klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 16.01.2005 20:48:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
No i teraz zapewne k. youzwa czekasz na moją riposte. Niestety Cię rozczaruję. Nie będę dalej prowadził rozmowy z kimś, kto nie panuje nad swoimi emocjami i w sposób szczeniacki atakuje rozmówcę!
Myślałem, że z Ciebie jest nieco poważniejszy człowiek... ale cóż...
nie, ja już nie oczekuje że cos zripostujesz bo pare stron temu wyszło że się argumenty skończyły Tobie... więc nei jestem rozczarowany.

A co do mojej szczeniackości i niepoważności.... To Twój OSĄD.....



Bart napisał:
Gwarantuję Ci, że jeśli kategorycznie porzucicsz wszelki możliwy grzech przewlekły, będziesz przystępował regularnie do sakramentów św. i poprosisz Boga o to, by pokazał Ci co jest dobre, a czego być nie powinno (odnośnie tej omawianej muzyki), to ON to uczyni!
tak offtopowo troszke....porzucisz grzech przewlekły? sam z siebie? Człowiek nie ma w sobie siły zeby zwyciężyć grzech.... Przezwyciężenie grzechu (zwłaszcza ciężkiego, przewlekłego) to ŁASKA od Boga na którą się nie zasługuje....
Pozatym skąd wiesz że osoba z którą dyskutujesz nie spełnia tego....? Może jej jest własnie objawione to że ta muza jest zdecydoawnie odpowiednia.....? Dopuszczasz takie rozwiązanie wogóle, czy Ty wiesz wszystko najlepiej.....?
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 16.01.2005 20:57:34    Temat postu: Re: Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!! Odpowiedz z cytatem

jonasz777 napisał:


Zupełnie też nie interesuje mnie ilu jest fanów chrześcijańskeigo rocka w Polsce i dla mnie nie jest to wyznacznikiem niczego...
sory nie prowadzę ststystyk nie powiem ci ile w Polsce.


Dla mnie też nie jest to żadnym wyznacznikiem, ale zapytałem o to, bo chciałem wiedzieć ile w przyszłości mogę mieć ewentualnych fanów Wink , bo teraz to kompletnie nie wiem.

Cytat:
Moim zdaniem stworzyłeś wirtualny problem..


Mylisz się. Więc odpowiedz mi konkretnie na następujące pytanie:
Włącza ktoś TV i widzi: kilku gości walących po gitarach kilka kwint na krzyż i gościa ryczącego (dosłownie!) coś zupełnie niezrozumiałego. I powiedz mi JAK on ma wywnioskować z tego, co widzi i słyszy, że to jest zespół chrześcijański i "śpiewa" o Bogu??? Sory, ale moja żona absolutnie nie wiedziała, a jak jej powiedziałem, to myślała, że sobie żarty robię.

Więc jeszcze raz powtarzam, że tylko o ten problem mi chodzi!
Tylko nie mów mi, że takich zespołów jest znikoma ilość, że to wyjątki.

Co do zaproszenia, to bardzo dziękuję, jednak nie będę mógł chyba jeszcze długo z niego skorzystać, bo jestem dość poważnie, przewlekle chory... Ale jeszcze raz dzięki.

Może w rewanżu zaproszę Cię do posłuchania fragmentu mojej muzyki.
Nie jest ona niestety ciężka Wink i jak na razie tylko instrumentalna, ale już niebawem będą wokale.
http://www.studio-s1.neostrada.pl/
Wybierz [Moja Muzyka]

Pozdrawiam.

P.S. Bardzo proszę mi podać adresy do jakichś polskich wytwórni chrześcijańskich! Czy takowe w ogóle są???
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 16.01.2005 21:13:06    Temat postu: Re: Metal jako muzyka chrześcijańska - POMYŁKA !!! Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

Włącza ktoś TV i widzi: kilku gości walących po gitarach kilka kwint na krzyż i gościa ryczącego (dosłownie!) coś zupełnie niezrozumiałego. I powiedz mi JAK on ma wywnioskować z tego, co widzi i słyszy, że to jest zespół chrześcijański i "śpiewa" o Bogu??? Sory, ale moja żona absolutnie nie wiedziała, a jak jej powiedziałem, to myślała, że sobie żarty robię.
Zrozumienie wokali jest często sprawą nieprzyzwyczajenia do takiej muzy. Z czasem zrozumienie jest już banałem. Oddzielną sprawą jest hardkor czy def/blek metal. Tam nawet pasjonaci mają często problemy ze zrozumieniem tekstów i dopiero po przeczytaniu tekstów zaczna się to układać logicznie. Dlatego ludzie są często w szoku: normalni kolesie tacy jak my, grają niby tak jak my, wszystko niby podobne.... Potem sięgają do tekstów i są w szoku... I dla wielu to był początek głębszej relacji....
Dla przeciętnego zjadacza chleba może być to problemem, ale to można poznać po zachowaniu postawie... Są takie cechy zewnętrzne w których widać Ducha Bożego.... Oglądałem niedawno video z występu Armii na Rock Opolu 95. Budzy niesamowicie rozpromieniony, więc emanujący tym.... A tuż po ostatnim kawałku podchodzi do mikrofonu i mówi (dalej z tym bananem od ucha do ucha) "Jezus żyje!".
Nie znam się za bardzo na harkorze i def metalu z chrześcijańskim przesłaniem (choć ze względu na obecność Dzikiego, Malagi i Tomka - specjalistów w tych gatunkach - troche to podłapuje siłą rzeczy), ale myśle że czuć tego Ducha w muzyce, w zachowaniu, gestach.....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 17.01.2005 00:14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ok to jedziem dalej ten temat... choc sił zaczyna brakować... :)
Jeżeli ktoś włacza tv i widzi walących kolesi w gtary i gościa który krzyczy o Bogu to... musi ten ktoś musi być naprawdę szczęsciarzem bo nie oszukujmy się takie rzeczy są wyjątkiem. Dlatego dobrze że taki wyjatek ukazał się w programie Raj. Nie dziwie się że żona była w szoku, ale co z tego. Tak się skałada że hc/se, wywodzi się z punkrocka i jest w głównej mierze muzyka niezależną... nie znajdziesz tych płyt na półkach w sklepach, nie ma jej w radiu... nie ma żadnej promocji. Wielu ludzi ma podobne zdanie jak ty na ten temat i stąd muza ta ma wielu wrogów, bez względu na to ile dobrego robią ludzie tworzący tą muzykę. Podobnie jak Ty oceniają po pozorach, ryki krzyki.. w niebie takich koncertów nie będzie, więc czemu na ziemi mają być?
Powiedziałem już że muzyka tak jest adrsowana do takiego a nie innego grona odbiorców... być może nie do Ciebie drogi Bartku, nie do Twojej żony... do kilku dziesięciu dzieciaków w Polsce, może kilku set. I co z tego że więcej ludzi słucha ich troje, czy nie wiem innego artysty. Ja ich troje nie daję rady słuchać ale to jest kwestia gustu. I o to mi chodzi - gdybyś napisał że muza ci się nie podoba to ok. Ale Ty piszesz że to jest pomyłka, a dla mnie właśnie twoja wypowiedz jest pomyłką. Bo wiesz co, są ludzie - i chce byś w końcu to zrozumiał - dla których ta muzyka jest naprawdę bardzo ważną częscią życia. Potrafią jeżdzić na koncerty do Niemiec by zobaczyć jakąś kapelkę. Ponieważ jest to muzyka kierowana do wąskiego grona odbiorców uwierz mi ci odbiorcy zwracaja uwagę na texty, szukają ich. Na okładkach płyt w necie. Oto text np zespołu Zao:
Dla czystego pragnienia - zao

Pozwól mi istnieć dla czystego pragnienia, delikatne i nowe są moje oczekiwania z tej wewnętrznej siły, którą tak żarliwie obdarzył mnie Ojciec, sieję we łzach żeby później żąć w radości, każde ziarno które zasieję będzie czasem rozpoczynania, przyjdź Duchu Święty, daj siłę twoim stworzeniom na ten czas siania we łzach, gdy ja jestem złamany, twoja obecność staje się mocniejsza i czuję Cię podtrzymującego mnie.

Skąd Twoja żona ma wiedzieć... jeżeli będzie chciała to znajdzie informacje na ten temat. Ty nie szukałeś a zobacz juz poznałes text Zao. Jeżeli kogos zaciekawi coś to zacznie szukać. Ja usłyszałem kiedyś że istanieje zespół strongarm i ponoć łączy ostrą muzę z chrześcijańskim przekazem. I sam zaczęłem szukać. Trafiłem na wytwórnię Tooth and nail. a to wytwórnia prowadzona przez chrześcijan i wydająca tylko muzą chrześcijańską... choc nie tylko ostra.

W Polsce nie istnieje żaden znany mi zespół który utożsamiałby się ze sceną Spirit filled hardcore. /ja marzę o tym by założyć taki zespół, ale małżeństwo, praca, wspólnota zajmują mi tak wiele czasu że ciężko by go było wygospodarować jeszcze trochę/ Jest sporo zespołów dobrych ciężkich Ox, Triquetra, Totus tuus, Daily bread, Pneuma... i pewnie sporo naprawdę sporo innych... ale nie ma - moim zdaniem - zespoły strikte związanego ze sceną SFHC. Więc logiczne dla mnie jest że nie ma żadnej wywórni. Komercyja muza cięzko się sprzedaję a co dopiero muza niezależna i na dodatek chrześcijańska.

Jeat jeszcze jeden problem tak jak są chrześcijanie nietolerujący ostrej muzyki, tak samo na scenie nie jest za bardzo lubiana muza chrześcijańska. Niestety wpływy treści satanistycznych są ogromne. Tak więc widzisz z każdej strony jest nam cięzko:). A wielu ludzi myśli podobnie jak Ty. Uwierz mi tylko są zespoły modlące się za dzieciaki przed koncertami i mówiące o miłości do dzieciaków dla których słowo miłość jest kompletnie nie zrozumiałe. Dla wielu dzieciaków to jedyna szansa usłyszec o Bogu. Żaden ksiądz czy pastor do niech nie trafi... Jeżeli chcesz wyślę ci na skrzynkję mp3 ze świadectwem/modlitwą kolesi z underoath.

Dobrej nocy:) Pozdrowienia dla małżonki. Nie taki metal straszny jak go w tv pokazują:) Z modlitwą. <>< mariusz ><>
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Krzysiek77/82
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 12
Skąd: Pruszcz Gdański

PostWysłany: 17.01.2005 15:43:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zauwazylem, ze niepotrzebnie w dyskusji wrzucilo sie do jednej szuflady kapele chrzescijanskie razem z kapelami ze "swiata" (ze tak to okresle).
a dyskusja zaczela sie od kapel chrzescijanskich i ich roli w zyciu chrzescijan. wiec po 1 : o gustach sie nie dyskutuje. bo kazdy ma swoje upodobania i przez dyskusje tych upodoban sie nie zmieni...
pisalem juz o tym wczesniej, ze jezeli muzyka jest tworzona przez chrzescijan na chwale Boza i jest robiona pod wplywem dzialania ducha swietego to jest wszystko ok. i ta muzyka ma trafiac do ludzi konkretnych.
slyszalem kiedys taki zespol chrzescijanski, co brzmial jak disko-polo, przeslanie niezla ale styl muzyczny to kibel. jedni graja rege, hiphop,gospel, a jeszcze inni z harfa biegaja... tak wiec kwestia gustu..

a inna sprawa zauwazylem ze bart w jednym poscie oglosil sie jako jedyny co na oczy przejrzal i porzucil grzech itp. itd ....
hmmmm.... radze ci zostaw bart dziela teresy i katehizm, a zacznij biblie czytac i kieruj sie slowami Jezusa.

niech was wszystkich Jezus Chrystus prowadzi.
_________________
.... ale w tych momenach Jezus z nami jest.
On dodaje sił nam, niepoddamy sie!! oi! oi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 17.01.2005 16:35:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzysiek77/82 napisał:
zauwazylem ze bart w jednym poscie oglosil sie jako jedyny co na oczy przejrzal i porzucil grzech itp. itd ....
hmmmm.... radze ci zostaw bart dziela teresy i katehizm, a zacznij biblie czytac i kieruj sie slowami Jezusa.

Po pierwsze! Jeśli oskarżasz mnie o taką pychę, to pokaż mi ten fragment tekstu, gdzie tak o sobie mówię!!!
Po drugie, jakim prawem mówisz do mnie, abym "zaczął" czytać Biblię?!?
Skąd ta pewność, że jej jeszcze nie czytałem? Znów te głupie zagrywki...

Na koniec jedna uwaga. Jak piszesz o Osobach Boskich, to racz pisać np. Duch Święty z DUŻYCH liter!!! Z jakiego powodu, to już nie będę pisał, bo mam nadzieję że jest to zbyteczne.
------------------------------------------------

To jak? Powie mi ktoś do jakiej polskiej wytwórni mam uderzać z chrześcijańską muzyką??
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 17.01.2005 17:01:00    Temat postu: wywórnie z muza chrześcijańską w Polsce Odpowiedz z cytatem

Stary ty jak się uprzeż to nie odpuścisz. Naprawdę drogi Bartku. Pisałem ci już że w Polsce nie ma żadnej wywórni wydającej strikte Polski Spirit Filled Hardcore. Celestial light zajmuje się muza metalową i z tego co się orientuje wydało tylko demo Boanerges, i koszulki tegoż zespołu... jeżeli nie mam racji ucieszę się przeogromnie i czekam na info:)

a jakby co to zajdz sobie tutej:)

http://www.celestiallight.pl/

Set your eyes to Zion!
<>< mariusz ><>
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Belhitef
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 14
Skąd: Legionowo

PostWysłany: 17.01.2005 21:25:31    Temat postu: Metal jako muzyka Chrześcijańska Odpowiedz z cytatem

Ja też specjalnie się zarejestrowałem, abym mógł wziąć udział w dyskusji.
Uważam że nazywanie metalu muzyką niechrześcijańską jest POMYŁKĄ. Zgadzam się z wieloma osobami, które uważają że to jest wielkie pole do ewangelizacjii.
Jeśli chodzi o słowa takich utworów, lub raczej o nie rozmienie tych słów Smile (nie lubię jak ktoś mówi na to wrzaski, lub harczenie). Uważam że nawet sam fakt robienia czegoś dla Boga uświęca tę rzecz. Przykładowo możemy się uczyć dla siebie, dla rodziców, dla swojej sympatii lub dla Boga! Jeżeli oddajemy wszystko Bogu to nawet prozaiczne czynności takie jak nauka, czy robienie kanapek są na chwałę Zbawiciela! Oczywiście nie można zabijać dla Boga lub grzeszyć, ale nie nazywajmy tworzenia muzyki grzechem. "Modlisz się trudem swojego przygotowania do egzaminu" powiedział X.Józef Tischner. Można to zmienić na modlisz się trudem swojego tworzenia muzyki metalowej.
Jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej agresję. Zgadzam się z tym że ten rodzaj muzyki niesie ze sobą bardzo dużą energię. Zależy tylko co z nią zrobimy. Możemy ją gromadzić w sobie i stać się bardziej nerwowi i agresywni aż wkońcu wybuchniemy na kogoś. Ale można też do tej energii "dodać swoją energię", czyli swoją złość, agresję, która wytworzyła się przez cały dzień i pozbyć się tego! Zyskamy dzięki temu spokój duszy i łatwiej będzie się nam modlić!
Ale największą POMYŁKĄ jest atmosfera jaka wytworzyła się na forum i wzajemne oskarżanie się i oczernianie. I z tego wszystkiego to jest najbardziej niechrześcijańskie Sad.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 17.01.2005 21:32:01    Temat postu: Re: wywórnie z muza chrześcijańską w Polsce Odpowiedz z cytatem

jonasz777 napisał:
Stary ty jak się uprzeż to nie odpuścisz. Naprawdę drogi Bartku. Pisałem ci już że w Polsce nie ma żadnej wywórni wydającej strikte Polski Spirit Filled Hardcore. Celestial light zajmuje się muza metalową i z tego co się orientuje wydało tylko demo Boanerges, i koszulki tegoż zespołu... jeżeli nie mam racji ucieszę się przeogromnie i czekam na info:)

a jakby co to zajdz sobie tutej:)

http://www.celestiallight.pl/

Set your eyes to Zion!
<>< mariusz ><>


Witaj Mariusz.
Duzo czasu minelo od naszego ostatniego spotkania, co? Wink

Celestial Light wydalo tez plytke ABDIJAH'a ale to sa bardzo podziemnie, wielce niskonakladowe (pod wzgledem ilosci i przenaczonych na to pieniedzy) wydawnictwa.

W tej chwili mam juz praktycznie gotowa (Bart, trzymaj sie) metalowa skladanke Forgiven Forgotten (polprofesjonalne wydawnictwo, tj. fajowe zespoly, ale niezbyt duza inwestycja finansowa). Plytka ta powinna byc juz niedlugo dostepna, ale nie w sprzedazy, tylko do celow (tak, tak Bart) ewangelizacyjnych za darmo.

Przyszlosc jednak jest tu: http://www.cl-productions.net. Narazie nie zdradzam tajemnic, ale szykujemy mozna powiedziec ze niezla gratke!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 17.01.2005 21:47:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

Po pierwsze! Jeśli oskarżasz mnie o taką pychę, to pokaż mi ten fragment tekstu, gdzie tak o sobie mówię!!!
Po drugie, jakim prawem mówisz do mnie, abym "zaczął" czytać Biblię?!?
Skąd ta pewność, że jej jeszcze nie czytałem? Znów te głupie zagrywki...

To jak? Powie mi ktoś do jakiej polskiej wytwórni mam uderzać z chrześcijańską muzyką??


Pytasz o swoj wlasny cytat z pycha, prosze bardzo:
Gwarantuję Ci, że jeśli kategorycznie porzucicsz wszelki możliwy grzech przewlekły, będziesz przystępował regularnie do sakramentów św. i poprosisz Boga o to, by pokazał Ci co jest dobre, a czego być nie powinno (odnośnie tej omawianej muzyki), to ON to uczyni!

Pozatym czesto jak juz kolega zauwazyl metal chrzescijanski i nie-chrzescijanskiwrzuciles do jednego worka.

Wiesz co? W marcu jest w Szwecji festiwal (http://www.bobfest.org) na ktory jedzemy. Zamiast wydawac oceny przy kompletnym braku wiedzy, wybierz sie, poznaj temat, klimat i ludzi, wtedy ocen SAM. Funduje Ci caly przejazd!

Albo zdefiniuj (Biblijnie prosze) graniczna predkosc perkusji, przester, 'charczenie' wokalu od ktorego metal jest zly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 18.01.2005 12:56:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

clmarek napisał:
Albo zdefiniuj (Biblijnie prosze) graniczna predkosc perkusji, przester, 'charczenie' wokalu od ktorego metal jest zly.

...wiem ze to tylko przyczynkarstwo, ale piekne zdanie to jest, oj piekne...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 18.01.2005 14:46:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

clmarek napisał:

Pytasz o swoj wlasny cytat z pycha, prosze bardzo:
Gwarantuję Ci, że jeśli kategorycznie porzucicsz wszelki możliwy grzech przewlekły, będziesz przystępował regularnie do sakramentów św. i poprosisz Boga o to, by pokazał Ci co jest dobre, a czego być nie powinno (odnośnie tej omawianej muzyki), to ON to uczyni!

No i gdzie Ty tu widzisz przejaw pychy???
Napisałem coś, co powinno być ogólnie znane. Żadna nowość przecież, tak dla przypomnienia. Sam oczywiście też staram się jak najlepiej do tego stosować. Ale Ty znów dopowiadasz sobie niepotrzebną treść, która w dodatku jest nieprawdą! I PO CO???

Dzięki za zaproszenie, ale chyba nie wytrzymał bym tam ani 5 min. Smile
Nie lubie ogólnie przesadzania w głośności muzyki, a tam to jest pewnie gwarantowane...
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
clmarek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Mar 2004
Posty: 49

PostWysłany: 18.01.2005 15:13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

No i gdzie Ty tu widzisz przejaw pychy???
Napisałem coś, co powinno być ogólnie znane. Żadna nowość przecież, tak dla przypomnienia. Sam oczywiście też staram się jak najlepiej do tego stosować. Ale Ty znów dopowiadasz sobie niepotrzebną treść, która w dodatku jest nieprawdą! I PO CO???

Dzięki za zaproszenie, ale chyba nie wytrzymał bym tam ani 5 min. Smile
Nie lubie ogólnie przesadzania w głośności muzyki, a tam to jest pewnie gwarantowane...


Tym zdaniem sugerujesz ze poznales ta jedyna prawde do ktorej nas przekonujesz. I tu przemawia przez Ciebie pycha.

Pozatym Ciagle nie podales ani jednego RZETELNEGO, BIBLIJNEGO przykladu dla ktorego chrzescijanski metal jest zly. Blagam tylko nie podawaj przykladu z ludzmi opentanymi przez sluchanie Vadera, ok?

Zaraz zaczne nowy temat - czemu hip hop nie moze byc chrzescijanski.
Ludzie, slyszeliscie hip hop! Masa wulgaryzmow, texty o cpaniu, dragach, sexie.... I jeszcze jak oni sie ubieraja! Widzialem juz mase osob sluchajacych (teraz uwaga, popisze sie swoja wiedza na temat hip hopu, wiedza a wiedza ta jest podobnych rozmiarow jak wiedza... juz wy sami wiecie kogo na temat wiecie czego) kalibra, eminema, cypresow itp ktorzy byli opetani! Cos strasznego! A w dodatku moj znajomy, moja zona i tesciowa (a skoro tesciowa tak powiedziala to i jak tak czuje oczywiscie) ze hh jest diabelski. Ja nie bede sie w temat zagleciac bo nie znisl bym tego... Dlaczego jest tak ze jak ludziom sie stara dobrze doradzic to to ignoruja i nie chca sluchac. A ja przeciez odrzucilem caly dlugotrwaly grzech i do sakramentow chodze wiec chyba wiem najlepiej, nie?

Kumasz juz Bart jak to wyglada?

Wiecej postow odemnie do Ciebie nie bedzie aby nie zasmiecac listy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Bart
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 55
Skąd: Na GG przeważnie niewidoczny

PostWysłany: 18.01.2005 15:35:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

clmarek napisał:
Tym zdaniem sugerujesz ze poznales ta jedyna prawde do ktorej nas przekonujesz. I tu przemawia przez Ciebie pycha.

Znów to samo. Ja tu NIC nie sugeruję! To Ty mi wpierasz taki stan rzeczy. Powtarzam jeszcze raz, że to co mówię opiera się na doświadczeniach ludzi i moich!

Nie wiem czy Ty jesteś głuchy, czy jak...?
Powiem to jeszcze raz. Masz pojęcie co to jest EWANGELIZACJA?!?
To wskaż mi ją w zespole z wokalistą, który wydziera się do mikrofonu w sposób zupełnie niezrozumiały!? Gdzie ona jest??? Takie gadanie, że to jest tylko dla wąskiego grona fanów, rozumiejących ten ryk jest bez sensu. Co to za ewangelizacja, która jest skierowana tylko do jakiejś tam małej grupy ludzi? W dodatku, jak można udawać, że się nie widzi, jak ten sposób przekazywania Boga powoduje negatywne odczucia!??

Jeszcze raz powtórzę, słowo traktujące o Bogu nie może być łączone z byle czym, to znaczy z wszystkim !!! Takie jest m.in. moje zdanie.
Widzę, że się nigdy nie dogadamy, więc oddaję ten problem Panu Jezusowi. Niech ON nam wskaże co jest dobre, a co nie...
_________________
"Życie bez Jezusa Chrystusa i Maryi nie ma żadnego sensu !!! " Wierzcie mi. Bart.
Czytajmy Ewangelię, bo to SŁOWO ŻYWE i w nas DZIAŁA !!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 18.01.2005 16:09:37    Temat postu: huuuuuuuuuuuuurrra Odpowiedz z cytatem

:D Marek Ty żyjesz! :D i na dodatek coś dobrego w dalszym ciągu robisz! Super. Marek ja ruszam z aktualizacja stronki wiec jak jakieś info mam zamieścić dawaj znać.

A jeszcze drogi walczący Bartku w ogóle nie odniosłeś się do moich wypowiedzi a starałem się naprawdę żetelnie wytłumaczyć że nie do końca masz rację. Jestem zawiedziony.

Pozdrawiam. Blessings!

Jose Marianno
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Ogólnomuzyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM