klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Gitara - Kostki czy multi ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 01.08.2004 18:51:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popieram!!
mnie właśnie powala możliwość totalnej edycji w moim digitechu i za to go cenie, niedawno kupiłem piec lampowy, więc procek pójdzie w pętle.
Przy kostkach moge zapomnieć o takich możliwościach.
Procesor poza tym jest łatwiejszy w transporcie, czego doświadczyłem ostatnio. Jedziesz pociągiem, wpinasz procka w mikser, dajesz mu symulacje kolumny i brzmi zawodowo, a taszczyć pociągiem 25 kilo i potem dojście na miejsce to lekka przesada, a tak plecaczek 3 kg i brzmienie zawodowe.
Ja jestem w 100% za prockami, ale nie jestem przeciwnikiem dobrych wzmacniaczy i kostek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 01.08.2004 19:37:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie! Zupełna racja. Ja także nie neguję kostek, bo sam miałem kiedyś świetne efekty ARION (pewnie nikt tego nie zna Very Happy )
Mówię tylko, że nie można pluć bezpodstawnie na wszystkie procesory gitarowe, bo wiele z nich bije na głowę stertę dobrych kostek...
Wszystko zależy od upodobań i wymagań muzyka.
Osobiście jeśli miałbym coś komuś polecić, to byłby to:
- Digitech Valve FX - już nie produkowany, ale genialny (1x12AX7)
- Digitech 2112 SGS - także nie produkowany (2x12AX7)
- Digitech 2120 VGS - 2x12AX7, praktycznie to poprzednik z nowszym firmwarem i presetami.
Stosunkowo tanim kosztem i małym wysiłkiem można zrobić w tych procesorach wyjście SPDIF !!! Sam je mam i potwierdzam, że jest to extra rozwiązanie do nagrywania dźwięku prosto na PC. Mogę komuś zrobić Smile.
Pozdrawiam.

_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 01.08.2004 22:30:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heee no to juz jest a przynajmniej robi sie zabawne . ów przed przed mówca .. zachwyca sie procesorem w kwestjach transportu .... hgeee poprosytu sarial brazylijski . ........ tylko sie zastanówta ludzie dlaczego ci wszyscy naprawde najlepsi gitarzysci ..... uzywaja samyh analogowców ... no jesli już t6o trchohe elektroniki uzywaja ale w kwestjach np; bramek szomow lub dynamizerów czy cos tak iego nieuzywają jakiś hamskich diditehów czy innych zoomów i dodów ...... cyfra po odkreceniu na dobym wzmacniaczu wali plastkikiem ludzie czy wy tego nisłyszycie ...... ?????????? jest to strasznie drazniace dla ucha ...... zwłaszcza po naglosnieniu na przody wychodzi całe sztucznie doprawiane brzmienia tych wszystkich procków ........ kurcze zaczynam znowu malo wierzyc w ludzi .. bezkitu ..... nawet najlepszy procek niewiedmom jaki i wypasiony nigdy nieprzebije dobrego pickapu i analogowego przesterku np; jesli chodzi o selektywność i o pasmo przebije kazdy procek a zwlaszcza jesli chodzi o przestery bo tylko na nie narzekam mowiac że procki to raczej sit .........
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 02.08.2004 11:53:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale bzdury pleciesz...! Czyś Ty w ogóle słyszał 2120?!? On ma, jak napisałem w torze analogowym dwie lampy (w sumie 4 triody!) i to na nich opiera się przester!!! Dodam tylko, że posiada on w torze cyfrowym efekty jakości STUDYJNEJ!!
Gdybyś usłyszał, co i jak zagrała na nim Jenifer Batten podczas pokazu, to by Ci szena opadła!! Mi opadła Smile Gdyby to nie brzmiało jak trzeba, to bym tego nie brał. Owszem, do wypełnienia luki potrzebna jest końcówka mocy - lampowa. Już wielu ludzi pomyliło się w ocenie brzmienia mojej gitary w utworach, mówiąc, że dobry piec muszę mieć Smile A ja zawsze nagrywam w linię (w domu). I co? Gdzie ten plastik?? Jesteś uprzedzony do jakiegoś tam efektu i teraz negujesz wszystko, a to głupota! No cóż, każdemu wolno mieć swoje zdanie...
Pozdrawiam.
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 02.08.2004 20:25:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź numer dwa.
Nie mówie o wielgachnych koncertach, stary czytaj dokładniej. Jeżeli chodzi mi o łatwość transportu pociągiem to wiadomo, że nie chodzi o ful koncerty ale jakieś takie drobne rzeczy jak warsztaty czy małe kameralne koncerty, gdzie nie bedziesz taszczył całej ciężarówki sprzętu dla 20 osób. Sam mam piec ful lampa i wiem dokładnie o czym mówisz(brzmioenie). Temat jednak nie brzmi piec lampowy czy kostki, tylko kostki czy multiefekt.
Stary urwałeś sie jak z choinki z tymi argumentami.
Prosze Cie drogi forumowiczu, zebyś na drugi raz sie orientował troche w jakim temacie piszesz i co piszesz, bo potem takie bzdety wychodzą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 02.08.2004 22:17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozdrowienia ....dla przedmówców .... Cool Cool Cool Cool Cool

widze że slysze że . bezsesu ??????? ..... daż bór ........

może se wtedy p0ogadamy normalnie jak sie kiedys spodkamy np: na koncercie .... serwus ......... niech multi cyfry bedą z wami ... nara
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
soway
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: London

PostWysłany: 03.08.2004 17:42:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak kostki to tylko Bossowe..reszta chowa sie szybko:) a ja uzywam zooma:) i jestem bardzo zadowolony:D
_________________
www.myspace.com/malokaipax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 03.08.2004 19:02:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kruko, chodzi mi dokładnie o to, że jednak przy wpinaniu sie w linie lepszy jest procek, większe możliwości. Jeżeli masz piec dobry to wpinasz go w pętle. Tak czy siak jestem za prockiem, bo więcej może za mniejsze pieniądze.
Ale chyba rzeczywiście sie nie dogadamy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
SpideR
Nowy
Nowy


Dołączył: 27 Mar 2004
Posty: 4

PostWysłany: 21.02.2005 02:44:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kruko napisał:
cyfra po odkreceniu na dobym wzmacniaczu wali plastkikiem.


ŚWIĘTE SŁOWA!!! Przesiadłem się na cyfrówkę z analoga, ponieważ potrzebowałem rozbudować brzmienie w taki sposób by nie wykończyć się finansowo... niestety to co osiągnąłem jest potwornie nudne. Gdy pogrywam czasem na dobrym wzmacniaczu to czuję się jakbym słuchał muzyki z gier na Commodore C64... No i bardzo, bardzo brakuje mi tych pięknych jakże naturalnych sprzężeń, hmmmmmmmmmmmm Smile
_________________
"This is a punk rock serenade for you. A dedication to the ones who keep the spirit true!"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tyoceth
Nowy
Nowy


Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 1

PostWysłany: 07.03.2005 01:19:45    Temat postu: taa Odpowiedz z cytatem

no różnica jest jakby nie patrzec ale mam tego digitecha valve FX i mialem kostke Marshalla i insze zoomy. Sprawa konczy sie na piecu w sumie w jakosci, a Valve jest analog-cyfr jak przedmowca sie wyrazal wiec nie ma problemu i ma wszystko głęboko ustawialne (ach te bramki szumow, no i o plasiku to nie bardzo mozna mowic). Najlepsze co do tej pory miawszy to wlasnie Digitech czyli multi-proc ale zalezy co chce sie robic, po prostu brzmienia moga byc rozne na kostkach i proc a i tak piec bedzie mial najwieksze znaczenie (jesli chodzi o wygar) i gratuluje reszty Digitechow heh. <lol> Mam pytanko co do ustawien na Valve, wiem ze mozna duzo z nich wyciagnac ale chetnie posprawdzam presety ustawione przez innych jakby ktos mogl podeslac to thx.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
cerej
Nowy
Nowy


Dołączył: 14 Lis 2005
Posty: 1

PostWysłany: 14.11.2005 20:43:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i chcialbym sie dowiedziec pewnej rzeczy. Nosze sie z zamiarem kupna przestera jednak nie wiem jaki zakupic by otrzymac interesujacy mnie dzwiek. Szukam brzmiena gitary typu Sepultura, Soulfly, Machine Head, Metallica z St. Anger.
Macie jakies propozycje przesterow? Nie za drogo no i pewny sprzet oczywiscie?

Z gory dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Matyś
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 11 Sie 2004
Posty: 12
Skąd: Skawina

PostWysłany: 18.11.2005 18:50:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

looknij na serie analogowych digitecha
_________________
"Muzyka wyrasta z uczuć,ale nie może ich zastąpić"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
lilik
Nowy
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 4

PostWysłany: 08.01.2006 15:51:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wie ktos moze czego uzywa gitarzysta tgd, bo mi sie to brzmienie srasznei podoba a ze kupilem sobie ostatnio corta katane kx1f to tez chcialby do tego jesio cos dokupic , jak szalec to szalec ;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Pan A.
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 22
Skąd: skądinąd

PostWysłany: 28.05.2009 12:13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ze sie tak niesmialo zapytam, mowicie, ze Pocket POD line6 to nie da rady?
_________________
"Jap cap-cap, pari-rip tap-tap, jap cap-cap oo-o-o."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
arizonalipo
Nowy
Nowy


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 3

PostWysłany: 09.06.2009 14:54:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie temat często wałkowany i chyba dalej nierostrzygnięty.
Osobiście polecam multiefekt GT3 firmy Boss (niestety w sklepach juz tego nie kupisz, kupisz jedynie nowsze modele np GT6, który ma o wiele brzydsze ustawienia fabryczne).
_________________
Arizona lipo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM