klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Jan Pawel II
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 03.04.2005 15:38:18    Temat postu: Jan Pawel II Odpowiedz z cytatem

Zachecam was do podzielenia sie swoim doswiadczeniem tego wszystkiego co zrobil dla nas JP II, podzielmy sie owocami Jego ojcostwa... i oddajemy mu czesc...

Pokoj Jego duszy...
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Krzysiek77/82
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 12
Skąd: Pruszcz Gdański

PostWysłany: 03.04.2005 23:01:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja oddaję codziennie cześć memu ojcu Chrystusowi. a jeśli chodzi JP2, to troche śmieszne jest to, że poszedł do meczetu i wmawiał wszystkim, że to przecież jeden i ten sam bóg...
_________________
.... ale w tych momenach Jezus z nami jest.
On dodaje sił nam, niepoddamy sie!! oi! oi!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 03.04.2005 23:36:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie? Każde dziecko wie że po śmierci chrześcijanin pójdzie do swojego Nieba, do swojego Boga, muzułmanin pójdzie do swojego, a żyd do swojego. A papież tego nie wiedział! Taka skaza na całym pontyfikacie że nie wiem!
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 04.04.2005 13:37:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
No nie? Każde dziecko wie że po śmierci chrześcijanin pójdzie do swojego Nieba, do swojego Boga, muzułmanin pójdzie do swojego, a żyd do swojego. A papież tego nie wiedział! Taka skaza na całym pontyfikacie że nie wiem!

...chyba nie czas i nie miejsce coby sie ciac - Józku i Krzysiu - tak??
...byl uczniem i nikomu nie powinno sie chciec mowic czy dobrym czy zlym, mysle ze pokazal CALYM zyciem, nauczaniem, pontyfikatem a ocene wystawimy ni emy, tylko Nauczyciel...
...tyle - tydzien temu była Pascha Jezusa Chrystusa - Nauczyciela, teraz widzielismy pasche ucznia - Jana Pawla 2...
...i bez wpadania w pulapki falszywej religijnosci, sentymentalizmu czy oschlosci winno sie chyba pomilczec troche i zaczac chodzic do tej samej klasy, jesli trzymac sie tej szkolnej metafory...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 04.04.2005 13:50:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zasada napisał:
youzwa napisał:
No nie? Każde dziecko wie że po śmierci chrześcijanin pójdzie do swojego Nieba, do swojego Boga, muzułmanin pójdzie do swojego, a żyd do swojego. A papież tego nie wiedział! Taka skaza na całym pontyfikacie że nie wiem!

...chyba nie czas i nie miejsce coby sie ciac - Józku i Krzysiu - tak??
Dominiczku, ja się nie tne, ja tylko ironizuje. Wink Nie demonizuj mnie aż tak bardzo bo zaczne się w końcu bać sam siebie Wink
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 04.04.2005 15:17:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
zasada napisał:
...chyba nie czas i nie miejsce coby sie ciac - Józku i Krzysiu - tak??

Dominiczku, ja się nie tne, ja tylko ironizuje. Wink Nie demonizuj mnie aż tak bardzo bo zaczne się w końcu bać sam siebie Wink

...wiem, wiem i jak sie domyslasz podzielam bardziej Twoj dystans niz Krzyska wtret jakby nie na miej scu moim zdaniem...
...btw - dawno nikt na mnie nie mowil Dominiczku, chyba sie poplacze normalnie ;P
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
siostra
Nowy
Nowy


Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: 05.04.2005 16:17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dominiczku, ja się nie tne, ja tylko ironizuje. Nie demonizuj mnie aż tak bardzo bo zaczne się w końcu bać sam siebie

Taa no ironizacjia ironizacja, ale cza.. w sumie sama nie wiem jak to okrelic... normlanie w takim momencie se głupie zarty robic. Postukaj sie po łepetynce i masz racje, zacznij sie bac sam siebie.... a raczej tego co w Tobie... Neutral
_________________
"Nadzieja zawieśc nie moze!" (Rz 5, 5)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 06.04.2005 13:31:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.nomen omen, siostro - wybacz, dla mnei głupim żartem jest to co Krzysiek napisał.
2.Odnośnie żartów, zaduma w ostatnich dniach to jedno, ale w rozpacz nie popadam i nie zesztywniałem totalnie, bo mimo wszystko chyba mamy się radować, nie??
3.Po łepetynce się postukałem, za bardzo nic to nie zmieniło.
4.Czego mam się bać?? Chyba się nei znamy za bardzo a ocena poleciała już niezła.... nawiązując do tematu: a to tak nie za bardzo według tego co Jan Paweł mówił nam....

proponuje wrócić do tematu, bo zaczyna się nie miło robić....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
siostra
Nowy
Nowy


Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 4

PostWysłany: 06.04.2005 20:24:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

youzwa napisał:
proponuje wrócić do tematu, bo zaczyna się nie miło robić....

No wiec zaprawde powiadam Ci, nie było to moim zamiarem... jednakże racja, jeszcze sie nie wypowioedziałam na "temat", also...
Boje sie dac tu jakiekolwiek świadectwa o Nim, o Jego nauce, która w jakis sposób do mnie dotarła, zaowocowąła w moim zyciu. Bo widzicie jestem niestety jedną z tych wielu milionów biernych młodych, którzy zachwycali sie Jwgo działalnoscią, a praktycznie nic Jego autorstwa nie czytali, przez co często spotykam sie z opinia - "prawie nic nie czytałs, wiec co Ty mozesz wiedziec" Tak, przykre to jest, wiec mam zamiar to zmienic.... ale... ale myśle ze zarzuty po adresem nas (wiele nie czytających) jakoże jesteśmy "nieprawdziwymi" Jego "zwolennikami" (wiem głupie okreslenie) jest zbyt brutalne... nasz "slomiany zapał" w kontekście swiadczenia Nauki, zawartke w Jego działach (bo tak nazwałabym tą biernośc) hmm, napewno wiele znaczy... ... przeciez od czegos trzeba zacząc. Najwazniejsze sa chęci. tak to widze.
_________________
"Nadzieja zawieśc nie moze!" (Rz 5, 5)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 18.04.2005 11:34:35    Temat postu: no cienko cos... Odpowiedz z cytatem

Czasu minelo sporo.. a tu cieno strasznie - nie mamy zbyt wiele do napisania widocznie...

Cytat:
Krzysiek77/82: ja oddaję codziennie cześć memu ojcu Chrystusowi. a jeśli chodzi JP2, to troche śmieszne jest to, że poszedł do meczetu i wmawiał wszystkim, że to przecież jeden i ten sam bóg...


juz z tego postu wynika jak bardzo JP II wyprzedzil myslenie nie tylko wspolnoty wierzacej, lecz takze biskupow i kardynalow... Dla nie ktorych niby tak prosty gest... a tutaj nawet na najnizszych szczeblach dzieja sie spory np pomiedzy protestantami i katolikami i to czesto w sprawach bardzo blachych...

Oczywiscie nie wiem tyle o JP II co chcialbym wiedziec... za duzo tez nieprzeczytalem... pare encyklik, Przekroczyc prog nadziei, teraz czytam "Pamiec i tozsamosc". Co mnie urzeka to umiejetnsc radzenia sobie w sytuacjach ktore mnie doprowadzalyby do skarajnej irytacji pewnie. Banalny przyklad: msza w Wadowicach gdzie jakis kaplan przerwal papiezowi pogaduchy z wiernymi Smile Czy chociazby te wychodzenie do innych religi, przeciez w samym watykanie takze spotykalo sie z oporem. Umiejetnosc sluchania, te slowa: "Ja jak nie glosze to tylko slucham" i to w jaki sposob podchodzil do czlowieka. Bylem w Rzymie, stalo nas z 500 a kazdy mowil po spotkaniu ze mial wrazenie ze papiez patrzyl wlasnie na niego. Dla niektorych osob moze to byc niezla beka, dla mnie naprawde wielkie przezycie... Kolejna rzecza za jaka podziwiam paieza to to oddanie Kosciolowi Sw. I ta wiernosc powolaniu, nawet w atkim bolu i fizycznej niemocy... tyle na razie... Smile
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
yahoo
Nowy
Nowy


Dołączył: 24 Paź 2004
Posty: 4
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 29.04.2005 16:26:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka wydarzeń, z których byłem szczególnie dumny z Jana Pawła 2: spotkania w Asyżu, wizyta w rzymskiej synagodze, modlitwa przed Ścianą Płaczu, przerwanie modlitwy na śpiew muzzeina w czasie mszy w Betlejem, prośba o przebaczenie win Kościoła (skrytykowana zresztą przez J. Ratzingera), wspólna z luteranami deklaracja o usprawiedliwieniu. Jednym słowem był to rewolucyjny pontyfikat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Teresss
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 9
Skąd: SKAwina CITY :D

PostWysłany: 02.05.2005 08:03:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słowa papieża (przynajmniej te które znam i dotknęły moje serce) będę zawsze pamietała... Był jest i bedzie wielkim człowiekiem!!! to On umiał mi pokazać, że można i ze warto umierać z uśmiechem na twarzy pogodzonym z całym swiatem... że można nieść a nawet trzeba swój własny krzyż... jestem z Niego dumna... aha... i ta Jego tolerancja bardzo mnie poruszyła... kochał wszystkich, bez wzgledu na to kim są... dzięki Ci OJCZE!!! wczoraj byłam w adowidach i było cudownie... byłam w Jego domu... jadłam Jego ulubione kremówki... byłam w miejscu, gdzie został ochrzczony... czuc było obecność Ducha Świętego... aż mnie ciarki przechodziły jak tam byłam... cieszę się... mam nadzieję, ze uda mi sie wypełniac Jego słowa Smile
_________________
...Myślę, więc jestem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 05.05.2005 10:44:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja wam powiem że JP2 jest gorszy niż terrorysta Evil or Very Mad bo on zatracał dusze a terrorysta tylko ciało Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
zasada
Pismak
Pismak


Dołączył: 06 Mar 2003
Posty: 76
Skąd: Łódź -> Poznań

PostWysłany: 07.05.2005 18:42:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tkaa napisał:
a ja wam powiem że JP2 jest gorszy niż terrorysta Evil or Very Mad bo on zatracał dusze a terrorysta tylko ciało Crying or Very sad

...tja...
_________________
Blaszony
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 07.05.2005 21:01:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge to prosto udowodnić Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM