klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Tylko rock?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izaak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: wawa

PostWysłany: 11.07.2004 17:59:23    Temat postu: Tylko rock? Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktos na tym forum kto nie wtlacza sie w szeroko rozumiany nurt mocnego grania?
Bo az nie ma jak pogadac tylko efekty i efekty ;)

opinia(prywatna): nie lubie efektów :) jak gram na gitarze to nawet rzadko z piecem (moze to zazdrosc?)

posta tego nie kieruje rowniez do ludzi grajacych muzyke "oazowa" tylko jestem ciekaw czy sa tu osoby reprezentujace inne gatunki jazz, dnb, hiph, triph itd...

i witam wszystkich braci (i ew. siostry)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
luc
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 09 Lip 2004
Posty: 34
Skąd: Mysłowice

PostWysłany: 11.07.2004 19:53:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, ze są tu tacy ludzie. Ogólnie wywodze sie z mocnego grania, ale złagodniałem i kupiłem sobie wzmaka lampowego do leżejszego grania. Teraz zachwycam sie jego czystym kanałem Smile
Ogólnie ostatnio raczej przeszedłem na praise i takie tam pop-jazzowe rzeczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 12.07.2004 20:51:52    Temat postu: Re: Tylko rock? Odpowiedz z cytatem

Izaak napisał:
Czy jest ktos na tym forum kto nie wtlacza sie w szeroko rozumiany nurt mocnego grania?
Bo az nie ma jak pogadac tylko efekty i efekty Wink

moze cos na swoją obronę Wink
gram w "mocnym" zespole (tj. mocne granie) na gitarze ale gram również praise&worship na klawiszach
osobiscie nie zamykam sie na inne gatunki

ale i do jazzu/pop-u/etc. tez mozna pouzywac efektow Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 31.07.2004 20:02:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc grzechoooooooooo hee hetnie poznalbym coś na temat towejgo mocnego zespołu ...ciekawosć mnie zrzera ... pozdrawiam ... Wink Wink Wink

oazowagranie czemu nie pamietam kiedys prawie 100lat temu Wink

graliśmy na spodkaniech oazowych i bylo calkiem przyjemnie ... ale i na oazowym graniu tyz mozna przygrzmocic heeeee . Wink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 01.08.2004 14:16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mocne, czyli często przesterowane gitary
nie jest to Pneuma Wink którą kiedyś zaprosiliśmy, jak jeszcze Tomasz W. był managerem (było to ok. 5 lat temu)
myślę, że raczej się nie będziesz miał okazji nasz usłyszeć live, przynajmniej na razie Wink , bo skład jak i upodobanią się krystalizują
dodam, że gra z nami koleżanka na skrzypcach co przy "mocnej" muzie jest piękne Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Błażej
Nowy
Nowy


Dołączył: 10 Gru 2004
Posty: 2

PostWysłany: 04.02.2005 16:59:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym chciał kupic sobie gramofony i zając się mixowaniem, tylko nie mam na razie kaski Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
miłosz
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2003
Posty: 69
Skąd: Gdynia

PostWysłany: 04.02.2005 21:32:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efekty podpięte do gitary basowej - to jest świetna rzecz i używana na ogół przy lżejszym graniu

bass + kaczka + Marcin Pospieszalski = Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04.02.2005 23:45:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi Izaaku.

to jestem ja - Andy W.
niektórzy może myślą że jestem hh ale to nie tak. działam na "rynku" ccm od ładnych paru lat i grałem prawie wszystko opróćz ciężkiej muzy. zresztą nie jesteśmy zobligowani do jakiejś 1nej ściśłe określonej stylistyki. jak powiedział kiedys starszy muzyk młodszemu. widzisz tu możesz pograć i pop i reggae i funk i soul. oczywiście z pewną dozą optymizmu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Tomasz T
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 30
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: 07.02.2005 12:56:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście, że TYLKO ROCK Laughing

z dużym pozytywnym REGGAE
i odrobiną rytmów SKA
pozdrawiam
_________________
- hm, a co ten fshut ??? i co oni grają ???
- a tak tam sobie chłopaki brzdąkają prostymi rytmami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09.02.2005 22:53:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesteście zacofani z tym tylko rockiem. to już nie jest trendy. t1 jazz rulez
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 10.02.2005 12:26:27    Temat postu: kruko Odpowiedz z cytatem

mysle że niema co sie siperac o to jaka muza jest lepsza czy cos w ten desej i ktora lepsza jest do uwielbienia czy niewiem co jeszcze bo wchodze na formu tylko i wylacznie dla rozrywki bo czytam wiekszosc postow i powiem że to lepsze jest niz kabarety ??? Smile gostow jest tyle co ludzi na tym świecie i dobże przesto jest ciekawiej .... osobiscie lubie granie z pazurem i to mi daje najwiecej radochy i spełnienia zreszto od kąd siegam pamiecią zawsze tak bylo .... gralem kiedyśw kapelach reggae .i bylo wpożądalu dobry klimat i wogule ...... a zdrugiej strony nieuważam ludzi ktorzy zamykaja sie tylko w jednaj muzie za niewiem . malo wszechstronnych .poprostu wiedza czego chcą i tyle swiadczy to tylko o tym że .. mają i widza w tym potencjał tylko i wylacznie . i jestem za raczej ...... może podpisze na siebie maly wyrok w tym momencie .ale zauwazylem w muzyce z dobrym przeslaniem czyli w naszej muzyce straszne schematycznosci .. jak muza chrzescijan i kapela - to jadą wszystko : matalowo pankowo reggowo balladowo potem znowu szybko wolno ballada ..matalowo .... mi to raczej osobiscie nierobi ( zaduża salatka sie robi ). przyznaje że sam taki kiedyś gralem ale szybko to mi sie znudzilo ... i naszczescie przeminalo dawno temu ... mysle że jak ktoś zajmuje sie okreslonym graniem czy stylem to jest to napewno wielkie skupienie i potencjalnie bedzie to raczej wpożadku ..... nieczesto wpisuje sie na forum raczej . a tu zrobiłem wyjatek wyrażajać swoje malo znaczace zdanie .... ktore znajac zycie i te forum zostanie zaatakowane w mgnieniu oka . heeeee pozdrawiam >> serwus .... (@)_(@)

zapraszam na WWW.COREGUITARS.PL portal dla gitarzystów metalowych
Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Tomasz T
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 20 Sty 2005
Posty: 30
Skąd: Ostrołęka

PostWysłany: 11.02.2005 11:38:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile ale o co chodzi / nie atakując wcale
jakoś średnio Cię zrozumiałem chyba
zwalam winę oczywiście na moje ograniczenia
_________________
- hm, a co ten fshut ??? i co oni grają ???
- a tak tam sobie chłopaki brzdąkają prostymi rytmami Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
kruko
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2004
Posty: 21

PostWysłany: 11.02.2005 16:38:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieprzejmuj sie mojim podsumowaniem (zdaniem końcowym ) . to była moja refleksja co do czsami kontratakow ktore sa obecne na tym forum ogulnie niekoniecznie zawsze i w tym przypadku .. ..... pozdrawiam ......
Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Ryfek
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 02 Sie 2004
Posty: 6
Skąd: BiaBystok

PostWysłany: 22.02.2005 11:37:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sobie ostatnio, od kilku dni mam "faze" na Mietka Fogga i Jana Kiepure :] ...jest tyle dobrej, wartościowej muzyki i kazdy mozna znalezc cos dla siebie Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22.02.2005 12:26:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie właśnie. ja w ten sposób ponownie odkryłem Louisa Armstronga. oczywiście że wcześniej go znałem ale płyta "Louis and the Good Book" jest specyficzna. otóż na niej Louis śpiewa same pobożne kawałki a robi to tak samo jak wszystko czyli porywająco.

a przy okazji anegdota. niejaki Gary Davis - gitarzysta bluesman z południa (lata 30te ubiegłego wieku) doznał gwałtownego nawrócenia. powiedział wówczas że blues to muzyka szatana i już niegdy nie będzie tego grał. został pastorem i jako Wielebny Gary Davis - wędrowny kaznodzieja - jeżdził po Stanach z gitarą i grał dokładnie tak samo jak przedtem tylko zmienił texty na hymny i pieśni na Chwałę Pana...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM