klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Prośba o pomoc:-D
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15.06.2004 00:18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzecho napisał:
niestety na naszej scenie jest dużo zespołów podających się za chrześcijańskie, bo jest na to duża moda: festiwale, promocja itp.


troszeczkę zbaczamy z głównego kursu bo zamiast dawać bebie (bebowi?) dobre przykłady zaczynamy się troszeczkę przekomarzać kto jest chrześcijaninem a kto nie. ja jestem młodym użytkownikiem forum i nie czuję się na siłach ale coś mi się wydaje że można by z tej kwestii zrobic ciekawy temat.

bo faktycznie zjawisko istnieje i nie jest bynajmniej naszą polską specjalnością. ładnych parę lat temu czytałem duży artykuł na ten temat a traktujący o sytuacji w USA. że muzycy którzy nie radzą sobie na "zwykłym" rynku idą do ccm bo tam łatwiej się przebić.

parę lat temu miałem przyjemnośc zagrania trasy ze Sławkiem Wierzcholskim. kiedy powiedziałem mu że znam Tomka Kamińskiego, on na to: "Tomek poszedł w to chrześcijaństwo". zaprawdę powiadam wam, obracając się na "zwykłym" rynku wśród "zwykłych" muzyków można usłyszeć ckiekawe rzeczy zarówno o samej ccm jak i o nawróconych muzykach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 15.06.2004 16:34:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzecho napisał:
ale tak na prawdę liczba zespołów, których członkowie oddali się prowadzeniu Jezusa i oddali mu całe życie nie jest taka duża, co mnie napawa smutkiem...


w sumie to pewnie masz dużo racji
ale ja sobie myslę, ze nie należy nikogo tak surowo oceniać, nawet, jesli się go bliżej pozna - relacja z Panem Jezusem to jest sprawa indywidualna (w duchu i w prawdzie)
wiesz, no niby podaję się za chrześcijanina i bywam na koncertach i nawet chodzę do kościoła, jakaś formacja coś - próbuje z soba robić, ale wiem że jestem słaby i często, gdyby popatrzeć na mnie z boku to pewnie sprawiam podobne wrażenie, jak te zespoły, o których piszesz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Matt
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: 15.06.2004 20:04:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie znam ludzi, którzy tworzą "Miasto", więc nie mogę oceniać. Wszystko na czym opiera się moja (pozytywna zresztą) opinia, to ich muzyka. A muzyka (i oczywiście warstwa tekstowa) bardzo mi się podoba i to mi wystarczy. Dla mnie takie zespoły są - sorki za słowo - "narzędziem"... Jakie są ich relacje z Chrystusem - nie wnikam. Jednak nie wiem, czy tak samo myślałbym, gdyby Budzy bądź Maleo zaczęliby grać tylko dla pokazówy... Cóż... to sprawa indywidualna...
_________________
Nawet nie wiecie, co czuję, gdy patrzę, jak dzieci bawią się w wojnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 15.06.2004 20:48:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Matt napisał:
gdyby Budzy bądź Maleo zaczęliby grać tylko dla pokazówy...


hej! to tylko ludzie, nie róbmy z nich herosów

Budzy ze Zbylakami grał kiedyś koncert w mojej parafii no i kręciliśmy się trochę przed koncertem wokół sceny - tu herbatka, tu coś przynieść, tu pomóc...
no i Budzyński był zamknięty w sobie i taki trochę nieprzyjemny mimo wszystko... no i co? i trochę się zdziwiliśmy - z jednej strony ewangelizacja, świadectwo, a z drugiej taki niemiły niewdzięczny Budzy

ale się szybko polapaliśmy ze Budzy to nie Pan Bóg, ze ma swoje słabości, że może grał akurat 7-my koncert w tygodniu i miał wszystkich i wszystkiego dość i nie mamy do niego pretensji, na pozegnanie tylko obiecaliśmy, ze się za niego pomodlimy a on obiecał to nam

niesamowicie mnie buduje świadectwo życia muzyków, ale chyba nie mozna też od nich zbyt wiele wymagać....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 15.06.2004 21:48:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

się rozhulało...
po kolei:
Andy W., polemizowałbym że przez ciężką muzę niemożna/trudno jest uwielbiać Pana. Twisted Evil Ktoś mądry kiedyś powiedział że Jego można uwielbiać nawet przez obieranie ziemniaków... Dodałbym coś od siebie ale jeszcze mnie posądzą o obrazoburczość Twisted Evil
A to że układ ludzi na forum/koncertach jest taki jaki jest to po prostu odpowiedź ludzi na to co im serwują zespoły
Anastasis mi się coraz mniej podoba.. Pamiętam że jak się zapoznałem z ich muzą to dostałem porządnego kopa, a teraz coraz mniej ich słucham, i coraz mniej mnie "ruszają". Nie to że ich nie lubie (kolesie sprawiają wrażenie ciekawych i bardzo pozytywnych ludzi), czy uważam ich twórczość zaa chłam, ale po prostu na mojej osobistej liście przebojów spadają coraz niżej wśród powiększającej się konkurencji...
Za Miastem nigdy szczególnie nie przepadałem choć kawałki z RuAHa były fajne (nawet się podobały mojej mamusi Very Happy ). Ale wywiad z nimi w tymże piśmie jakieś takie dziwne wrażenie na mnie wywarł... Takie mi się to sztuczne wydawało (podkreślam: wydawało)
Właściwie z większością tego co powiedział Grzecho moge się zgodzić, ale miłosz w dobrą nute tgrafił. To nie nam oceniać jaki kto jest. Dużo złych słów usłyszałem o Triquetrze, trochę mniej o 3siostrach, chociaż siłą rzeczy bardziej tych głosów słucham, i wiele z tych sądów jest bardzo krzywdzących. Chłopaków trochę znam, charakterki mają pokręcone, ale jestem pewien ich autentyczności, bo nie kreują się na żadnych idoli i nie wstydzą się tego że są słabi.
Pomysł Andy'ego jest dobry. Przydadzą się napewno takie tematy które mają właśnie funkcje dyskusyjną, a nie informacyjną.
no i pod miłoszem podpisuje się wszystkimi czterema łapami...
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Matt
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: 16.06.2004 16:26:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje mi się, że może nie do końca się zrozumieliśmy... Oczywiście, że Budzy & kompania to zwyczajni ludzie, którzy mają swoje gorsze dni. Aczkolwiek co innego, gdy wynika to (tj. nieprzyjazne zachowanie, "szorstkość") z przemęczenia, bolącego zęba Smile itp, a co innego, gdy człowiek po prostu taki jest na codzień: zamknięty, opryskliwy, uniesiony pychą... To dwie różne sprawy i nie mieszajmy ich.
_________________
Nawet nie wiecie, co czuję, gdy patrzę, jak dzieci bawią się w wojnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 16.06.2004 19:18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
Przydadzą się napewno takie tematy które mają właśnie funkcje dyskusyjną, a nie informacyjną.


racja, więcej takich tematów!
(tylko trzeba je powymyslać Very Happy)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 23.06.2004 21:03:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

matt, ale to nie nasza sprawa jeśli działa punkt 2... to on będzie odpowiadał za całe zło swego życia... a ty za swoje...
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 28.06.2004 12:08:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
Dużo złych słów usłyszałem o Triquetrze...

...jakie szczegoly??? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
qBASSek
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 24 Sty 2004
Posty: 9
Skąd: gdynia

PostWysłany: 30.06.2004 00:25:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to już grubo zboczył temat od tego cozarzucił bebo:) no ale tak to bywa na forum kdm:)
jesli bebo nadal interesują "opinie" na temat muzy poszczególnych zespołów to..napisz co nieco.
jak dla mnie to najpiękniejsze w dzisiejszej muzie chrzescijańskiej(zawęzmy to nawet tylko do polski) jest to, że nieważne jaki rodzja muzy lubisz n apewno znajdziesz coś dla siebie.
jeszcze jakiś czas temu "ubolewałem", że nie ma w polsce chrześciajnskiego zespołu, który by grał muze ala linkin park, tudzież rage against the machine. no i proszę-niedawno ukazał sie nowy krązek anastasis- moje modlitwy zostały wysłuchane:)
dużo fajnego dzieje sie tez ostatnio w sferze hh. wiele tutaj kontrowersyjncyh zespołów (zachowanie muzyków,ale nie nam to oceniać). jak dla mnie to numer uno to full power spirit-ostatnio zaczęli grać koncerty z "żywymi" isntrumentami, pozmieniali aranżacje-naprawdę jestem pod wrażeniem.
co do reggae to oczywiscie nikt inny jak maleo reggae rockers,aczkolwiek bardzo positiv gra rownież etna - duża tam z marleya:)
i jeszcze jedna, że tak powiem "kategoria" - muzyka praise&worship. tutaj chyba wielu sie ze mną zgodzi, że najlepiej uwielbia sie Pana podczas koncertów tgd(trzecia godizna dnia)-energia tego chóru+niebabalni muzycy+maksymalne texty=potrafią dac wiele do myslania:)
bardzo mocno wpłynęły tez na mnie piosenki mate.o (jestem Twój...)Smile
no ale się rozpisałem...ale to tylko dlatego ze ak wiele się dzieje w tej naszej muzyczce chrzesciajnskiej:)
_________________
"Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami:Wstań,idź do Niniwy,wielkiego miasta i głoś jego upomnienie,które ja ci zlecam".Jonasz wstał i poszedł do Niniwy,jak powiedzial Pan" Jon3,1-3a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 30.06.2004 16:12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasado, wiesz lepiej niż ja... chodzi m.in. o słynną dyskusję kdm-owską, a ty bardziej w niej uczestniczyłeś niż ja... i te wszystkie śmieszne ataki że zamiast o Bogu śpiewają o wagarach, itd.
qBASSku, tak jest na większości forów... a spierałbym się czy każdy znajdzie coś dla siebie... jest nieźle lecz bez przesady..
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Ryfek
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 6
Skąd: BiaBystok

PostWysłany: 02.08.2004 22:54:14    Temat postu: Positive!!!!!!!!!!1 Odpowiedz z cytatem

Ja to najwiekszy szok przezylem jak sie przypadkowo znalazlem na koncercie MIASTA I OXow, potem byla TriQueTra....o tych znanych kapelach nie wspomne. No a z undergroundu to SPOZA!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Nikodem
Pismak
Pismak


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 131
Skąd: warszawa

PostWysłany: 10.08.2004 20:33:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam Houk, 2TM2,3; Malo RR, Chili My, Magda Anioł, sa to zespoly ktorych slucham. Teksty jak i muzyka sa swietne(nie wszystko mi sie jednak tak bardzo podoba Smile ) Ci ktorzy ich sluchaj to wiedza Wink polecam
_________________
...nie idz ta droga, szeroka droga, ktora ida wszyscy...
bleeeeeeeeee hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Matt
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2004
Posty: 20
Skąd: Krotoszyn

PostWysłany: 12.08.2004 21:33:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę coś od siebie dopowiedzieć - Najlepszym dokonaniem Houk'a jest - wedle mego zdania - album "Transmssion into your heart". Niesamowity klimat. Polecam Cool
_________________
Nawet nie wiecie, co czuję, gdy patrzę, jak dzieci bawią się w wojnę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Aye_davanita
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 07 Sie 2004
Posty: 9
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13.08.2004 09:23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tam ostatnio jestem chora na punkcie kapeli z Dębicy zdaje się - ILLUMINANDI Laughing Metal łączą z brzmieniem instrumentów smyczkowych, a teksty to parafraza fragmentów Pisma Świętego.
A koncerty jakie grają... Rolling Eyes Rolling Eyes Polecam:)

www.illuminandi.kdm.pl
_________________
Wyrwał nas z paszczy lwa
Pokonał śmierć
Pokonał strach
JEZUS !!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM