klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Sytuacja w Kościele /Katolickim/
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
s!monpr0g
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 30 Mar 2004
Posty: 7
Skąd: Rząśnia

PostWysłany: 20.02.2005 21:18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałbym najpierw coś o RM: - to wielki problem KK, spędza sen z powiek Episkopatowi razem z Naszym Dziennikiem itp..

a to zciągnąłem z jakiejś stronki:

"1997.10 Papież wzywa zwolenników Radia Maryja do jedności z Episkopatem.

1997.11.25 Prymas surowo skrytykował o. Rydzyka i jego Radio. W liście do prowincjała redemptorystów napisał: "Gdy idzie o dobro, zasada: "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam", nie jest zasada ewangeliczna. (...) Wtedy zamyka się droga misyjna ku nawracaniu błądzących. (...) Wielebny o. Rydzyk, mimo popularności i poparcia wielkich rzesz, nie może żądać dla siebie przywilejów i stać ponad prawem. Sam słuchałem wypowiedzi o. Rydzyka (...) i byłem upokorzony pychą, z jaką mówił o ministrze spraw wewnętrznych i administracji".
"

szukałem tego pogrubionego cytatu - i dla mnie zaskoczenie że to się działo przed 8 laty...
ogólnie to nie słucham RM - ale mam qmpla, który słucha ich dlatego, żeby wyszukać coś co można by im zażucić (!) - głupie to, ale niestety znajduje...

W TP ukazał się artykuł, ogólnie to RM zostało nazwane "ciastem z zatrutymi rodzynkami" Sad

Ja osobiście nie uważam RM za katolickie - i nawet nie zamierzam słuchać - szkoda czasu...

No a ogólnie o KK - nie jest tak jak być powinno - ja jestem katolikiem i kocham swoją wspólnotę (KK) i jak na wszystko co kocham patrzę z wielką ufnością :] dla mnie największym problemem jest nieraz słaby dostęp do formacji (dobrego kierownika duchowego...) jeden ksiądz, żyje naprawdę blisko Jezusa, inny dalej, a mieszkając na wsi ma się pod bokiem proboszcza i wikarego... i jest różnie... ale najważniejsze jest żeby się nie poddawać, czytać Pismo i dużo się modlić i wtedy Pan Jezus może działać SAM Smile

SZALOM Smile)))
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mala_madzia
Pismak
Pismak


Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 232
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 03.02.2006 22:21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś się ten temat urwał :/ A szkoda, bo ciekawy Smile

Ja jestem jeszcze młoda i niedoświadczona, ale troszke na tym swiecie żyje i chociaż troszke widzę i chcę wyrazić moją opinię.
Kościół katolicki ma obecnie bardzo trudne zadanie. Żyjemy w epoce, w której uczą, że eutanazja to wybawienie od cierpienia, a homoseksualizm (homoseksualizm, a nie homoseksualisci!) jest całkowicie normalny i tak samo dobry jak hetero. Ktoś zapyta dlaczego kościół się w to miesza skoro przecież i tak większość tego nie słucha, a czasem jeszcze bardziej się ludzie buntują. A chociażby z dzisiejszej Ewangelii, kiedy była mowa o głosie na pustyni. Może głos KK to też taki głos Jana Chrzciciela, którego może nikt nie bierze pod uwage, ale czasem czuje respekt, czy może raczej wyrzuty sumienia.
Przed chwilą wiedziałam, co chcę napisać, a teraz mi myśl uciekła.
Swoją drogą KK czasami rzeczywiscie za bardzo miesza sie w polityke. Trzeba tylko widziec granicę, kiedy można a kiedy nie. Taki złoty żrodek Wink
_________________
I only ask of God He won’t let me be indifferent to the wars
Solo le pido a Dios Que la guerra no me sea indiferente
Seulement je demande à Dieu Que la guerre il ne s'est pas indifférent
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Krzysztofbaczek
Nowy
Nowy


Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 1

PostWysłany: 28.02.2006 10:11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie temat sie troche urwal, a szkoda, gdyz jest duzo do dyskutowania o KK. Przeczytalem wszystkie posty i chcialbym podzielic sie tym co mi do glowy przychodzi. Sam w tej chwili sie kwalifikuje do grupy poganskiej i pomimo wszystkich prob nawrocenia sie jakos mi to niewychodzi.
Mysle, ze problem tkwi w tym, ze sami nie zyjemy chrzescijanskimi wartosciami a do wszystkich mamy roszczenia, ze nie sa dla nas lepszym przykladem, bo w ten sposob bysmy byli lepszymi chrzescijanami.
Ja tez tak zyje, gdyz nie spotkalem jeszcze tej osoby, ktora by mnie kochala, tzn. pokazala mi moja wartosc. Tzn. ze w tym momencie nie mam wiary i druga osoba dla mnie nie istnieje jako tako, tj. prawdziwie. Kosciol naprawde jest dziwna idea teraz dla mnie. O kosciele w mediach tylko slyszy sie w negatywnym aspekcie i byc moze z tego powodu coraz mniej jest interesujacy.
Nic, pozdrawiam, mam nadzieje, ze cos wnioslem do powyzszego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 22:58:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mala_madzia napisał:

Kościół katolicki ma obecnie bardzo trudne zadanie.

tak jak każda denominacja.

mala_madzia napisał:

Żyjemy w epoce, w której uczą, że eutanazja to wybawienie od cierpienia, a homoseksualizm (homoseksualizm, a nie homoseksualisci!) jest całkowicie normalny i tak samo dobry jak hetero.

Sądzę że nie jest to największe zmartwienie, którym trzeba się zajmować. To jedna z odrastających smoczych głów. Sercem jest EGOIZM I PYCHA. Gdy te się uda pokonać, reszta się "unicestwi sama".

mala_madzia napisał:

Ktoś zapyta dlaczego kościół się w to miesza skoro przecież i tak większość tego nie słucha, a czasem jeszcze bardziej się ludzie buntują.

Ważniejsze jest by głosić a nie patrzeć czy ktoś słucha...choć to miłe jak zobaczy się słuchającego. Smile

mala_madzia napisał:

A chociażby z dzisiejszej Ewangelii, kiedy była mowa o głosie na pustyni. Może głos KK to też taki głos Jana Chrzciciela, którego może nikt nie bierze pod uwage, ale czasem czuje respekt, czy może raczej wyrzuty sumienia.

Z drugiej strony, ludzie czynnie słuchają tych, którzy mają u nich posłuch...=szacunek, a ten łatwo stracić, gdy się robi lub mówi dziwne rzeczy, niezgodne z CREDO. A są przecież tacy "na świeczniku" z różnych kościołów, którzy są "czarnymi owcami" i niszczą pozycję Kościoła Pana Jezusa [nie chodzi mi tu o jakąś konkretną denominację]

mala_madzia napisał:

Swoją drogą KK czasami rzeczywiscie za bardzo miesza sie w polityke. Trzeba tylko widziec granicę, kiedy można a kiedy nie. Taki złoty żrodek Wink

Ja bym to ujął : W NIEWłAśCIWY SPOSóB... no i za często na kazaniach, które powinny dotyczyć PISMA ŚW. Ludzie mają dość rozmów i wiadomości o polityce w domu...wracają z kościoła i zamiast wiedzieć jak uczyć się chodzić z Bogiem, wzrastać duchowo, to zamiast tego stają się biernymi expertami w polityce. Nie wiedzą jak i po co walczyć ze Złem, bo o tym na kazaniu rzadko się mowi. Znają niemal wszystkich polityków a nie znają wyrazu BIBLIA i kto ją napisał!! ... to tak z własnych i cudzych obserwacji...
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 23:12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysztofbaczek napisał:
Faktycznie temat sie troche urwal, a szkoda, gdyz jest duzo do dyskutowania o KK. Przeczytalem wszystkie posty i chcialbym podzielic sie tym co mi do glowy przychodzi. Sam w tej chwili sie kwalifikuje do grupy poganskiej i pomimo wszystkich prob nawrocenia sie jakos mi to niewychodzi.

nie wiem jakie próby podejmowałeś...ale to Jezus, Jego Słowo jest narzędziem nawrócenia. Przewrotnie powiem: TO ON NAS NAWRACA. SAMI SE NIE PORADZIMY. TO JEST ŁASKA, CUD. O to proś w pokorze, pragnij i czekaj. On odpowie , na pewno. Dokona przemiany w Twoim sercu. Sam go nie zmienisz - nie da się. Przyśle kogoś do Ciebie, a może sam się objawi...[nie mylić ze stygmatykami]

Krzysztofbaczek napisał:

Mysle, ze problem tkwi w tym, ze sami nie zyjemy chrzescijanskimi wartosciami a do wszystkich mamy roszczenia, ze nie sa dla nas lepszym przykladem, bo w ten sposob bysmy byli lepszymi chrzescijanami.

wielu z nas tak ma. Dla siebie jesteśmy łagodni, a dla innych srodzy. Smile

Krzysztofbaczek napisał:

Ja tez tak zyje, gdyz nie spotkalem jeszcze tej osoby, ktora by mnie kochala, tzn. pokazala mi moja wartosc. Tzn. ze w tym momencie nie mam wiary i druga osoba dla mnie nie istnieje jako tako, tj. prawdziwie.

po spotkaniu z Jezusem się to zmieni.

Krzysztofbaczek napisał:

Kosciol naprawde jest dziwna idea teraz dla mnie. O kosciele w mediach tylko slyszy sie w negatywnym aspekcie i byc moze z tego powodu coraz mniej jest interesujacy.

99% wiadomości o Kościele dotyczy KRK. Dla ludzi, w sumie, KOśCół=KRK. Ludzie żyją generalnie w nieświadomości co się dzieje w prawdziwym, światowych rozmiarów, chrześcijaństwie. Gdyby ludzie dzięki TV, radiu, gazetom wiedzieli jak Bóg działa w dzisiejszych czasach, "umarliby" w niedowiarstwa na zawał ... Very Happy
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM