klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Sytuacja w Kościele /Katolickim/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ichtis83
Gość





PostWysłany: 20.07.2004 20:46:52    Temat postu: kk Odpowiedz z cytatem

Shocked
co do kk to please - troche spontanicznosc, prawdziwej wiary a nie przyzwyczajenia no i ubóstwa, o gejach-ksiezach juz nie wspominajac Rolling Eyes
Powrót do góry
 
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21.07.2004 12:41:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi ichtis83

nie sądzę żeby kogokolwiek interesowało takie pokrzykiwanie jakie nam zaprezentowałeś. wolałbym napisać do Ciebie prywatnie ale ukrywasz swoje namiary.

Twoja wypowiedź niewiele wniosła do tematu ale cóż - jeśli nie potrafisz w inny sposób rozładować swoich problemów... jeśli chcesz o tym porozmawiać jestem do dyspozycji.

co do spontaniczności i prawdziwej wiary to nic nie stoi a przeszkodzie - proszę bardzo - bądź spontaniczny i prawdziwie wierzący. a co do ubóstwa - proszę bardzo - rozdaj wszystko i idź za Jezusem. przecież kk tego nie zabrania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Ryfek
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 6
Skąd: BiaBystok

PostWysłany: 02.08.2004 01:01:41    Temat postu: KURDE!!!!! O co wam wszystkim chodzi??????? Odpowiedz z cytatem

Kosciol obecnie proponuje tyle form grup i wspolnot roznego rodzaju,ze kazdy naprawde moze znalezc cos dla siebie. ja np odnalazlem sie w SARUELu, a obecnie mam kontakt z NEO. A poza tym to wszyscy (ksieza ,policjanci, nauczyciele, sprzataczki....i wszyscy inni) wywodza sie z jednego spoleczenstwa i sa tacy jak my. jak ktos chce zeby bylo lepiej to niech zacznie od siebie i od swojego otoczenia!!!!! Mimo wszystko pozdrawiam Wink Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Rachel
Nowy
Nowy


Dołączył: 17 Cze 2004
Posty: 2

PostWysłany: 09.08.2004 16:11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kościół to my - jacy my jesteśmy taki jest nasz kościół. a przy tym nie składa się z samych młodych (z samych starych też nie). po prostu jest w pewnym sensie przekrojem społeczeństwa. jest w nim miejsce dla aktywistów, ludzi natchnionych a także dla wątpiących. możesz sobie wyobrazić cały wachlarz postaw... piszesz że nie możesz znaleźć dla siebie miejsca. może powinnas zastanowić się raczej nad sobą? co przeszkadza Ci akceptować kościół w którym jesteś?


Zadajesz dziwne pytania, jakbyś żył w innej rzeczywistości!Co mi przeszkadza w Kościele? Jak można nie zauważać co teraz dzieje się Kościele Katolickim! Gnuśność i powolność władz kościelnych doprowadza niejednokrotnie do tragedii, ponieważ tak ciężko jest się im przyznać do błędów. A przecież nikt nie wymaga od nich by byli idealni, przecież są tylko ludźmi. Nie chcę pisać o tym wszystkim co mi przeszkadza, co jest chore w Kościele, bo to każdy widzi(prawie każdy),ale nie mogę jak Ty zachwycać się tą instytucją!
Zastanawiam się dlaczego uważasz, że wszystko najlepiej wiesz o KK i o wierze?Czy na tym Forum nie można mieć swojego zdania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Gość






PostWysłany: 10.08.2004 00:38:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Rachel.

zacznę od końca czyli od Twojego pytania: "czy na tym forum nie można mieć swojego zdania?" - odpowiedź jest prosta - oczywiście że można miec swoje zdanie! no i właśnie ja mam swoje zdanie.

i dalej do tyłu: "dlaczego uważasz że wszystko najlepiej wiesz o KK i o wierze?" - zonk! czy znalazłaś w moich postach takie zdanie: "uważam że wszystko najlepiej wiem itd" wszystko najlepiej wiedział będe kiedy już stanę twarzą w twarz z Panem Bogiem. po prostu trwam w kościele który dał mi Jezus Chrystus.

J.F.K. miał takie powiedzonko: "nie pytaj co Ameryka może zrobić dla Ciebie. pomyśl co Ty możesz zrobić dla Ameryki". a co do ludzi KK? media zrobią wszystko dla oglądalności bo oglądalność to kasa. a przecież prawdziwe życie nie składa się z samych wojen katastrof i zbrodni.

zaprawdę powiadam Ci znam osobiście conajmniej 50ciu xięży (w tym 1nego biskupa) i wszyscy oni to święci ludzie mający w pogardzie własną wygodę, oddani Sprawie Bożej na maxa...
Powrót do góry
 
   
Nikodem
Pismak
Pismak


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 131
Skąd: warszawa

PostWysłany: 14.08.2004 17:17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mysle, ze mowienie o radiu Maryja itp. jest poprostu pokornym powtarzanie tego co pisza gazety typu wyborcza.Nie wiezymy w ksiezy czy w radio ale w Boga. Jest ono(katolickie radio) wielkim darem dla chrzescijan w Polsce. Jest to rowniez nie jedyne katolickie radio w naszym kraju. Nie rozumiem dlaczego macie taka nienawisc do chrzecijanskich mediow, wolicie czytac kolorowe gazety, ogladac bzdurne filmy czy seriale, wpajac sobie wszelkie flotki o wielkich gwiazdach zachodu? Nigdzie nie powiedza dobrze o Bogu i Kosciale jak w mediach chrzescijanskich. Wszedzie bedzie tylko szyderstwo i osmieszanie. Jezeli widzisz jakis blad to nie sadz abys i ty nie byl sadzony, tylko sie pomodl za ta osobe. Miej swoje zdanie, nie wyuczone, wyczytane z kolorowych gazet. ,,...jesli nie chcesz byc ofiara systemu, musisz zaczac decydowac samemu..."
_________________
...nie idz ta droga, szeroka droga, ktora ida wszyscy...
bleeeeeeeeee hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 14.08.2004 18:24:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikodem napisał:
Nie rozumiem dlaczego macie taka nienawisc do chrzecijanskich mediow, wolicie czytac kolorowe gazety, ogladac bzdurne filmy czy seriale, wpajac sobie wszelkie flotki o wielkich gwiazdach zachodu?

nie do wszystkich chrześcijańskich mediów tylko do RM (czy jest ono chrześcijańskie, nie będę oceniał)
Czy nienawiść (uczucie będące połączeniem wstrętu, niechęci, wrogości itp.)? Myślę, że dla wielu tak.
Dla mnie grzech jest grzechem, więc czy oglądnę bzdurny serial w TV czy usłyszę kłamstwo w RM... jeśli w przypadku serialu nie ma grzechu to ja bym sie zastanowił nad RM Wink

Nikodem napisał:
Nigdzie nie powiedza dobrze o Bogu i Kosciale jak w mediach chrzescijanskich. Wszedzie bedzie tylko szyderstwo i osmieszanie.

w TV zdarzają się i dobre programy (i super kanały/stacje), gdzie mówią dobrze o Bogu ale znajdziesz tam też pełno gnoju. W przypadku RM jest podobnie, tylko w innym kierunku. Trzeba umieć dobrze wybrać na co masz patrzeć i czego słuchać. Niestety nie mam programu RM jak to jest z TV, więc trudniej mi jest dobrać, czego miałbym słuchać a już zdążyłem się naciąć.

Nikodem napisał:
Jezeli widzisz jakis blad to nie sadz abys i ty nie byl sadzony, tylko sie pomodl za ta osobe. Miej swoje zdanie, nie wyuczone, wyczytane z kolorowych gazet. ,,...jesli nie chcesz byc ofiara systemu, musisz zaczac decydowac samemu..."

Nie bądźmy obłudni (mysle ze o to chodzilo Jezusowi co do sądzenia).
Jest również napisane: "Nie sądźcie z zewnętrznych pozorów, lecz wydajcie wyrok sprawiedliwy" (J 7,24). Ale co do ludzi, to faktycznie nie powinniśmy ich sądzić, szczególnie jeśli się zna kogoś tylko po pozorach. Można za to osądzać jego postępowanie, ale nie wydawać wyroków, prawda? Tylko do Niego to należy.
Szczególnie wkurzają mnie ludzie, którzy tylko gadają, oceniają a w tej sprawie sami nic nie robią (modlitwa, czynne działanie itp.)
Masz rację, że ludzie znają np. T. Rydzyka tylko z gazet, czasopism i po tym go osądzają, chociaż niektórzy poczytają ND, oglądną TV TRWAM i posłuchają RM i na podstawie tego mogą co nieco powiedzieć o jego twórcach, czy dyrektorze.
Ja RM nie słucham (ale często słyszę), bo nie do mnie jest ono skierowane. Już pisałem wcześniej, że wolę wartościowsze rzeczy.

Bądźmy mądrzy i wybierajmy to, co jest dla nas dobre a nie kierujmy się opiniami innych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Nikodem
Pismak
Pismak


Dołączył: 10 Sie 2004
Posty: 131
Skąd: warszawa

PostWysłany: 14.08.2004 18:43:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mnie rozliczyli Smile
Nie no w mojej wczesniejsze wypowiedzi nie chodzilo mi tylko o RM ale o takze inne chrzescijanskie media czy radia bo RM nie jest jedynym. Szczeze mowiac to wole bardziej Radio Jozef (a RM tez nie slucham bo do mnie nie trafia) , ale i to wzbodza w mlodych jak i nie tylko smiech i pogarde(sam wiem bo chodze do gim Very Happy ) no i gdziekolwiek sie do tego nie przyznam do muzy chrzescijanskiej czy do czegos zwiazanego z Kosciolem to wszedzie smiech. ,, Nie badz staroswiecki" Niektorzy mysla ze Kosciol to tylko stare babcie mowiace rozaniec, nie to nie to. To wiele wspolnot moldziezowych itp. Masz racje ze jest tez duzo swietnych programow mowiacych o Bogu(ale to kropla w mozu potrzeb w porownaniu z iloscia programow rozywkowych itp.) A mowia(a raczej piszac Smile ) o filmach mialem na mysli to ze ludzie staja sie zniewoleni, uzaleznieni od tego, zapominajac co jest najwazniejsze. Nikt nim nie moze przeszkadzac bo ich bog jakis tam film przemawia do nich. Badzcie dla mnie wyrozumiali Rolling Eyes jestem jeszcze mlody Confused
_________________
...nie idz ta droga, szeroka droga, ktora ida wszyscy...
bleeeeeeeeee hehehe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 24.08.2004 05:39:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z moich doświadczeń z RM (przez wiele lat leciało prawie on-stop w moim domu) wynika że to radio głosi złą nowinę: Bóg kocha chrześcijanina. Natomiast Dobra Nowina którą się powinno głosić to: Bóg kocha grzesznika. dla mnie RM BARDZO niewiele ma wspólnego z KK...
Z tymi artykułami czy programami nie jest tak źle... W Newsweeku ciekawie i mądrze piszą....
KK jak i inne kościoły nie jest pozbawiony wad (czasami nawet dużych), ale pamiętajmy że ma on nam tylko pomóc (pomijam kwestie czy zawsze się z tego dobrze wywiązuje...) w naszej relacji z Bogiem która jest najważniejsza.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 22.01.2005 22:11:41    Temat postu: Sytuacja KK Odpowiedz z cytatem

Sporo czasu minęło od kiedy powstał ten temat i dobrze że jeszcze nie jest zamkniety.

Co do RM i TvTrwam to trochę mi smutno :), że są to media kierowane do tak wąskiego grona odbiorców, choć ponoć katolickie więc powszechne. Brak dobrych programów, audycji - no ale co tam... są rzesze zwolenników które odkrywają w tym jakieś bogactwa... Ja jestem mocno zawiedziony... bardzo mocno...

Co do osądzania, oceniania. Nie chcę osądzać pojedyńczych osób reprezentująch Kościół zarówno duchownych jak i świeckich i dyskutować o pedofili, homoseksualizmie, pijaństwie czy oszustawach. Nie chce ich osądzać dlatego że znam swój grzech... wiem jak ogromny jest mój udział w złu tego świata... Co mnie niepokoi to fakt że duchownych traktuje się wyjatko przy rozliczaniu ich z naprawdę rażących uchybień norm etyczno-moralnych. Kiedy mówi się o pedofili ks Y to jest to traktowane jako otwarty atak i oszczerstwo. Z drugiej strony z ambony ja osobiście słyszałem krytyke działalności Jurka Owsiaka... jakakolwiek by ta działalność nie była... dlaczego tak łatwo ocenić kogoś, wyrażac swoje negatywne opinie - nawet z ambony i to o człowieku który robi sporo dobrego i widac tego owoce? A z drugiej strony tak bać się przyznania do własnych błędów i przyjęcia pełnej odpowiedzialności za to co się zrobiło... tak jakby te konsekwencje przyjął zwykły człowiek. Niech to będzie więzienie czy jakieś inne konsekwencje. Nie rozumiem w żadnym wypadku gloryfikowania zachowań antysemickich czy nacjonalistycznych w Kościele w którym głosi się ewangelie - Dobrą Nowinę o Bogu który jest miłością...
Nie potrafię tego zrozumieć.

Rzeczą która mnie boli najbardziej to ogomna rzesza moich znajomych żyjaca na pograniczu pogaństwa i szczerze pragnących spotkania z Bogiem i nie znajdujących opieki duszpasterskiej... rozpadające się wspólnoty...

Żeby było jasne nawróciłem się w KK, i kocham ten Kościół, chcociaż by za to że jest powszechny i jest w nim miejsce dla każdego... dla mnie o.Tadeusza... ks Jankowskiego i wielu innych....

Jeżeli coś postrzegam nie tak i znajdujecie w tym grzech powiedzcie mi o tym... i pomódlcie się za mnie:)

Może to co się dzieje jest jakimś zankiem... "tam gdzie wzmógł się grzech jeszcze obficiej rozlała się łaska"

Sory że tak się rozpisałem, ale chciałem się podzielić. Pozdrawiam.
Blessings!
Jose Mariano
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 24.01.2005 21:08:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Kościół i tak jest święty i wieczny!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 25.01.2005 23:33:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak by było najlepiej... udawać że się nie widzi tego co się dzieje, nie widzi się zła, tak jak w rodzinie patologicznej... wszyscy wiedzą że tata chleje, ale w rodzinie jest ok.

Nie wiem może tak jest lepiej...

Kośćiół jest święty obecnością Boga w tym Kościele i wieczny...

mariusz
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 26.01.2005 00:45:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No toz własnei to napisałem. Że Kościół i tak jest świety i wieczny. Nie pojmuje komentarza do tych słów? Przecież ślepy nie jestem i nei udaje. Mówie tylko, ze jest świety i wieczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
sylwia_tauka
Nowy
Nowy


Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 2
Skąd: Starogard Gdański

PostWysłany: 27.01.2005 22:27:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem kościół katolicki przechodzi teraz trudny okres,ale i bardzo potrzebny czyli czas oczyszczenia.Wychodzi cała masa różnych świństw najaw,ale może to i dobrze bo nie można udawać, że wszystko jest ok jeśli nie jest. Więc jeśli dzieje się źle to trzeba otwarcie i głośno o tym mówić.Oczywiście nie możemy zapominać, że językiem jakim powinniśmy się posługiwać powinien być język MIłości, więc zanim kogoś osądzimy, czy wywołamy jakąś burzę wogół czegoś i wydamy osąd to zastanówmy się ile dobra jest w nas i ile dobra wyniknie z tego wszystkiego.Miłością mamy się kierować a prawdziwa miłość nie jest ślepa, tylko sprawiedliwa.Szukajmy sprawiedliwości w naszym kościele bo to jest nasz dom i my tworzymy Kościół.Nie bójmy się prawdy bo tylko ona nas wyzwoli.Pozdrawim i buziaki dla ciebie Mariusz-mój mężu.Kocham Cię.
_________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i od nas zalęży,czy zaświeci słońce.Pomimo chmur-walcz,bo życie nie kończy się na kłopotach,a słońce świeci ponad nami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 19.02.2005 03:45:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drodzy ! Nie jestem katolikiem nie jestem też protestantem tak samo jak KOŚCIÓŁ JEZUSA nie jest ani katolicki ani protestancki ani prawosławny ani...Myśłę że wielu z Was się z tym zgadza i to rozumie..
Kościół, prawdziwy kościół tworzą tylko ci- którzy NAWRÓCILI SIĘ lub inaczej NARODZILI NA NOWO. Innego podziału w BIBLI nie ma!!!
Rozumiem jednak że dyskusja ( b ciekawa) jest o sytuacji w tzw."kościele"- "wspólnocie" rzymsko-katolickiej.
Chcę przypomnieć na początek bardzo ważną prawdę o której mówił Jezus a chyba często nam ona ucieka -
"Droga jest wąska i NIEWIELU nią pójdzie". Słowo hebrajskie (również greckie) "niewielu" oznacza tu "malutka częśc ogółu" np. jeden lub max dwóch z dziesięciu (nie np. trzech czy czterech bo to by była nie mała część całości). Jeśli tak to albo Jeszua przesadzał albo dzisiaj bardzo niewielu ludzi jest prawdziwymi chrześcijanami !!!???
Dlatego nie możemy się dziwić że z np. 90 % "chrześcijan" w naszym kraju tylko "malutka część" jest prawdziwymi chrześcijanami a reszta to "pseudochrześcijanie" i bardzo mała grupka ateistów. Jeśli tak -
( Biblijnie) podejdziemy do tego tematu to nie będziemy dziwić się że np. jest tyle zła w przeszłości i dziś w KK( również innych) że księżą i pastorzy cudzołożą lub molestują dzieci że jest tylu przestępców którzy są "chrześcijanami" że jest tylu alkoholików cudzołożników rozwodników bałwochwalców mężołożników złodzieji antysemitów i rasistów itd. a większość z nich mówi o sobie "chrześcijanie" . Apostoł Paweł uczył
" usuncie złego spośród siebie" lecz kościoły są -"mądrzejsze" i mamy miliony pseudochrześcijan którzy nawet nie wiedzą że idą na zatracenie. Tak zwana idea "powszechnego zbawienia" przyniosła wiele zła i zamieszania w KK. Dzięki jednak Bogu za tych PRAWDZIWYCH chrześcijan którzy są w KK jak i innych denominacjach.
Do Racheli ! Rozumiem Twoje cierpienie Twoje rozterki i walkę. Łatwo jest powiedzieć Ci - " sama jesteś kościołem i twórz go lepszyn...itp." Biblia jednak wyrażnie pokazuje że najpierw KOŚCIÓŁ mają tworzyć "przywódcy' a potem w ich ślady wstępują owieczki. Jezus był przywódcą i Głową kościoła, Jakub,Piotr,Paweł ... byli przywódcami na których można było polegać ( po chrzcie w Duchu Świętym).
Choć nie byli "doskonali" to byli pełni miłości mocy mądrości ...Paweł powiedział nawet gdzieś że " bierzcie ze mnie przykład". Oni karmili i paśli swoje owieczki kochali je w imieniu JESZUA! Żli przywódcy "niszczą" duchowe życie owiec odbierając im siłę i wiarę i nie ma się tu co oszukiwać broniąc "złych" pasterzy. Chcę Cię jednak zapewnić Droga siostro Rachel że są w KK bardzo ciekawe i dobre duchowo wspólnoty z bardzo dobrymi i oddanymi Jezusowi przywódcami . Poznałem ich wielu na moich "koncertowych" drogach. Wołaj do Pana a On Ci ich postawi na Twej drodze. Szukaj a znajdziesz ! Hallelujah!!! www.pomoc.kdm.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM