klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Wybór sprzetu do tworzenia muzyki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek_dj
Nowy
Nowy


Dołączył: 29 Wrz 2004
Posty: 1
Skąd: ZG

PostWysłany: 29.09.2004 08:57:15    Temat postu: Wybór sprzetu do tworzenia muzyki Odpowiedz z cytatem

Shocked Witam mam taki problem.Od 3 lat tworze muzyke TRANCE na komputerze uzywając do tego zwykłej karty SOUNDBLASTER LIVE 5/1+ klawiatury sterującej+softu.Od nie dawna zaczęło mi to juz nie wytarczac-potrzebuje lepszego sprzetu.Chciałem zakupic karte muzyczną CREAMWARE SCOPE z 6 procesorami DSP na pokładzie lub zakupic sprzet inny tzn Karta muzyczna MIDI AUDIO DELAT 1010 LT +MIXER SPIRIT FOLIO F1+ EFEKT ALESIS MIDIVERB.Nie wiem co lepsze POMOCY.NAMIESZAŁEM SOBIE JUZ W GŁOWIE - bo każdy mi doradza co innego.Powiem tylko że zależy mi na jakosci,i żeby utwór miał dobrą przestrzeń. Do tworzenia muzyki będe używał programu FRUITY LOPS 4.5.2 z tego powodu że na nim tworze od początku i mam go prawie w jednym palcu + sample najwyzszej jakosci.PROSZE O POMOC I DORADZENIE MI CO MAM ZROBIC EWENTUALNIE CZY MOZE ZAKUPIC COS CAŁKOWICIE INNEGO Rolling Eyes ?
_________________
Korga do ręki niech lecą dżwięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03.10.2004 22:13:05    Temat postu: Re: Wybór sprzetu do tworzenia muzyki Odpowiedz z cytatem

"NAMIESZAŁEM SOBIE JUZ W GŁOWIE - bo każdy mi doradza co innego"

dobrze napisane. najlepiej sam wybierz. przecież to nie sprzęt komponuje tylko Ty. po takim texcie nikt nie chce do Ciebie napisać (zróć uwagę ile osób przeczytało)

a przechodząc do konkretów. domyślam się że potrzebujesz mixera żeby móc sterować parametrami dźwięku na żywo... parametryczne korektory barwy w souncraft'ach sprawdzają się znakomicie więc wybór dobry, choć oczywiście jeśli Cię stać polecałbym wyższy model.

a co do efektów przestrzennych: alesis jest wporzo ale lexicon ma gałki które działają "analogowo" więc też świetnie sprawdzają się na koncercie

no i jest jeszcze 1na droga. nie zastanawiałeś się nad tym żebuy zostać laptopowcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 04.10.2004 00:27:15    Temat postu: Re: Wybór sprzetu do tworzenia muzyki Odpowiedz z cytatem

Andy W. napisał:
"NAMIESZAŁEM SOBIE JUZ W GŁOWIE - bo każdy mi doradza co innego"

dobrze napisane. najlepiej sam wybierz. przecież to nie sprzęt komponuje tylko Ty. po takim texcie nikt nie chce do Ciebie napisać (zróć uwagę ile osób przeczytało)
Shocked
ja nie napisałem bo się na tym nie znam. nie rób nadinterpretacji.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Porady dla muzyków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM