym z forów mój Przyjaciel (Smok-SZACUN DLA CIEBIE) zamieścił taki opis z takim zdjęciem:

"Łatwo czasem ocenić człowieka przez jeden gest albo złe słowo,,,

A tutaj Tomek zamawiający 2 piwa:"


Nie szukajmy dziury w całym....
_________________
polecam:
http://www.pneuma1.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 27.05.2009 20:01:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mike napisał:
Dio to raczej Black Sabbath:D

Rzeczywiście, chodziło o BS a nie IM, sorka...

A wracając do tematu to utarło się że to jest po prostu symbol oznaczający muzę metalową... zamiłowanie do niej itp.
Nie przepadam za tym gestem ale obecnie jakoś mi nie przeszkadza. Dla mnie raczej temat-błahostka.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 27.05.2009 20:37:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiadomo, że nikt nie będzie sobie rwał włosów z głowy z powodu głupich rogów. Dla mnie istotne jest to, żeby ludzie wiedzieli skąd ten znak się wziął i jakie znaczenie BYŁO mu przypisywane w dawnych czasach. Wydaje mi się, że jeśli ludzie wiedzieli by o tym, że kiedyś w ten sposób rzucano przekleństwo na innych, wtedy sami dojdą do własnych wniosków. Ważna jest w tej kwestii jasność - WIADOMO, nie ma co PRZESADZAĆ, ale warto rzucić światło, które pozwoli każdemu zdecydować, czy aby na pewno będę tego używałSmile
Ja osobiście stwierdziłem, że używać go nie będę... odkąd dowiedziałem się conieco o jego genezie:D

...że zacytuje Horde: "Crush the Bloodied Horns of the Goat!" hahahaha Very HappyVery Happy

taki mój płytki żart:)
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 27.05.2009 20:55:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widzę chłopaki, że macie braki informacyjne o tzw. rogaczu Smile.

Ostatnio bardzo dużo słucham, czytam, szukam informacji o czasach ostatecznych, bo jakby nie patrzeć już w nich żyjemy. Dużo by pisać, a ja nie mam takiej zdolności pisania żeby Wam to ładnie i składnie przekazać, więc rzucę tylko linkami. Jedno jest pewne, na ziemi panoszy się szatana pod przykrywką iluminatów, masonów, templariuszy itp. To wszystko jest przed nami ukrywane latami, dopiero teraz w dobie Internetu rzeczy te wychodzą na jaw, ale nie jesteśmy już tego w stanie zatrzymać.

Polecam lekturę tej strony (jest na niej sporo też dziwnych teorii, ale ogólnie daje ładny zarys tego co dzieje się na świecie):
http://www.zbawienie.com/

Przeczytajcie pierwszą stronę, dużo tego, ale warto.

Wracając do 'rogacza' to właśnie ten niby niewinny znak jest jednym z 'ich' symboli (iluminatów, masonów itp.), więc to, że pojawił się w show biznesie nie jest bez znaczenia. To jest duch tych czasów, którego my chrześcijanie musimy tępić i omijać, a już na pewno się z nim nie identyfikować "bo robią tak wszyscy".

Wpiszcie na YouTube takie hasła jak Iluminatii, freemasons, new world order.

Nie chcę Was tu jakoś straszyć, ale taki 'rogacz' nie powstał tak sobie. Powstał dla celu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 27.05.2009 21:17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta stronka i ogólnie teorie o wielkim spisku, iluminatach są ciekawe, w sumie nawet się z nimi zgadzam - faktycznie to wszystko pachnie spiskiem złego. Od siebie dodam jeszcze tylko tyle, że z tej spiskowej strony wynika również, że praktycznie każdy symbol jest satanistyczny: trójkąt, kwadrat, pięciokąt... Troszkę ludzie popadają w skrajność, aczkolwiek dużo racji w tym jest. Widziałem te ich filmiki o rogach już dawno, ale ich ton był tak spiskowy, że niestety aż przesadzony i trącił nagonką.

Jeśli chodzi o hornsy to jestem przeciwnikiem, ale jeśli to miałby być znak spisku, to raczej w jakiś sposób podświadomy, np mógłby objawiać ducha tego, który przez nich przemawia i dlatego usprawiedliwienia dla hornsów nie widzę nigdzie, nawet w metalu, staram się myśleć trzeźwo ale też nie panikować.

Tak jak powiedziałem, ważne jest sensowne uświadamianie ludzi o znaczeniu/znaczeniach tego symbolu i nie robić z niego na siłę emblematu przyklejonego do metalu, tym bardziej chrześcijańskiego metalu Smile

GB!
<><
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 16:04:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"(...)There is a definite spirit invoked in rock music, secular or Christian - and it's NOT the Holy Spirit! And many times, people involved in rock music get "caught up in this unholy spirit"!"

Wycytowane z pierwszego linka :]
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.05.2009 17:28:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mike napisał:

Tak jak powiedziałem, ważne jest sensowne uświadamianie ludzi o znaczeniu/znaczeniach tego symbolu i nie robić z niego na siłę emblematu przyklejonego do metalu, tym bardziej chrześcijańskiego metalu Smile

GB!
<><


Mnie bardziej irytuje na siłę przyklejona do chrześcijaństwa gwiazda Dawida stosowana szeroko w okultyzmie (między innymi w kabale) i pojawiająca się wśród ludów Kanaanu nim izraelici zajęli tamte obszary.
Kiedyś miałem linki do materiałów na te tematy, postaram się znaleźć to i podesłać. Póki co musi wystarczyć że Theodor Herzl, pierwszy przywódca ruchu syjonistycznego zdecydował się na zamieszczenie na fladze Izraela symbolu niezwiązanego z religią - to jest właśnie tak zwana gwiazda Dawida. Jeśli by chciał coś odwołującego się do wierzeń judaistycznych wybrałby menorę.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 17:37:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O napisał:
Mnie bardziej irytuje na siłę przyklejona do chrześcijaństwa gwiazda Dawida(...)


A nie do judaizmu przypadkiem?
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 28.05.2009 18:18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pan A. napisał:
A.O napisał:
Mnie bardziej irytuje na siłę przyklejona do chrześcijaństwa gwiazda Dawida(...)


A nie do judaizmu przypadkiem?


No nie. Jeśli porozglądasz się jaką biżuterię noszą inni grupy chrześcijan niż katolicy to zauważysz że to częsty motyw.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 18:19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to przepraszam
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bukken
Pismak
Pismak


Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 112
Skąd: z Polski

PostWysłany: 29.05.2009 11:33:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też irytuje ta gwiazdka, króla Ezechiasza (Hiskiasza) też irytowała, poczytajcie. W ogóle to jestem specem od irytowania się i się leczę z tego więc nie będę się produkował nadmiernie. "Horn" to małe odstępstwo. Co powiecie na odwrócone krzyże w white metalu,w ulgaryzmy w tekstach? Naprawdę, śliski to grunt ten nasz biały metal, wielu ma problem z zachowaniem zdrowego balansu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM