klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Gitara - Kostki czy multi ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tabcio
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 10
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 08.05.2004 22:41:46    Temat postu: Gitara - Kostki czy multi ? Odpowiedz z cytatem

Pytanie brzmi:
Kostki czy multiefekty ??
jesli multiefekty to jakie ??

dyskusja juz nieraz przerobiona ale ciagle aktualna, chocby z racji ciagle rosnacej jakosci efektow elektronicznych.

oczywiscie pytam jako raczej srednio zamozny gitarzysta Smile

co myslicie ?
Wink
_________________
<>< Jesus rulez ! <><
+ www.musk.kdm.pl +
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 09.05.2004 15:20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie temat często wałkowany i chyba dalej nierostrzygnięty.
Osobiście polecam multiefekt GT3 firmy Boss (niestety w sklepach juz tego nie kupisz, kupisz jedynie nowsze modele np GT6, który ma o wiele brzydsze ustawienia fabryczne). Niestety dostępność do funkcji to klikanie, kręcenie, co np. w czasie koncertu jest uciążliwe, jeśli chcemy improwizować (dodać odpowiedni pogłos, chorus itp.). Na szczęście do takiego procesora można podłączyć kostki czy pedały (np. WAH). Dlatego do studia polecam ten procesor i procesory z tej linii.
Kostki - plusem jest na pewno w/w dostępność no i ogólnie przestery też są lepsze z kostek niż z multiefektów (prócz GT3 oczywiście Very Happy). Jeśli potrzebne Ci są tylko 2,3 efekty to wybieraj kosteczki, jesli chcesz mieć większość bierz procesor (ok. 2000zł) + jakiś nędzny piec (w wielu procesorach masz symulację dobrych piecy).
Chętnym mogę podesłać fr. utworku nagranego wyłącznie na GT3 (próbki niefirmowe oraz różne ustawienia można znaleźć na stronie GT3 - uwaga na reklamy Exclamation ).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Tabcio
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 10 Gru 2003
Posty: 10
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: 09.05.2004 18:12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiscie zastanawiam sie teraz nad Bossem ME - 50. Niestety teraz kupie go tylko z okazji bo w sklepie juz ich nie ma Very Happy
_________________
<>< Jesus rulez ! <><
+ www.musk.kdm.pl +
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 09.05.2004 20:49:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tabcio napisał:
Osobiscie zastanawiam sie teraz nad Bossem ME - 50.

Niestety nie widzialem tego w akcji ani nie mialem z tym do czynienia, ale wygląda całkiem przyzwoicie TUTAJ
Tabcio napisał:
Niestety teraz kupie go tylko z okazji bo w sklepie juz ich nie ma

no, ale mozna to kupic na gieldach czy poprzez internet i to juz za 1000zl Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mattheo
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 5
Skąd: looblyn

PostWysłany: 04.06.2004 19:39:26    Temat postu: kostki!!! Odpowiedz z cytatem

ja zdecydowanie preferuję kostki - im prościej tym lepiej=> gitara + piec to podstawa.
Przez multiefekt można dużo ściemnić Wink wiem po sobie Laughing Przez ponad dwa lata grałem na Bossie ME6. To ratuje sytuację jak np. nie masz pieca, albo masz tzw. pierdziawkę, a do tego gitarę zjadającą dzwięk (np.laminowane gryfy, polska gitara od stolarza, zwącego się lutnikiem etc.).
zależy też od muzy, bo np. do nu metalu bez efektów ani rusz Smile
najwięcej nauczyłem się - również w sensie techniki - na czystej barwie fajnego pieca. Za pomocą gałek od wiosła i pieca można naprawdę zdziałać cuda Very Happy
mój pomysł: dobry piecyk + wiosło + dobre kable!!! i do tego kaczka i ze dwie kostki.
_________________
You trade your innocence for experience...and looking backwards it seems it would bring the same result. The question is : is it worth anything ???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 05.06.2004 02:09:26    Temat postu: Re: kostki!!! Odpowiedz z cytatem

mattheo napisał:
ja zdecydowanie preferuję kostki - im prościej tym lepiej=> gitara + piec to podstawa (...) mój pomysł: dobry piecyk + wiosło + dobre kable!!! i do tego kaczka i ze dwie kostki.

no właśnie, zależy wszystko od wymagań... ja to bym musiał mieć masę kostek Wink chociaż widziałem dobre rockowe kapele, które miały max. dwie kostki (distortion + delay)

mattheo napisał:
zależy też od muzy, bo np. do nu metalu bez efektów ani rusz Smile

ta... głupio np. do reggae czy metalu (death, black) kupować multiefekt, bo lepiej kasę wydać na porządny piecor

mattheo napisał:
najwięcej nauczyłem się - również w sensie techniki - na czystej barwie fajnego pieca. Za pomocą gałek od wiosła i pieca można naprawdę zdziałać cuda Very Happy

a może zdradziłbyś coś? ja przez długi czas miałem tylko jedną kostkę i marzyłem o kaczce i własnym piecu (pożyczałem LDMa od znajomego) no i doczekałem się okazji kupując multiefekt, z którego jestem bardzo zadowolony Cool

znalazlem jeszcze jeden minus multiefektu. jak popsuje Ci sie wyswietlacz, to masz pozamiatane (tego w kostkach nie uswiadczysz); albo jak w ogole Ci sie popsuje... (jak padnie Ci jedna kostka, to jeszcze nie jest tak strasznie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
dredziarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 56
Skąd: Ruda Śląska - Wirek

PostWysłany: 28.06.2004 17:53:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez lampiaka ani rusz. Najważniejsze to mieć dobry wzmachol albo combo albo paczkę+głowa. Co prawda paka+głowa ciężkie jak cholera są ale lepiej się na scenie prezentują i w ogóle Very Happy

No a potem to sugeruję sobie własna podłogę posklejać. Jak masz mnóstwo chajsu i czasu to leziesz do muzycznego jak otwierają. Bierzeszs wiosło no i kostki i sobie testujesz. W zasadzie możesz tak sobie testować do usranej śmierci, ale może wcześniej się uda to wtedy będziesz content ze swojego wyboru może.

Co powinno znaleść się w porządnej podłodze? Cry baby DUnlopa (obowiązkowo Smile ) a reszta w zależności od tego co grasz.

Multiefektom mówimy NIE (sorry Grzecho Smile )
_________________
Kobieta jest czyśćcem dla duszy, rajem dla ciała i piekłem dla sakiewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 28.06.2004 20:48:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dredziarz napisał:
Jak masz mnóstwo chajsu (...) Multiefektom mówimy NIE (sorry Grzecho Smile )

spoko... wiesz, gdybym miał dużo kasy też bym sobie zrobił własną podłogę, kupił super kaczkę, dobrego wzmaka... ale ponieważ pieniędzy brak postanowiłem wybrać drugą opcję (z podzialem na raty oczywiscie). Kasa to jest duży priorytet przy zakupie czegokolwiek, a że tanio możesz kupić coś bardzo dobrego, to nie ma nad czym się zastanawiać. Trzeba tylko umiec wybrac dobry multiefekt (COSM to priorytet).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
dredziarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2003
Posty: 56
Skąd: Ruda Śląska - Wirek

PostWysłany: 29.06.2004 08:37:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwierz mi, że też nie mam mnóstwo kasy. Trzeba się umieć dobrze zakręcić...

co to COSM?
_________________
Kobieta jest czyśćcem dla duszy, rajem dla ciała i piekłem dla sakiewki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 29.06.2004 17:15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dredziarz napisał:
co to COSM?

jest to technologia modelowania dźwięku
na to patent ma roland i boss i dlatego ich produkty brzmia bardzo naturalnie
http://www.musiccenter.com.pl/oferta/procesory.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mattheo
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 5
Skąd: looblyn

PostWysłany: 04.07.2004 00:06:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jednak jestem zdecydowanie przeciwny wszelkim multiefektom, chyba, że rzecz dotyczy Line6 - ale na to trzeba sporo kasy.

ostatnio mój kolega kupił kostkę: kompresor MXR. brzmi świetnie. pierwszy kompresor, jaki słyszałem [podłogowy, rzecz jasna], który nie tłumi, lecz wyrównuje dźwięk.
problem z brzmieniami etc. polega chyba na tym, czego się szuka. jedni wolą esencję, dźwięk najdźwiękowszy Very Happy z możliwych; inni dźwięk podobny do brzmienia ... <tu wpisać dane>.

masę ludzi zwyczajnie nie wie, czego szuka. jednak jeśli się NIE POŚWIĘCA CZASU na słuchanie jak gada gitara, jak gada piecyk - efekty bywają katastrofalne.
śmiem podejrzewać, że jeśli wychowa się swoje ucho na byle jakim brzmieniu, to potem naprawdę trudno jest znaleźć dobrze brzmiące ustawienia.
polecam tu szczególnie The Edge'a <U2>. różnice - nieraz minimalne -w gitarach w jednym kawałku są bardzo dobrym przykładem na to, że to BARWA DŹWIĘKU decyduje o klimacie, a nierzadko o jakości kawałka Exclamation

spróbowałem stworzyć własną hierarchię firm.
Na początku: Exar/Koda. Można to kupić, jeśli ma się ZA DUŻO kasy - nawet za 30 zeta można choćby kupić struny. Dla mnie jest niewarte inwestowania.
Pierwszą poważną pozycją jest Digitech i DOD. Potem Ibanez (Tubescreamer Exclamation ), wreszcie Boss, Rocktron, MXR.

I popieram kolegę, który napisał
Cytat:
Multiefektom mówimy nie!


a jaka jest Wasza lista firm?
_________________
You trade your innocence for experience...and looking backwards it seems it would bring the same result. The question is : is it worth anything ???


Ostatnio zmieniony przez mattheo dnia 26.07.2004 20:29:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 10.07.2004 13:33:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I o co ta wrzawa??
Wiadomo doskonale, ze Digitech króluje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 31.07.2004 20:06:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Multiefektom mówimy nie!


popieram ....... i pozdrawiam wszystkie digitehy ,gt .stompy i zoomy ..... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 01.08.2004 13:07:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio widziałem fajny multiefekcik lampowy
jak usłyszałem brzmienie (przed tym jak go zobaczyłem) to pomyślałem sobie: "chcę coś takiego" no i... chyba mnie nie stać Wink (niestety nie wiem co za firma itp.)
oprócz tego było to podłączone do przedwzmacniacza Marshalla

ps. nie kupujcie tylko czasem kostek Marshalla Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 01.08.2004 16:03:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> Multiefektom mówimy NIE <

Sorki, ale to kompletna BZDURA! Są multiefekty - zabawki, ale są też prawdziwe, wypasione urządzenia, których żadne kostki nie zastąpią!
Osobiście mam VGS 2120 i jak dla mnie jest nie do pobicia! Dopiero POD XT wnosi coś nowego. Moim zdaniem taka negatywna opinia o procesorach bierze się stąd, iż ludzie nie radzą sobie z ilością ustawień i nie potrafią uzyskać szukanego brzmienia, a w kostce są 3 gałki i cześć...
Tylko, że! Z kostkami odpada m.in. sprawa z MIDI, nie ma żadnej pamięci ustawień i to jest wkurzające...
Pozdrawiam.
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM