klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Sytuacja w Kościele /Katolickim/
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 16.03.2003 12:30:23    Temat postu: Sytuacja w Kościele /Katolickim/ Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o tym co obecnie dzieje się w KK? Dość sporo przykrych spraw wychodzi na jaw ostatnio. I jeszcze jestem ciekawy co młodzi chrześcijanie myślą o telewizji która ma ruszyć za sprawą o. Rydzyka.
Piszcie - może jakaś inteligentna dyskusja z tego wyjdzie. Pozdrawiam.
<>< mariusz ><>
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Bidl
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2002
Posty: 29
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17.05.2003 09:20:00    Temat postu: Wiele niepotrzebnych emocji... Odpowiedz z cytatem

Witajcie, witaj Mariuszu!
Dziwi mnie a wręcz napawa mnie ździwieniem ta cała dyskusja o TV TRWAM której to jeszcze nie ma (narazie plansza informacyjna tylko wisi) a na której temat rozpisują się raz po raz. Poczekajmy jeszcze trochę - wtedy zobaczymy co ta stacja będzie ze sobą niosła i cokolwiek sensownego można będzie o niej powiedzieć Smile Pozdrowionka!
_________________
Polska chrześcijańska stacja w internecie: www.tanradio.pl - posłuchaj!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
1KOR13
Gość





PostWysłany: 24.07.2003 19:58:07    Temat postu: Nic złego się nie stanie, jeżeli... Odpowiedz z cytatem

W Kościele tak jak zawsze- nic nadzwyczajnego. O. Rydzyk rządzi i dzieli (oby jak najkrócej ) milionami dusz słuchaczy Radia Maryja. Ale to jeszcze nie jest powód do pesymizmu. Najgorsze jest to, że Episkopat i Watykan nic w tej sprawie sensownego nie robi. Tak więc, jeżeli arcybiskupi coś z tym robić, poprzez np. naciski, to uda się zastopować rozwój Radia Maryja, a potem je zlikwidować, łącznie z nową telewizją( lub oddać w normalne ręce).I oby tak sie stało!
Powrót do góry
 
   
UrsaMaior
Nowy
Nowy


Dołączył: 04 Wrz 2003
Posty: 1

PostWysłany: 04.09.2003 19:23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bleee... to co sie teraz dzieje w KK przypomina raczej sredniowiecze. Kosciol narzuca swoja wole, nie pozostawia zadnego wyboru. Istnieja tylko te drogi, ktore sa wskazywane przez ksiezy. Dzieki nim wiemy czego sluchac w radiu, co czytac, na jaka partie glosowac... Ciagle ingerencje w polityke tez denerwuja... Howgh, powiedzialem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM  
   
gnt
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 09 Paź 2003
Posty: 5
Skąd: Kąd, DrzejmsKąd

PostWysłany: 09.10.2003 22:48:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alez wodzu co wodz ?

jesli jakies ale do sredniowiecza, zapraszam wpierw do lektury xżki
Vittorio Messori'ego "Czarne Karty Kościoła" (Wyd. Świetego Jacka, Katowice, 2002)

a jesli przeraza Was obecna sytuacja w Kosciele, to siegnijcie do wydawnictw traktujacych o Kosciele pierwszych wiekow ( ~100 - 700 n.e.)
_________________
Future Sound of LEGO
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
luk_s
Gość





PostWysłany: 01.11.2003 19:25:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do kościoła, to najbardziej mnie martwi nie to co opisujecie, ale jego taki jakiś marazm. Brakuje mi bardzi ogromnej żywotności, którą posiadają inne wyznania chrześcijańskie. A co do przykrych rzeczy, to uważam, ze bardzo dobrze, zę wychodż na jaw, bo potrzebne jest oczyszczenie. Złe natomiast jest, ze media traktują to jako sensację, bo ja np. słyszałem o abp. Paetzu, ale jak ta sprawa sie skończyła to już nie wiem, więc nie wiem dalej czy to jest prawda czy nie.
Chciałbym jednak przypomnieć, że nie wolno nam tracić wiary w Kościół, bo jest on święty świętością Chrystusa, jednak jest świętym kościołem grzeszników.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
 
   
Lo c3q
Gość





PostWysłany: 25.11.2003 09:01:39    Temat postu: Do telewizji i kosciola katolickiego Odpowiedz z cytatem

O. Rydzyk najprosciej w swiecie tworzy nowa sekte w kosciele katolickim. Nie przejmuje sie biskupami, kardynalami. Uwaza, ze to go nie dotyczy. Stworzyl mafie ze staruszek kolo50-70 lat, wmowil im, ze jest on jedynym glosicielem slowa, ze to co robi to dla nich zbawienie. Dajcie tylko 9,99 zl + VAT. Albo 370 zl Smile (bodajze) na dekodery TV Trwam. Stacja sie sypnela, nie przynosi zyskow. Glowni sponsorzy umieraja. Ida do piachu. Tylko despoci i wariaci sluchaja Rydzyka. Niezwykly antysemita, ksenofob. Telewizja nadaje to samo co radio i nic nowego nie wnosi. To jest idiotyzm pazernosc, chamstwo polskich kaplanow. Na mszy "Idzcie w pokoju Chrystusa; pieniadze mozna wplacac na konto nr.;..."
Powrót do góry
 
   
kokos
Nowy
Nowy


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 2

PostWysłany: 06.12.2003 14:46:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie można az tak tego krytykować Wink Crying or Very sad Wink Mad Mad Shocked Arrow Question Exclamation Evil or Very Mad Very Happy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Gość






PostWysłany: 13.12.2003 23:07:18    Temat postu: hmmm Odpowiedz z cytatem

Dla niezaawansowanych rozbiór tej dziwnej i niemedialnej nazwy TRWAM.
TRWAM = Tadeusz Rydzyk Wam

No comments

tragiczna postać socjotechnicznej degrengolady
Powrót do góry
 
   
Bidl
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2002
Posty: 29
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26.12.2003 23:02:33    Temat postu: Skąd takie wieści?? Odpowiedz z cytatem

A skąd takie wieści, że TVTRWAM = Tadeusz Rydzyk WAM?? Bo jak narazie to tylko Gazeta Wyborcza pozwoliła sobie to opublikować.. Może Kolega szanowny poda źródło pochodzenia tej ploty Confused Question
Wiadomo, że to, co prezentuje TV TRWAM to nei jest szczyt osiągnięć itd.. ale sami przyznacie, że brakuje mediów chrześcijańskich, takich z prawdziwego zdarzenia - szkoda, że o.Tadeusz znalazł sposób na finansowanie swojej wizji, a inni choć by chcieli tworzyć media, ograniczeni są finansowo i sami ledwo wiążą koniec z końcem..

Pozdrawiam Exclamation

Bidl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Gość






PostWysłany: 02.01.2004 15:46:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkim "chrześcijanom", którzy wypowiedzieli się na tym forum w sposób negatywny, o kościele, czy O. Rydzyku poleciłbym pogłębionego słuchania muzyki na antenia tanradia. Tzn. nie nie tylko samej muzyki ale także słow, w ktorych nie ma jątrzenia i krytykanctwa, lecz jest mowa o ..... Sam nie jestem bezkrytyczny w stosunku do kościoła, i radia Maryja,bo Pan Bog dal człowiekowi rozum, żeby z niego korzystał. Ale zanim coś podda się krytyce, trzeba to wpierw dobrze poznać,zobaczyć. Jeśli wszelka krytyka,szczególnie w stosunku do Kościola nie płynie z troski i miłości do niego,to lepiej sie powstrzymać od niej, bo zamiast budować można zburzyć, burząc samego siebie i nie wiedząc często, że się jest nieswiadomym współuczestnikiem odwiecznych wrogów Kościoła chrześcilańskie.Zawsze życzliwy. R.
Powrót do góry
 
   
Lo c3q
Gość





PostWysłany: 15.01.2004 19:06:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tyle tylko wez pod uwage ze o.Rydzyk nawolywal do nienawisci wobec zydow; itp itd Trzeba byc debilem aby byc faszysta, rasita czy nacjonalista albo o.Rydzykiem Cool
Powrót do góry
 
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 26.01.2004 17:57:49    Temat postu: do Lo c3q Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy slyszales te nawolywania? Mysle ze czesciowo jest to kwestia slabosci czlowieka - jesli cos takiego bylo. Czesto przeciez wszystkim nam pouszczaja nerwy. Tobie nie? Lepiej nie mowmy kto tu jest debilem, bo patrzac subiektywnie zapewne kazdy takiego kogos na forum znajdzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 30.01.2004 23:01:45    Temat postu: radio Maryja i antysemityzm Odpowiedz z cytatem

JanKotlarz napisał:
Ciekawe czy slyszales te nawolywania?

Osobiście nie słyszałem, ale mam do czynienia z ludźmi, którzy tego radia słuchają i jedni przejmują ich poglądy (antysemityzm) ściągając na siebie przekleństwo a inni otwarcie mówią, że jest czasem o nienawiści do Żydów przez co tworzą się jakieś chore teorie, że Żydzi są wszędzie (sejm, prezydent itp.) i że chcę przejąć kontrolę nad światem... hehe normalnie jak z jakiejś powieści Shocked

Ja tam tego radia nie słucham, bo znam o wiele bardziej wartościowsze rzeczy, chociażby moja płytoteka i niedzielne kazania. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
JanKotlarz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2004
Posty: 60
Skąd: Warszawa koło Torunia

PostWysłany: 31.01.2004 13:57:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niby masz racje, ale jednak nawet w radiu Maryja są wartościowe programy. Mi osobiście kiedyś "odbiło" Very Happy na punkcie medytacji ignacjańskich. Niektóre audycje dla małżonków też są świetne. No i kiedyś w Radiu Maryja był TAN.
Inna sprawa to publicystyka, którą uważam w 75% za bardzo stronniczą. Czasami jednak, jak żadna stacja mi już nie leży po cięższym dniu, włączam i lubię posłuchać - czasami można się pośmiać, a czasami jest nad czym pomyśleć. Jak wszędzie.
Poza tym, mam gdzieś w Toruniu nagranie z 11-tej rocznicy Radia Maryja, podczas której o. TR mówi: "jestem żydem, jestem masonem, ale i tak lubię Radio Maryja". Autentyk! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM