klub dobrej muzyki FORUM   kdm.pl kdm.pl - Koncerty - Grupy <\\><
===
 FAQFAQ  RulesRegulamin  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ProfilProfil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości  ZalogujZaloguj 

ANASTASIS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anka
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 01 Sie 2004
Posty: 10
Skąd: Gród koło Torunia

PostWysłany: 20.01.2006 10:02:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anastasis? Fajnie że grają dla Jezusa! Mi znacznie bardziej podoba się Pneuma Smile Laughing
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
   
Angelika
Nowy
Nowy


Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 2
Skąd: M-ca

PostWysłany: 20.01.2006 20:20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pneuma fakt, super zespolik, ale już mi przeszedł szał na ich punkcie;) teraz tylko Anastasis i Anastasis... Ich teksty sa bardzdo przemawiające i zastanawiające, ja slucham kilka, kilkanascie razy dziennie i ciagle odnajduję coś nowego, no i jeszcze Dawidek:). Krótko ujmujac: czaderska muzyka dla Pana!! Very Happy
_________________
www.festiwal.org.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
Radicalis
Podglądacz
Podglądacz


Dołączył: 04 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Jawor

PostWysłany: 29.03.2007 16:32:14    Temat postu: styl Odpowiedz z cytatem

tak dokładnie dla znawców i tych mniej: Nu metal industrial
pozdrawiam
_________________
'Moj dom będzie wolny od kłamstw i ja...'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 29.03.2007 20:07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nu metal z tendncja ku industrialowi to gra Fear Factory, Static X itp. , jak ty kolego znajdujesz podobienstwa w tym i Anastasis, hm???
btw. to i tak naciagany industrial - drazni mnie jak ta klasyfikacja stala sie modna po tym jak NIN i MM wyplynelo z rockiem industrialnym...
Generalnie nu metal ma tendencje okoloindustrialne i przyklejanie do tego gatunku nazwy industrial jest smieszne. Szczegolni ze ludzie to robiacy zazwyczaj maja zerowe pojecie o industrialu. Dla nich liczne fuzje electro-metalu i gotyku to industrial...
Jesli juz mowimy o gitarowym industrial-metalu to wzorujmy sie na Ministry ktorzy poniekad sa pionierami takiego grania - chrzescijanski odpowiednik to Darkfield Illuminator, ktory i tak traci gotykiem.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21.04.2007 11:56:03    Temat postu: muza vs szufladki Odpowiedz z cytatem

ja tylko tak wrzucę parę słów dla ostudzenia emocji. tak naprawdę te wszystkie "style" to wymysł szufladotwórców.
bo muzykanci po prostu grają to co im w duszy gra i nie zastanawiają się w jakim to będzie stylu. problem pojawia się gdy zaczynają być znani i Pan dziennikarz pyta: "w jakim stylu gracie"? i wtedy ludziska się męczą żeby mu coś odpowiedzieć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 22.04.2007 00:59:43    Temat postu: Re: muza vs szufladki Odpowiedz z cytatem

Andy W. napisał:
ja tylko tak wrzucę parę słów dla ostudzenia emocji. tak naprawdę te wszystkie "style" to wymysł szufladotwórców.
bo muzykanci po prostu grają to co im w duszy gra i nie zastanawiają się w jakim to będzie stylu. problem pojawia się gdy zaczynają być znani i Pan dziennikarz pyta: "w jakim stylu gracie"? i wtedy ludziska się męczą żeby mu coś odpowiedzieć...


Ja to widze całkiem inaczej. Są pewne nurty, trendy, wpływy.. jakkolwiek to nazwiemy jest pewna generalna klasyfikacja muzyki która w dużej mierze opiera się na tym jakie instrumentarium jest uzyte do jej komponowania i jakie techniki gry stosowane. Później są różne gatunki w głównym podziale i ich klasyfikacja jest w dużej mierze zróżnicowana ze względu na tempo i brzmienie. Na koncu są podgatunki i te biorą się z ewolucji w ramach danego gatunku. Przy czym niezapominajmy że są także fuzje gdzie łączy się wiele różnych gatunków ze sobą tworząc swego rodzaju hybrydę.

Oczywiście muzycy nie dbaja raczej o te sprawy ale słuchacze tak. Są różne media które opisują muzyke, ludzie o niej rozmawiają i na swój sposób próbują określić słowami to co słuchają i tu wielce pomocne są te klasyfikacje.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22.04.2007 09:43:42    Temat postu: klasyfikacja Odpowiedz z cytatem

oczywiście zgadzam się z Tobą. btw - widać że orient w tej sprawie jest wśród forumowiczów raczej niewielki. proponuję żebyś wykonał dla pożytku wszystkich jakiś diagram który by trochę rozjaśnił te niuanse. przyznaję że np. ja nie wiem co gra Anastasis...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 22.04.2007 13:02:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche śmieszne są te dyskusje: Anastasis gra industrial, nie nie gra, głupi jesteś, gra metal, jaki metal, nu metal, ostry metal, nie znasz się Laughing a oni i tak będą grali swoje
_________________
http://www.myspace.com/aaronpoland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 22.04.2007 16:15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiek napisał:
Troche śmieszne są te dyskusje: Anastasis gra industrial, nie nie gra, głupi jesteś, gra metal, jaki metal, nu metal, ostry metal, nie znasz się Laughing a oni i tak będą grali swoje

Śmieszna to jest Twa wypowiedź brachu... nikt nie określał tu bliźnich inwektywami ,jak widze lubimy fantazjować. Zakładam że to celowy pastisz i pozostawie to bez dalszego komentarza.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 23.04.2007 09:56:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja wypowiedź nie wymaga komentarza, dziękuję
_________________
http://www.myspace.com/aaronpoland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Andy W.
Pismak
Pismak


Dołączył: 24 Kwi 2004
Posty: 79
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24.04.2007 07:20:59    Temat postu: ej no! Odpowiedz z cytatem

miało nie być przepychanek słownych. dajcie już sobie na uspokojenie. wasze ostatnie wypowiedzi niewiele wniosły do tematu oprócz tego że wszyscy na forum dowiedzieli się że nie darzycie się wzajemną miłością.

a ja czekam na diagram...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
   
Grzecho
Admin Forum
<font color=blue>Admin Forum</font>


Dołączył: 06 Gru 2003
Posty: 322
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 24.04.2007 09:48:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czym w ogole sie charakteryzuje metal, ze to co jest grane to nie rock, hardrock, tylko metal? (uogólniam)
pewnie nie poznamy odpowiedzi, bo granica z hardrocka do metalu jest płynna (nie mówię tu o extremach)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 24.04.2007 14:53:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W rocku nie stosuje sie podwójnej stopy masz już jedną różnice - wogle tempa sa inne - slychać to choćby przy porównaniu Stryper a Meat Love czy Bon Jovi. Także brzmienie było inne - pisze "było" bo ta granica się przesunęła. Ale jak się siegnie wstecz do przedłomu lat 60', 70' i looknie album King Crimson "Red" przez wielu uważany za prekursora trash ze względu na brzmienie gitary a poźniej dokonania Rush to łatwo na tle uwczesnych zespołów rockowych zauważyć różnice choć jeszcze nie był to metal. Generalnie wiekszość uważa Black Sabath jako początek metalu i coś w tym jest bo Paranoid strukturalnie ma dużo z metalu choć brzmieniowo niekoniecznie, niezaprzeczalne są wpływy bluesa ale np Megadetah to nic innego jak zmetalizowany blues.
Obecnie ta granica nie jest tak zauważalna jak nadmienił Grzechu mimo to na przykładzie Dream Theater idelnie widać ewolucje z metalu do rocka. Tu nadmienie ze ostatnim albumem jaki slyszalem było Fallinmg Into Infinity sprzed 10 lat, ponoć wrócili później znów do cięższego brzmienia. Generalnie faktem jest że akurat progresywny rock od progresywnego metalu głównie różni się brzmieniem. Ale nie zawsze tak jest - przy Iron Maiden odrazu słychać ze to metal nie trzeba byc ekspertem w ocenie a brzmienie wcale nie jest takie ewidentnie metalowe jak np. przy starych albumach Metalicy - poprostu tempo i rytm ,taki charakterystyczny pęd jest inny od tego stosowanego w rocku.
Alem się rozspisał - no jak tak tą różnice wyczuwam, oczywiście są zespoły które są ewidentnie rockowe jak i te co są ewidentnie metalowe i nie ma problemu z ich klasyfikacją.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Misiek
Użytkownik
Użytkownik


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 23
Skąd: Lublin

PostWysłany: 24.04.2007 21:36:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po częsci się z Tobą zgodzę, to zależy od brzmienia, jest surowe w metalu, ogólnie metal jest bardziej prymitywny, przynajmniej ja to tak czuję, pochody dźwiękowe często są bez sensowne, muzycy rockowi chyba bardziej stawiają na melodyjnośc, choc nie ma co uogólniac, iron maiden jest jak zauważyłes metalowy, a melodyjny. Mogę też dodac od siebie że charakterystyczne dla metalu jest tłumienie strun w gitarze prawą ręką przy mocnym przeterze, ale podwójna stopa nie jest zarezerwowana dla metalu, to jest jakies nieporozumienie chyba. Uważam ze takie podstawowe podziały na metal,numetal , rock, hard rock, punk są potrzebne ale mniejsze szufladki są denerwujące i niepotrzebne, bo każdy zespół, jeśli tylko jest troche ambitny, próbuje stworzyc cos orginalnego, a ludzie zaraz wkładają go do kwadratowej szufladki
_________________
http://www.myspace.com/aaronpoland
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
A.O
Pismak
Pismak


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 488
Skąd: Stettin

PostWysłany: 24.04.2007 22:47:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się że podwójna stopa nie jest zarezerwowana dla metalu trochę się zagalopowałem ( w końcu Rush grali na dwie choc oni nieraz byli bardziej metalowi niż rockowi naprzykład na live All the World's a Stage. Miałem na vinylu i jeśli znajomy nie zapodział gdzieś tego to wciąż mam.
Warcając do podwójnej stopy jest głównie wykorzystywana w metalu. I raczej w tym właśnie gatunku weszła do kanonu - ciężko grać efektywnie metal na profesjonalnym poziomie bez podwójnej stopy bądź dwóch centrali.
_________________
Orthodox Industrial & spiritfilled headbanging!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum: Klub Dobrej Muzyki kdm.pl Strona Główna -> Black/Death/etc Metal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszelkie prawa zastrzeżone <\\><    © KDM