klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

moja muzyka - rewizja
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 05.04.2010 16:43:11    Temat postu: moja muzyka - rewizja Odpowiedz z cytatem

Mam do was prośbę. Bardzo dbam o duchowy aspekt tego co słucham i chciałbym przerewidować wszystkie swoje zespoły i odsiać pseudo chrześcijańskie plewa, albo nawet "podejrzane" zespoły. Więc ja teraz podam zespoły, których słucham, a wy przytoczycie wszystkie swoje uwagi co do nich:
-August Burns Red
-Barren Cross
-Believer
-Bloodgood
-Deliverance
-Demon Hunter
-Devinefire
-Holly Slodier
-Houk
-Illuminandi
-Jacob's Dream
-Maylene & Sons of Disaster
-Narnie
-Oh, Sleeper
-Project 86
-Sacred Warrior
-Seventh Angel
-Seventh Avenue
-Skillet
-Stryper
-Theocracy
-Thousand Foot Krutch
-Tourniquet
-Whitecross
-X-Sinner
-2Tm2,3
-Armia
-Pillar
-Virgin Black
-Rob Rock
-Bob Marley
-Perun (nie no żartuje;p)

Mam wątpliwości co do chrześcijańskich wartości w tekstach Boba Marleya, ale nie jestem pewien. Słyszałem, że niektóre płyty Armii są też "dziwne" i mi się też tak wydaje, ale nie wiem dokładnie które, więc jeśli znacie konkretne tytuły, to proszę o podanie. Sciągnąłem też dyskografie Rob Rocka ze wszystkimi zespołami w których grał i nie wiem, które są chrześcijańskie, a które nie, więc jeśli możecie, to mnie uświadomcie Smile
Z góry dziękuje.
PS jeśli chcecie to możecie podać mi kilka innych zespołów podobnych do tych klimatem;D
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
bar96tek
Pismak
Pismak


Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd: Chełm

PostWysłany: 06.04.2010 10:38:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bob Marley nie był chrześcijaninem tylko rastamanem a to trochę inna wiara ale muzyka bardzo warta słuchania przez katolika. A co do Armii to do płyty Legenda oni jeszcze poszukiwali np na płycie Legenda teksty są Gnostyckie, ale od płyty Duch był to już "chrześcijański zespół" Pozdro!!! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Piotr
Nowy
Nowy


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 06.04.2010 12:36:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze polecałbym Ci zespoły Living sacrifice i P.O.D. Natomiast co do Boba Marleya to przed śmiercią przystąpił i został ochrzczony w chrześcijańskim kościele Koptyjskim o ile dobrze pamiętam Smile. Tak po za tym to mój 1 post na tym forum więc witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 06.04.2010 17:24:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Virging Black zalatuje mistycyzmem do tego strasznie przygnębiający punkt widzenia w stylu: "wszystko marnośc", "życie to ciagłe cierpienie" itd.
Osobiście mam jakiś ich album ale niezwykle rzadko słucham. Zaś którąś z tych nowych płyt sprzedałem po przeczytaniu tekstów...
Reszta chyba w miarę. Nie wszystkie z tych zespołów mają ewangelizacyjne nastawienie, niektórzy to zawodowi artysci przede wszystkim robiący karierę i kochający muzykę, ale osobiście mi to nie przeszkadza.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 06.04.2010 18:15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież rastafari, to też chrześcijanie, zboczeni, bo zboczeni, no ale chrześcijanie. Znam życie Marleya, ale pytam się o chrześcijańskie treści w jego muzyce. Czyli wywalić Antiarmia, Legenda, Exodus, Czas i Byt, Triodante? A którzy tak z ciekawości?
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 06.04.2010 22:00:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Believer - Pierwsze płyty może były chrześcijańskie, ale najnowsza do takich nie należy.

Deliverance - Wokalista tego zespołu to podejrzany typek. Czytałem jego wypowiedzi na forum i po tej lekturze już ich nie słucham. Ich ostatnia płyta ma zaleciałości pogańskie (sam tytuł) i wokalista inspirował się Kabałą co mocno śmierdzi.

Jacob's Dream - Pierwsze płyty to rewelacja. Teraz z nowym wokalistą jest mrocznie i mało chrześcijańsko.

Seventh Avenue - Niby chrześcijanie, ale alkohol piją i ogólnie sprawiają wrażenie prowadzących lajcikowy styl życia.

Seventh Angel - Lubię ich płyty, ale już nie słucham. Wokalista z tego co udało mi się wyczytać żyje w nieformalnym związku z jakąś kobietą co mi się z chrześcijaństwem mocno gryzie.

Virgin Black - Przepraszam fanów, ale moim zdaniem jest to mega mocno śmierdząca muza. Kiedyś dużo słuchałem, ale miałem darkensowy sen po słuchaniu ich płyty i miałem mocne odczucie żeby pozbyć się ich twórczości. Nie polecam.

Bob Marley - NIE!

Zespoły pewne to: Bloodgood, Divinefire, Narnia, Sacred Warrior, Stryper, Tourniquet, Theocracy, X-Sinner, Rob Rock.

Reszty nie znam za dobrze lub w ogóle, więc się nie wypowiadam.

Co do Rob Rock to na pewno jego twórczość w zespole Impellitteri i jego solowe albumy i Fires of Babylon są OK.

Jeśli lubisz Narnie, DivineFire i Theocracy to polecam jeszcze zespoły Audiovision i Harmony.

BTW
Kupuj płyty, a nie ściągaj z Internetu. Chcesz słuchać dobrej muzy, bo martwisz się o swoje duchowe życie i jednocześnie kradniesz. Straszna hipokryzja.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 07.04.2010 20:45:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow, śmiałe zarzuty, ciekawe jak odniosą się do nich inni forumowicze.
Mógł byś rozwinąć je, lub podać jakieś materiały potwierdzające Twoje argumenty?
Ale z tym, że nie słuchasz Seventh Angel, bo ich wokalista żyje w wolnym związku, to chyba trochę przesadziłeś. Każdy ma jakieś grzechy, ale to nie powód, żeby ich nie słuchać.
Co do zciągania, to jedyna rzecz, której naprawdę nie dał bym rady nie robić, szczególnie, że raz słucham jednych zespołów, później przestaje, wyrzucam ich nagrania, słucham innych. Po prostu nie umiem.
PS "darkensowy"? Stary ile Ty masz lat? Wink
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 07.04.2010 21:05:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na początek cytat z pierwszego posta:

Cytat:
Bardzo dbam o duchowy aspekt tego co słucham i chciałbym przerewidować wszystkie swoje zespoły i odsiać pseudo chrześcijańskie plewa


To co napisałeś w poście wyżej bardzo się z tym gryzie. Widocznie masz bardzo szerokie pojęcie duchowego życia.

Każdy ma swoje kryteria oceniania czego warto słuchać, a czego nie. Bardzo często ciężko stwierdzić, czy dany zespół jest w 100% chrześcijański, bo faktycznie nikt nie jest idealny, ale moralne życie to dla mnie podstawa w ocenianiu, czy warto kogoś słuchać. Nie wiem gdzie dokładnie znalazłem/wyczytałem te informacje o zespołach, bo nie robię notatek na ten temat. Napisałem o swoich odczuciach i tyle. Nawet jeśli jakiś zespół niesłusznie oceniłem to za dużo nie tracę, a więcej mogę zyskać.

Co do ściągania muzy to skwituję tylko to paroma słowami. Kradzież to grzech.

Co to stwierdzenia "darkensowy" miało być "darknesowy", po prostu literówka. A co miałem na myśli to pisząc? A no tylko tyle, że przysnąłem słuchając tej płyty i było to bardzo nieciekawe doświadczenie. Nic pozytywnego.

Jeśli masz zamiar w taki sposób kwitować wypowiedzi w których prosiłeś o zdanie na temat w/w zespołów to zastanów się nad sensem zakładania tego wątku.

BTW
"nocnik"? Ile Ty masz lat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 07.04.2010 22:48:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj chłopcy dajcie sobie na luz...

Przeglądając niektóre zarzuty zaciekawił mnie argument: "piją alkohol"... ekhm, nie chce się czepiać ale Jezus też pił alkohol...
Nie miałeś przypadkiem na myśli tego że nadużywają alkohol?
btw. Crimson Moonlight też czasem podochocą sobie alko... Osobiście uważam, że nie najlepsze świadectwo ale jak nie zaczęsto i mimo to umieją się zachować to nie ma co z tego robić szumu. Nie są przecież pastorami...

Tej nowej Belivera płyty nie słyszałem. Wywiad jakiś cztałem to tak średnio, ciężko w nim było zauważyćjakieś odniesienie do chrześcijaństwa... Z drugiej strony nie każda muza chrześcijańska musi jednoznacznie wskazywać na Boga, ludzie piszą o życiu, spostrzeżeniach, itd. Demon Hunter na pierwszych płytach zawiły był jesli chodzi o przesłanie, brak jednoznaczności... Zresztą liryki As I Lay Dying także można różnie rozumieć...

Co do Deliverance to nie wiedziałem że taki album nagrali. Kojarzę tylko, że ktoś z tego zespołu nagrywał w innym projekcie i tam właśnie wspomniane kabalistyczne wątki były.

Ja z tego samego powodu, z którego odrzuciłeś Seventh Avenue nie sięgnąłem po Taketh bo ich wokalista też tak żyje.
btw. a w Narni nie przeszkadza Ci że wieloletni wokalista kolejny rozwód miał? Tak z ciekwości pytam...

Co do Virgin Black to nie mi oceniać czy są wierzący czy nie... Panem Bogiem nie jestem, aczkolwiek mam dystans do tej kapeli.

@nocnik:
Jesli uważasz Rastafarian za chrześcijan to równie dobrze i Mormoni mogą za takowych uchodzić... to jużbardziej skłonny jestem stosowaćten teramin względem Badaczy Pisma czy zwolenników Organizacji Świadków Jehowy.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 07.04.2010 23:39:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
To co napisałeś w poście wyżej bardzo się z tym gryzie. Widocznie masz bardzo szerokie pojęcie duchowego życia.


Dbam na tyle, na ile potrafię, jak chyba każdy.

StasiuX napisał:
Co to stwierdzenia "darkensowy" miało być "darknesowy", po prostu literówka. A co miałem na myśli to pisząc? A no tylko tyle, że przysnąłem słuchając tej płyty i było to bardzo nieciekawe doświadczenie. Nic pozytywnego.

Jeśli masz zamiar w taki sposób kwitować wypowiedzi w których prosiłeś o zdanie na temat w/w zespołów to zastanów się nad sensem zakładania tego wątku.


Wyluzuj, śmieje się tylko z tego zwrotu, bo mi się zangielszczanie wyrazów źle kojarzy, ot co Smile

StasiuX napisał:
BTW
"nocnik"? Ile Ty masz lat?
15 *słychać salwy śmiechu*

A.O napisał:
@nocnik:
Jesli uważasz Rastafarian za chrześcijan to równie dobrze i Mormoni mogą za takowych uchodzić... to jużbardziej skłonny jestem stosowaćten teramin względem Badaczy Pisma czy zwolenników Organizacji Świadków Jehowy.


Hm, tak mi się wydawało, mogłem się mylić. W takim razie jak wogule nazywać Rastafarian, Mormonów i Świadków Jehowy?
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
StasiuX
Moderator[Metal]
<font color=gren>Moderator[Metal]</font>


Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 75
Skąd: Bytów

PostWysłany: 08.04.2010 06:33:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A.O --> "piją alkohol" miałem na myśli jakieś tam imprezy z browcami itp., niby nic groźnego, ale ja jestem z takiego kościoła (dzięki Bogu) gdzie to by nie przeszło Smile.

Co do wokalisty Narnii to też miałem z tym problem. Nie wiedziałem o co chodzi i dalej nie wiem, ale to może być też nie jego wina tzn. może żona go zostawiła. Jakkolwiek, teksty które pisze są bardzo bezpośrednie i naprawdę chrześcijańskie co daje mi pewną miarę zaufania.

Jeszcze raz powtórzę. Każdy ma swój sposób oceniania czy dany zespół wart jest uwagi. Ja jestem zmęczony lajcikowym chrześcijaństwem (mówię też o swoim życiu, które próbuje zmienić) i dlatego rażą mnie pewne zachowania członków zespołów. Decyduję się wtedy ich nie słuchać. Krzywdy nikomu tym nie robię Smile. Fakt faktem, że nie znajdę zespołu doskonałego, bo takiego nie ma, ale staram się wybierać te bardziej klarowne w przekazie Wink.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 09.04.2010 14:07:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
A.O Co do wokalisty Narnii to też miałem z tym problem. Nie wiedziałem o co chodzi i dalej nie wiem, ale to może być też nie jego wina tzn. może żona go zostawiła. Jakkolwiek, teksty które pisze są bardzo bezpośrednie i naprawdę chrześcijańskie co daje mi pewną miarę zaufania.

Jakby nie patrzać nie pierwszy raz taka sytuacja u niego... Ja tam staram się nie być zbyt ostrym. Muzycy to nie nauczyciele czy pastorzy... czesto o tym zapominamy, że mają takie same jak nie większe problemy niż nie jeden wierzący.
Póki nie ma promowania grzechu i jest względnie moralnie to ok. Takie jest moje podejście w tych kwestiach.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 10.04.2010 13:28:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

StasiuX napisał:
A.O --> "piją alkohol" miałem na myśli jakieś tam imprezy z browcami itp., niby nic groźnego, ale ja jestem z takiego kościoła (dzięki Bogu) gdzie to by nie przeszło Smile.


Jezus chodził na imprezy z alkoholem, sam go nawet na nich zapewniał i spożywał. W przykazaniu jest napisane "umiarkowanie w jedzeniu i piciu" raczej wątpię, żeby chodziło tu o picie wody, ale jest w każdym bądź razie napisane "umiarkowanie" a nie "zakazanie". Zgadzam się, że lepiej wypić mniej niż więcej, ale z potępianiem samego picia alkoholu, jeśli ma się w tym umiar bym nie przesadzał.
To tak btw Smile

A.O napisał:
Póki nie ma promowania grzechu i jest względnie moralnie to ok. Takie jest moje podejście w tych kwestiach.


Zgadzam się.
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
nocnik
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 44
Skąd: Wojenna Piła (War Saw)

PostWysłany: 16.04.2010 21:09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem nad tymi zespołami, argumentami i kryteriami jakie sobie wyznaczyć w ocenie, czy dany zespół będę słuchać (mam skłonności do skrajności, trudno indywidualnie ocenić jakiś zespół) i postawiłem sobie granicę na poziomie teksty, przesłania i inspiracji, pomijając zachowanie muzyków. A więc, czy Deliverance i ten nowszy Jacob's Dream i Believer powinienem odrzucić na poziomie przesłania? i które starsze płyty tych dwóch ostatnich zespołów są dobre? (zapomniałem wspomnieć BM, ale jego wywaliłem) I gdzie można kupić płyty takich chrześcijańskich metalowych zespół, które raczej nie są znane jak Metallica i nie ma ich w każdym empicku. Na koniec - możecie mi polecić jakieś chrześcijańskie heavy metalowe, thrash metalowe (tylko taki bardziej ludzki thrash, jak Megadeth powiedzmy, nie jak Kreator), progresiv metalowe i w podobnych klimatach zespoły? To tak z metalu, a z innych gatunków, to jakieś fajne chrześcijańskie reagge, worship, gospel, chrześcijański rock, ten lżejszy i ten mocniejszy. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
_________________
Błogosławiony umysł zbyt ciasny na wątpliwości...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Mike
Pismak
Pismak


Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Radomsko/Katowice

PostWysłany: 17.04.2010 22:16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie, że tak się starasz "oczyścić" swoją muzę, ale ciężko będzie chyba odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania:) który zespół jest true chrześcijański, który album jest true chrześcijański itd

Słuchaj różnych wypowiedzi na temat muzyków, zespołów, albumów, ale przede wszystkim proś Boga o mądrość w tych kwestiach i nigdy nie słuchaj niczego, co Twój Duch pokazuje Ci, że jest złeSmile

...podjąłeś duże wyzwanie, mam nadzieję, że dasz sobie z nim dobrze radęSmile

z trashowych zespołów polecam Ci Mortification(wcześniej grali death) Tourniquet i starsze Living Sacrifice. Moją osobistą trashowo-i-troche-dethową perełką jest album Synergy zespołu EXTOL - kapitalna, oryginalna, techniczna, trochę progresywna w sumie też i naprawdę porywająca muza, ale to raczej cięższe klimaty:)
_________________
Oh, Jesus Christ...
I seek Thy Divine wisdom,
I bow before Thy advice...
May Thy hand lead a wavering heart
May Thy word be a torch on my path...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM