klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

homoseksualiści
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 12.02.2005 04:25:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: znowu nie odpowiedziałes na wszystko co chciałem i nei wywijaj się że to jakaś dyskusja o dyskusji.
Po drugie: daruj sobei te mentorskie uwagi o Biblijym cvharakterze. Ja pisze to co mi sie kojarzy z daną sytuacja. Moze to być jakaś sytuacja z jaką się spotkałem, jaką przeżywałem, coś co przeczytałem gdzieś, czasami jakies moje przemyślenia, a czasami fragment z Pisma. I nei wiem dlaczego miałoby być to gorsze. Nie twierdze że przemyślenia na podstawie mych doświadczeń są słuszne (ty swoje oczywiście uważasz za słuszne) zawsze, ale to jest coś do czego sam doszedłem i jestem o tym głęboko przekonany że tak jest. To jest moje. I nei musze każdej swej myśli opierać na Piśmie. Bo zinterpretować źle Słowa Pisma jest bardzo łatwo (przypadków aż nazbyt wiele choćby na forum... Confused ) i wole tego uniknąć..... Oczywiście jestem przez to gorszy od ciebei i mneij oświecony ale ja się wcale nei uważam za dobrego człowieka.

Co do fragmentu, właśnei tutaj widze istotne nadużycia i nadinterpretacje twoją własną.
Paweł przed nawróceniem? Paweł to sie chyba nawrócił w drodze do Damaszku, nie? A list do Rzymian powstał bezsprzecznie później, rajt?
Paweł na chwile utożsamia się z grzesznikiem? Wiesz, widać że czytasz sporo Pismo, na pewno więcej odemnie, ale jednak ja zauważyłem coś czego ty najwyraźniej nie.... Paweł nie utożsamia się na chwile z grzesznikiem. On się nim czuje cały czas! Bo każdy z nas jest grzesznikiem! Bo Bóg nei kocha chrześcijanina. To jest ZŁA Nowina. Bóg kocha grzesznika! Każdego z nas! Niezależnei co zrobimy!

Te dowody to dla mnei kolejny przykład na twą nadinterpretacje. Czy Paweł powiedział że został uwolniony z ciała śmierci....?

Paweł ŻĄDA świętości? Nie! On nawołuje do niej! A to ZUPEŁNIE co innego! Każdy z nas czynił, czyni i będzie czynić zło, póki śmierć nas nie uwolni od grzesznego ciała. Papież na pewno nie powie ci że jest świętym człowiekiem, wolnym od grzechu. Bo jeśli byłby wolny to dlaczego sie codziennie spowiada? A na tym świecie chyba nei spotkam teraz nikogo w kim byłby tak widoczny obraz Chrystusa, jak w papieżu.
Pawła traktujesz jako przywódce? Ja myśle że jedynym przywódcą jest Chrystus...... no ale jak sobei chcesz....
matan napisał:

Twoje myślenie gdyż wiekszość chrześcijan wykorzystuje dziś niefortunnie tę myśl Pawła .
ha! ale ty oczywiście to rozszyfrowałeś bezbłędnie i powiesz wszystkim jaka jest prawda, bo ty wiesz najlepiej! Wybacz, ale jeśli tak jest to żal mi ciebei....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 12.02.2005 16:25:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bóg kocha grzesznika lecz mówi mu "by przestał grzeszyć" To jest "przykra" konieczność żeby wogóle mówić o chrześcijaństwie. Nie można zawsze usprawiedliwiać własnych grzechów Miłością Boga i Jego cierpliwością. Zobacz przypowieść o drzewie kóre mimo wielkich starań ogrodnika - nie wydaje owocu ! Co się z nim stanie???
Jeśli Papież spowiada się codziennie to zapewne nie z : cudzołustwa,zabójstwa,kradzieży,pijaństwa, obżarstwa,antysemityzmu,itd lecz z pewnych "niedoskonałości" czy"uchybień" które nawet najbardziej święci ludzie (również Paweł) posiadają i w swej pokorze przyznają. Jeśli natomiast jak sugerujesz wszyscy po nawróceniu (tym bardziej przywódcy) są nadal grzesznikami w tym podstawowym sensie to Twoje rozumowanie jest straszne a "chrześcijaństwo" w takim wydaniu najbardziej pożałowania godne. Zobacz wreszcie tę kolosalną różnicę między człowiekiem który" żyje wciąż w grzechu" a tym który wciąż dopuszcza się różnych "uchybień". Nadal podtrzymuje interpretacje którą podałem jeśli chodzi o 8 rozdz Rzym. i dodam 3 wers "Bóg posłał Syna swego i dla usunięcia(potępienia) grzechu w ciele ofiarował Swe ciało aby to co nakazuje prawo wypełniło się NA NAS jeśli postępujemy wg Ducha a nie ciała" Dlatego też nie można przypuszczac że dopiero jk piszesz-śmierć nas uwolni od grzeszenia (od niedoskonałosci tak od ciągłych ataków ciała i grzechu tak) bo w takim razie chrześcijanami możemy być dopiero po śmierci. My mamy stać się nimi za życia mamy " umrzeć dla grzechu"
Posłuchaj Rzym 6;11 "uważajcie siebie za UMARŁYCH DLA GRZECHU A ŻYJĄ CYCH DLA BOGA W CHRYSTUSIE JEZUSIE" i dalej wers 14 "grzech niech nie panuje nad wami"a 6;7 "Kto w nim Umarł stał się wolnym od grzechu". Jak wiec to ma się do samego autora tych słów jeśli prawdziwa jest Twoja (i innych) interpretacja Rzym 8;14 "jestem cielesny ZAPRZEDANY W NIEWOLĘ GRZECHU który mieszka we mnie..." W innych miejscach Paweł mówi o sobie " żyję już nie ja ale Chrystus we mnie" Gal 2;20 oraz "Prosze was bądzcie NAŚLADOWCAMI moimi" 1Kor 4;16 itp...
Nie miej do mnie "pretensji",ze staram się swoje myślenie i wywody zawsze opierać na Bibli jestem przecież za głupi by być sam dla siebie auturytetem by mój umysł był mopją drogą. Dalej piszesz że Paweł nie żąda świętości lecz nawołuje do niej. Może masz i tu rację lecz pewno inaczej mówi się do grzeszników lub do nawracających się neofitów a inaczej do tych co wiele lat są chrześcijanami. Na koniec wytłumaczę się dlaczego z takim "przekonaniem" piszę o słuszności tego co myślę ( tym bardziej jako autor artykułu -MUZYKA) Co byś mi jednak powiedział gdybym sam nie był przekonany o tym co pisze i "wciskał innym coś w co sam nie do końca wierzę i nie jestem w tym utwierdzony? Usłyszał bym zapewne- " chłopie daj se spokój sam nie wiesz co mówisz". Moge się oczywiście gdzieś mylić żle coś zinterpretować otwarty jestem więc na poważną dyskusje( choć chyba już dosyć tu napisałem i dam szansę na dłuższy czas innym) Szalom ! Pokój Wam ! www.pomoc.kdm.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 12.02.2005 17:55:43    Temat postu: homoseksualizm? Odpowiedz z cytatem

Matan po pierwsze to jest temat homoseksualizm, po drugie:

Cytat:
Matan:Nie miej do mnie "pretensji",ze staram się swoje myślenie i wywody zawsze opierać na Bibli jestem przecież za głupi by być sam dla siebie auturytetem by mój umysł był mopją drogą.


Ale jesteś wystarczająco mądry by interpretować Słowo po swojemu mówiąc np:

Cytat:
Matan:"nie czynię tego dobra co chcę lecz to czego nie chcę czynię". Zauważ jednak że jest tu mowa o Pawle przed nawróceniem


Nie będę się rozpisywał bo nie miejsce na to w tym temacie... na koniec tylko:

"Jeśli mówimy że nie mamy grzechu, to sami siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy. Jeżeli wyznajemy nasze grzechy, Bóg jako wierny i sprawiedliwy odpuści je nam i oczyści nas z wszelkiej nieprawości. Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy czynimy Go kłamcą i nie ma w nas Jego nauki." 1J1.8-10

Pozdro, blessings

Jose Mariano
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 12.02.2005 21:46:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żałuję, że porównałem homoseksualizm do pedofilii, ponieważ moje intencje zostały źle odczytane a teraz nie ma potrzeby dokładnego wyjaśnienia "co autor miał na myśli" (prosze juz nie rozwijać tego tematu)
oczywiście nie potępiam nikogo a tam gdzie pisałem o homosex. mialem na mysli czyny a nie czlowieka

youzwa napisał:
znowu nie odpowiedziałes na wszystko co chciałem i nei wywijaj się że to jakaś dyskusja o dyskusji

mysle, ze dobrym pomyslem jest przedstawienie pytan w formie punktow, wtedy latwiej bedzie sie do nich dostosowac (odpowiedziec) i bedzie widoczne, czy rozmowca pominal cos specjalnie czy przypadkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
s!monpr0g
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 30 Mar 2004
Posty: 7
Skąd: Rząśnia

PostWysłany: 12.02.2005 23:11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po pierwsze... uważam, że (ktoś kto nie wszedł na drogę nawrócenia nie może wejść do królestwa - to napisałem, ale się rozmyśliłem) niezbadane są wyroki boskie... bo w sumie co zrobić z ludźmi, którzy nie znają Chrystusa?? Myślę jednak, że łatwo "czynny" (dodajmy to ważne określenie do naszej dyskusji...) homoseksualista łatwo się tam nie znajdzie... Sad (jeżeli, w ogóle...)

A co do grzechu... - matan napisał prawie dobrą interpretacje (ja bym bardziej się skłaniał, że Paweł wczuł się w rolę ogólnie człowieka pod Prawem) BTW to jest w 7 rozdziale Wink

youzwa i jonasz - przeczytajcie cały 7 i 8 rozdział uważnie...

youzwa napisał:
Każdy z nas czynił, czyni i będzie czynić zło, póki śmierć nas nie uwolni od grzesznego ciała.


Intencje pewnie dobre, ale herezja niezła - Chrystus nas wyswobadza od grzechu!

A tak w ogóle to św. Jan pisze jeszcze "ostrzej": "Kto grzeszy jest dzieckiem diabła" 1 J 3,8

No i jeszcze ważne spostrzeżenie: nawrócenie to proces (mierzy się miłością...)

SZALOM!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 13.02.2005 18:42:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę Jonasz że jest duża róznica między tymi którzy kierują się w życiu przede wszystkim produktami swego umysłu czy inteligencji ludzkiej a pomijają lub traktują wyrywkowo- Słowo Boże a tymi co przynajmniej próbują "studiować" Biblię i na niej opierać i kzstałtować swe myślenie oraz poglądy. Popełniamy oczywiście błędy w interpretacji i rozumieniu wielu spraw (czasami straszne) ale przynajmniej próbujemy pokazując Bogu co jest dla nas głównym autorytetem (a na to nikt nie jest za głupi.)_ Powiem szczerze że ja staram się mieć jak najmniej własnych interpretacji Bożego Słowa i w tym celu czytam i studiuje nauki i życie PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN ( 1 wiek ne). Tu jest dla mnie żródło prawdziwej interpretacji. Nie interesuje mnie nauka póżniejszych tzw, Ojców kościoła lecz tylko- tych pierwszych. Oni są dla mnie "papierkiem lakmusowym" Dlatego każdy temat staram się badać nie tylko przez Biblię lecz także przez "prawowitą" "czystą" interpretacje którą otrzmali pierwsi uczniowie. Również co do problemu np, homoseksualizmu mogę mieć swoje osobiste "odczucia" lecz ważniejsza jest prawda. Bibliści i historycy zgadzają się tu (i mają dowody) że pierwsi chrześcijanie nie przyjmowali do wspólnoty homoseksualistów itp. lecz najpierw człowiek taki " musiał porzucić swój grzech" " nawrócić się" ...
Simonprog- masz rację że Rzym 8 mówi przede wszystkim do ludzi którzy w Prawie chcieli szukać łaski i doskonałości. Zauważ jednak że choć nikt nigdy nie był do końca "sprawiedliwy" to jednak niektórych którzy "żyli pod prawem" sam Bóg nazywa "sprawiedliwymi"-
(Avraham,Mojżesz,Samuel,Henoh,Job itd). Byli i są też inni którzy nawet pod prawem nie wykonywali nawet najważniejszych przykazań Bożych i ci są nazywani "cielesnymi nad którymi grzech panuje" Różnica w tych Rzymianach była taka że część adresatów to nawróceni poganie a druga część wierzących to prozelici. Tak czy inaczej wszyscy potrzebowali Łaski Chrystusa by być oczyszczonymi z grzechów przeszłości i by więcej " nie grzeszyć" co oczywiście wymaga czasu i jest procesem . Szalom uwracha!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 13.02.2005 20:11:42    Temat postu: homoseksualizm Odpowiedz z cytatem

Matan przeczytaj sobie: Łk 15.1-7 & Mt 23,13-36 i pomódl się za mnie, bo uwierz mi jestem grzesznikiem i w żadnym wypadku nie czuję się sprawiedliwy, w żadnym wypadku.

:
Cytat:
s!monpr0g:matan napisał prawie dobrą interpretacje (ja bym bardziej się skłaniał, że Paweł wczuł się w rolę ogólnie człowieka pod Prawem)


Matan napisał prawie dobra interpretację, simonprog jednak jeszcze by się skłaniał... sory ja to widze inaczej....

Cytat:
Matan:Myślę Jonasz że jest duża róznica między tymi którzy kierują się w życiu przede wszystkim produktami swego umysłu czy inteligencji ludzkiej a pomijają lub traktują wyrywkowo- Słowo Boże a tymi co przynajmniej próbują "studiować" Biblię i na niej opierać i kzstałtować swe myślenie oraz poglądy.

Jeżeli chodzi ci o moją osobę i wyrywkowe traktowanie przeze mnie Słowa Bozego to gratuluję, Matan i nie będę gadał po próżnicy na ten temat; życzę jednak sukcesów w studiowaniu. Całkowicie różnimy się w pojmowaniu zarówno samego Boga, jak i Jego Słowa... Może macie rację... jeżeli tak jest to naaaaprawdę dłuuuuga droga przede mną... na dzień dzisiejszy w żadnym wypadku nie widze nici porozumienia w wielu tematach które poruszamy, czy to homoseksualizm, czy muza, czy chrześcijaństwo... mamy po prostu inne zdanie Matan i tyle... Jakby nie patrzeć módlmy się pokój w sercach naszych:) Pozdrawiam i owocnej dyskusji życzę... w drogę.. coś być musi, coś być musi przecież za zakrętem...
Blessings
mariusz
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
s!monpr0g
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 30 Mar 2004
Posty: 7
Skąd: Rząśnia

PostWysłany: 13.02.2005 22:17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że muszę wyjaśnić:
Dlatego, uważam, że św. Paweł obrazuje jedynie w Rz 7,14 człowieka przed nawróceniem, pogrążonego w grzechu ponieważ:
- pisze "Któż mnie wyzwoli z ciała [co wiedzie ku] tej śmierci?" - tak pisze człowiek zniewolony, a nie wolny w Chrystusie
- zaraz po tym składa dzięki Chrystusowi, tzn. że jednak, Chrystus go wyzwolił
- a zaraz na początku 8 rozdz. "Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." to znaczy, że albo pisząc pod natchnieniem Ducha 7,14-25 - musiał jeszcze "nie być w Chrystusie Jezusie".

Ogólnie, Jonaszu, napewno św. Paweł, był pod wpływem grzesznej natury, ona każdemu daje do końca popalić, ale myślę, że w tym fragmencie, dał wyraz swoich własnych przeżyć, w przeszłości, wczuwając się w rolę tych do których kieruje to słowo - Rzymian (z histori co nieco powinieneś wiedzieć).
Różnica, jest być zniewolonym grzechem, robić coś zgadzając się na to, a zgrzeszyć przez jakąś niedoskonałość, nieumyślnie, lekko... (już podawany przykład z paieżem... a to słowa św. Stanisław Kostki o ile dobrze pamiętam: "prędzej umrzeć niż zgrzeszyć")

Szalom Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 14.02.2005 00:15:44    Temat postu: mimo wszystko Odpowiedz z cytatem

Odchodzimy od tematu chłopaki, ale dzięki że starałeś mi się wytłumaczyć ten fragment listu do rzymian:) Ja nie przyjmuje pewnych spraw tak jak ty, a tak jak Matan to już w ogóle... ale pomodle się nad tym fragmentem, porozważam... Mimo wszystko dzięki że zamiast pisać jakieś oceny mojej osoby po prostu wytłumaczyłeś o co ci chodzi, pozdrawiam.
Nie mam żadnych namiarów Twoich, ale Ty masz moje np. gg albo tlen... jak masz ochotę to zapraszam.Blessings....

wrócmy do tematu plise!
mariusz
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
matan
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 28

PostWysłany: 15.02.2005 03:25:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Jonaszu 777 ! Głupio wyszło ale ja naprawdę nie miałem na myśli Ciebie mówiąc o nieznajomości Słowa lub wyrywkowym traktowaniu nauk Pisma . Ty często powołujesz się na Biblię cytujesz ją itd. można choćby tu to zobaczyć . Jeszcze raz sorry !
Wiesz że w tej chwili np. w Polsce miliony ludzi podaje się za chrześcijan a swym życiem zaprzeczają temu zupełnie. Jeśli " droga jest wąska i niewielu nią pójdzie" to znaczy że jest w tej chwili większa potrzeba mówienia o prawdziwym chrześcijaństwie jak- zbyt częstym usprawiedliwianiu samego siebie i innych. Taka "atmosfera" niemocy słabości wobec grzechu nie jest Bożą wolą a nawet Mu urąga. Zbyt często ja traktowałem Jezusa jak codzienną pralkę do prania własnych grzechów (już jako chrześcijanin) aż wreszcie Bóg mi powiedział przez kogoś -
" chłopie uważaj bo Bóg cię wytnie z tego ogrodu" Wtedy zrozumiałem i zobaczyłem na ile ZANIEDBAŃ pozwalałem sobie a potem- byłem zbyt słaby aby nie ulec ciału i Złu. Między innymi dlatego napisałem też art o MUZYCE. która wchodzi w nasze dusze a potem...Również temat homoseksualizmu trzeba postawić zdecydowanie -" Jezus Chrystus dał każdemu łaskę i moc do pokonania (w Nim) każdego grzechu"
Simonprog ma oczywiście rację że jeśli chodzi o tych co nigdy nie słyszeli prawdy lub... to wszelkie próby oceny są bez pokrycia i zostawmy to samemu Bogu.
Simonprog - dzięki za "pomoc" i jaśniejsze wytłumaczenie Rzym 7-8 i nie tylko. Chciałbym Cię też zachęcić do udziału w polemice na temat wpływu muzyki...lecz nie wiem czy zechcesz ! Patrz www.pomoc.kdm.pl (artykuły) Z Bogiem !
"Grzech stoi u twych drzwi lecz ty masz nad nim panować" !!! (1 Mojż.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 20.02.2005 11:12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s!monpr0g napisał:
youzwa napisał:
Każdy z nas czynił, czyni i będzie czynić zło, póki śmierć nas nie uwolni od grzesznego ciała.


Intencje pewnie dobre, ale herezja niezła - Chrystus nas wyswobadza od grzechu!
no ekstra, nie dość że jestem słaby i grzeszny to jeszcze się dowiaduje że jestem heretykiem..... Szkoda gadać.....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
s!monpr0g
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 30 Mar 2004
Posty: 7
Skąd: Rząśnia

PostWysłany: 21.02.2005 19:02:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a wyobraź sobie, że jesteś silny i mocny, bez słabości? hę? To Jezusa byś nie potrzebował! - i tu by była kipa... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 22.02.2005 17:33:31    Temat postu: Program w tv Odpowiedz z cytatem

Ostatnio w Tv pokazywali błogosławienie związku 2ch homoseksualistów, przez pastora kościoła jakichś wyzwolonych chrześcijan... Cały zbór z perspektywy widza wygladał jak przedsiębiorstwo. Załamka!

Godbless! mariusz
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 22.02.2005 23:57:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

s!monpr0g napisał:
no a wyobraź sobie, że jesteś silny i mocny, bez słabości? hę? To Jezusa byś nie potrzebował! - i tu by była kipa... Wink
chyba ktoś tu nie panimajet...... Confused Roztłumacze bo widać niektórzy potrzebują...

Mi chodziło o to że nazwałes me słowa herezją. Zresztą słowa które absolutnie żadną herezją nie są bo każdy z nas jest grzesznikiem (chyba ze wolisz sie pocieszać że jesteąś taki wspaniały....?). No ale lepiej odwrcić kota ogonem.... Już się przyzwyczajam zresztą do takich "metod" na tym forum...... Confused
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
s!monpr0g
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 30 Mar 2004
Posty: 7
Skąd: Rząśnia

PostWysłany: 23.02.2005 01:26:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
Każdy z nas czynił, czyni i będzie czynić zło, póki śmierć nas nie uwolni od grzesznego ciała


hmm... ogólnie w wypowiedziane (te słowa) w takiej intencji (patrz dyskusje) nie są... dobre... To racja, że każdy z nas dopuszcza się zła... i zdaży mu się wiele razy dopuścić, a więc w jakim sensie św. Paweł pisze o wyzwoleniu z grzechu?? hę? my nie jesteśmy do końca pod włądzą grzechu... Jezus Chrystus nas wyzwala... (jest różnica między złem czynionym z przyzwoleniem woli itp., a z powodu słabości, nawyku, niumyślnie...) - tak myślę...

Kor 3,1 - niemowlęta w Chrystusie - to ludzie, którzy nie wyzbyli się zawiści i niezgody (w tym miejscu)... zobacz... to jest różnica.... czynić zło, a czynić zło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM