klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

Jan Pawel II
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 03.06.2005 20:05:54    Temat postu: jak dla mnie kiszka Odpowiedz z cytatem

Cytat:
tkaa. a ja wam powiem że JP2 jest gorszy niż terrorysta bo on zatracał dusze a terrorysta tylko ciało


Prawde mowiac nie wiem czy jest sens wchodzic z Toba w dyskusyje w tym temacie... bardzo powazny zarzut jak dla mnie... nie potwierdzony w zaden sposob z twojej strony... zwykle haslo... jak juz walisz takie texty to chociaz czyms poprzec te slowa by sie przydalo... tym bardziej ze mozesz to udowodnic bardzo prosto...

przykre... i tyle
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 06.06.2005 20:14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak, Papież oddał swoje życie i innych w ręce Marii , czyli tym innym powierzył życie nie stwórcy ale stworzeniu. A Mariia nie jest żadną pośredniczką . Pomyślcie chociaż przez chwile czy ta bogobojna kobieta chciałaby żeby tak ją ludzie czcili?? Przecież nawet kiedy przyszła z całą rodziną i ktoś powiedział Jezusie o to twoja matka to on powiedział matką i ojcem są dla mnie ci którzy słuchają słowa. Albo gdy pewna kobieta powiedziała do niego błogosławione piersi które ssałeś to on powiedział NIE, raczej błogosławione ci którzy słuchają Słowa Bożego.
A tak dla ciekawości tam gdzie kiedyś stała świątynia Asztarte zgadnijcie jaka teraz stoi tam świątynia?? Oczywiście najświętszej Marri Panny. niewiem czy widzieliście i porównywaliście obrazy asztarte i marii. Są one takie same !!!! nawet Asztarte trzyma w swoich rączkach dzieciątko.
Jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem jest JEZUS !!!!!!! i to sie nie zmieni. Wiem że ludzie, ale nie wiem skad mają taką tendencje do czczenia stworzenia zamiast stwórcy.Papież głosił JEZUSA. A myślice że jak przyjdzie antychryst?? przyjdzie powie elo wsyzstkim jestem antychrystem macie mnie czcic?? przecież kto by mu uwierzył?? antychryst przjdzie w pokoju w miłości będzie głosił JEZUSA i później coraz bardziej będzie od niego odchodził. Coś podobnego co zrobił papież ale nie sądze żeby był anty-chry.
Nie musicie sie ze mną zgadzać ale pierw dowiedzcie sie co naprawde sie dzieje tam w watykanie, bo w telewizji będą mówić tylko to żeby sobie nie popsuć reputacji i mówią to co ludzkie uszko łechce. Watykan to jedna wielka sodoma i gomoria. Czyż nie>>?? "Zostawcie swoje dobra i chodźcie za mną." tak powiedział nasz PAN JEZUS. Czy Jezus powiedziałby to raz jeszcze i czy znalzłby posłuch wśród tych, którzy zawiadują watykańskim imperium?? Co powiedziałby o luksusowych samochodach, wygodnym życiu członków kurii, o watykańskim pakiecie papierów wartościowych, przeróżnych niezbyt czystych lokatach i interesach nastawiony na maksymalny zysk?? To co sie dzieje w Watykanie to chlew!!!! i tyle żadna świątynia PANA. Przykro mi że musze to mówić ale ile można sobie w oczy kłamać???????????????????????? To moje zdanie, i tylko JEZUS jest mym PANEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wyobraźcie sobie gdyby JEZUS teraz chodził po ziemi , to ciekawe co by powiedział o watykanie ?? ja niewiem co by powiedział ale z tego co mi wiadomo na temat watykanu to pewnie by padł na kolana i sie zanich zaczął modlić Sad . To smutne ale prawdziwe.
That's all
GOD BLESS ALL!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 07.06.2005 09:33:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aż strach komentować wiec tylko pare uwag...
- nie rozróżniasz chyba różnicy między słowami "zawierzenie się" i "czczenie". Polecam na tą przypadłość lekcje polskiego.
- co mnie obchodzi jakaś świątynia Asztarte...? co to ma do rzeczy...? mi to świadkami jehowy śmierdzi... mówimy co się da żeby tylko przekabacić kogoś na naszą strone, a neiważne czy to się trzyma kupy czy nie...
- jaka Sodoma i Gomora...? pozatym skąd tyle neinawiści do Watykanu i KK...? wydaje mi sie że uważasz sie za chrzescijanina, więc dlaczego tak osądzasz swoich braci w wierze....? z tego co kojarze osąd jest rzeczą Boską a nie ludzką....
- to że Watykan jest teraz neizależny finansowo jest dobrą rzeczą. W przeszłości nieraz zdarzało się że z powodu zależności od innych musiał zmieniać swoje stanowisko pod wpływem możnych tego świata.
- skąd takie wiadomości o nieczystych lokatach itp.? Fakty i Mity do poduszki si czyta....?
- nie wiem co Jezus sądzi o Watykanie. Ale tak mi się skojarzyło... ty to wyzywasz to wszystko od nagorszych.... a niby taki wspaniały jesteś.... tylko Jezus jest twiom Panem (przynajmniej w teorii). A Jezus potępiał dziwki, złodzieji? Wyklinał jakiś ludzi...? Nie, on ich kochał takimi jakimi byli.
- w Piśmie Swietym jest taki fragment o tym żeby nie patrzeć na drzazgi u innych tylko na belki u siebie.. kojarzysz..? jak tak to radziłbym posłuchać tych słów.

dobra, kończe już bo i tak się wielu podburzy i znowu jakieś bezsensowne oburzenia będą....
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 07.06.2005 11:05:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie rozróżniasz chyba różnicy między słowami "zawierzenie się" i "czczenie". Polecam na tą przypadłość lekcje polskiego.


wszystko jedno w polsce i tak jest kult stworzenia zamiast stwórcy. A w Bibii jest przecież napisane "Jestem Bogiem zazdrosnym tak mówi BÓG"

Cytat:
co mnie obchodzi jakaś świątynia Asztarte...? co to ma do rzeczy...? mi to świadkami jehowy śmierdzi... mówimy co się da żeby tylko przekabacić kogoś na naszą strone, a neiważne czy to się trzyma kupy czy nie...


nie jestem żadnym świadkiem J. jeżeli nie kojarzysz co to ma wspólnego z Asztarte to sobie pomyśl świątynia ta same tylko imie boginki sobie zmieniła.

Cytat:
jaka Sodoma i Gomora...? pozatym skąd tyle neinawiści do Watykanu i KK...? wydaje mi sie że uważasz sie za chrzescijanina, więc dlaczego tak osądzasz swoich braci w wierze....? z tego co kojarze osąd jest rzeczą Boską a nie ludzką....


popierwsze nie będe ich głaskał po główkach kiedy widze że zamiast słóżyć Bogu załatwiają swoje interesy. I po drugie nie są oni moimi bratami w wierze to co oni robią nie będe nazywał wiarą. a po trzecie JEZUS też ganił uczonych w piśmie i faryzeuszów, a nie mówił im to co sie im podoba.

Cytat:
to że Watykan jest teraz neizależny finansowo jest dobrą rzeczą. W przeszłości nieraz zdarzało się że z powodu zależności od innych musiał zmieniać swoje stanowisko pod wpływem możnych tego świata.


no comment ...

Cytat:
skąd takie wiadomości o nieczystych lokatach itp.? Fakty i Mity do poduszki si czyta....?


to nie są mity, wiadomo że nic o tym niesłyszałeś skoro słuchasz tylko tego co mówią w TV, z udziałem Watykanu to w telewizji tylko jeden skandal podali. A reszte pięknie wyciszyli

Cytat:
nie wiem co Jezus sądzi o Watykanie. Ale tak mi się skojarzyło... ty to wyzywasz to wszystko od nagorszych.... a niby taki wspaniały jesteś.... tylko Jezus jest twiom Panem (przynajmniej w teorii). A Jezus potępiał dziwki, złodzieji? Wyklinał jakiś ludzi...? Nie, on ich kochał takimi jakimi byli.


złodzieji i dziwek nie potępiał bo byli oni niewierzący, ale faryzeuszy i uczonych w piśmie potępiał bo nazywali się sługami BOGA a odwalali lipe i syf

Cytat:
w Piśmie Swietym jest taki fragment o tym żeby nie patrzeć na drzazgi u innych tylko na belki u siebie.. kojarzysz..? jak tak to radziłbym posłuchać tych słów.


może tak podam przykład (wymyyślony) : np jeżeli twój ksiądz lub pastor nie wiem do jakiego kościółka chodzisz, zadaje sie z prostytutkami, wykorzystuje sexualnie zakonnice, jest pedofilem itd, itp popełnia grzechy i wszyscy to widzą to nikt go nie upomni>?? ty byś do niego podszedł i powiedział ok spoko niebęde twojej drzazgi ruszał ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
jonasz777
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2003
Posty: 51
Skąd: staogard gdański

PostWysłany: 07.06.2005 15:16:06    Temat postu: czesc Odpowiedz z cytatem

tkaa - jako katolik kochajacy swoja wspolnote nie bede z toba dyskutowal, sam pewnie dobrze wiesz ze nie dojdziemy do porozumienia a wyklucanie sie nie ma sensu - moim zdaniem /chyba ze uwazasz inaczej i widzisz w tym jakies kozysci/

Z twoich ust padly dwa stwierdzenia:
Arrow a ja wam powiem że JP2 jest gorszy niż terrorysta bo on zatracał dusze a terrorysta tylko ciało
Arrow moge to prosto udowodnić

i na udowodnienie pierwszego - mimo wszystko jednak ciezkiego zarzutu piszesz: "powiem tak, Papież oddał swoje życie i innych w ręce Marii , czyli tym innym powierzył życie nie stwórcy ale stworzeniu" i to by bylo na tyle z twojego udowadniania ze papiez byl terorysta /podejzewam ze Benedykt XVI tez nim jest?/, i pewnie ja i calkiem spora grupa terrorystów - katolików w Polsce.

Strasznie duzo takiej otwartosci jest w twoim poscie i iscie chrzescijanskiej milosci bracie... Jezus gdyby chodzil po ziemi i zawital w Watykanie "to pewnie by padł na kolana i sie zanich zaczął modlić . To smutne ale prawdziwe. " Jedyna nadzieja w tym ze twój pelen brutalnej przwdy, ale podanej z miloscia post bylby dla Niego wsparciem.
Tak bardzo latwo jest nam oceniac wszystkich do okola... a to ponoc Jezus jest jedynym sedzia...
Tkaa pozostawiam reszte twoich postow bez komentarza gdyz jak napisalem moim zdaniem dyskusja i tak nic dobrego nie przyniesie...
"Boze chron nas przed katolikami!" Wink
Blessings
_________________
"Każdy powinien zapaść się w głąb własnej duszy i rozrosnąć się w niej,a nastepnie unicestwić to, co - jak mniemam - każe mu niszczyć innych. Bądźmy przekonani o tym, że każdy atom nienawiści, który dokładamy światu, czyni go jeszcze bardziej brutalnym niż jest."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 07.06.2005 20:22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

racja dyskusja na ten temat raczej nie wyjdzie Sad
a więc ja zostaje przy Jezusie , a wy przy Marii , papieżu i całej brygadzie uczonych w piśmie. Powodzenia (może sie wam przydac ) Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
youzwa
Pismak
Pismak


Dołączył: 15 Gru 2003
Posty: 246
Skąd: Warszawa k. Wesołej

PostWysłany: 07.06.2005 21:01:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nei wiem jaka jest prawda i nie zamierzam robić z siebie nieomylnego. widać ty jesteś jakiś namaszczony osobiście przez Boga że nam tu objawiasz co jest prawdą a co nie... współczuje ci że jesteś tak zaślepiony nienawiścią a przy okazji mówisz że jesteś chrześcijaninem.... to jest dopiero no comments. próbujesz nam pokazać że jesteś lepszy, mądrzejszy, bardziej oświecony.... chyba zapomniałeś że pierwsi będą ostatnimi...

aha, pozwole sobei cię upomnieć: więcej pokory!! bo wszystkim jest ona potrzebna, nei tylko grzesznym, materialistycznym i zakłamanym katolom, ze mną na czele.
_________________
http://backstageshop.pl - sklep z muzyką, książkami, koszulkami

http://dtrecords.pl - wydawnictwo muzyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Mazi
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2002
Posty: 65
Skąd: Mielec/Kraków

PostWysłany: 07.06.2005 23:51:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasował nie będę bo zrobi się z tematu misz-masz, ale nie będę dalej tolerował na tym forum porównywania Papieża do terorystów.

jonasz777 napisał:
jako katolik kochajacy swoja wspolnote nie bede z toba dyskutowal, sam pewnie dobrze wiesz ze nie dojdziemy do porozumienia a wyklucanie sie nie ma sensu - moim zdaniem

Moim też Cool

Pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 08.06.2005 09:07:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh niestety do Papieża mi jeszcze troche brakuje Wink ale mówicie że jestem już na dobrej drodze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 09.06.2005 23:59:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tkaa napisał:
Albo gdy pewna kobieta powiedziała do niego błogosławione piersi które ssałeś to on powiedział NIE, raczej błogosławione ci którzy słuchają Słowa Bożego

zachęcam wziąć jakieś dobre tłumacznie Biblii (to slowo "nie" pojawia sie jedynie w Przekladzie Nowego Swiata, czyli ŚJ), a jak brak to tekst oryginalny
Łk 11,28
"autov de eipen menounge makarioi oi akouontev ton logon tou yeou kai fulassontev auton" (niestety brakuje greckiej czcionki)
"Ale on rzekł: Owszem błogosławieni są, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go." (Biblia Gdańska) - patrz przeklady BT, BB, BP
"On zaś odpowiedział: Raczej ci są błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go." (Biblia Warszawsko-Praska), patrz przeklad BW

słowo, które nas interesuje, to menounge. Za slownikiem grecko-polskim jest to "partykula zlozona w odpowiedziach poswiadczajacych badz przeciwstawiajacych sie jakiemus twierdzeniu, rzeczywiscie, faktycznie, i owszem, raczej, przeciwnie"

To tyle z mojej strony. Prosze to sobie przemyslec. Do reszty sie nie bede odnosil:)
BTW: agresywnosc 1 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Tadragh1
Nowy
Nowy


Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 3

PostWysłany: 12.06.2005 23:57:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tkaa napisał:
Wyobraźcie sobie gdyby JEZUS teraz chodził po ziemi , to ciekawe co by powiedział o watykanie ?? ja niewiem co by powiedział ale z tego co mi wiadomo na temat watykanu to pewnie by padł na kolana i sie zanich zaczął modlić Sad . To smutne ale prawdziwe.


Hm, czy istnieje jakaś wspólnota chrześcijan, która tego nie potrzebuje? Polecam Ci modlić się i za Swoją wspólnotę i za Kościół Katolicki - i tak niech się przybliży Królestwo Niebieskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 13.06.2005 17:45:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
On zaś odpowiedział: Raczej ci są błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go." (Biblia Warszawsko-Praska), patrz przeklad BW

na jedno wychodzi Smile

Cytat:
Hm, czy istnieje jakaś wspólnota chrześcijan, która tego nie potrzebuje? Polecam Ci modlić się i za Swoją wspólnotę i za Kościół Katolicki - i tak niech się przybliży Królestwo Niebieskie.


zgadzam sie z tobą Smile
modlitwy potrzebuje każdy kościół Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 13.06.2005 17:48:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tkaa napisał:
Cytat:
On zaś odpowiedział: Raczej ci są błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go." (Biblia Warszawsko-Praska), patrz przeklad BW

na jedno wychodzi Smile

ale w przekladach BG, BT, BB i BP jest słowo "Owszem" co już nie wychodzi na jedno Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
tkaa
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 23
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: 15.06.2005 10:03:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Galacjan 1, 8-9 werset

Odpowiedzcie sobie na takie pytanie czy kiedykolwiek Apostołowie głosili i wielbili Marie???
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Izaak
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2004
Posty: 36
Skąd: wawa

PostWysłany: 23.06.2005 14:31:17    Temat postu: hm hm Odpowiedz z cytatem

najbardziej mi przykro z tego powodu ze mnie to smieszy co mowicie

nie wiem... to chyba nie dobrze

dobry byl ten numer z asztarte
mi sie raczej kojarzyl z "a pani wie jak on mial na prawde na nazwisko?"
(- jan pawel drugberg)

ale na serio - to szkoda ze na siebie tak tutaj najezdzacie wszyscy co do jednego jak lobuzy niechrzescijanskie...

a teraz juz zupelnie na serio ;))):
doniesien o watykanie na prawde trudno potwierdzac lub negowac to primo
a poza tym to ciekawe w jaki sposob uznac ze przekrety robil watykan (caly?) a nie pojedynczy ksieza

a jesli chodzi o marie to rzeczywiscie zdaje mi sie ze niektorzy katolicy przesadzaja ale to znowu nie KK jako calosc ofcjalne stanowisko moze da sie tam bronic, ze to ma byc nasz wzor jakis taki jak wszyscy swieci tylko najlepszy ale jeszcze taki troche bardziej osiagalny niz sam jezus
czy cos

powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Chrześcijanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM