klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Prośba o pomoc:-D
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bebo
Nowy
Nowy


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3

PostWysłany: 03.05.2004 21:53:09    Temat postu: Prośba o pomoc:-D Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczówSmile
Pierwszy raz jestem tutaj - oby nie ostatni;-P Z góry przepraszam jeśli taki - lub podobny - temat przewijał się już na forum:-/
Chciałem Was wszystkich poprosić o pomoc... Poszukuję muzyki o pozytywnym przesłaniu. Wiem, że taką znajdę na stronce www.kdm.pl .... lecz nie znam żadnego z wymienionych tam zespołówSad Tutaj więc kieruję swą prośbę do Was - proszę, powiedzcie mi, które zespoły wywarły na Was największe wrażenie, które polecacie, które są godne większej uwagi (uwagi rzecz jasna godne są wszystkie:-P), które napełniły Was Bożą Miłością.... bardzo Was o to proszęSmile Jeśli się orientujecie, to napiszcie - proszę - jaki rodzaj muzyki reprezentują wymienione tam zespołySmile Czy znajdują się wśród nich zesoły rockowe i metalowe?!Smile Ale przecież nie rodzaj muzyki jest najważniejszy lecz treść jaką ona niesie:-) ...... Może znacie jeszcze inne miejsca skąd można ściągnąć (lub w jakiś inny sposób zdobycia) chrześcijańską muzykę ... (najlepiej w całych albumach)?!Smile
Z góry bardzo serdecznie Wam dziękujęVery Happy
3majcie się

bebo@poczta.onet.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
superHela
Moderator [Chili My]
Moderator [Chili My]


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 250
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 04.05.2004 15:56:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejo!!!! Nie wiem jaki dokładnie rodzaj muzyki preferujesz więc postaram ci sie napisać coś mieszanego Very Happy
Na mnie największy wpływ miały zespoły: Pneuma ( Cool ), Chili My, 2Tm2,3. Pierwszy zespół jest chyba najmocniejszy, ale moze tak mi sie zdaje po ich ostatniej płytce. W każdym bądź razie wejdź na
www.pneuma.kdm.pl
www.pneumafan.kdm.pl
i sprawdź sam!!!! Życzę owocnych poszukiwań Very Happy Cool Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 06.05.2004 00:02:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mnie największy wpływ wywarł Houk i utwór Wstań. Natomiast z mocniejszych kapel (stricte metalowych) polecałbym Immortal Souls czy nieistniejący już Deuteronomium (zakochałem się w "To Die And Gain"). Metal z przesłaniem znajdziesz na stronie CelestialLight (patrz "darmowe mp3"). Z mocniejszych kapel polecam jeszcze Anastasis (zespół jest w trakcie nagrywania kolejnego krążka) - powalili mnie na którymś Song Of Songs (bodaj w 2000r.).
Oczywiście godny polecenia jest 2Tm23 (stylistyka różna na wysokim poziomie, duchowość).
Z czegoś delikatniejszego, ale za to mocnego duchowo to TGD, Gospel Rain, Kapela Przyjaciela

aby poszukać plików mp3 i teledysków wejdź na serwer MEDIA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 06.05.2004 16:36:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na mnie największe wrażenie zrobiła Armia (załóżmy że punk przemieszany z metalem i poezją śpiewaną Very Happy ). No i oczywiście 2Tm2,3. Nie tylko ze względu na lokalny patriotyzm i dobrą znajomość z tymi zespołami szczerze polecam 3siostry(metal) i De La Core (rock alternatywny + reggae). Bardzo mocno wstrząsnął mną Ox. Przerażająca, ostra muza, NIESAMOWITE teksty, no i dzięki nim inaczej patrze na protestantów. Zresztą niesamowita z nich paczka.
Szczerze polecam też "zbirów" z Triquetry, czy wspomnianą już tu Pneume. O! I jeszcze Fruhstuck(troche lżejsi).. A wymieniać można jeszcze troche..
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
bebo
Nowy
Nowy


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3

PostWysłany: 07.05.2004 16:19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wam za pomoc:-D Na pewno coś wybioręSmile
Grzecho, dzięki za ftp:-]
Znacie może jeszcze miejsca z których można ściągnąć całe albumy tych (i nie tylko tych zespołów)?? Lub jakiś inny sposób na zdobycie tych utworów.... hmm... przegranie, kupno (yyyy... nie musi być legalna wersja:-p) Może jesteście mi w stanie jakoś pomóc - jeszcze raz bardzo, bardzo, bardzo Wam dziękujęSmile
3majcie się
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 08.05.2004 01:47:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bebo napisał:
Znacie może jeszcze miejsca z których można ściągnąć całe albumy tych (i nie tylko tych zespołów)??

co do całych albumów to ciężko coś ściągnąć i chyba domyślasz się dlaczego
możesz natomiast ściągnąć całe albumy zespołu No Longer Music
zespół raczej punkowy, chociaż ich ostatnia płyta jest hm... taka odbiegająca bardzo od reszty Very Happy
przypomniało mi się jeszcze, że godnym polecenia polskim zespołem jest Triquetra (wspomnian przez youzwe) - ostatnio bardzo przypadła mi do gustu (na stronce znajdziesz mp3)

bebo napisał:
Lub jakiś inny sposób na zdobycie tych utworów.... hmm... przegranie, kupno (yyyy... nie musi być legalna wersja:-p)

nie popieramy nielegalności Exclamation artystom też się należy jakaś kasa za ich pracę czy za to, że wyłożyli na studio itp.
bardzo tanio dostaniesz płyty polskich zespołów takich jak Anastasis czy Pneuma (ok. 30zł) dlatego myślę, że nawet wstyd jest przegrywać, jeśli Ci się dany zespół podoba (nie wspominając o aspekcie chrześcijaństwa i kradzieży muzy zespołów chrześcijańskich)

wielu zespołów możesz posłuchać na żywo np. na SLOT-ie (na tej stronie oprócz info o festiwalu znajdziesz również książkę Davida Pierce'a, wokalisty No Longer Music, "Tańczący ze skinami")
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
bebo
Nowy
Nowy


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 3

PostWysłany: 08.05.2004 10:49:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam Sad
Nie miałem na myśli kradzieży... chociaż to prawda co powiedziałeś Grzechu. Moja wina. Niestety nie zawszę można pozwolić sobie na zakup płyty.... ale to także nie powód aby ją zdobyć w „inny” sposób. Przepraszam
3majcie się
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
paulik
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 8
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: 10.06.2004 11:22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.chilimy.pl - oficjalna stronka zespołu, jest parę mp3 do ściągnięcia
_________________
VIVERE MILITARE EST!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14.06.2004 09:37:49    Temat postu: Re: Prośba o pomoc:-D Odpowiedz z cytatem

bebo napisał:
nie rodzaj muzyki jest najważniejszy lecz treść jaką ona niesie

dobrze napisał. obserwując forum można by odnieść wrażenie że w Polsce wszelka Dobra Muzyka musi być ciężka... tak jakby już nie było tej lekkiej. moim zdaniem ciężka muza jest znakomitym przekaźnikiem do ewangelizacji natomiast bardzo średnio nadaje się do uwielbienia. dlatego polecam mate.o, deus meus i tym podobne formacje. Pan Bóg owszem przychodzi w grzmocie i błyskawicy ale najchętniej w łagodnym powiewie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
paulik
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 09 Cze 2004
Posty: 8
Skąd: Świętochłowice

PostWysłany: 14.06.2004 16:39:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święta racja. Koniecznie sprawdzić CHILIMY!!! Very Happy Very Happy Very Happy
www.chilimy.pl
_________________
VIVERE MILITARE EST!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14.06.2004 16:52:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest też chorał gregoriański: polecam "Lux Aeternam", "Agnus Dei" itp. tradycyjne pieśni jak np. "Bogurodzica". mnie osobiście rozwala "Pater Noster" - melodia na 3ch dźwiękach a jakie bogactwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Matt
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: 14.06.2004 20:00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś rzeczywiście słcuhałem tylko tej najcięższej muzyki chrześcijańskiej... Obecnie dostrzegam potęgę takich "zespołów" jak Deus Meus, Mate.O, Pomoc Duchowa... Jeśli już jednak chodzi o cięższe uderzenie, to polecam Armię (moja ulubiona kapelka - niesamowity klimat), 2TM2,3 (baaardzo dopracowana warstwa muzyczna + teksty z Pisma), Pnema (CZAD!) i to, co niedawno odkryłem - Miasto (takie rock + reggae Smile ). Anastasis, którego też już wspominaliście jakoś mnie nie zachwycił... To dla mnie trochę za mało...
_________________
Nawet nie wiecie, co czuję, gdy patrzę, jak dzieci bawią się w wojnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 14.06.2004 21:14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matt napisał:
Anastasis, którego też już wspominaliście jakoś mnie nie zachwycił... To dla mnie trochę za mało...

mnie Anastasis uderzył mocno i to duchowo
co do w/w Miasta to miałem wręcz przeciwne odczucia
z czasem sie okazalo co i dlaczego Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 14.06.2004 21:34:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzecho napisał:
co do w/w Miasta to miałem wręcz przeciwne odczucia
z czasem sie okazalo co i dlaczego Very Happy


o co chodzi z Miastem?
z wierzchu (z netowego przesłuchania) wydają się nieźli...
a może o czymś nie wiem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 14.06.2004 21:59:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miłosz napisał:
o co chodzi z Miastem?
z wierzchu (z netowego przesłuchania) wydają się nieźli...
a może o czymś nie wiem?

z tego co wiem, to już nie istnieją (a może coś sie zmieniło)
chodzi mi tutaj, ze jak sie spotka osobiscie ludzi z różnych zespołów to dopiero wtedy zaczynasz sobie wyrabiac jakies pełniejsze zdanie na ich temat bo tak to masz tylko możliwość przesłuchania tego, co grają i o czym śpiewają no i przeczytania jakichs wywiadów itp.
niestety na naszej scenie jest dużo zespołów podających się za chrześcijańskie, bo jest na to duża moda: festiwale, promocja itp. ale tak na prawdę liczba zespołów, których członkowie oddali się prowadzeniu Jezusa i oddali mu całe życie nie jest taka duża, co mnie napawa smutkiem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM