klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

[ważne]pisanie postów-rozmowy nie na temat

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Uwagi
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mazi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2002
Posty: 65
Skąd: Mielec/Kraków

PostWysłany: 18.02.2004 00:35:54    Temat postu: [ważne]pisanie postów-rozmowy nie na temat Odpowiedz z cytatem

Witajcie Exclamation
Chciałbym napisać coś o postach na tym forum a mianowicie jak już się pewnie domyślacie chodzi tutaj o pisanie w nich nie na temat czyli popularnie mówiąc off topic. Długo się zastanawiałem jak rozwiązać ten problem. Wielu z was zapewne uważa, że problemu w ogóle nie ma, jednak moje zdanie jest inne. Jak już pisałem w którymś z tematów, może moje przewrażliwienie na tym punkcie wywodzi się z tego że "wychowałem" się na forum, na którym panują żelazne zasady jeśli chodzi o pisanie nie na temat a może to dlatego że na innym forum jako admin pozwoliłem na "za dużo" i teraz zrobił się z tego forum taki śmietnik że ohoh (dowód). Ja to widzę tak: powiedzmy, że wchodzi sobie na forum gość, który widzi to forum pierwszy raz na oczy, znajduje sobie jakiś temat, który go interesuje a tam większość postów o gruszkach i pietruszkach i co wtedy robi ? wychodzi nie wraca tu więcej i zmienia zdanie o kdm-ie ? no nie wiem może to zbyt "czarny scenariusz" i może przesadziłem z tymi "gruszkami" bo tak na forum dzięki Bogu jeszcze nie ma, ale boję się że może tak to wyglądać w niedalekiej przyszłości. Widzicie niektóre posty wyglądają jak rozmowa na gadu-gadu po jednym zdaniu i jeszcze niedotyczącym tematu. Wiem również, że nie piszecie tego specjalnie i raczej powinienem wam dziękować za to, że rozruszaliście jakoś to forum (mam nadzieję, że będziecie jego stałymi bywalcami nadal) ale jeśli mamy stawiać na ilość a nie na jakość to raczej postarajmy się żeby podstawową sprawą była jakość. Jeśli pójdzie wszystko po mojej myśli to za niedługo na forum będzie kategoria gdzie będzie sobie można pogadać troszkę luźniej i o wszystkim (no może prawie Cool).

Na koniec prośba:
-starajcie się wypowiadać na temat
-masz pytanie nie do końca albo w ogóle niezwiązane z tematem/postem do jego autora?, zapytaj poprzez wiadomość prywatną (ikonka PW pod każdym postem danego autora), mail, gg czy jakiś inny sposób. Nie róbmy z tematu rozmowy na czacie czy GG
-należy unikać pisania jednego postu pod drugim (w sensie dwa lub więcej postów tego samego użytkownika jest obok siebie), każdy użytkownik ma taką funkcję jak edytuj i można sobie poprawić coś, dopisać i wszystko będzie wyglądało tak jak należy.

Chciałem również powiedzieć, że dostałem kilka uwag odnośnie właśnie tych off topiców także to nie tylko mój wymysł.

Na koniec chciałem powiedzieć, że nie jestem znowu takim służbistą, bo jeśli miałbym przestrzegać Regulamin co do joty to musiałbym dużo rzeczy moderować, ale przecież nie o to chodzi, walczyłem żeby to forum powstało, spędziłem (i nie tylko ja) nad nim nie jedną noc i to nie po to żeby mieć tutaj Rangę Admina i chlubić się tym ale żeby stworzyć jedno z niewielu (jak nie jedyne) forum właśnie o takiej tematyce z użytkownikami którzy się szanują i wymieniają na wzajem opinie, które za kilka lat będzie (pomarzyć zawsze można) dużym źródłem wiedzy o Muzyce Chrześcijańskiej (jak zwał tak zwał)

Pozdrawiam dziękuje za wyrozumiałość i dostosowanie się do moich (naszych) próśb Cool

P.S. Sorki za ew. błędy ale piszę tego posta troszkę późno już i jestem wykończony Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Uwagi Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM