klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Tylko rock?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Izaak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: wawa

PostWysłany: 23.02.2005 12:53:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fogg i kiepura rule!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
marcin
Gość





PostWysłany: 20.04.2005 00:46:50    Temat postu: A GDZEI SAKSOFON ??? Odpowiedz z cytatem

Witam!

Jestem użytkownikiem takiego pominiętego na tym forum urządzenia, służącego do grania dobrej muzy.

Saksofon Paryskiej firmy Selmer series III (na macie).

Czy ktoś chętny do pogadania na temat muzyki robionej na m.in. sprzęcie tego typu? Bez overdrive'a? Bez Force'a, Wah-wah'a i innych?
Bez pieca i ganiania z balami?

A może rock z sekcyjką dętą?
A moze Jazz?
A może Easy Listening?

Pozdro

PS: He,he, ciekaw jestem co wy na to i na moej cyferki i moje firmy ;-) Hueh.
Powrót do góry
 
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 20.04.2005 09:49:20    Temat postu: Re: A GDZEI SAKSOFON ??? Odpowiedz z cytatem

odi napisał:

Saksofon Paryskiej firmy Selmer series III (na macie).
Czy ktoś chętny do pogadania na temat muzyki robionej na m.in. sprzęcie tego typu? Bez overdrive'a? Bez Force'a, Wah-wah'a i innych?
Bez pieca i ganiania z balami?
A może rock z sekcyjką dętą?
A moze Jazz?
A może Easy Listening?

...hehehe...
...z saksofonistow znam tylko jamajczyka Deana Frasera, tak naprawde multiinstrumentaliste, ale on raczej nie rockowo [jezyk], ani nie easy [dwa jezyki] tylko jamajski jazz (jazz meets ska [wieeelkii usmiech]) i reggae (2LP instrumentalnych "kowerow" Boba Marleya polecam) - gdy rok temu w Poznaniu zagral z Luciano, to jego ujechanie Redemtion Song na dwa saksy wyciskalo ludziom lzy z oczu...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20.04.2005 10:46:15    Temat postu: saxofon saxofonowi nierówny Odpowiedz z cytatem

drogi Odi.

mam paru kolegów co przedmuchują rury różnego kształtu i wielkości
i zdziwiłbyś się jak wielu z nich nie odżegnuje się od Dobrej Muzyki. Michał Kulenty (własne projecty, współpraca z Deus Meus) jest sztandarową postacią ale już mniejsze gono zdaje sobie sprawę że dwaj Piotrowie: Baron i Wojtasik również (vide CD: Bogurodzica)

btw - a jakiż to saxofon co to się na nim uczysz? bo tego akurat nie napisałeś... może nawszystkich ale chyba nie. jednakowoż myślę że anegdota się przyda.

kiedy młody Jose Torres dopiero co przyjechał do Polski, zamieszkał we Wrocławiu i dość szybko "wkręcił się" w tutejsze środowisko. pewnego dnia odbył taką rozmowę z wcześniej wymienionym Piotrem Baronem (pikanterii tej całe rozmowy dodaje fakt że Jose wówczas nie mówił za dobrze po polsku - niestety w słowie pisanym tego nie widać):
"Piotr - czemu Ty grasz tylko na tenorze?" na to Piotr: "no bo tak się gra"
Jose: "eee, ja na Kubie miałem kolegę co grał na tenorze i na alcie i na sopranie i na barytonie!" na to Piotr (z lekkim przekąsem): "a cóż to za kolega?" Jose: "Paquito de Riveira"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
soway
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: London

PostWysłany: 08.07.2005 07:52:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wsluchiwalem sie ostatnio w jazz (Wes Montgomery) dobrze gostek pocina na gitarce,troche odmiany ..choc dalej


HARDCORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Smile
_________________
www.myspace.com/malokaipax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09.07.2005 14:15:03    Temat postu: easy jazz Odpowiedz z cytatem

o Soway'u ... (autocenzura)

wjechałeś mi w temat - jeśli chcesz się bardziej zainteresować to polecam moją wiedzę. nie było to złe zacząć słuchać jazzu poczynając od Wesa bo akurat on grał właśnie taki easy listening jazz. w sam 1 na wieczorny relaks...

pax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
grabosic
Nowy
Nowy


Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 4

PostWysłany: 05.09.2005 23:53:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no saksofon to piękny instrument....na sprzęcie tego typu ostatnio wkręcił mnie Coltrane, konkretnie Giant Steps...fenomenalna płyta...
_________________
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 300 znaków...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM