klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Długość frgmentów...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Bliżej KDM
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek SVD
Nowy
Nowy


Dołączył: 20 Paź 2003
Posty: 3
Skąd: z krainy gór i lasów (Warmia ;))

PostWysłany: 09.07.2004 09:26:25    Temat postu: Długość frgmentów... Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do zacnych forumowiczów Smile . Jak długie fragmenty utworów można umieszczać w sieci bez zgody autora?
Potrzebuje zrobić dość obszerny jingiel, i chce widzieć jak długi może być podkład muzyczny konkretnej piosenki w nim.
Pozdrawiam!
_________________
" Z otchłani nicości wybieram Twoje Słowo. Z otchłani nicości wybieram tylko Ciebie.
Twoje światło pobudza mnie do życia, Twoje światło pobudza mnie do bycia ! "
--Hey! Into Jesus!--

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14.08.2004 14:07:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może zamiast tego byś poprosił autora o zgodę? byłoby elegancko i wytwornie a nawet po chrześcijańsku. w dzisiejszych czasach znaleźć autora choćby w malezji to nie problem. a WOGULE to proponuję zwrócić sie do fachowca. są tacy również w sieci. nie podaję adresów żeby nie uprawiać kryptoreklamy. ale jeśli chcesz zgłoś się do mnie na linii prywatnej i otrzymasz full info...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 14.08.2004 17:44:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że także po to jest forum aby dowiedziec się o długości kawałków do jingla. Co do autora, to nie zawsze on ma prawo do utworu, co powszechnie wiadomo. A jesli odpowiesz na forum na pytanie Bartka to i inni będą mieli okazje sie dowiedziec na ten temat i kiedys moze (a moze i teraz) zastosowac. To są plusy, minusów nie znam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14.08.2004 23:45:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.K. podaję fachowe strony: największy ochroniarz ZAiKS www.zaiks.org.pl i strona "naukowa" www.autorskie.pl

pax vobiscum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 15.08.2004 12:33:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andy W. napisał:
O.K. podaję fachowe strony: największy ochroniarz ZAiKS www.zaiks.org.pl i strona "naukowa" www.autorskie.pl

co do ZAIKSa to strona jest ok i w mozna takze wyslac licencje o uzyskanie zgody wykorzystania utworu
ale co do drugiej, to jest tam tylko reklama kto i czym sie zajmuje i jesli chcesz sie czegos o prawie autorskim dowiedziec to musisz duzo zaplacic (wymienilem emaile, stad wiem)

Znalazłem coś takiego:
Czy to prawda, że utwory o czasie trwania do 30 sekund można wykorzystywać bez zezwolenia twórcy, bądź ZAiKS-u i bez płacenia tantiem?
Nie, to nieprawda. Obowiązek uzyskania zgody na wykorzystanie (licencji) i płacenia tantiem nie jest uzależniony od czasu trwania utworu.

i czy teraz wykorzystanie tj. udostępnianie, słuchanie czy cokolwiek? ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16.08.2004 10:31:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzecho ma rację. strona www.autorskie.pl to prywatna strona prawniczki Karoliny Piegzy z Wrocławia. i jak każy prawnik pobiera honorarium za swoje usługi. byłem na cylku wykładów jakie prowadziła i też były płatne. normalny kapitalizm.

a dlaczego ZAiKS udziela bezpłatnie? bo ich NATo stać. przytoczę taka anegdotę (dodaję że jest nieautoryzowana i za jej treść w związku z powyższym ponoszę odpowiedzialność tylko ja): po długich bojach tv polsat zaczęła wreszcie płacić. wpłacili jakąś olbrzymią kwotę ale nie dołączyli do niej listy autorów którym należałoby wypłacić honoraria. no i co ten biedny zarząd miał zrobić z tą wielką forsą?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Bliżej KDM Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM