klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Czy szatan w dzisiejszych czasach triumfuje?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sylwia_tauka
Nowy
Nowy


Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 2
Skąd: Starogard Gdański

PostWysłany: 28.01.2005 23:53:48    Temat postu: Czy szatan w dzisiejszych czasach triumfuje? Odpowiedz z cytatem

W dzisiejszych czasach działanie zła staje się bardzo namacalne, widać to zwłaszcza patrząc na to co dzieje się na świecie i jak wielu ludzi nie potrafi odróżnić dobra od zła.Dla człowieka nie ma już barier których nie jest w stanie przekroczyć.Brak poszanowania jakicholwiek norm moralno-etycznych.
Zachęcam was do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Napiszcie co o tym myślicie i jak wygląda wasza walka ze złem?

sylwia
_________________
Każdego poranka dostajemy szansę na nowe życie i od nas zalęży,czy zaświeci słońce.Pomimo chmur-walcz,bo życie nie kończy się na kłopotach,a słońce świeci ponad nami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
gorthad
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 13

PostWysłany: 30.01.2005 16:40:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----

Ostatnio zmieniony przez gorthad dnia 16.04.2008 21:21:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 31.01.2005 14:50:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...jestem zdecydowanie apokaliptyczny i sadze ze koniec powoli jasnieje na horyzoncie...
...szczerze wydaje mi sie ze to juz potrwa niedlugo - ale z drugiej strony z apokalipsy Jana mozna wyczytac, ze koniec przyjdzie dopiero wtedy gdy na zatracenie tylko 1/3 swiata pojdzie...
...generalnie jest coraz wiecej znakow w swiecie przymuszajacych do nawrocenia sie, do wchodzenia z Chrystusem w smierc, oddawania swojego zycia dla braci, dla Ewangelii, do dawania swiadectwa zyciem - jak powiedzial jeden proboszcz z Torunia w weekend Bedziemy umierac...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
gorthad
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 13

PostWysłany: 31.01.2005 15:00:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co wywołuje u Ciebie tak apokaliptyczne wizje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
cebull
Nowy
Nowy


Dołączył: 31 Sty 2005
Posty: 4

PostWysłany: 31.01.2005 15:18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gorthad napisał:
A co wywołuje u Ciebie tak apokaliptyczne wizje?


Hmmm, z racji ze mysle tak samo jak zasada, uznam ze to pytanie moglo byc skierowane tez do mnie. : )

W Polsce jeszcze nie jest to tak widoczne. Jendka, gdyby rodowity polak udal sie na zachod w celu rozpatrzenia kwestii rozprzestrzeniania sie zla ujrzalby naprawde wiele. Jak wspomniala Sylwia ; wszelkie granice znikaja. Moralnosc staje sie reliktem, prawie ze spadkiem po przodkach jak owlosienie ciala.
Wszystko pedzi i pedzi... I niedlugo sie zatrzyma.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 31.01.2005 15:23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gorthad napisał:
A co wywołuje u Ciebie tak apokaliptyczne wizje?

...na pewno nie konopie Razz
...patrze i widze rzeczy ktore jeza mi wlosy na nogach, historia nie umarla jak chcial Fukuiama, krew sie leje, ludzie oddaja zycie za Chrystusa, kondycja moralna spoleczenstw jest bliska mojej kondycji fizyczne = jest zadna, ustrukturalizowane gloszenie antyewangelii w wieeeeluuu srodkach masowego przekazu, osobiste refleksje nad soba samym - mnostwo czynnikow sie laczy...
...ale ewangelia mowi ODWAGI, "kto wytrwa bedzie zbawiony" - i tylko ten rosnacy znak zapytania, czy ja wytrwam??? czy milosierdzie bedzie wieksze niz moje grzechy i moje zlo??? zbyt latwo jest zapomniec o darmowosci zbawienia, zbyt latwo jest samemu sie zakopywac - dlatego jak spiewa Tom Allah "Slowo, Slowo, ja slucham ciagle go na nowo/ Slowo, Slowo, bac sie przejmowac sie nie warto"...
...ale od slow do czynow jest dalej niz od glowy do serca...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
gorthad
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 13

PostWysłany: 31.01.2005 15:46:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

-----

Ostatnio zmieniony przez gorthad dnia 16.04.2008 21:21:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 31.01.2005 16:44:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Żyłem dość długo, by zrozumieć, że mam swój udział w tym złu, które wydaje się, niestety, przeważać w świecie – nawet w tym złu, które może teraz na oślep uderzyć we mnie. "

Jest to fragment testamentu o.Christiana de Cherge - trapisty zamordowanego kilka lat temu wraz ze współbraćmi w Algerii przez islamskich terrorystów. Zaczynam tym cytatem bo rzeczywiście zło wydaje się przeważać w świecie. wystarczy włączyć wiadomości albo rozmowy w toku Very Happy
Dlaczego ludzie nie potrafią odróżnić dobra od zła? A jest tak przecież. Dlatego że lubią się oszukiwać... to potężny temat... i może jeszcze do niego wrócę jak dyskusja się rozwinie.
Co mi pomaga walczyć ze złem.... choć mizerna ta walka z mojej strony... bardzo mizerna... Jest raczej tak że są pewne sprawy, rzeczy, ludzie którzy nie tyle pomagają mi walczyć ze złem, co pomagaja mi wytrwać w dobrym, tęsknić za dobrem... za Bogiem. Moja żona:) i miłość do niej, to jak wiele miłości mi ona okazuje i to że - jak wierze - nasze małżeństwo jest moją drogą do Boga. Moja wspólnota i wiara ludzi:), moich braci i sióstr ze wspólnoty i to jak bardzo się różnimy.

To co najczęściej powstrzymuje mnie przed walką ze złem to lęk, zwykły strach przed powiedzeniem komuś prawdy, która moża zaboleć... a u mnie lęk przed odrzuceniem i brak zaufania do Pana Boga... długi temat, rozgadałem się... styka hiba.

Pozdrawiam.

Jose Mariano

Jeżeli chcecie dowiedziec się czegos więcej o o.Christianie:
http://akson.sgh.waw.pl/~gjamro/1024/teksty/inne/tp29122002.html
http://www.apologetyka.katolik.pl/marianie/08-03/mag-1.php
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 31.01.2005 18:58:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gorthad napisał:
Dlatego moim zdaniem zamiast roztaczać wizje apokaliptyczne, warto starać sie pomnażać to co dobre. Bo wytrwaniu nie sprzyja wygladanie końca. Chrześcijanin to człowiek NADZIEJI

...co do pierwszej czesci to na 1000% masz racje, natomiast wygladanie konca jak napisalem wyzwala u mnie pragnienie/ koniecznosc/ cisnienie porzadkowania tego co mam w balaganie - czyli niemal wszytskiego...
...co do zachodu - bardzo dobrym przykladem jest Francja - z jednej strony wojujacy ateizm, "pokojowa islamska re-rekonkwista" a z drugiej caly ten ferment malych wspolnot, male parafie dzialajace jak rodziny - to tez prawda...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
gorthad
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 13

PostWysłany: 31.01.2005 20:25:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----

Ostatnio zmieniony przez gorthad dnia 16.04.2008 21:21:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 02.02.2005 20:56:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gorthad napisał:
I warto dostrzegać także jaśniejszą stronę prawdy Wink

...nie ma jasniejszej ani ciemniejszej strony Prawdy...
...jest jedna Prawda ktora kazdego czlowieka wali jak obuh w glowe...
...tak to widze, tak to czuje...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
gorthad
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 13

PostWysłany: 02.02.2005 21:22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----

Ostatnio zmieniony przez gorthad dnia 16.04.2008 21:22:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 03.02.2005 03:00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wokół nas Prawda i nie ma w Niej cienia zła, bo Ona z gruntu jest Dobra....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
gorthad
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 13

PostWysłany: 03.02.2005 11:34:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

----

Ostatnio zmieniony przez gorthad dnia 16.04.2008 21:22:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
mcfunthomas
Pismak
Pismak


Dołączył: 03 Maj 2004
Posty: 71
Skąd: POLSKA

PostWysłany: 25.04.2007 22:23:29    Temat postu: ziemia się toczy...ziemianie staczają Odpowiedz z cytatem

gorthad napisał:
Znowu sie rozbijamy o słowa... a raczej o ich rózne-mniej lub bardziej potoczne znaczenie Wink


taaaa...każdy ma swoje skróty myślowe. Skoro jednak ktoś sie z czymś nie zgadza to znaczy że albo skrót był zbyt wielki, albo on sam miał co innego na myśli czytając autora... może są i inne powody. te powyższe jednak mi przyszły na myśl.

W każdym razie PRAWDA jest jedna i ma różne skutki w nas: ciemne i jasne, w zależności od umiłowania prawdy.

troszkę skompilowałem powyższe różnice w temacie, hihi...starając się zrozumieć każdego.

CO do głownego wątku to myślę że zarówno ilość zła jak i większa sposobność jego dostrzegania uzupełniają się w zrozumieniu tematu. Jezus o tym mówił przecież w Ewangeliach. Ludzie są tak samo okrutni jak kiedyś - to w ich upadłej naturze - ale że coraz więcej ludzi staje się oziębłymi w miłości to muszę przyznać że tak jest jak Jezus mówił. A jak owocuje owa oziębłość? To już każdy zna odpowiedz ... efekt domino.

By dostrzec zmiany (w czasie) w danym temacie, zawsze pytam wówczas różne osoby w podeszłym wieku jak to widzą. Do tego dołączam opinie ŚWIATŁYCH umysłów, EXPERTóW, i po "skompilowaniu" mam odpowiedź.

A wiec, SYLWIO_TAUKO: JEST CORAZ GORZEJ. NIESTETY... Crying or Very sad
_________________
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli" - Jezus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM